Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 • 0 Stále nevíte, jak udělat partnerovi radost? Zkuste třeba jeden z těchto originálních dárků

  5.00 z 1 Hlasů

  S blížícími se Vánoci znovu vyvstává otázka, co tentokrát pořídíme svému partnerovi. Určitě to znáte, každý rok to samé dumání a někdy člověk na poslední chvíli koupí prostě něco, co mu přijde pod nos jenom proto, aby nepřišel s prázdnou. S tím už je nicméně konec, v následujících několika odstavcích si totiž projdeme nejžhavější a nejpopulárnější tipy na originální dárky, kterými zaručeně překvapíte.   Zážitek jako nezapomenutelný dárek Jen samá práce a dovolená stále žádná? Domluvte si co nejdříve společný termín dovolené a vyrazte hned, jakmile to půjde. Ne nadarmo se totiž říká, že zážitek utkví v paměti již navždy. Pečlivě si společně naplánujete cestu, nebo si hodíte špendlíkem na mapu? To necháme na vás. Důležité je hlavně to, že spolu strávíte čas a zažijete spoustu krásných chvil, na které budete rádi ještě dlouhá léta vzpomínat. Denní radosti Spojte příjemné s užitečným. Praktické dárky potěší jednak svým symbolem, tak samotným využitím. Potěšit můžete třeba hrníčkem pro zamilované, kupříkladu s tvarem srdíčka, jež ve dvou dávají láskyplný celek. V zimním období se hodí také ponožky s vtipným potiskem, milé povlečení nebo párové mikiny. Skleněná fotografie Dalším zajímavým dárkem pro pár je skleněná deska s vybranou fotografií. Jak si navolíte design desky, jen jenom na vás. Přidat můžete různé šablony, motivy či text s věnováním. Nakonec jenom přidáte zamilovanou fotku a je hotovo.   Pořízením skleněné desky s fotkou pro svou polovičku jistě nešlápnete vedle. Tento originální dárek vykouzlí úsměch na rtech každému partnerovi, jelikož se jedná zcela atypické, avšak velmi atraktivní poděkování společného soužití při oslavě jakéhokoliv důležitého data. Bude vám totiž neustále připomínat to, co je v životě opravdu důležité.  

 • 0 Dřevěné piliny nepatří do odpadu, mají další využití

  5.00 z 1 Hlasů

  Vytěžené dřevo se z lesa převeze na pily a do závodů, kde probíhá jeho další zpracování. Při tom vznikají piliny a dřevní štěpky, které by ale bylo škoda jen tak vyhodit.   Výbušný dřevní prach Když si v domácí dílně zkusíme jen začistit kousek latě nebo nové poličky, víme, že drobný prach a piliny se dostanou naprosto všude. Jsou lehké, poletují vzduchem a je téměř nemožné je uklidit. I o důkladném zametení a použití vysavače se objeví další. Když bychom je však neuklízeli, brzy bychom ani neotevřeli dveře přes nánosy těchto nečistot. Dřevní prach ale představuje i další riziko, než je jen nepořádek, je totiž explozivní. Ve velkých závodech se tak musí odsávat pomocí průmyslové vzduchotechniky, aby nedocházelo k jeho usazování. Právě vrstva prachu může při jeho zvíření představovat prostředí s rizikem výbuchu. Doma se exploze nemusíme bát, ve zpracovatelských závodech to ale může být bezpečnostní problém a bez filtračního zařízení se neobejdou. Odsáté piliny nekončí na skládce, ukládají se ve filtračním zařízení a následně se odvádí k dalšímu zpracování.   Mokrým pomůže fyzika Suché a lehké piliny lze odsát snadno, bez ohledu na to, zda je venku horko nebo mráz. U mokrých pilin už ale počasí může znamenat problémy, protože mohou komplikovat odsávání. Vodou z pilin nasákne filtrační medium, které pak může zamrzat, čímž dojde k omezení jeho funkcí. Ve specifických provozech, kde se pracuje s mokrými a hrubými pilinami, se proto používají cyklonové odlučovače, které využívají odstředivou sílu. Piliny se vzduchem do odlučovače vstupují vrchem a rotují uvnitř kolem osy cyklonu. Fyzikální zákony se pak postarají o to, že piliny kloužou vlivem gravitace dolů a samotný vzduch se vrací nahoru. Mráz pak nijak nemůže ovlivnit vodu obsaženou v pilinách a provoz je nepřerušen.   Piliny, které se odsají při výrobě a zpracování dřeva se následně vyčistí a vysuší. Poté se používají k výrobě dřevních briket a pelet na topení nebo granulátu pro podestýlky pro domácí i hospodářská zvířata.  

