Cookie Consent by Free Privacy Policy website
  • 0 Podomní prodej je stále na vrcholu

    5.00 z 1 Hlasů

    Podomní prodej obchodní zástupce ještě neomrzel, a to i přes to, že dle zákona je u nás zakázaný. Pro obchodní zástupce je tento podvodný tah na branku nejjednodušší cestou, jak získat klienta. Přes telefon mají lidé možnost ho ve vteřině položit, ovšem u dveří bytu nebo domu už je to horší. Ano, jediná z možností se nabízí zavření dveří, ale to vám u otravných prodejců moc nepomůže. Podomní prodej energií tak stále zůstává na vrcholu denního pořádku. Podomní prodej energií rozhodně neustupuje Nejčastějšími obětmi se stávají důvěřiví senioři, kterým prodejci namluví, že jsou stávající dodavatelé a přichází s novými smlouvami. Prodejci se v této oblasti vyskytují denně a není se tedy čemu divit, že dokážou člověka jednoduše přesvědčit na svoji stranu. V některých společnost jsou na tento typ prodeje pravděpodobně školení. Pokud byste u svých dveří narazili na prodejce, který by vám takto nabízel podpis nové smlouvy, rozhodně ho odmítněte. Jak již bylo řečeno, prodejce to bude zkoušet pomocí různých triků. Ať už vám namluví cokoliv, s největší pravděpodobností vám neříká pravdu. Jde mu pouze o uzavření obchodu. Podpis nevýhodné smlouvy by se vám v budoucnu příliš nevyplatil. Jestliže už přemýšlíte o změně dodavatelé energií, rozhodně to nedělejte touto formou. Obchodní zástupci při podomním prodeji budou na vás maximálně naléhat, abyste jeho smlouvu podepsali. Z jeho úst uslyšíte prodejní argumenty, kterým bohužel většina lidi podlehne. Musíte se naučit říkat NE! Dnes existují seriózní společnosti, navíc trh nabízí i možnost online srovnání energetických služeb. Smlouvu jsem mezi dveřmi podepsal, co teď? Narazili jste na tento článek až teď, ale už jste podepsali nevýhodnou smlouvu? Nemusíte panikařit, od smlouvy máte možnost ze zákona odstoupit do 14 dnů od jejího podpisu. Při odstoupení smlouvy možná uslyšíte další triky, kterými to prodejci budou zkoušet vyžehlit. Tady už v žádném případě nepodléhejte.

  • 0 Nebankovní půjčka není strašák

    5.00 z 1 Hlasů

    Kolem nebankovních půjček a úvěrů existuje celá řada mýtů a polopravd. Ty však mohou být v celé řadě případů lepší volba než půjčka formou kontokorentu k bankovnímu účtu. Představme si jejich výhody.   Rizika spojená s kontokorentním úvěrem Běžnou praxí je, že mají klienti k bankovnímu účtu sjednán i povolený debet. To znamená, že pokud nemají aktuálně k dispozici vlastní finanční prostředky, mohou sáhnout po libovolně vysoké částce až do maximální výše limitu. Ke konci měsíce musí vždy zaplatit alespoň úroky a jednou za rok je třeba zaplatit úvěr v plné výši. Úroková sazba z půjčené částky se pohybuje okolo dvaceti procent, záleží na konkrétní bance. Může být i vyšší. S placením úroků na konci měsíce je vždy velký problém. Úrok platíte z aktuální dlužné částky a počítá se za každý den. Výše vypůjčené hotovosti se vždy mění a pro klienty je problematické spočítat si přesnou částku zaplacených úroků na konci měsíce. Jinými slovy to znamená, že nikdy nevíte, kolik vám bude ke konci měsíce strženo z bankovního účtu. Necháte si na bankovním účtu určitou rezervu, ta ale nebude stačit. Co se děje dál? Zaplatíte vysokou pokutu a jste okamžitě vedeni v bankovních záznamech jako rizikoví. Pokud konec měsíce vychází na den státního svátku nebo víkendu nemáte možnost dlužnou částku vyrovnat. I za několik let vám banka může odmítnout poskytnout úvěr na základě takového záznamu.     Levnější varianta než kontokorentní úvěr V nelehkém konkurenčním boji s bankovními ústavy se musely prosadit i nebankovní poskytovatelé půjček. Jak mohou v boji s bankovními ústavy vítězit? Jedině tak, že nabídnou příznivé podmínky pro klienty! S nebankovní půjčkou budete vždy vědět, kolik zaplatíte. Už při sjednání úvěrové smlouvy, budete znát celkovou výši nákladů. Zpravidla můžete úvěr splatit dříve bez sankcí a pravidelná splátka je stanovena na přesnou částku. Den splatnosti je volen tak, aby nevycházel na víkend nebo na den státního svátku a vy se neocitli v situaci, kdy musíte hradit penále. Velkou výhodou nebankovních půjček je však to, že nabízejí první půjčku pro nové klienty zcela zdarma. Proč byste měli platit úroky na kontokorentním úvěru, když nemusíte? Rychlost vyřízení půjčky se pohybuje v řádu několika hodin a vše si můžete sjednat doma přes internet. Zkuste to jednou jinak, zkuste nebankovního poskytovatele a využijte výhody první půjčky zdarma.   Co umí nebankovní půjčka: rychlé vyřízení žádosti, expresní výplatu peněz na bankovní účet, zpravidla první půjčku bez poplatků, možnost navýšení limitu půjčených peněz po řádném zaplacení, přesná výše splátky ve stanovený den.   Při výběru nebankovní půjčky vám pomohou i srovnávače půjček a kalkulačky.

