Cookie Consent by Free Privacy Policy website
  • 0 Jak rychle usnout

    0.00 z 0 Hlasů

    Rádi byste se do nového dne probudili plní síly, ale večer nemáte na spánek ani pomyšlení? Někdy může být hlavním problémem nervozita, stres nebo prostě jen vaše málo unavené tělo. Žijeme v době, kdy mnoho lidí pracuje na směny nebo má plno povinností a je těžké ukládat se ke spánku každý den ve stejnou hodinu, jak by to bylo ideální. Existuje ovšem pár chytrých triků, které vám pomohou rychle usnout a připraví vás na nový den.  Hledejte pomoc v bylinkářství Lépe než prášky na spaní vašemu tělu prospějí bylinky. Udělejte si před spaním horký čaj z heřmánku, levandule, mateřídoušky nebo hluchavky. Už jen vůně těchto rostlin navodí pocit klidu a harmonie. Tělo bude zahřáté a bude se ke spánku ukládat lépe.  Vytvářejte sny Přílišné přemýšlení může být jen na škodu. Všechny povinnosti vyřešte před tím, než půjdete do postele a pod peřinou už se jimi nezabývejte. Raději ve své mysli vytvářejte nové fantazijní situace. Představujte si místo, kde se cítíte dobře, vzpomínejte na vůně a pocity, které máte rádi a jsou vám blízké.  Sport Tato alternativa bude fungovat pouze pokud ji budete provádět delší dobu vytrvale. Navykněte si každý podvečer na pár lehkých cviků z jógy nebo jiných lehkých sportů a snažte se své tělo unavit, nikoli vyčerpat. Cvičit můžete u svitu vonné svíčky a ukolébat se příjemnou atmosférou.  Knihy Nemůžete-li svoji mysl přivést na jiné myšlenky a trápí-li vás povinnosti, snažte se s nimi neusínat. Dobrá knížka s vybraným žánrem vás přivede na zcela jiné myšlenky a přemýšlet můžete o hlavní postavě. Takto se příjemně zabavíte na několik večerů a příště můžete pokračovat u dalších.  Babiččina rada Trik, který zabírá na nejmenší může zaručeně pomoci i vám. Ohřejte si hrnek mléka a přimíchejte lžičku medu. Tento kouzelný nápoj vypijte teplý a hned poté skočte pod peřinu. Tělo bude zahřáté a vy se v klidu můžete oddat spánku. 

  • 0 Lípa, naše národní léčivka

    0.00 z 0 Hlasů

    Nejznámějším stromem u nás je samozřejmě lípa, protože je považována za strom národní. Kromě toho je tato kráska zdraví prospěšná a v době květů jí obývají včely a v korunách hnízdí ptáci. Když kvete, je přenádherná a line kolem sebe příjemnou medovou vůni. Dožívá se více než 600 let, protože roste velmi pomalu. Lípa obsahuje především látky, které účinkem připomínají vitamín E, kromě toho také flavonoidy, třísloviny, silice a sliz. Zásoby na zimu: Lípa by měla být součástí léčiv v každé domácnosti. Chceme-li si lípu uchovat, sbíráme na jaře především květ, který dále sušíme. Pokud nemáme nasušeno, můžeme se podívat do specializované prodejny, nebo e-shopu. Vítána v domácí lékárničce: Každý občas trochu onemocní. Někdy je to jen rýma, jindy pořádná chřipka. Vše je ale dost nepříjemné. Lípa má však výborné léčivé schopnosti právě na tyto neduhy. Nejenže zkracuje či ztrácí průběh onemocnění při chřipce, ale působí také proti horečce a podporuje vypocení. Skvěle zatočí s bronchitidou, zánětem průdušek a uvolňuje hleny. Jako prevenci můžeme lípu užívat proti angině pectoris, cévní mozkové příhodě, mrtvici i zánětu žil. Můžeme ji preventivně užívat i k dobré obranyschopnosti. Čaj, který voní i pomáhá: Nejčastěji využijí lipový květ děti, protože právě děti jsou nejčastěji nemocné. Protože čaj z lípy krásně voní, nemusí se do jeho užíváni děti příliš nutit, a když se osladí medem, bývá mezi našimi ratolestmi velmi oblíbeným. Příprava čaje není nikterak moc složitá. Stačí pouze jedna čajová lžička sušeného květu, která se zalije vroucí vodou a nechá se cca 10 minut luhovat. Můžeme čaj pít samotný, nebo jej osladit kvalitním medem. Lipový květ se často přimíchává do různých čajových směsí, které se používají především proti nachlazení či kašli. V kosmetice lipový květ nezahálí: Nejznámější prostředek z lípy je ten na vlasy. Vlasové kúry se dělají snad už od pradávna. Působí blahodárně na pružnost a lesk vlasů. Kúra se připraví tak, že se 50 gramů zalije 1 litrem vroucí vody a nechá vyluhovat 30 minut. Před použitím kúry je potřeba mít vlasy umyté, pak už jen stačí nálev do vlasů vmasírovat.

