Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 BMI kalkulačka odhalí, jestli máte nadváhu

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Máte pocit, že máte nadváhu, ale chcete potvrzení? Nebo tápete v tom, jaká zhruba by měla být vaše optimální hmotnost? Odpovědi na tyto otázky vám napoví BMI index. Jak ho spočítat a o co vlastně jde? To se dozvíte v tomto článku.

Co je to BMI index

Tento Body Mass Index zjednodušeně říká, jaká by měla být optimální váha pro člověka podle výšky, pohlaví a věku. Pro větší přesnost se může přidat obvod boku či pasu. Výsledkem je číslo, které spadá buď do kategorie podváha, normální hmotnost či naopak nadváha až obezita. V zásadě je BMI index zjednodušený údaj, který však obecně velmi dobře platí a může sloužit jako ukazatel, jestli je potřeba hubnout.

Jednoduchý výpočet BMI

Na výpočet BMI existuje snadný vzoreček, který se však nemusíte učit, protože existuje praktická online BMI kalkulačka. Zde zadáte potřebné hodnoty a během pár minut máte hotový výsledek. Snadno se tak dozvíte, jak na tom vlastně jste. Pro skutečně přesný údaj si nezapomeňte změřit obvod pasu a boků. Občas se totiž může stát, že i při štíhlé postavě s větším procentem svalů vyjdou hodnoty, které mohou směřovat k nadváze. Právě míry však pomohou s odstraněním této chyby.

Vyšlo vám vysoké číslo? Začněte s hubnutím

Pokud vám vyšel výsledek v hodnotě nadváhy nebo dokonce obezity, možná je na čase pustit se do hubnutí. Pro maximální a hlavně dlouhodobě udržitelné výsledky na to jděte chytře. Netrapte se nesmyslnými dietami, ale zvolte zdravou cestu, kdy budete tělu dodávat potřebné živiny a případně přidáte trochu pohybu. S takovým poctivým přístupem se váha jistě rychle pohne a přebytečný tuk půjde dolů. Pro příští výpočet na BMI kalkulačce již budou výsledky příznivější. Optimální hmotnost má navíc pozitivní vliv na celkové zdraví a snížení rizika rozvoje některých onemocnění.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.