  • 0 Daň z nemovitosti: Nezapomeňte na její platbu do konce května 2018!

    5.00 z 1 Hlasů

    Tak, jako každý rok, pokud vlastníte nějakou nemovitost nebo pozemek, přistála ve vaší schránce složenka sloužící k úhradě daně z nemovitosti. Minulý týden bylo zahájeno jejich rozesílání, a nám tak vzniká povinnost je do konce května 2018 uhradit. Jejich rozesílání probíhalo postupně, a to hlavně z důvodu, aby nedocházelo k tvorbě front na jednotlivých místních poštách. Pojďme se blíže podívat, co o této dani víme a jak se vypočítává.  Co bychom měli vědět? Daň z nemovitých věcí, též známá také jako daň z nemovitosti, spadá mezi majetkové daně a vlastníci nemovitostí a pozemků jsou nuceni ji každý rok hradit. Tato daň je známá několika odlišnosti, a to platbou předem a podáním daňového přiznání, které se uskutečňuje pouze jedenkrát při jejím nabytí novým majitelem a následující roky jsou její majitelé pouze vyzýváni k jejímu uhrazení. Celkové zajištění této daně spadá do kompetencí jednotlivých finančních úřadů. A její úhradu jsme nuceni vykonat do 31. května 2018. Výpočet daně Při výpočtu daně z nemovitých věcí se vychází z výměry pozemku, u staveb ze zastavěné plochy a počtu podlaží. Též se zohledňuje, o jaký druh pozemku nebo stavby jde. Platba daně z nemovitosti zůstává při zemi a nemusíte se bát, že by vás snad zruinovala. Daň z nemovitosti vs. Daň z nabytí nemovitosti Častokrát se můžeme setkat se zaměňováním těchto dvou daní. Nenechte se zmýlit. Jedná se o dvě odlišné daně! Daň z nabytí nemovitosti se hradí pouze jednorázově po koupi nemovitosti, kde je výše daně stanovena na 4 % z kupní ceny nemovitosti, popřípadě z odhadní ceny nemovitosti, pokud je vyšší než kupní cena. Současně s tím však musíme stále počítat i s platbou daně z nemovitosti, která se pravidelně hradí každý rok.   Názorný příklad Koupili jste si v prosinci 2017 dům. Na začátku roku 2018 jste podali daňové přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí a k dani z nemovitosti, následně jste byli vyzváni k úhradě daně z nabytí nemovitosti, která činí ona 4 % z kupní, popřípadě odhadní ceny nemovitosti, jak jsme uváděli výše. A posléze musíte též uhradit daň z nemovitosti, která vám byla vypočítána na základě druhu nemovitosti či pozemku a jeho výměře, kterou budete platit každý rok.

  • 0 Zavedení eura v České republice - výhody a rizika

    5.00 z 1 Hlasů

    Zavedení eura v České republice je akt, který je určitou částí obyvatelstva odsuzován, jako cesta ke ztrátě národní identity a ostatními považován za dobré rozhodnutí. K přijetí této měny jsme se jako stát zavázali již při samotném vstupu do evropské unie a podepsáním smlouvy. Proč však stále užíváme naší národní měnu? Důvod je jednoduchý. Naše země pomalu a jistě připravuje půdu pro euro, avšak změny jsou prováděny postupně, aby zavedení nemělo tvrdé dopady, ať už na obyčejné pracující obyvatelstvo nebo vrstvu podnikatelů, ale i ostatní. Ačkoli se zdá, že je Česká republika již plně připravena a plní všechny potřebné podmínky, přijetí eura je stále odsouváno. Dalším důležitou informací, kterou je třeba v této souvislosti zmínit je evropská dluhová krize. Jedná  se o další důvod, který straší velkou část obyvatel. Proč bychom měli  euru otevřít dveře? E- shopy Jednoduše tím zároveň otevřeme dveře celé Evropě. Obchody budou snazší, a tím pádem u mnoha produktů půjde cena dolů. Pokud například nakupujete v zahraničních e-shopech, bude pro vás platba jednodušší. Banky si nebudou účtovat poplatky za převod měny, a tudíž se nákup vyplatí. Pohodlnost Jednou provždy skončí přepočítávání měn a nepohodlná orientace v kurzech. Úspory Vaše úspory najdou své místo a nemusíte se bát, že by ztratili na hodnotě. V nabídce bude více věrohodných možností, které vás nepřipraví o finance kvůli nevýhodnému kurzu. Velké podniky Podnikatelům přinese změna snad největší ovoce. V současné době při obchodování se zahraničím musí více myslet na kurzy a plánovat svou činnost, aby se vyplatila. Po změně by nečelili takovému riziku a mohli by s klidným srdcem obchodovat tam, kde je potřeba. Jaká by nás mohla čekat rizika? Již nebudeme rozhodovat Se změnou přijde také nová nadřazená instituce, a to Evropská centrální banka. Měnová situace se nebude přizpůsobovat jen nám, jako jediné zemi, ale ECB bude rozhodovat v zájmu všech. Pomoc potřebným Existuje také tzv. Evropský stabilizační mechanismus, který se stará o země s vážnými ekonomickými problémy. I jeho součástí bychom se měli stát, a s tím je spojeno mnoho nákladů, které by nás mohli významně ohrozit. Homogenní Evropa Výsledkem celého snažení by také mohla být až nepříjemně sjednocená Evropa, která působí jako jeden stát. Ekonomika by mohla příznivě růst, ale za cenu ztráty všech národnostních znaků. 

  • 0 Jak si přivydělat po internetu?

    5.00 z 1 Hlasů

    Také často přemýšlíte o tom, že by se vám hodil přivýdělek, ovšem nechce se vám nebo nemáte dost času docházet na žádnou brigádu pravidelně? I pro vás existuje hned několik způsobů, jakými si lze přivydělat, aniž byste měli pevně danou pracovní dobu na pevně daném místě. K jejich vykonávání nepotřebujete ani žádné složité papírování nebo osobní schůzku se zaměstnavatelem. Jednoduše jste páni svého času a zároveň můžete vydělávat. Copywriting Pokud máte alespoň základní znalosti českého, případně cizího jazyka, mohl by být copywriting tím pravým přesně pro vás. Existuje mnoho možností, jak začít psát a prodávat své texty, jedním z těch nejspolehlivějších je registrace na specializovaném portálu zde. Případně můžete hledat inzeráty a psát články na zakázku, mějte ovšem na paměti, že na webu se obchoduje s články, které jsou opět pouze pro web, jde tedy hlavně o čtivá témata pro webové magazíny (finance, bydlení, rady a tipy, ...). Nečekejte, že vám někdo zaplatí za vaše básně nebo školní slohové práce. Fotobanky Pokud není psaní zrovna vaše silná stránka a raději se zabýváte fotografováním nebo tvorbou grafiky, můžete zkusit prodávat své výtvory na fotobankách. Není to samozřejmě na první pohled tak výnosné jako prodeje na vlastní pěst, ovšem máte mnohonásobně větší šanci, že vůbec něco prodáte. Jednoduše své fotografie nebo grafiky pravidelně nahrávejte na různé fotobanky (např. Fotolia, Shutterstock, …) a sledujte, jak si lidé odkupují práva na jejich užití. Nebojte, autory fotky stále zůstáváte vy a pokud se nerozhodnete je prodávat jako exkluzivní, můžete s nimi dál nakládat, jak chcete. Existuje samozřejmě mnohem více způsobů, jak vydělávat po internetu, ovšem tyto dva jsou skutečně ověřené a při troše snahy vám mohou zajistit pravidelný přivýdělek bez nutnosti docházet do práce.