  • 0 Štíhlá i po padesátce

    0.00 z 0 Hlasů

    I přesto, že menopauza může u mnoha žen způsobit deprese, výkyvy nálad a zejména problémy s váhou, i po padesátce se můžeme cítit mladě a svěže. Stačí si pozměnit jídelníček a začít s delšími procházkami. Nebojte se posilovny Že jste v posilovně nikdy nebyla a ani vás podobná návštěva neláká? Možná vás přesvědčíme. Po padesátém roku u ženy výrazně ochabuje svalstvo a celkově je tělo až o 40 % více ochablé než třeba ve dvaceti. Díky pravidelnému posilování můžete znovu zpevnit svaly a tuky půjdou lépe dolů. Pomoci vám může osobní trenér, který se zaměří na problémové partie a vy tak budete moci znovu obléct oblíbené kalhoty. Trenér je také výborný poradce v případě, že po padesátce trpíte bolestmi zad nebo pociťujete tuhost kloubů. Poradí vám totiž, jak se zbytečně nezatěžovat a zároveň cvičit tak, aby to bylo vůči tělu efektivní. Strava je základ Váš jídelníček by měl obsahovat potraviny bohaté na fytoestrogeny, které se objevují třeba v jáhlech nebo pohance. Pohanková kaše s hruškami nastartuje váš den opravdu maximálně. Na svačinu si dejte meruňky, banán nebo ředkvičky a k obědu je ideální losos. Strava musí být pestrá a vyvážená, nejlépe bez smaženého jídla a fastfoodu. Omezte také příjem cukru a místo cukru slaďte čaj medem. Tělu chybí po padesátce také tolik potřebný vápník, který do sebe můžete dostat díky pilulkám nebo konzumací mléčných výrobků s nízkým obsahem tuku. Obecně platí, že byste nikdy neměla hladovět ani se zbytečně trápit dietními zákazy. Stačí nahradit kalorická jídla nízkutučnou možností, hodně pít a vyvarovat se alkoholu. Zkuste se konečně nevymlouvat na nedostatek času a trávit chvíle třeba s dcerou nebo kamarádkou na hodině pilates. Místo sladkostí si nastrouhejte mrkev s jablkem a brzy se budete cítit skvěle. Ono bez pohybu to prostě nepůjde, s tím se musíte smířit a díky hormonálním změnám to půjde hůř, ale nakonec zjistíte, že se vám potřebná energie rychle vrátí.  