 • 0 Který iPhone servis opraví iPhone libovolné generace?

  5.00 z 1 Hlasů

  Mobilní telefony značky Apple jsou sice drahé, ale vydrží dlouhé roky. Na rozdíl od Androidu Apple i pro starší modely stále uvolňuje aktualizace, takže máte k dispozici nejnovější systém, po hardwarové stránce jsou jablečné telefony taktéž dost odolné. Sem tam se však přece jen může něco pokazit. Někdy jde o výrobní vadu, častěji je na vině uživatel. Telefon vám spadne, takže praskne displej, chováte se nešetrně k baterii, tudíž ji potřebujete vyměnit. Nezbyde nic jiného než najít spolehlivý iPhone servis. Vydejte se přímo do servisu Apple výrobků Servisů mobilních telefonů je dost téměř v každém větším městě. Vždycky je však lepší vybrat si přímo iPhone servis. Pokud se technik specializuje jen na jednu značku, její telefony lépe zná, pravděpodobně váš telefon nevidí poprvé. Vezměte si, kolik různých druhů Android telefonů existuje. Žádný technik nemůže mít zkušenosti se všemi. U značky Apple je ovšem nabídka podstatně omezenější, kromě toho jsou všechny iPhony dělané podobně – vyrábí je jeden výrobce. To neplatí pro Android mobily různých značek. Oprava na počkání je dnes standardem Nikdo si nemůže dovolit poslat telefon na 30denní opravu. V dobrém servisu bez něj nemusíte být ani jeden jediný den. Rutinní zákroky jako výměnu baterie zvládnou do 30 minut, ty složitější (třeba výměnu displeje) do hodiny. Přijdete, odložíte telefon, jdete si vyřídit své záležitosti, a pak si jej vyzvednete opravený. Delší dobu trvá snad jen výměna základní desky, protože to je náročný zásah. Nechte si telefon vyzvednout a dovézt Servisy mobilních telefonů však dnes se svými službami jdou ještě dál. Například iPhone servis Appleking pro telefony k zákazníkům zdarma jezdí a zase je rozváží. Tuto službu nabízí bezplatně v okolí 50 km od Brna, kde sídlí. V Brně má dvě pobočky, konkrétně na Palackého třídě a v nákupním centru Olympia. To druhé je otevřeno dokonce o víkendech. Nemusíte tedy s opravou čekat na pracovní den.

