Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Domácí trénink: na co se zaměřit, aby měl smysl?

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

 

Současná situace nás omezuje v pravidelných sportovních aktivitách, na které jsme si zvykli. Aktivity sportovních center jsou omezeny, chladnější počasí i kratší dny se odráží na naší chuti pravidelně chodit ven sportovat a tak nám mnohdy nezbývá než udržovat si kondici domácím cvičením.

 

Cyklistou i doma

Velmi oblíbená v letních měsících je jízda na kole. Co ale dělat, když je venku zima nebo je špatné počasí? V takovém vyjedou ven jen opravdu skalní fanoušci kolového sportu. Kondice i snaha se snižuje, dobrá nálada z poznávání nových míst a kochání se krajinou mizí. Přes zimu tak lze trénovat na rotopedu. Zůstanete tak připraveni na další sezonu a když si jej umístíte například před televizi, nepřijdete ani o dobrý pocit z výletu.

 

Každodenní kondice

Zima a ošklivé počasí nás omezují nejen v jízdě na kole. Co když jsme zvyklí na kolektivní sporty venku s přáteli nebo chodíme běhat? Co když se rozhodneme, že chceme nějaké to kilo zhubnout, ale získat motivaci je v ošklivém počasí daleko náročnější? Se sportovními středisky v dnešní situaci počítat nelze, naštěstí si můžeme zařídit vlastní fitness centrum doma. Na začátek určitě postačí jen posilovací pomůcky, jako jednoruční činky nebo posilovací guma. Můžete s nimi cvičit v pohodlí domova anebo je vzít s sebou ven. Podle toho, jaké jsou další možnosti ať už finanční, prostorové nebo jaká se vaše motivace, lze pořídit například posilovací lavice, nebo běžecký pás, případně i něco většího. Cvičte pravidelně a pamatujte, že vás hlavně musí bavit!

 

Ke cvičení neodmyslitelně patří i zdravá a vyvážená strava a také dostatek odpočinku. Cviky provádějte správně, ať si zbytečně neublížíte a vaše motivace nezmizí jen proto, že jste trénink přetáhli a pořídili si svalovou horečku. Zátěž zvyšujte postupně.

 

 

 

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.