  • 0 Jak se nadobro zbavit akné

    0.00 z 0 Hlasů

    Přípravky na akné jsou drahé a k tomu navíc neúčinné. Vrhněte se bez obav na domácí péči, která vás nebude stát půlku výplaty. Ušetříte a navíc se nadobro zbavíte pupínků a černých teček. Základem je očištěná pleť Než se jakkoliv pustíte do ošetření pleti, musíte mít obličej dokonale očištěný a vlhký. Vlasy si před čištěním stáhněte do drdolu a nezapomeňte ani na čelenku. Poté si celou tvář důkladně omyjte teplou vodou s mýdlem. Mýdlo by mělo být hydratační a určené speciálně pro pleť, nejlépe s příměsí oleje a glycerínu. Nikdy na svůj obličej nepoužívejte houbu nebo trvrdé žíňky. Spolehněte se jen na své prsty a zbavte se všech nečistot i zbytků ličidel nejen z očí a tváří, ale také z krku. Po umytí tvář lehce osušte. Na akné pusťte páru Starý hrnek naplňte do půli velmi horkou vodou a do této vody nakapejte cca 5 kapek éterického oleje, který se později naučíme vyrobit. Můžete použít také domácí bylinky šalvěje a heřmánku a k hrnci se pohodlně usaďte. Dejte si přes hlavu ručník a obličej nakloňte přes hrnec tak, aby jste cítili výpary horké vody až k oblasti krku. Pozor si dejte na spálení a při napařování mějte vždy zavřené oči. Obličej napařujte zhruba deset minut, poté si dejte pět minut pauzu a proces opakujte na dalších pět minut. Pokud mezitím voda vychladla, znovu ji ohřejte. Po napařování obličej omyjte vlažnou vodou a opět lehce osušte. Následně použijte kokosový olej, který si můžete vetřít na celou oblast obličeje i krku. Tento olej pořídíte v lékárně nebo drogérii za 150Kč a vydrží vám doma klidně i celý rok. Pokud budete celý postup opakovat co druhý den, akné se nadobro zbavíte a navíc budete mít tváře velmi jemné jako miminko. Jednou za týden si také dopřejte domácí bylinné masky, Bylinné masky a éterické oleje Bylinnou masku si doma v poklidu vyrobíte z vaječných bílků, citronové šťávy, lžičky medu a lístků heřmánku. I do této masky můžete přidat pár kapek éterického oleje a obličej si touto směsí ošetřovat alespoň jednou týdně. Výsledky jsou opravdu patrné již za několik dní a výrazně se zbavíte nejen nežádoucích pupínků, ale také černých teček, kruhů pod očima a nevzhledných skvrn. Éterický olej vyrobíme tak, že si do malé lahvičky přelijeme část olivového oleje. Do něj pak vložíme snítku máty, levandule nebo tymiánu. Bylinky poté v oleji louhujeme - čím déle, tím lépe. V lékárně si také můžete zakoupit již hotové esence, které nestojí moc, a také vydrží velmi dlouhou dobu. Bez ohledu na to, jak špatně pupínek vypadá na vašem obličeji, NIKDY jej sami nemačkejte. Vedlo by to k rozšíření akné a zbytečně byste proces ošetřování prodloužili. Promáčkání pupínků může také vést k nehezkému zjizvení. Chraňte svou pokožku před ostrým sluncem a upravte svůj jídelníček o lepší živiny. Jezte hodně ovoce, zeleniny a pijte mléko. Pokud i přesto stále trpíte na akné, vyhledejte odbornou pomoc u svého lékaře.

  • 0 Víte, jak na pročištění střev?