 • 0 Airpods jsou bez vhodného obalu hodně zranitelné

  5.00 z 1 Hlasů

  Každý by měl doma rád něco od Apple, ale vzhledem k tomu, že výrobky této firmy nejsou zrovna levné, hodně lidí si dost často raději rozmyslí a pořídí si spíše konkurenční výrobek. To je samozřejmě škoda, jelikož zrovna produkty společnosti Apple patří k tomu nejlepšímu, co se dnes dá na trhu se spotřební elektronikou sehnat. Výjimkou nejsou ani bezdrátová sluchátka Airpods. Mohou se pyšnit mnoha skvělými vlastnostmi, nicméně za každou z nich pořádně zaplatíte. Poslech hudby při běhání Bezdrátové technologie vládnou světu. Moderní člověk chce mít kabelem propojeno co nejméně věcí, natož pak sluchátka. Drát může být obtěžující i během poslechu u počítače, natož pak v tramvaji nebo třeba při posilování. Proto stále více uživatelů dává přednost bezdrátovému řešení. To však pořád není dostatečně kvalitní. Hlavně levnější modely sluchátek poskytují o dost horší zážitek z poslechu než verze s kabelem ve stejné cenové relaci. Tento druh potíží se však Airpods netýká, jelikož ty mají zvuk na velmi dobré, až vynikající úrovni. Ať už budete běhat venku nebo poslouchat hudbu doma na gauči, vždy se vám bude z Apple sluchátek do uší linout takřka dokonalý zvuk. Jaký koupit obal? Už na první pohled je zřejmé, že sluchátka Airpods nejsou zrovna největší. Nejedná se o negativum, spíše naopak. Nezabírají místo a skvěle padnou do jakéhokoliv ucha. Nicméně kvůli své velikosti jsou i křehké. I když jsou docela pevné, fyzikální zákony pro ně platí stejně jako pro cokoliv jiného. Ve vlhku nebo pod náporem prachu se může jejich funkce zhoršit, což samozřejmě není ideální stav. Proto byste si měli prohlédnout bohatou nabídku krytů pro Airpods. Nejedná se jen o módní doplněk ale o opravdu efektivní ochranu. Samozřejmě záleží, co přesně si vyberete. Některé obaly pro Airpods nestojí za moc, jiné jsou však velice efektivní a dokáží odolat i velkému mechanickému tlaku. Pouzdra na Airpods jsou spíše nezbytností než jen možným doplňkem.

 • 0 Půjčka před výplatou nejrychlejší řešení finanční tísně

  5.00 z 1 Hlasů

  Hledáte opravdu rychlou finanční výpomoc, která by dokázala ještě dnes vyřešit vaše trápení? Zapomeňte na klasické bankovní půjčky a obraťte svou pozornost k moderní službě, která vám poskytne bez ohledu na účelovost peníze na bankovní účet během několika minut od schválení online žádosti.   Oblíbené online půjčky před výplatou   Půjčky před výplatou spadají do obsáhlé kategorie oblíbených nebankovních půjček bez zbytečné administrace. Podání žádosti probíhá výhradně v online podobě, aniž by bylo nutné se dostavit k osobnímu projednání. Půjčky před výplatou jsou bezúčelové, takže je lze použít úplně na cokoliv od pokrytí nákladů menší rekonstrukce až po financování rodinné dovolené nebo nákupu potravin.   Jak požádat o půjčku před výplatou   Nebankovní půjčka tohoto typu patří mezi mimořádně oblíbené úvěry s vysokou schvalovatelností. Více jak 95 % klientů obdrží požadované finanční prostředky na svůj bankovní účet do několika minut od podání žádosti.   Transparentní a výhodná půjčka s jednorázovou splatností je určena všem klientům po dovršení 18 let s českou státní příslušností. Řekněte si o své peníze za pomocí online dotazníku. Stačí vyplnit základní informace o své osobě a doplnit bankovní spojení společně s telefonním kontaktem, na který obdržíte výsledek schválení.   Po odeslání žádosti vyčkejte pár minut na rozhodnutí plně automatizovaného schvalovacího procesu. V případě, že bude zaslaná žádost schválena, peníze se automaticky odešlou na vámi uvedený bankovní účet, který musí být veden na vaše jméno. Finanční prostředky tak máte do několika málo minut k dispozici k libovolnému použití.   K vyřízení online půjčky před výplatou budete potřebovat   k vyplnění online žádosti si připravte dva platné doklady totožnosti, akceptuje se i kartička zdravotní pojišťovny. číslo na funkční telefon, který budete mít u sebe číslo bankovního účtu několik minut k vyplnění žádosti výplatní pásku nebo výpis z internetového bankovnictví   Doba splatnosti půjčky před výplatou   Půjčka před výplatou patří mezi krátkodobé úvěry s jednorázovým termínem splatnosti, který si můžete libovolně nastavit při vyplňování online žádosti. V případě, že nebudete moci sjednaný úvěr splatit v předem stanoveném termínu, lze za menší poplatek požádat o odklad splátku o celý měsíc.   Nebankovní půjčky před výplatou jsou skvělým pomocníkem a zároveň poskytuí nejrychlejší cestu k finančním prostředkům k bezúčelovému použití.

