Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 • 0 Pro bezpečné lyžování je nutné hlavně vhodné vybavení

  5.00 z 1 Hlasů

  Lyžování sice v našich zeměpisných šířkách není tak oblíbený sport jako třeba cyklistika, ale vzhledem k tomu, že nemáme žádné velehory, je u nás milovníků sjezdovek přeci jen překvapivě dost. Hlavně se teple obléknout Sjezdovky jsou až na výjimky v provozu pouze v zimních měsících, takže je potřeba se před lyžováním dostatečně teple obléknout. To však neznamená navléct si na sebe bezhlavě deset vrstev a vyrazit sportovat. Místo rozličných divokých kombinací je lepší pořídit si kvalitní termoprádlo, co dokáže zahřát i v několika málo vrstvách. Základem je hlavně spodní prádlo. To by mělo nejen zahřívat tělo, ale zároveň i odvádět pot. Lyžování je fyzicky docela náročný sport a člověk se během něj obvykle celý zpotí. A být zpocený v mrazu není žádná lahoda. Součástí oblečení by měly být i speciální chrániče, které dokáží v případě pádu ochránit páteř před poškozením. Také je dobré mít i teplé rukavice. Ty kvalitní nejen zahřejí, ale také fungují i mírně protektivně. Dobré lyže Nejlepším způsobem ochrany je nevysekat se na každých deseti metrech. K tomu jsou potřeba nejen bohaté zkušenosti, ovšem rovněž i správné freeride lyže. Oproti klasickým sjezdovým lyžím jsou delší a širší. To hodně přispívá ke stabilitě, díky čemuž se má lyžař větší šanci udržet na nohou. Nejedná se ale o nic laciného. Opravdu kvalitní kousky mohou stát i několik desítek tisíc korun. Kvalita se však dá koupit i za mnohem méně. Samozřejmostí by měly být i kvalitní hole. Pro rekreační jezdění není potřeba kupovat vyloženě něco extra. Bohatě postačí modely z hliníku. Vydrží, jsou lehké a dobře se s nimi jezdí. Při výběru je nutné klást velký důraz primárně na velikost. Výška holí by měla být zhruba o půl metrů nižší, než je výška postavy lyžaře. Důležitá je v tomto případě i pohodlnost úchopu.

 • 0 Lze se akné jizev zbavit přírodními léčivy?

  5.00 z 1 Hlasů

  Zdá se, že boj s akné nikdy nekončí. Sotva jste řekli sbohem poslednímu pupínku, musíte se potýkat se škodou, které akné napáchalo. Pokud se hned necítíte na dermatologické zákroky, existuje několik přírodních léčiv, které dokážou akné jizvy do jisté míry zesvětlit. 3 přírodní látky, které zesvětlují akné jizvy Olej z černého kmínu (Černucha setá) Černucha setá se používá už celá staletí k léčení nejrůznějších zdravotních potíží – astma, cukrovka, chřipka, vysoký cholesterol atd. Má totiž protizánětlivé a antioxidační účinky. Olej z této rostliny se používá i na léčbu zanícené pleti a ekzému. Podle studie Treatment of acne vulgaris with Nigella Sativa oil Lotion (N. Abdul-Ameer, H. Al-Harchan) vyhodnotila skupina pacientů léčbu akné s tímto olejem až s 67% spokojeností. Zesvětluje i jizvy hlavně díky vysokému obsahu aminokyselin. Aloe Vera Podle Baylor College of Medicine je aloe vera vysoce protizánětlivé. Obsahuje antioxidanty, vitamíny A a C, minerály, aminokyseliny a další. Aloe má zklidňující účinky, proto se často používá k léčbě ran a infikované kůži. Napomáhá však i k redukci jizev po akné, protože v daném místě posiluje kolagen a zároveň je zesvětluje. Kokosový olej Kokosový olej má protizánětlivé účinky a dá se použít i místo krému na hydrataci tváře, protože pomáhá zadržovat vlhkost. Tento olej navíc obsahuje kyselinu laurovou, která je díky svým antibakteriálním účinkům známá pro efektivní léčbu akné. Má také pozitivní efekt na tvorbu kolagenu, což pomáhá při zjemnění akné jizev. Možná už ani nedoufáte, že budete moci vyjít ven bez nutnosti make-upu a podkladové báze. Nevzdávejte se však naděje, možná vám některá z těchto látek pomůže od nekonečného akné pekla. Pamatujte však, že se jedná jen o přírodní léčiva, proto nebudou tak efektivní jako dermatologické zákroky, zejména pokud jsou vaše jizvy výrazné.