    0.00 z 0 Hlasů

    Víte, jak pročistit svá střeva?   Špatné stravovací návyky jako je moc jídla, jeho nepravidelnost, špatné složení stravy a podobně způsobují různé trávící a zažívací problémy - zácpu a nadýmání. I přesto, že se nám podaří problému se zbavit, škodliviny se v našich střevech hromadí. Proto je důležitá jejich pravidelná očista. Víte, jak  nejlépe a nejšetrněji střeva čistit? Proč se očista střev tolik zanedbává? Očista střev je důležitá nejen pro zdraví trávících orgánů, ale také pro naši celkovou pohodu. Aby byla účinná, měla by být pravidelná. Tak proč ji všichni tolik zanedbávají? Možná proto, že mají očistu střev spojenou s nepříjemným klystýrem nebo užíváním projímadel. Možná si myslí, že kvůli očistě střev budou muset překročit hranici svého komfortu, držet dietu a vybočit od svých běžných stravovacích návyků.  Očistu střev mají mnozí spojenou i s drahými detoxikačními kúrami. Přitom očista střev může být levná, pohodlná a velmi efektivní a nemusí znamenat příliš velkou změnu. Víte, že střeva čistí už jen obyčejné jablko? Kromě zvýšení příjmu určitých druhů potravin je důležitý i pohyb a pitný režim. Nedostatek pohybu zpomaluje trávící procesy a toxické usazeniny jsou tudíž ve střevech mnohem déle. Důležité je začít se hýbat a vypít denně alespoň 2 litry čisté vody nebo bylinných neslazených čajů. Jaké potraviny čistí střeva? S čištěním střev můžete zažít pouhým zvýšením příjmu ovoce a zeleniny. Pokud se na vašem jídelníčku zelenina objevovala jen zřídka, nemůžete se vašim zažívacím problémům ani divit. Ovoce a zelenina obsahuje pro trávení důležitou vlákninu, která pomůže vašemu trávícímu systému. Vlákninu najdete i v rýži a v luštěninách. A zatímco některé potraviny budete do jídelníčku přibírat, jiné je potřeba ubrat. Během čištění střev je dobré omezit sladká a tučná jídla, především pak uzeniny a bílé pečivo. Podstatnou roli při čištění střev sehraje lněné semínko, které obsahuje spoustu výživných látek a má schopnost uzdravit poškozenou vnitřní stranu střev. K vhodným potravinám pro očistu střev dále patří: - za studena lisované oleje, - čerstvá jablečná šťáva, - sušené švestky, - sušené datle, - citrónová šťáva, - aloe vera, - zázvor, - borůvky, - vývar z listů černého rybízu, - jogurty z živými kulturami... Očistou střev vaše zažívací problémy zmizí a vy se budete cítit mnohem komfortněji. Co si budeme povídat, nadýmání je velký společenský problém. Pravidelná očista střev je však i prevencí rakoviny tlustého střeva, kterou ročně onemocní stovky pacientů.   A co vaše střeva? Potřebují pročistit?  

  • 0 Zatočte s vysokým krevním tlakem přírodní cestou!

    0.00 z 0 Hlasů

    Vysokým krevním tlakem (hypertenzí) trpí spíše lidé s nadváhou, obezitou nebo ti, kteří nedodržují hlavní zásady zdravé životosprávy. Tento problém se za normálních okolností řeší s lékařem, který vám předepíše léky na snížení vysokého tlaku. Je zde ale i několik dalších doporučení, která se týkají změny jídelníčku. Snižte celkový příjem kalorií Úbytek na váze má ve většině případů pozitivní vliv na vysoký krevní tlak. Redukce váhy se doporučuje lidem, kteří mají tělesnou hmotnost nejméně o 10 procent vyšší než je jejich optimální váha.   Omezte sůl Nezapomínejte, že kuchyňská sůl není jediným zdrojem sodíku. Tím, že zcela přestanete solit pokrmy nebo sůl jen omezíte, určitě se soli zcela nezbavíte. V potravinách, které sníme, je soli nadbytek. Vše je nejdříve dobré probrat se svým ošetřujícím lékařem.   Draslík a vápník Draslík najdeme v mnoha druzích ovoce a zeleniny, a to zejména v bramborách, melounu, rozinkách a banánech. Zdroj vápníku najdeme v  mléčných výrobcích, avšak lidé s vysokým tlakem by měli sáhnout např. po odtučněném mléce, či tvarohu a zamezit konzumaci plnotučných výrobků.   Byliny Kozlík lékařský Vysoký krevní tlak vám může pomoci srazit i mnoho bylin. Doporučuje se jedna lžička sušeného kořene Kozlíka lékařského každé ráno (250ml) a doba vylouhování 15 minut.   Alkohol Nadbytečné množství alkoholu negativně ovlivňuje vysoký krevní tlak.Nedoporučuje se pít více než 100ml tvrdého alkoholu.   Jogurtová zmrzlina 500ml nízkotučného jogurtu 70ml zmrazeného pomerančového koncetrátu 1 KL vanilkové tresti V míse smícháme všechny uvedené ingredience a necháme zmrazit asi 4 hodiny. Během prvních 3 hodin každou hodinu zamícháme.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz