• 0 Akvaristika není nuda aneb rady pro začínající chovatele rybiček

  • Hobby
  • od Redakce
  • 08-07-2017
  0.00 z 0 Hlasů

  Pohled na nádherně osvětlené akvárium plné života je dávno objevený trik nejen jak vylepšit své bydlení, odbourávat stres, ale také jak splnit sen mnoha dětem, které touží po svém zvířecím mazlíčkovi. Ano, s rybkami se sice příliš nepomazlí, ale pozorování rybího světa a nácvik péče o živého kamaráda udělá radost mnoha dětem, ale také dospělým. A my vám uděláme radost pár tipy do začátků...   Pozor, začínáme! I když se už už těšíte na nákup barevných rybiček, začít musíte jak se říká od píky. A to výběrem vhodného akvária. Mnoho začínajících chovatelů dělá první a zásadní chybu v tom, že si pořídí příliš malé akvárium, v domnění, že péče o ně bude menší – opak je však pravdou. Každá rybka potřebuje dostatek prostoru a hlavně vody. Pokud ji nedopřejete základní a kvalitní životní prostor, brzy odplave do rybího nebe a vy velmi pravděpodobně na akvaristiku zanevřete. Proto se nebraňte do začátků akváriu o minimálním objemu 10 litrů a více. Nahoře i dole by mělo být stejně široké, zapomeňte na koule či podivné tvary – jejich čištění a údržba by vás brzy přestala bavit.   Umístění akvária ani výběr ryb rozhodně nepodceňujte Rybky, ale především vodní rostliny, potřebují dostatek světla, rozhodně však ne sluneční světlo – to by vám napáchalo nepěknou zelenou spoušť v podobě řas. Místo k umístění akvária volte také v klidné části místnosti, některé rybky jsou příliš lekavé a zbytečně by je mohl nadměrný pohyb či otřesy stresovat. Při výběru rybek, které se zabydlí ve vašem akváriu buďte obezřetní. Chápeme, že si chcete vybrat ty, které se vám líbí, myslete však také na to, že ne všechny rybky spolu dokáží žít v harmonii a stejné pravidlo platí i o výběru rostlin. Nezapomeňte také na vhodnou velikost a množství rybek - na jednu rybku počítejte 1 litr vody na 1 centimetr její délky.   Pravidelná péče je základ I když s rybkami nemusíte třikrát denně na procházku, přesto údržba akvária vyžaduje čas a trochu té energie. Péče začíná už při samotném krmení rybek. Krmivo jim dávejte raději méně a častěji, aby vše stihly spořádat a na dně vám nehnily zbytky, navíc překrmování rybkám nesvědčí. Výměnu vody v akváriu provádějte zhruba jednou týdně, ale nikdy neměňte všechnu vodu najednou – postačí vyměnit zhruba její třetinu. Nepodceňujte ani tzv. zaběhnutí akvária – kdy jej plně zařízené ponechte žít vlastním životem alespoň měsíc a až pak vyrazte na nákup vysněných rybiček.

