Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Čím bodují dnešní mobilní telefony? Letos hlavně 5G

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Výrobci na nás každoročně chrlí rovnou několik modelů, většina značek chce totiž uspokojit jak náročné zákazníky ochotné dát za telefon půl výplaty, tak šetřivější jedince. Pokaždé se snaží nabídnout něco nového, aby měli všichni důvod pořídit si nový mobil. Jaká novinka láká letos?

Letos nové mobilní telefony lákají zejména na 5G. Tato vysokorychlostní síť je sice ještě stále v plenkách, ale například tuzemský operátor O2 už ji do provozu uvedl 30. června v Praze a v Kolíně. Ano, 5G je a zřejmě ještě nějakou dobu bude pouze pro vyvolené. Po většině území ČR totiž naplno neběží ještě ani 4G (LTE). Zákazníci O2 si nicméně od 1. července mohou Nejrychlejší 5G internet aktivovat v samoobsluze za cenu symbolické jedné koruny. Potřebují k tomu pouze zařízení, které danou síť podporuje. A takových na trhu přibývá.

Apple si nenechá ujít příležitost

Zařízení s Androidem, která podporují 5G, bude na trhu dost. Vlastně už je. Pokud však toužíte po telefonu iPhone s podporou nejrychlejší sítě, připravte si pořádný balík peněz. Chystaný iPhone 12, jeho představení proběhne v září, prý podporu 5G nabídne. Levný ale nebude.

Přitom toužíte-li po mobilu s Androidem, podporu 5G si užijete i u levnějších modelů. Je také součástí výbavy mnohých aktuálně populárních telefonů.

10 populárních telefonů roku 2020

Jaké mobily jsou v letošním roce oblíbené? V top desítce se objevují značky, jež byste tam čekali – hlavně Samsung, Apple.

  1. Samsung Galaxy S20/S20 Plus/S20 Ultra
  2. LG V60 ThinQ 5G
  3. OnePlus 8/8 Pro
  4. Samsung Galaxy Note 10/10 Plus
  5. Apple iPhone 11 Pro/Pro Max
  6. Apple iPhone 11
  7. Samsung Galaxy S10/S10 Plus
  8. Google Pixel 4 XL/Pixel 4
  9. Apple iPhone SE
  10. Google Pixel 3A XL/Pixel 3A

Co je však překvapením, je absence značky Xiaomi. Seznam populárních telefonů je celosvětový, možná představuje spíše americký model. V Evropě je Xiaomi velmi populární značkou, její popularita roste zejména ve Španělsku, Francii či Itálii. Rovněž Xiaomi má v nabídce mobily s podporou 5G – například Xiaomi Mi 10 5G.

Kromě podpory 5G pochopitelně nadále hrají prim fotoaparáty. Dnes je naprosto běžné pořídit si mobil s čtyřnásobným fotoaparátem, který vyfotí hezkou krajinu i makro záběr. Na rozdíl od 5G si dobrý foťák může užít kdokoliv, nejen obyvatelé Prahy a Kolína.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.