 • 0 Stavební buňka k pronájmu řeší problém s cenou jejího nákupu

  5.00 z 1 Hlasů

  Potřebujete stavební buňku? Hodí se pro mnoho účelů, a je tak populární nejen pro stavební firmy. Nemusíte si ji dokonce ani kupovat. Plzeňská firma ORANGE – prostorová řešení s.r.o. vám ji pronajme. Stavební buňka patří ke koloritu stavenišť. Pro stavební firmy je nezbytností pro poskytnutí zázemí svým zaměstnancům. Ale oceníte ji i jako soukromníci a možností pro využité stavební buňky je celá řada. Pouštíte se do stavby? Udělejte si zázemí ve stavební buňce Stavební buňku oceňují i ti, co se pustili do rekonstrukce domu nebo chalupy, či dokonce do stavby. I když si dnes stavbu obvykle nasmlouváme na klíč, často pro sebe, ale i pro řemeslníky, oceníme vhodné zázemí. Ideální je právě pronájem stavební buňky. Stavební buňky jako obytné kontejnery Buňky jsou skvěle využitelné i jako obytné kontejnery. Mohou sloužit pro dočasné ubytování, ale dokonce i trvalé ubytování. Takto jej využívají obce v rámci různých krizových situací pro ubytování občanů. Hodí se též na rozšíření ubytovacích kapacích, zázemí pro organizátory různých akcí, v táborech, školách v přírodě i na sportovních akcích. Unimobuňka je levné a praktické řešení pro firmy i soukromníky Ať již potřebujete zajistit uložení nářadí, zajistit ubytování, vytvořit zázemí či obchodní prostor, je unimobuňka, jak se též stavební buňka nazývá, ideálním řešením. Plzeňská firma ORANGE – prostorová řešení s.r.o. má zkušenosti s využitím stavebních buněk pro staveniště, kanceláře, sociální zařízení, šatny, sklady, jídelny, prodejní stánky a prostory, výstavní a veletržní stánky, směnárny, bankovní budovy, pro ubytovny, rekreační objekty, hotely, školy i školky. Výhodou řešení situace formou stavební buňky je velice rychlá realizace výstavby buňky. ORANGE – prostorová řešení s.r.o. buňky na klíč přiveze i postaví. Zdá se vám buňka malou? Nenechte se splést. Lze je navzájem spojovat do větších celků a vytvořit vždy přesně takový prostor, jaký potřebujete.

 • 0 Co jsme už pozapomněli ze školního dějepisu

  5.00 z 1 Hlasů

  Vzpomínky na školu jsou u každého jiné. Ty nejjasnější většinou souvisí s nějakou emocí nebo zážitkem, zatímco ty, které mozek vyhodnotí jako nepotřebné, jednoduše zapomeneme. Nebo ne?   Zapomenutá data Naši paměť ze všech předmětů nejvíce prověřil dějepis. Data různých bitev, podpisů smluv, střídání vládců i celých rodů, začátky a konce válek i významné objevy, to vše jsme si měli pamatovat a umět nazpaměť. Mnoho z těchto věcí už si ani nevybavíme, protože jsme k jejich naučení využili jen krátkodobou paměť, abychom dostali dobrou známku z testu nebo zkoušení. Spíše si vzpomeneme na barvu našeho školního batohu než na počet dětí Albrechta z Valdštejna. Některé informace si samozřejmě v hlavě udržíme, ale u některých máme v paměti jen útržky. Rok 1212, Zlatá bula sicilská, spojení, které zná každý. Ale o co se jednalo a kdo za ni byl zodpovědný a proč, to už si vzpomene jen mizivé procento lidí. Rychlé zapomínání využívají i televizní soutěže, které otázky z historie často zařazují.   Barevné vzpomínky Existuje mnoho metod ke snadnějšímu zapamatování informací, proto jsme si ve škole v sešitech barevně podtrhávali a zvýrazňovali důležité věty. Pak se tak stane, že víme, že to, co v paměti marně lovíme, bylo v sešitu napsané vpravo dole a podtržené oranžově, ale už nedáme dohromady, co za informaci tam bylo. Schválně zkuste říct alespoň dvě věty o punských válkách, Australopithekovi nebo Sámově říši. A naopak o tom, jak vypadal váš penál a jaká byla výzdoba třídy. To druhé je samozřejmě mnohem jednodušší. Bez problémů dokážeme popsat první školní tašku a šaty paní učitelky, ale jen těžko si vzpomeneme, kdy proběhla bitva u Lipan. Náš mozek zkrátka informace selektuje, a pokud bychom chtěli v hlavě udržet všechna data významných událostí, museli bychom si je neustále opakovat.   Není v lidských silách pamatovat si úplně všechny informace, se kterými se během svého života setkáme. Brzy by došlo k zahlcení a nemohli bychom ani fungovat v běžném dni.  

