Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Cena medu

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Jestli patříte mezi ty, jejichž čaj se neobejde bez medu a rádi byste vlastní, ne kupovaný, pak píšu pro vás!

Stejnou myšlenku jsem začala mít asi před rokem. Tedy, začal ji mít můj muž, ale ten se výrobců medu bojí. A tak jsem padla na řadu já. "Jsi doma, stále vymýšlíš, jak si k rodičovské přivydělat, tak se dej na včely" znělo mi celou noc v hlavě, co vyřkl můj muž. Prý na tom nic není, o nákup všech nutných propriet se postará (finančně) a já jen budu pečovat o včelky, se kterými on není kamarád.

Dlouho jsem nepřemýšlela. Asi dvě noci.

V nejbližší možné době jsem si objednala mladá včelstva, tzv. "oddělky". Pro jistotu jsem si pořídila rovnou šest oddělků, kdyby náhodou některé nepřežilo moje učení se.

Praktická část práce se včelami bylo už úplně něco jiného, než to, co jsem vyčetla v chytrých článcích na internetu, neboť většina textů se týká již hotových a silných včelstev. Práce s oddělkem se málokde popisovala... Tak jsem si tento první rok osahala včelky dle mého svědomí nejlépe a jestli i podle včel byly zásahy příjemné, to ukáže letošní první zimování v mojí péči.

Každopádně, není to  žádný med tvořit med. To vím už letos i když jsem žádný vlastní med nevytočila. Uvidíme příští rok, jak dopadne medobraní.

Jestli se chystáte, skočit po hlavě do něčeho takového jako je včelaření, doporučuji alespoň návštěvu někoho, kdo již včelky má a bude ochoten vás zasvětit. Jinak je to dost náročné a ne pokaždé je asi dobré, když si děláme co chceme. I když by to v daný moment bylo z naší strany jakkoliv dobře myšleno.

Všem odvážným přeji hodně krásných chvil u včel a dost medu alespoň do vlastních zimních čajů! :-)

 

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.