  • 0 10 rad, jak se dostat z dluhů

    5.00 z 1 Hlasů

    Jen málokdo dnes dokáže žít bez tíhy dluhů, a i když většina lidí dokáže fungovat bez půjček, tak stále nad nimi visí hypotéka. Půjčka je dobrý sluha, ale špatný pán, což platí hlavně v nečekaných životních situacích, kdy najednou pokrýt všechny výdaje není jednoduché. Mnoho lidí se dále zamotává do kolotoče půjčování. Jak se vymotat z takové situace vám poradíme v následujících tipech. 1. Spoření v bance Možná znáte "domácí" spoření do prasátka, ale to vám nepomůže, protože je to až příliš velké pokušení utratit našetřené peníze. Pokud byste však tyto peníze utratili na splacení dluhů nebo alespoň předčasně splátky, byla by to dobrá investice. Proč se však vyplatí spořit v bance? Nemáte reálný dosah na úspory, nemůžete je použít kdykoliv a dostanete alespoň male procento úroku od banky, které byste jinak neměli. Po naspoření můžete ihned vyplatit část dluhů nebo mimořádné splátky, které vám pomohou zkrátit čas splácení půjčky. 2. Žádný kontokorent nebo kreditka Dávejte si pozor při možnosti jít do minusu na účtu nebo při používání kreditek. Proč? Protože při těchto službách jsou nejvyšší úroky, proto i malé částky draho přeplatíte. Čili pokud jste si jisti, že půjčku nedokážete vrátit během bezúročného období, tak ji určitě nevyužívejte. 3. Refinancujte všechny své úvěry a půjčky V případě, že splácíte několik dluhů, ať už kreditka, spotřební úvěr nebo nebankovní půjčky, doporučujeme konsolidovat vaše úvěry přes refinancování půjček. Nejen že častokrát získáte výhodnější podmínky a úroky oproti původní půjčce, čímž ušetříte, ale i sloučíte všechny vaše splátky do jedné měsíční. 4. Zkuste brigádu na přivýdělky Jedním z nejrychlejších způsobů, jak se vyprostit z kolotoče dluhů, je zvýšení měsíčního příjmu. Zkuste si najít brigádu nebo mikro-práci, která vás velmi nezatíží, ale určitě pomůže. V dnešní internetové době jsou velmi populární tzv. freelancerské a poptávkové portály, kde si můžete najít práci na doma nebo v oblasti, kterou znáte. 5. Zkontrolujte si položky v rozpočtu Doporučujeme vám, abyste si prošli všechny položky v rozpočtu. Nejjednodušším způsobem je sáhnout si je ve výpisech z účtu za poslední tři měsíce a popřemýšlet, kde byste mohli ušetřit. 6. Promyslete si za co nejvíce utrácíte Určitě byste měli vynechat utrácení peněz na zbytečnosti. "Kafíčkování", skok na pivo nebo sladkosti pro děti a obědy v restauracích, namísto vaření. Zkuste se zamyslet, že pokud jste ve finančních problémech, musíte také ubrat ze svého standardu. Pokud se vaše situace finančně zlepší můžete si opět dovolit i tyto věci. 7. Půjčka od blízkého V případě, že máte ve svém okolí blízkou osobu, která by byla ochotna pomoci, tak poproste o dočasnou bezúročnou půjčku, abyste mohli ihned vyplatit všechny své dluhy a neutrácet další peníze na úroky. Nicméně nezapomínejte na staré známé "kamarádi buďme, dluhy si splaťme!" 8. Začněte od nejmenších dluhů po největší Čím dříve splatíte půjčku, tím více ušetříte na úrocích. Dluhy vám také budou rychleji ubývat a vás to víc motivuje. Proto začněte vždy tam, kde máte půjčené nejméně peněz. 9. Trvalý příkaz na splátky Trvalý příkaz na splátky zaručí to, že peníze vám z účtu stále odejdou a nemusíte placení odkládat nebo se bát, že zapomenete. To vás přinutí k lepšímu hospodaření. 10. Šetření energiemi Zdánlivě nepodstatná věc, která vám z dlouhodobého hlediska při vyúčtování může ušetřit mnoho. Určitě to znáte. Puštěná voda, když ji nepotřebujete, zapnuté světlo nebo televizor když si odběhnete pryč. Jedná se o zlozvyky, které když odstraníte, určitě vám dokáží do budoucna ušetřit peníze.