 • 0 Benzínové sekačky

  • Hobby
  • od Redakce
  • 29-06-2017
  0.00 z 0 Hlasů

  Benzínová sekačka sice už dnes není nejnovějším výkřikem módy, ale přesto se hodí na chaty, chalupy a do venkovských stavení. Hodí se všude tam, kde je třeba obsloužit opravdu velký prostor – zahradu, louku, trávu kolem rodinného domu nebo třeba višňový sad. U benzínových sekaček máme na výběr ze dvou různých možností, a sice variantu s pojezdem nebo bez něj. S pojezdem si ušetříte práci s obsluhou, bez pojezdu uvádíte sekačku do chodu vlastními silami (prostě něco ve stylu klasického dětského kočárku, každý to už jistě měl někdy na starosti). Druhá varianta je u nás k vidění jistě častěji, dílem i proto, že je na trhu dostupná za vynikající ceny. Benzínová sekačka se hodí na větší prostranství, ale také tam, kde se nechcete omezovat elektrickým kabelem a kupovat sekačku s provozem na elektřinu je vzhledem k prostorám, které je třeba posekat, zcela zbytečné. Benzínové sekačky s pojezdem jsou vhodnější pro ženy nebo lidi, kteří chtějí mít zahrádku jako radost. Pojezd může mít pohon na zadní či přední kola – první možnost má při sekání trávníku větší efektivitu, ta druhá je ale o poznání pohodlnější, dílem i proto, že se snadno zatáčí a nemusíte pořád startovat motor. Oba modely však mají jedno společné, rychlost pojezdu lze maximálně regulovat, v závislosti na terénu, kde mohou být drny nebo kopečky a vzrůstu trávníku. Co motor benzínové sekačky? Dnes nenarazíte asi na nic jiného, než je moderní čtyřtaktní motor, který má výkon klasicky mezi 4 a 7 HP (4 HP se hodí spíše pro sekání trávy kolem domu, 5 HP už je spíše lepší využít na chalupě, kde sekáte občas a tráva je tedy docela vysoká a hrubá atd.). Při výběru vhodného modelu dopřejte sluchu životnosti, výkonu, spotřebě, hlučnosti, snadnosti startování a případně i ekologii. I zde platí staré známé pravidlo, že kvalita něco stojí, ale budete s ní podstatně spokojenější a koupíte si výrobek, který bude sloužit klidně i hezkou řádku let. Levnější typy benzínových sekaček neumožní práci ve svahu, protože by se kvůli mazání rozstřikem vylil olej tam, kam nemá. Pokud hodláte pracovat ve svažitém terénu, pořiďte si raději sekačku vyrobenou s tlakovým mazáním. Moderní sekačky se také startují až mimořádně jednoduše. Mají totiž automatický sytič, takže nemusíte startovat hrubou silou, kterou někteří zahrádkáři prostě nemají a nastartovat sekačku je pro ně někdy až nadlidský výkon spojený s až herkulovským úsilím. Pozornost věnujte i výběru kvalitního koše na trávu, ten by měl mít ideálně kapacitu odpovídající prostorám, které chcete udržovat. Dbejte i na konstrukci skeletu sekačky, plastový nimrod dlouho nevydrží, ale kvalitní kov poznáte na první pohled.

 • 0 Fidget spinner – letos absolutně TOP nejlepší dárek za vysvědčení

  • Hobby
  • od Redakce
  • 28-06-2017
  0.00 z 0 Hlasů

  Malé, lehké, přesto téměř nenápadné „točítko“, které si podmanilo srdce dětí i dospěláků. Pokud váháte, čím odměnit své děti za letošní vysvědčení, a jakou hračkou jim zpříjemnit velké prázdniny, vsaďte na tento kouzelný fidget spinner, po kterém touží každé dítě od školky až po vysokou.   Seznamte se s hravou vrtulkou...   Ač se to může zdát neuvěřitelné, hitovka letošního léta, kterou pořídíte už od stokoruny, vůbec není módním výstřelkem, který byl objeven v letošním roce. Světlo světa spatřil finger spinner, jak je také někdy nazýván, již v roce 1993, návrat ve velkém stylu však zažívá až nyní.   Není však jen tak obyčejnou hračkou, ale také antistresovou pomůckou, díky které se dokáže vaše dítko i vy lépe soustředit, zlepšíte si paměť a zklidníte nejen nervózní prsty, ale také mysl. Dokáže se nejen pořádně roztočit, ale také zatočit se stresem, úzkostí a vnitřním napětím – nepřekvapí vás tak, že pomáhá nejen dětem s ADHD, ale také dětem trpícím autismem.   Fidget spinner v akci   I když se vám zcela jistě podaří fidget spinner okamžitě roztočit mezi prsty, balancovat s ním však na jednom prstu či hřbetu ruky – to už chce pořádný trénink. Vaše dítko se tak řádným zkoušením pořádně zabaví a díky tomu, že je spinner malý, lehký a skladný si jej snadno může vzít na delší cestu autem, a s jeho pomocí vám všem bude lépe ubíhat čas při čekání na úřadech či u lékaře.   Roztočit spinner až do neuvěřitelných 7 000 otáček, udržet jej točit se co nejdéle a také zvládnout balancování a točení na bradě, čele, uchu, nosu i dalších částech těla, to už jsou kousky a triky, se kterými vaše ratolesti budou rozhodně chtít zazářit.   Vyberte si svůj fidget či finger spinner   Ať už chcete vašim dětem dopřát pořádnou zábavu, pomoci jim odnaučit okusovat si nehty či sami na sobě toužíte vyzkoušet účinky spinneru v boji v odvykáním kouření, z nepřeberného množství velikostí, tvarů, typů i barevných potisků a alternativ si jistě vybere každý.   Základní a také nejlevnější typy spinnerů jsou z plastu, pořídit si však můžete i kovové, svítící ve tmě, podsvícené, blikající či pozlacené varianty, se kterými můžete směle založit i zajímavou sbírku proti stresu.

Copyright © 2013 - 2019 All-bazar.cz s.r.o.