 • 0 O dodávku koncových měrek se postará Michovský-TOOLS s.r.o.

  5.00 z 1 Hlasů

  V současné době existuje spousta dodavatelů měřidel a kalibrů, ovšem přední postavení má společnost Michovský-TOOL s.r.o., která v dané oblasti působí dlouhá léta. V kovovýrobě a strojírenství nástroje jednoznačně potřebujete, protože pomocí nich zajistíte přesnou a efektivní výrobu. V následujících řádcích vám však představíme ještě jednu pomůcku, a tou je koncová měrka. Koncové měrky můžete znát i pod názvy jako Johanssonovy měrky, respektive Johanssonky (více informací o nich najdete na https://www.meridla.cz/kategorie/koncove-merky/). V podstatě se jedná o základní měrky připomínající destičky či hranoly vyrobené z oceli, nebo keramiky. Záleží na tom, jaký materiál preferujete. Ocel je sice pevná, ovšem keramická varianta slibuje delší životnost. Koncové měrky a stupně přesnosti Při výběru se zaměřte na stupeň přesnosti, protože koncové měrky se prodávají hned ve čtyřech různých stupních. Pro kalibrace se používají nejpřesnější koncové měrky, ale v nabídce jsou i etalonové, kontrolní a dílenské. Záleží na tom, k jakému účelu je potřebujete. Stejně tak se odlišují délkou, přičemž dlouhé provedení mívá rozměr od 125 do 1000 mm a krátký zase od 0,3 do 100 mm. Ideální je sáhnout po sadě, která obsahuje několik desítek dílů. Jestliže však víte, že budete permanentně používat pouze jednu měrku, dají se zakoupit i individuálně. Michovský-TOOLS s.r.o. nabízí měrky v sadě i samostatně Pokud hledáte kvalitní provedení, obraťte se na Michovský-TOOLS s.r.o., což je dodavatel nejen koncových měrek. Vybrat si můžete ze dvou tříd, a to 0 a 1. Všechny nabízené měrky jsou podle DIN3650 a pro jejich výrobu se používá speciálně legovaná ocel. Stále více se však do popředí prodírá keramika, protože se méně opotřebovává, a tím pádem se životnost měrek prodlužuje až desetkrát. V případě, že si chcete koncové měrky objednat, podívejte se na webovou stránku https://www.meridla.cz/kategorie/koncove-merky/, kde najdete všechny potřebné specifikace. Zakoupit si můžete sady s 103, 87, případně 31 dílky.