  • 0 Půjčit si ještě tento rok, nebo až v příštím roce?

    5.00 z 1 Hlasů

    To je otázka, kterou si v současnosti asi kladou ti, co by chtěli bydlet ve vlastním bytě, zrekonstruovaném domě, ale možná i ti, co potřebují "vyměnit staré za nové" - auto, elektroniku, nábytek a nemají na to dostatek vlastních finančních prostředků. Rozhodování o tom, zda a kdy si vzít půjčku obvykle ovlivňují několik faktorů: dostupnost půjček, výše úroků, nabídkové portfolio, individuální potřeby a možnosti zájemce. Podle statistických údajů si Češi nejvíce půjčují ve formě spotřebitelských úvěrů (56%), hypoteční úvěry tvoří 51%, kreditní karty 44% a přečerpání běžného účtu 31%. Pro ty racionálně smýšlející, kteří před rozhodnutím požádat o půjčku porovnávají a hodnotí situaci na finančním trhu se možná hodí následující informace.   Úvěry na bydlení Česká národní banka přijala již v průběhu tohoto roku další opatření v oblasti obezřetného poskytování úvěrů na bydlení, s cílem zmírnit případná rizika související s problémy při splácení. Už ani v současnosti například nemůže být poskytnuta hypotéka v částce 100% ceny nemovitosti a na financování 80% hypotéky může být poskytnutých pouze 40% ze všech úvěrů na bydlení. Limit ukazatele schopnosti splácet je do 31.12.2017 = 90%, od začátku příštího roku klesne na 85% a od 1.7.2018 bude na hranici 80%. Ukazatel schopnosti splácet = splátky všech finančních závazků žadatele o hypoteční úvěr, které se zohledňují vůči výši jeho čistého příjmu, sníženému o životní minimum a případnému růstu úrokových sazeb. Cílem limitu je zajistit pro dlužníka, který splácí úvěr rezervu pro případ nepředvídaných událostí. Její výška se postupně zvyšuje a od poloviny příštího roku bude dvacet procentní.   Spotřebitelské úvěry I v tomto segmentu budou nastaveny přísnější kritéria pro poskytování bezúčelové půjček, a to i proto, že v současnosti selhává už každý desátý úvěr. Lidé prostě nesplácejí. Banky i nebankovní společnosti budou moci v příštím roce poskytnout půjčku pouze tehdy, pokud žadatelovy měsíční náklady (včetně rezervy) nebudou vyšší než jeho měsíční čistý příjem. V praxi to znamená, že ani zájemce o spotřebitelský úvěr nebo leasing, jehož čistý měsíční příjem dosahuje 20.000,- Kč, nemá žádnou vyživovací povinnost vůči jiné osobě, ale splácí např. hypotéku v částce 8000,- Kč / měsíčně a jeho ostatní životní náklady jsou cca 10.000,- Kč / měsíčně, kdy je nutná zákonná rezerva 20%, úvěr v r. 2018 nedostane. Důvod je ten, že jeho pravidelné měsíční výdaje převyšují měsíční příjem (18.000,- Kč výdaje + 2000,- Kč rezerva). Pro r. 2017 platí ještě rezerva 10%, takže je v limitu a spotřebitelský úvěr může dostat.   A konstatování nebo i rada na závěr Stále platí, že nejvýhodnější jsou finance z vlastních zdrojů. Každou půjčku třeba splatit, i tu z roku 2017 i tu z roku 2018.

