Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Co si uvědomit, než začnete podnikat?

Your vote is:
5.00 z 1 Hlasů

Uvažujete, že byste začali podnikat? Přijde Vám to hrozivé? Na které věci byste neměli zapomenout při začátku podnikání? Několik tipů a návrhu možností vám přiblížíme v tomto článku.

První věcí, kterou si musíte ujasnit, je předmět Vašeho podnikání. Chystáte se něco vyrábět nebo budete poskytovat služby? Důležité je ujasnit si předem podrobnosti Vaší nabídky. A stanovit si také cíle vašeho podnikání. Musíte si také říci, proč chcete začít podnikat. Ať už začínáte podnikat z finančních důvodů, chcete přijít s něčím novým nebo se prostě jen postavit na vlastní nohy.

A co dále?

Vhodně také zvolte právnickou formu, pod kterou budete podnikat. Podnikat můžete jako osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ). V úvahu připadá ale také forma společnosti s ručením omezením či u velkých projektů akciová společnost. Nejlevnější je založit si podnikání jako OSVČ, budete však ručit celým svým majetkem. Bezpečnější z hlediska ručení vlastním majetkem je založení společnosti s ručením omezeným. V současné době stačí složit základní kapitál ve výši 1Kč, ale všeobecně se doporučuje složit vyšší částku z důvodu větší důvěryhodnosti společnosti. Na druhou stranu musíte počítat s vyššími náklady, zejména za notáře a soudní poplatky. Poslední a zároveň nejdražší možností je založení akciové společnosti.

Jakou mám konkurenci?

Podrobně také prozkoumejte svou konkurenci. Udělejte si průzkum současného trhu. Co nabízí a jak se bude lišit váš produkt či služba? Je dostatečně inovativní? Pečlivě si tedy rozmyslete, čím se hodláte odlišit a z jakého důvodu by klienti měli zvolit právě Vás.

Kamenný obchod nebo internet?

Chcete podnikat na internetu nebo se chystáte mít kamenný obchod? Začínáte-li na internetu, dejte o sobě vědět a neváhejte investovat do reklamy. Dnes najdete mnoho možností jak se zviditelnit za málo peněz. I v případě kamenného obchodu byste měli být vidět i na internetu. Základem a samozřejmostí by měli být pravidelně aktualizované webové stránky. Využijte také služeb různých vyhledávačů a rejstříků firem. Budete-li hledat vhodné prostory, prozkoumejte také okolí potencionálního obchodu, jeho dostupnost a frekvenci pohybu lidí.

Pokud se chystáte podnikat, vše si pořádně promyslete a připravte si podnikatelský plán, který Vás bude provázet založením společnosti. Seznamte se s právními předpisy a povinnostmi, které Vás budou vaším podnikáním provázet. A především si stanovte finanční plán, který zhodnotí nejen počáteční investice, ale také provozní náklady.

Pokud Vás všechny tyto informace neodradily od vašeho podnikatelského záměru, přejeme Vám úspěšný start do nové životní etapy.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.