 • 0 Pro občasné využití se vyplatí si dodávku jen půjčit

  2.00 z 1 Hlasů

  Osobní auto má dnes takřka každý. Jedná se o velice užitečného pomocníka, s jehož pomocí se můžete dostat prakticky kamkoliv. Má však jednu podstatnou vadu – malý přepravní prostor. Pro přepravu menších věcí je obvykle dostačující, ale objemnější skříň do kufru ani na zadní sedadlo nenacpete. K tomuto účelu se hodí mnohem více dodávka. Jedná se o vysoce užitečné vozidlo Dodávku můžete využívat třeba ke stěhování, pro převážení stavebního materiálu či pracovních nástrojů nebo k přepravě kol nebo lyží. Ano, i takto se dají tato vozidla využít. Existuje spousta lidí, co si berou dodávku na dovolenou místo osobního vozu. Dává to docela smysl, jelikož do zadního prostoru se toho vejde opravdu hodně a dopředu je možné také nasoukat relativně hodně lidí. Pro početnější skupinu je stále více místa v osobním autě, ale v případě kupříkladu tříčlenné rodiny jde o šikovné řešení. Problém však je, že dodávky nejsou úplně nejlevnější a kupovat si něco takového pouze kvůli jednorázové prácičce či za účelem dovolené je nesmysl. V takových případech je daleko rozumnější využít služeb vhodné půjčovny dodávek. Stačí béčko Ať už využijete půjčovnu dodávek v Ostravě nebo pronájem dodávek v Praze, ani v jednom případě nebudete muset čekat na zapůjčení kdovíjak dlouho. Obvykle se celá záležitost vyřídí do hodiny. Krásné je, že můžete přijít třeba o půlnoci. V půjčovnách totiž moc dobře vědí, že zájemci často potřebují dodávku co nejrychleji, a tak jim vycházejí v tomto ohledu vstříc. I když se dají běžně zapůjčit i robustnější modely, většina vozového parku dnešních autopůjčoven nabízí primárně dodávky s váhou do 3,5 tun. Dává to docela smysl, jelikož tuto kategorii mohou řídit i lidé vlastníci řidičák B, což je vlastně většina řidičů. I tato auta jsou dostatečně robustní s velkým nákladním prostorem, takže pro účely stěhování či dovolené jsou více než vyhovující.

 • 0 Proč používat hořčíkový olej? Důvodů je hned několik

  5.00 z 1 Hlasů

  Hořčík je minerál, který se přirozeně nachází v potravinách. Přidává se však i do některých kosmetických a průmyslových výrobků, přičemž velké oblíbenosti se těší hořčíkový olej v podobě spreje. V následujících řádcích vám prozradíme, proč byste si ho měli pořídit zrovna i vy. Hořčíkový olej se vyrábí z koncentrovaného chloridu hořečnatého rozpuštěného ve vodě. Zmírňuje bolesti svalů a křeče, neboť minerál působí na regulaci svalových kontrakcí, nervosvalových signálů a hladiny vápníku v těle. Hořčíkový olej svaly uvolňuje, zmírňuje bolest a odstraňuje křeče. Zvyšuje hladinu energie a zkvalitňuje spánek Hořčík hraje obrovskou roli ve stovkách biochemických procesů v těle. Pomáhá při přeměně potravy na energii, podporuje aktivaci enzymů a bojuje proti pocitu únavy. Stejně tak je vám olej nápomocný, pokud máte problémy s usínáním. Hořčíkový olej zklidní mozek a ukočíruje splašené myšlenky, a tím pádem je spánek kvalitnější. Zatočí s depresemi Hořčík je klíčový i pro mnohé funkce mozku a ovlivňuje náladu. Jestliže je hladina hořčíku vskutku nízká, mohou se objevit deprese. Sice hořčík není lékem na depresi, nicméně používáním oleje je možné odvrátit některé příznaky depresí. Co se používání týče, olej se po nanesení na pokožku nechá 10 až 15 minut absorbovat, a potom z pokožky opláchněte zbytek oleje. Uvolní se vám svaly a zmírní se případné křeče. Ideální je sáhnout po produktu, který neobsahuje vonné látky, barviva, konzervační přísady, silikonové oleje a deriváty. Přesně takový je hořčíkový olej na e-shopu Woldoshop.cz. Zmíněný produkt je testován a balen přímo v Německu, přičemž jsou dodržovány standardy nejvyšší kvality. Podívejte se tedy do online obchodu Woldoshop.cz, kde najdete celou řadu dalších kosmetických přípravků.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.