  • 0 Jak se stát přínosem pro firmu

    5.00 z 1 Hlasů

    Svět financí se rovná aktivnímu podnikání. Finanční politice rozumí jen ti nejpovolanější a každý zaměstnanec musí být v tomto oboru pro svou firmu přínosem. Zvyšujte svůj výkon - opravdu svou práci děláte dobře? Pokud neustále selháváte, přichází vaše společnost o několik zákazníků denně, a to jen kvůli vaší laxnosti. Už první den se snažte o to, aby se stal vašim cílem úspěch. Učte se od svých spolupracovníků a nechejte si poradit. Dělejte svou práci důsledně a výsledky se dostaví. Je váš plat opravdu adekvátní vašemu výkonu? Vždy můžete udělat víc. Rozdělování úkolů - stůl se vám plní úkoly a vy nevíte, kam dřív skočit? Rozdělte si všechny papíry od nejdůležitějších po odkladné. Nastavte si priority. Označte si je barevnými štítky jako ve škole. Usnadní vám to práci a vše krásně stihnete. Nebojte se přesčasů - jste sám, bezdětný a doma vás čeká akorát tak prázdná lednice a televize? Vezměte si přesčas. Ukažte tak svému vedení, že se práce navíc nebojíte a že je pro vás důležité svou práci dokončit. I přes víkend buďte připraven na telefonát z kanceláře, noste s sebou notebook, abyste mohl odeslat důležitá email a s vedením i kolegy se snažte vždy vycházet přátelsky. Své nápady neschovávejte do šuplíku - ředitelé firem mnohdy ocení také samostatné nápady svých zaměstanců. Proto pokud vás napadla zajímavá myšlenka, jak přilepšit zasedání, nebojte se s tím vyjít na světlo. Nadřízené informujte o tom, co vám připadá lepší, i když si tím nebudete na 100% jistí. Neustále se učte novým věcem - i ten nejlepší zpěvák dochází na hodiny zpěvu, i ta nejlepší kadeřnice se neustále školí, aby šla s trendem. I vy se snažte o co nejlepší vědomosti ve svém oboru. Staňte se skutečným odborníkem na finance. Přihlašte se na školení, získávejte certifikáty a rozvíjejte svůj talent. Pokud budete držet krok s nejnovější inovací, budete vždy i o krok blíž k povýšení. Vedení si toho jistě všimne. Buďte dochvilný a elegantní - do práce chodíte pozdě a ještě neupravený? Možná proto se vám kolegové vyhýbají. Být dochvilný je známkou ctižádosti. Už dávno neplatí motto - pozdě chodí ten, kdo má příliš mnoho práce. Je to spíše naopak - kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. Platí to pro všechny zaměstnance i nadřízené. Dbejte také na svůj vzhled, do práce choďte elegantně a čistě oblečený. Zůstávejte také neustále pozitivně naladěn. Láká to k bližšímu seznamování. Pokud vás doma trápí problémy, nechte je tam. Do práce soukromá dramata nepatří. Vedení firem moc dobře ví, že jakmile se jejich zaměstanci udrží na palubě, jejich loď bude plout dál a dál. Dokáží to mnohdy také solidně ohodnotit. Čím lepším přínosem pro firmu budete, tím více volna a dovolené vás čeká. Možná se změní i vaše životní plány.