 • 0 Jak vnést do svého života řád

  2.00 z 1 Hlasů

  Máte pocit, že je váš život neuspořádaný a chcete do něj vnést řád? Zkuste začít maličkostmi a postupně přidávejte další aktivity, které váš život změní k lepšímu. Když do svého života vnesete řád, zjistíte, že máte mnohem víc času na své oblíbené aktivity. Jak začít Prvním krokem je zjištění, kolik času a čemu ve svém životě věnujete. Zkuste připočítat povinnosti, kam patří práce, starost o domácnost i děti. I když si každý den říkáte, že nemáte na nic čas, možná právě u probírání svých aktivit zjistíte, že přece jen máte prostor na své aktivity. Je jedno, zda je to ráno, když se brzy vzbudíte a nechce se vám už spát, nebo je to večer, kdy už jsou všichni v posteli a vy se ještě cítíte plni energie. Zkuste si na tyto chvíle naplánovat své oblíbené aktivity a vneste tím do svého života řád. Proč chtít řád v životě Každý z nás má rád v životě jistoty. Ať je to milující protějšek, na který se můžeme v každém okamžiku spolehnout nebo třeba jistá práce. Každý z nás chce pracovat a být za to náležitě odměněn. Stejně tak si například pořizujete členství ve fitness klubu, protože vás cvičení baví nebo chcete konečně udělat něco se svou postavou. Řád v životě nám ukazuje, kam patříme a kým jsme. Zkuste si vytvořit vlastní rituály, příjemné zastavení i v běžném dni, ale všímejte si toho, jak se cítíte lépe, když víte, že vás daný den čeká sálová lekce nebo třeba máte v plánu tři obchodní schůzky, a poté už volno. Pravidelnost Najděte si příjemné aktivity, které vás baví, a ty opakujte. Zaveďte si doma například sobotní filmové večery, naplánujte si s přáteli páteční wellness, které je součástí vašeho fitness klubu, nebo si dopřejte třeba středy v kině. Na tyto dny se budete těšit, a i když přijdou během ostatních dnů různé starosti a problémy, můžete svou pozornost soustředit na to příjemné, co vás čeká. Čas na sebe Dopřejte si také čas pro sebe. Může to být půlhodina, kdy ze sebe dostanete stres na běžeckém páse, nebo to třeba může být hodina jógy na sálové lekci, kdy se konečně po celém dni zastavíte. Najděte si prostor, který strávíte jen sami se sebou, se svými myšlenkami, případně v přírodě nebo u knihy. Nemusíte si čas na sebe udělat třeba jen na týdenní dovolené, ale každý den se snažte žít tak naplno, jak jen to jde. Uvidíte, že váš život najednou začne nabírat úplně jiný směr a vám se začne dařit i v oblastech, které vám doposud byly zapovězené. Stačí jen vstát a začít něco dělat. Ideálně hned teď.  

 • 0 Byt či dům, to je oč tu běží!

