Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Chcete refinancovat hypotéku? Poradíme vám, jak na to!

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Hypotéka každý měsíc ukrajuje řádnou část rodinného rozpočtu. Zdá se vám to moc? Zkuste hypotéku refinancovat. Možná se dočkáte nižší úrokové sazby nebo jiných výhod. Jak na to?

Pořídit si vlastní bydlení něco stojí. To, že jste se upsali jedné bance ale neznamená, že u ní musíte setrvat po celou dobu, kdy hypotéku budete splácet. Když vám totiž jiná banka nabídne lepší podmínky, můžete odejít ke konkurenci.

Náš tip: Porovnejte nabídky jednotlivých bank pěkně z pohodlí domova. Pomůže vám s tím online hypoteční kalkulačka.

Když se řekne refinancování hypotéky

Úrokové sazby hypoték i podmínky jednotlivých bank se liší. Proč toho nevyužít? Můžete díky tomu ušetřit i několik tisíc za rok a jet třeba na dovolenou.

Refinancování hypotéky znamená splatit stávající hypotéku novým hypotečním úvěrem, který mívá nižší úrokovou sazbu nebo jiné výhody.

Jak říká majitel fintech startupu hyponamiru.cz Miroslav Majer: „Měníme hypotéční trh! Refinancování hypotéky je velmi snadné a lidé se tohoto kroku nemusí obávat. Pokud chcete získat výhodnější úrokovou sazbu hypotéky, porovnejte nabídky všech bank a před koncem doby fixace začněte s vybranými bankami vyjednávat.“

Jak hypotéku refinancovat?

  • Pohlídejte si konec fixačního období vaší stávající hypotéky. Zhruba dva měsíce předem se začněte zajímat o nabídky bank.
  • Požádejte vaši banku o návrh úrokové sazby na další fixační období.
  • Zajímejte se i o aktuální nabídku ostatních bank.
  • Nabídla vám jiná banka lepší podmínky? Využijte jich.
  • Rozhodněte se, zda budete refinancovat, nebo zda vše necháte tak, jak to je.
  • Rozhodli jste se refinancovat? Oznamte tento záměr vaší bance a požádejte ji o vyčíslení zůstatku úvěru.
  • Zkontaktujte novou banku a sjednejte si novou hypoteční smlouvu.

Náš tip: Víte, že si můžete výhodné úrokové sazby zajistit až tři roky dopředu? Kdo totiž nechce riskovat růst úrokových sazeb, ten může hypotéku refinancovat i několik let před koncem fixace. Zajistí si tím aktuální úrokové podmínky, čerpat je ale začne až po skončení fixace.

Na co si dát při refinancování pozor?

Už při sjednání hypotéky se rozhodujete, jak dlouhé fixační období chcete. Nenechte si jeho výročí uniknout, ať nepřijdete o možnost ušetřit. Hlavně u hypoték s dlouhým fixačním obdobím se často stane, že vhodnou chvíli pro refinancování prošvihnete. Na co dalšího si dát pozor?

  • Sledujte úrokové sazby a podmínky konkurence. Banky se snaží získat nové klienty, proto vám možná nabídnou lepší úrokovou sazbu, doplňkové služby nebo jiné výhody.
  • Kvůli porovnání nabídek nemusíte obcházet banky, stačí využít služeb online hypotéčních specialistů. Ti se totiž mohou dostat i k nabídkám, které vy neuvidíte.

Refinancování hypotéky je snadné a rychlé. Vše zvládnete z klidu domova, zabere vám to sotva pár minut, ušetřit ale můžete tisíce. Proč toho nevyužít?

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.