Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 3 tipy, jak efektivně pracovat z domova

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Na první pohled se možná zdá, že práce z domova má samé výhody - nikam nemusíte dojíždět a vše můžete vyřizovat v pohodlí svého křesla. Avšak opak je pravdou, práce z domu totiž s sebou přináší celou řadu úskalí, jež ji mohou činit méně produktivní. Je prokázáno, že většině zaměstnanců, kteří delší dobu takto pracují, začne po čase citelně klesat pracovní morálka. My vám proto přinášíme tři tipy, jak se přesně tomuto vyvarovat, a stále pracovat efektivně i z domu.

 

1. Plánování je klíčem k úspěchu

Stejně jak si plánujete a strukturujete svůj den v kanceláři, tak totožně čiňte i když pracujete z domova. Ujasněte si třeba v kolik hodin musíte začít, abyste všechny své úkoly stihli včas dokončit a odevzdat. Každý den si tedy vytvořte plán, do kterého zaneste všechny vaše úkoly a pravděpodobnou délku jejich trvání. Nezapomeňte zahrnout čas na oběd a také na přestávky, jež vám poslouží k dobití vašich pomyslných baterek.

 

2. Oddělte práci od domova

Jednou z nejobtížnějších výzev práce z domu je oddělení vašeho pracovního života od toho rodinného. Abyste se vyhnuli mixování těchto dvou protipólů, tak se striktně držte hodin, které jste si na práci vyhradili. Jakmile čas určený na práci skončí, okamžitě ji ukončete. Ať už to znamená vypnutí počítače nebo odložení termínů na následující den. Také vytvoření samostatného prostoru pro práci, takové vlastní menší domácí kanceláře, může výrazně zvýšit vaši produktivitu.

 

3. Zůstaňte ve spojení s okolním světem

Práce z domova může v mnoha lidech vyvolat pocity izolace a osamění. Proto je nutné se vyvarovat úplnému odloučení od okolního světa a pravidelně si plánovat s vašimi kamarády a známými nějaké aktivity, které vás vytrhnou z nudy všedních dní. Může se jednat třeba o posezení nad dobrou kávou či Skype hovor. Takovéto směřování myšlenek pryč od práce vám navíc pomůže skvěle vypnout, a ta vám poté v konečném důsledku půjde lépe a efektivněji.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.