  5.00 z 1 Hlasů

    Možná že i vy patříte mezi páry nebo jednotlivce, kteří stojí před důležitým rozhodnutím ohledně bydlení. Zda si pronajmout či koupit bytovou jednotku, nebo si dopřát volnost v podobě rodinného domečku. A jak vůbec na to?   Vše má své výhody. Pokud patříte spíše mezi městské lidi, rádi jezdíte na dovolené, trávíte čas na cestách, a když dorazíte z práce domů, to, co chcete řešit jako poslední, je rozbitý kotel či zlomenou větev stromu od souseda na vaší zahradě, pak jste víceméně bytovkový typ. Máte zkrátka více času pro sebe, zavřete za sebou vstupní dveře a hotovo. Doma máte teplo, klid a pohodu.   Jste-li ale milovníci volnosti, zeleně, toužíte po vajíčkách od vlastních slepic, vypuštění dětí na zahradu a nevadí vám práce všeho druhu, a to celoročně, pak jste ta pravá osoba do rodinného domku.   Po čem tedy vaše srdce či rodina touží, již víte. Teď nastává ta správná otázka, jak toho dosáhnout. S financováním vám může pomoci dobrý poradce a s vyhlédnutím pěkného bydlení zase realitní kancelář. Pokud máte ale stavební pozemek, pak si své sny splníte díky stavební firmě, která vám postaví dle vašeho přání ten pravý dům na míru. Velkým trendem posledních let jsou domy nízkoenergetické, které šetří vaši peněženku i naše tolik zatěžované životní prostředí. Inspirovat se můžete z různých katalogů či časopisů, nebo si nechat navrhnout originální bydlení od profíka.   Neopomínejte ani prostor, kde chcete bydlet. Je jedno, zda se jedná o jinou ulici ve vašem městě, či bydlení o dvě vesnice dál. Vždy si dejte dostatek času se projít po okolí, zjistit si, zda vám vše vyhovuje, jak na vás působí energie toho místa. Co vše se v blízkosti nachází, od obchodů přes autobusové zastávky až třeba po rodinné vyžití.     A rozhodně ze svých požadavků neslevujte. Protože to vše vás bude doprovázet každý den.

 • 0 Proč byste neměli zanedbávat čištění kávovaru?

  5.00 z 1 Hlasů

  Kávovar je dnes v domácnostech podobně běžným zařízením jako třeba toustovač nebo mikrovlnka. I když ceny některých špičkových přístrojů šplhají i přes desítku tisíc korun, když si spočítáte, kolik byste utratili za kávu ve Starbucks, pořád se vám nákup kávovaru vyplatí. Na druhou stranu, zatímco kávu ze Starbucks byste si pořídili bez starostí, o kávovar je třeba se starat. Čištění kávovaru bere většina lidí na lehkou váhu. Patříte mezi ně? Sáhněte si do paměti, kdy naposledy jste svému kávovaru věnovali péči. Pokud to bylo před více než měsícem, měli byste si uvědomit, o jak důležitou činnost jde. Čistěte kávovar pro lepší chuť Budete-li pravidelně používat tablety na čištění kávovaru, vylepšíte chuť kávy. Možná se i vám začalo zdát, že káva už nechutná tak dobře jako na začátku, když jste si kávovar pořídili. Nemusí to být pouze tím, že by vám zevšedněl. Na vině mohou být právě nečistoty usazené v kávovaru, které chuť ovlivňují. Jak tyto nečistoty vznikají? Samotná kávová zrna v sobě mají přírodní oleje, které se uvolňují a zůstávají na součástkách přístroje. Čím více jich tam je, tím více ovlivňují chuť kávy. Udělejte to z důvodu vyšší hygieny Víte, kolik bakterií a kvasinek se v kávovaru drží? Jestliže chcete pít kávu hygienicky čistou, měli byste karafu a mléčné cesty oplachovat denně, jednou týdně je čistit spolu se spárovací jednotkou. Jednou za dva měsíce je vhodné měnit vodní filtr a jednou za čtyři měsíce přistupte k odvápnění kávovaru. Prodlužte životnost kávovaru Pravidelné čištění také prodlužuje životnost kávovaru, čímž šetří vaši peněženku. Navíc, pokud si zjistíte, jak odvápnit kávovar, a budete to dělat pravidelně, zamezíte ucpávání trysek a zvýšené spotřebě energie. Ve výsledku tedy bude spokojená i vaše peněženka. Nevíte-li si rady s čištěním vašeho modelu, dohledejte si na internetu konkrétní návod. Pěkný text o čištění kávovarů DeLonghi najdete například na blogu e-shopu WoldoShop.cz. Ten prodává kvalitní tablety na čištění kávovaru prověřené náročným německým trhem.

