Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Co v létě pít a neublížit svojí postavě?

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

 

V létě se koná řada akcí, oslav a nejrůznějších zahradních party, které doslova svádí k popíjení. Osvěžujícímu drinku tak odolá jen málokdo. Avšak mnohé z těchto míchaných nápojů představují doslova kalorickou bombu, takže se ani nenadějete a najednou na konci prázdnin zjistíte, že jste o pár kilo těžší. Co tedy pít, abyste vaší linii neublížili a nemuseli jste „usrkávat“ jenom čistou vodu s citronem?

 

Koktejly z ovoce a zeleniny

Míchané drinky k létu neodmyslitelně patří, ale při dietě byste s nimi měli zacházet obzvlášť opatrně. Oblíbené koktejly jako mojito, cuba libre, daikiri nebo margarita obsahují totiž velké množství prázdných kalorií, které vašemu tělu nic prospěšného nepřinesou. Vyměňte je proto raději za ovocné a zeleninové drinky, které vám dodají vitamíny, minerály, enzymy i antioxidanty. Posílí tak imunitu, pročistí organismus a budete se po nich dobře cítit. Receptů najdete na tisíc, teď v létě skvěle chutná třeba meloun s okurkem a brusinkami.

 

Ledové čaje

Skvělé osvěžení v létě představují – možná trochu překvapivě – také sypané čaje, především pak zelené nebo mátové. Pokud vás představa teplého nápoje zrovna dvakrát neláká, vyzkoušejte ledové varianty. Dopřávají si je lidé po celém světě, třeba v Americe je milují tak moc, že tady 10. června každoročně slaví Den ledového čaje. V Thajsku si tento nápoj tradičně dopřávají ještě s kondenzovaným mlékem, cukrem a kořením. Vyladit si ho můžete i vy, fantazii, kreativitě ani chutím se totiž meze nekladou. Přidejte do něj třeba kousky ovoce, med, skořici nebo lístečky máty.


Espresso tonic

Na své si přijdou také milovníci hořkých chutí. Tonic známe všichni hlavně v kombinaci s ginem nebo fernetem, už jste ho ale zkusili přimíchat do čerstvé kávy? Nápoj zvaný espresso tonic sice vznikl relativně nedávno – v roce 2007, ale přesto se těší velké oblibě, spojuje totiž hořkost, sílu i svěžest v jednom šálku. K jeho přípravě potřebujete jen dvě ingredience, a to kvalitní, v kávovaru připravené espresso, které velmi pomalu nalijete do sklenice s ledově vychlazeným tonikem. Pokud se vám vrstvy nepromíchají, můžete se těšit na dokonalou podívanou. I když ale všechno nevyjde přesně podle představ, na dokonalý chuťový zážitek to nebude mít vliv!

 

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.