Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Co vše potřebujete pro stavbu domu

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

 

Chcete si nechat postavit dům a nevíte, co všechno to obnáší? Na stavbu domu potřebujete nejen pozemek, ale také veškerou dokumentaci, povolení od stavebního úřadu a v neposlední řadě stavební firmu, se kterou bude vaše stavba příjemnou a rychlou záležitostí.

 

Vhodný pozemek

Důležitým krokem při stavbě nízkoenergetického bungalovu nebo dvoupatrového rodinného domu je hledání vhodného pozemku. Můžete oslovit realitní kancelář a přesně specifikovat své požadavky, kde byste chtěli bydlet, nebo můžete zkusit hledat pozemek svépomocí. Výhodou realitní kanceláře je ověření pozemku v katastru, informace o jeho zasíťování, případně umístění do územního plánu. U podezřele levných pozemků se vždy zajímejte, zda je možné zahájit výstavbu hned nebo budete muset čekat na nutné změny, případně zapsání stavební parcely v katastru nemovitostí.

 

Stavební povolení

K vyřízení stavebního povolení budete potřebovat veškerou dokumentaci, kterou vám zpracuje projektant, případně architekt a stavební firma. Myslete na to, že na začátku cesty za svým vysněným domem vás čeká hlavně velké množství papírování, ověřování podpisů, podepisování smluv a také prověřování vašich platebních možností, pokud budete chtít dům financovat hypotékou.

 

Projektovou dokumentaci

Pro přípravu projektové dokumentace si připravte alespoň malý nákres domu, který chcete postavit. Je nutné vědět, jak velký dům si představujete, zda chcete nízkopodlažní dům nebo dvoupatrový, jaké jsou možnosti vašeho pozemku a v neposlední řadě také jednotlivé umístění místností a efektivní využití veškerého prostoru.

 

Informace o tom, co chcete

Počítejte s tím, že u projektové dokumentace se budou řešit také sítě na pozemku, bude potřeba zařídit zapojení vody, elektřiny i plynu. Je dobré vědět, jak chcete v domě topit, na čem budete vařit a jestli počítáte například i s krbem. Čím víc informací projektantovi sdělíte, tím lépe se mu bude zpracovávat projekt pro váš individuální a klidně i atypický dům.

 

Stavební firmu

Dalším krokem je hledání stavební firmy. Vždy dejte na kvalitní a ověřitelnou práci. Všímejte si nejen referencí stavební firmy, ale také jejího jednání. Pokud se setkáte s přátelským jednáním a otevřeností, kdy se dozvíte veškeré náklady, bez vedlejších a skrytých výdajů, máte vyhráno. Kvalitní stavební firma vás provede stavbou domu krok po kroku, jednoduše a rychle.

 

Počítejte s tím, že stavba domu není otázka měsíce, a nechtějte tento proces uspěchat. Přece jen si stavíte dům pro svou rodinu a ideálně v něm budete bydlet co nejdéle. Nebojte se říct, co se vám líbí a co je vaším snem.

 

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.