 • 0 Když klimatizaci do bytu, tak s odbornou montáží a pravidelným servisem

  5.00 z 1 Hlasů

  V případě, že přemýšlíte o pořízení klimatizační jednotky do vaší domácnosti, je dobré důkladně zvážit konkrétní druh. Výběr ovlivní fakt, co od klimatizace vlastně očekáváte a jak velkou domácnost máte. Mobilní jednotky Asi stále nejpopulárnějším řešením jsou jednoduché mobilní klimatizace do bytu. U nich lze vyzdvihnout zejména nízkou pořizovací cenu. Je ale pravdou, že od nich nemůžete čekat nějaké zázraky. Hodí se hlavně pro rychlé osvěžení vzduchu, nedokážou však v pokoji držet konstantní klima. Kladem je nenáročná instalace, nemusíte během ní provádět žádné složitější stavební úpravy. Split a multisplit modely Chcete-li skutečně precizní řešení, je lepší zvolit takzvané split klimatizace do bytu. Skládají se ze dvou částí, kdy jedna je umístěná vně objektu, druhá se pak montuje do místnosti, kterou hodláte klimatizovat. U těchto modelů je rozhodně na místě pozvat si specialisty na montáž klimatizací. Součástí prací je totiž kromě jiných činností rozvod chladícího potrubí a elektroinstalačních kabelů, samotná instalace jednotek na zdi (v případě venkovní části také třeba na střechu apod.), zkouška provozuschopnosti a zaškolení, abyste přesně věděli, jak systém funguje. Alternativu představují multisplit klimatizace. Rozdíl zde spočívá ve větším počtu vnitřních jednotek, díky čemuž se dá klimatizovat klidně celý byt či dům. Cena je samozřejmě vyšší nežli v případě klasické split klimatizace. Servis klimatizací Jakmile si pořídíte kvalitní klimatizaci, jež je umístěna napevno, je důležité se o ni pečlivě starat. Zapomínat se nesmí ani na odborný servis klimatizace. Je třeba si uvědomit, že se v trubkách usazují nečistoty. Poté může dojít k rozmnožení mikrobů a virů do ovzduší, což by v krajních případech vedlo ke zdravotním komplikacím. Profesionální servis klimatizace provádějte minimálně jednou za rok.

 • 0 Jak doplnit vitamin D3? Léto nemusí stačit

  5.00 z 1 Hlasů

  Vitamin D naše tělo jednoznačně potřebuje. Je důležitý pro imunitní systém, pomáhá vstřebávání vápníku i fosforu, je potřebný pro správné fungování svalů. Každý dnes již ví, že se syntetizuje do tělem použitelné formy v naší kůži pobytem na slunci. Co si však neuvědomujeme a mnohdy kvůli tomu trpíme nedostatkem tohoto vitaminu? Není pobyt na slunci jako pobyt na slunci Pro přirozený vznik vitaminu D potřebujeme tzn. Dornovo záření, což je vlastně UVB záření v rozsahu 320 až 280 nm. Říkáte si, že jste na slunci poměrně dost? Slunci však musíme vystavit poměrně velkou část naší kůže, což obvykle neděláme. Mnohdy se chráníme různými přípravky proti spálení. Tím též eliminujeme příjem tohoto vitaminu. V našich klimatických podmínkách je navíc slunečních dní vhodných pro „chytání“ déčka poskrovnu. Pokud spoléháme jenom na sluníčko, trpíme mimo léto jeho nedostatkem. Každý fototyp potřebuje jinou délku pobytu na slunci   V České republice se setkáváme celkem se čtyřmi fototypy kůže. Proč o nich mluvíme? Protože každý z nich má jinou schopnost přijímat vitamin D. Zatímco lidem s pihami a světlou pletí, tedy fototypu I a II, stačí denně pobyt na slunci v délce 15 až 20 minut, fototyp III musí tuto délku protáhnout na 20 až 30 minut a lidé se snědou až olivovou pletí bez pih pak na 30 až 40 minut. Tento pobyt rozhodně neznamená vystavit se sluníčku při jeho východu ani západu, ale v době jeho větší intenzity. Tehdy se nám v těle syntetizuje vitamin D3, který tělo potřebuje. Trávíte čas přes den v kanceláři? Nebo je zrovna málo sluníčka? Vrhněte se na konzumaci ryb Dobrým zdrojem využitelného vitaminu D jsou ryby a mořské plody. Špatně na tom nejsou ale ani naše ryby – pstruzi či kapři. Dát si však kapra jenom na štědrovečerní tabuli nebude stačit. Doslova nabita jsou déčkem tresčí játra. D vitamin se nachází především v rybím tuku, takže jej přidávejte třeba do salátů, nebo preferujte více tlusté ryby. Vitamin D se nachází i v dalších potravinách Je obsažen v celé řadě hub a jejich sušením na slunci se obsah vit D3 ještě zvýší. Nachází se ve vaječných žloutcích, i když u nich odborníci tvrdí, že vzhledem k systému chovu slepic se jeho obsah neustále snižuje. Obsahuje jej mléko, jogurt i kvalitní margaríny. Dostatek vitamínu D si zajistíme pomocí doplňků stravy Existuje řada skupin lidí, kteří jsou kvůli věku, životnímu stylu i z jiného důvodu ohroženi nedostatkem vitaminu D. Mnoho odborníků tvrdí, že vzhledem k našemu podnebnímu pásmu je to vlastně každý středoevropan. Nic nezkazíme, právě naopak, když si vitamin D zařadíme do stravy ve formě doplňku stravy. Jednoznačně by mělo jít o vitamin D3, který je pro tělo nejlépe využitelný. Optimálně pak v kombinaci s vitaminem K2. Kvalitní produkt s patentovanou formou K2 nabízí Woldoshop.sk. Jde o kvalitní německý výrobek.