  • 0 Spořicí účet je vaše PP - Pohotovostní Prasátko

    2.00 z 1 Hlasů

    Finančních produktů nabízejí bankovní ústavy kvanta až přehršle a obyčejných smrtelník se v nich může mnohdy ztrácet. K čemu je vlastně dobrý takový spořicí účet? K čemu spořicí účet neslouží Nebude vám vydělávat žádné závratné sumy. Úrokové sazby (množství peněz, které vám účet připočte navíc) se měsíčně pohybují přibližně od 0,2 po 1%. Neboli když si na účet vložíte 10 000 korun, měsíčně vám na něj přibude nějakých 20 až 100 korun. Jako na kafe dobrý. Navíc většinou musíte splnit další podmínky, např. nic nevybírat, několikrát v měsíci provést platbu kartou (z běžného účtu, který si u banky musíte vést, pokud si chcete založit účet spořicí) a tak podobně. Rentiérem se zkrátka díky spořicímu účtu opravdu nestanete. Na co je tedy spořicí účet dobrý Zde se dostáváme k pojmu Pohotovostní Prasátko. Spořicí účet je vaše pojistka pro, jak se tak krásně říká, případ neočekávaných událostí. Odborníci doporučují, abyste si na něj uložili tří až šestinásobek svého měsíčního rodinného příjmu. Kdyby něco, znáte to. Porouchaná pračka, úraz, ukradené auto, vybílený byt, úraz nebo nemoc - možností je bezpočet. Zde totiž nastupuje magické slovo likvidita, neboli v případě potřeby si z účtu můžete kdykoli vybrat. Tohle například u investičních fondů není možné nebo je to velmi nevýhodné. Než si tedy zřídíte další finanční produkt (stavební spoření nebo podílový fond) jako základ do důchodu nebo pro děti, je dobré mít naspořeno v Pohotovostním Prasátku dost, abyste pak v případě pohromy nemuseli řešit navíc ztrátu z rušeného finančního produktu. Pokud chcete ke svým financím přistupovat zodpovědně, postarat se o sebe sami a nečekat, až vás spasí nějaká vyšší síla (například stát, abychom se pobavili), spořicí účet je váš odrazový můstek. První krok, než se začnete poohlížet po něčem, co vám peníze nejen naspoří, ale i slušně zhodnotí.

  • 0 Pasivní příjem z pronájmu nemovitosti. Ano nebo ne?

    5.00 z 2 Hlasů

    Pasivní příjmy jsou nejčastěji peníze z nájmu, z dividend a různých rent. Jsou to peníze, které přibývají zdánlivě samy.  Než se ale takovéto peníze na vašem účtu začnou hromadit, je třeba pár dobrých rozhodnutí, špetka úsilí a vůle odložit spotřebu na později. Zvažujete, že zakoupíte nemovitost a budete ji pronajímat? Pak vás možná bude zajímat, jaké jsou výhody a nevýhody pronájmu domů a bytů. Výhody pronájmu nemovitostí Hlavní a největší výhodou je bezesporu pravidelný pasivní příjem. Navíc se jedná o dlouhodobou investici. Pokud se tedy rozhodnete správně a nemovitost zakoupíte po důkladném uvážení, můžete být následující měsíce či roky bez starostí. Nemusíte sledovat dění na trhu (pokud dochází v oblasti bydlení k nějakým výrazným změnám, jste o nich informováni z tisku či televize, aniž byste tyto informace museli sami vyhledávat). Nemovitost můžete získat i tehdy, nemáte-li ušetřeno dostatečné množství finančních prostředků. Pomoci vám v tom může hypotéka s výhodným úrokem. Navíc tuto hypotéku vlastně nebudete platit vy, ale nájemník vašeho bytu. Nemusíte se bát ani inflace, protože ceny nájmů neustále rostou. Nevýhody pronájmu nemovitostí Největším kamenem úrazu může být, koupíte-li nemovitost s právní vadou (například s věcným břemenem). Může se vám také stát, že vámi zakoupená nemovitost nebude k pronájmu vhodná (shánění nájemníků bude velice obtížné a vám se nepodaří mít byt obsazený celých 12 měsíců v roce). Problém nastane i tehdy, koupíte-li nemovitost, která bude v průběhu času klesat na hodnotě nebo se bude nacházet v lokalitě, kde bude dlouhodobě klesat výše nájemného. Bohužel také můžete natrefit na nájemce, kteří vám za nájem nebudou platit nebo byt (případně jeho vybavení) zničí. Na závěr pro vás máme dobrou zprávu. Všechna tato rizika lze eliminovat, stačí do koupě nemovitosti investovat nejen peníze, ale i svůj čas a vše si důkladně prověřit, případně se s někým zkušeným poradit.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.