 • 0 Zlaté kurkumové mléko: Blahodárný koktejl s rychlou přípravou

  5.00 z 1 Hlasů

  V posledních letech jsou v našich končinách čím dál populárnější různé superpotraviny a dary přírody, které se na jiných kontinentech využívají již po celá staletí. Příkladem takového zázračného daru přírody je třeba i zlaté mléko. V Asii ho pijí odpradávna, my jeho výhody teprve objevujeme. Zlaté mléko má celou řadu pozitivních účinků. Posiluje imunitu, zajišťuje hezčí pleť, bojuje proti onemocněním dýchacího ústrojí, je prevencí proti rakovině, onemocněním srdce nebo plic. Kromě toho může zastoupit roli ranní kávy, dodá vám energii na celý den. Nebo ho naopak lze používat jako nápoj na uspání, spát se vám po něm bude, jako když do vody hodí. Zajímat by vás mohlo i v případě, že se snažíte zhubnout. Zlaté mléko hubnutí podporuje. Z čeho je zlaté mléko vyrobené? Nejde o žádný komplikovaný recept. Ohřejete trochu mléka dle vlastního výběru, ať už kravského, kozího, ovesného, kokosového, mandlového, sójového či jiného. Do tohoto mléka přidáte směs koření, konkrétně kurkumu, pepř, zázvor a skořici. Rozmícháte a je hotovo, můžete začít konzumovat. V praxi to tedy tak jednoduché není, musíte správně odhadnout poměr jednotlivých koření. Tomu se však můžete vyhnout koupí již připravené směsi. Na Woldoshop.cz pořídíte směs Zlaté mléko kurkuma a pak už jen v 250 ml mléka rozmícháte jednu čajovou lžičku této směsi. Zvládnete to rychle ráno i večer před spaním, když už se chystáte co nejrychleji ulehnout. Jak často ho konzumovat? Abyste dosáhli všech výše uvedených pozitivních účinků, nemusíte ho pít několikrát denně. Jedna sklenice každý den ráno či večer je dostatečné množství, kurkumou byste se totiž mohli i předávkovat. Pořídíte-li si připravenou směs, není co řešit, množství nespletete. Jedna čajová lžička denně je přesně akorát pro všechny zdravotní benefity. Vyzkoušejte tento životabudič a uvidíte, že budete chutí příjemně překvapení. Dosladit ho můžete medem či sirupem z agáve.

 • 0 Připravujete se na zimní sezónu? Poradíme vám, jak vybrat ty správné lyže

  5.00 z 1 Hlasů

  Řešit zařizování obecně čehokoliv na poslední chvíli se většinou nevyplácí, jinak tomu není ani v případě výběru lyží. Není tedy vůbec na škodu se po nich poohlížet s mírným předstihem. Ze všeho nejdřív je však vhodné si položit dvě zásadní otázky, které bude nutné zodpovědět pro korektní výběr lyží.   Jaký jsem lyžař? Jak vybrat lyže, tuhle otázku si položil určitě nejeden z nás a to nejednou. Základem je zejména vyložit karty na stůl, co se zkušeností týče. Ty následně cílí na konkrétní kategorii lyžaře. První je začátečník jakožto někdo, kdo s lyžováním teprve začíná a zatím nedisponuje patřičnými zkušenostmi. Pro tyto lyžaře se hodí měkčí lyže s kompozitovým jádrem, které zaručuje menší odpor a lepší ovladatelnost při vedení oblouku. Druhou kategorií jsou pokročilí lyžaři, kteří brázdí kopce se sněhovou pokrývkou na pravidelné bázi. Zároveň však preferují charakterově rekreační jízdu. Zde se hodí spíše tvrdší lyže s většinou dřevěným jádrem. To umožňuje rychlejší pohyb při stále relativně malém odporu. Posledním typem jsou závodní a částečně i sportovní lyžaři. Ti vyžadují velmi tvrdé lyže, neboť jsou schopny být stabilní i při vyšších rychlostech. Manipulace s nimi nicméně vyžaduje větší dávku technické znalosti a fyzické síly. Na jakém povrchu budu lyžovat? Pro upravenou sjezdovku se hodí klasické sjezdové lyže. Tento povrch ocení drtivá většina lyžařů, která má ráda čerstvě upravený sníh a pohodový přístup na svah. Je-li vám po chuti však adrenalinovější styl jízdy mimo vyznačené trasy, pak sáhnete po lyžích typu freeride. Lyže pro snowparky pak vyžadují také své specifické vlastnosti, což splňují freestylové lyže.   Při výběru buďte trpěliví a nároční, jedině tak docílíte toho, že vámi investované prostředky se zúročí v podobě vaší spokojenosti.

 • 0 Vzduchotechnika chrání naše zdraví

  5.00 z 1 Hlasů

    Bez filtrace vzduchu se neobejdeme ve většině průmyslových provozů. Je potřebná k zajištění bezpečného pracovního prostředí a ochraně lidského zdraví.   Při výrobě vzniká prach Ke znečišťování vzduchu dochází při zpracování surovin a manipulaci s nimi. Sekání, drcení, řezání, broušení, míchání a mnoho dalších činností vytváří drobné částice prachu a dalších nečistot, které bychom bez průmyslové filtrace vzduchu vdechovali a ohrožovali tak své zdraví. S potřebou filtračních systémů se ale nesetkáváme jen ve výrobních a zpracovatelských halách, ale také v kancelářských budovách a obchodních centrech, kde je potřeba zajistit čistý vzduch pro velké množství lidí. Často se filtrace vzduchu kombinuje i s klimatizací a vytápěním, v mnoha provozech je však základním požadavkem záruky ochrany zdraví pracovníků.   Skryté nebezpečí Podle typu provozu jsou na filtrační systémy kladeny různé požadavky. Prach, olejová mlha, brusné částice, chemické látky a mnoho dalších nečistot vyžaduje speciální přístup už při plánování instalace vzduchotechniky. Specifické jsou i požadavky v provozech, kde vzniká mnoho jemného prachu, jako jsou polygrafické a dřevozpracující závody. Bez pravidelného odsávání by se odřezky, prach a piliny hromadily a stroje by za krátký čas nemohly fungovat, protože by byly zasypané. Větším nebezpečím je explozní prach, mezi který se právě ten papírenský i dřevní řadí. Při usazování prachu vzniká v jeho vrstvách prostředí s rizikem výbuchu. Bezpodmínečně nutné je tak odsávání pilin, odřezků a dalšího odpadu, který při výrobě vzniká, aby nedocházelo k jeho usazování. Pro bezpečné prostředí je ideální odsávat nečistoty co nejblíže místu jejich vzniku, proto se filtrační systémy vytváří na míru danému závodu a jeho požadavkům. Bez vzduchotechniky se neobejde ani potravinářský či farmaceutický průmysl, lakovny a oblast automotive.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz