Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 • 0 Vytvořte si praktický sklad pomocí regálových systémů

  0.00 z 0 Hlasů

  V současné době spousta společností disponuje skladem pro uložení materiálu, ba dokonce i hotových výrobků. Pokud chcete ve skladových prostorech nastolit pořádek, není nic jednoduššího než investovat do regálových systémů, neboť jsou praktické a také odolné vůči mechanickému poškození. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké uplatnění nacházejí. S regálovými systémy jsou spokojené mnohé oblasti. Používají se totiž v obchodech, velkých skladových prostorech strojírenských i výrobních firem, ale klidně i v menších domácích dílnách. Pro navržení vhodného řešení použijte návrhář regálů, s nímž přišla společnost STORAGE CZ. Co všechno umožňuje návrhář regálů? Pomocí návrháře regálů si navrhnete takový regálový systém, jenž bude vyhovovat vašim představám a požadavkům. Samozřejmě, je nezbytné zohlednit i prostorové možnosti skladu. STORAGE CZ na své webové stránce provozuje online návrháře regálů poměrně dlouho a tento program je velice oblíbený, ostatně není se čemu divit. V první řadě si vyberete, o jaké regály máte vůbec zájem, protože je rozdíl mezi regály na pneumatiky či potravinové zboží. V nabídce jsou tři varianty – regál na pneumatiky, obchodní regál a paletový regál. Jakmile zvolíte jedno z těchto provedení, určíte počet požadovaných polic, výšku sloupce, vzdálenost polic, šířku, hloubku a nosnost polic. Návrhář vám zobrazí celkovou cenu, jakou za regálové systémy zaplatíte. Regály do každého skladu Společnost STORAGE CZ dodává regálové řešení i významným firmám, jako jsou Samsung Slovakia, IKEA, Whirlpool a Kia Slovakia. V tomto segmentu se totiž pohybuje více než dvacet let, a tak má bohaté zkušenosti. Vedle regálových systémů má v nabídce i dílenský nábytek a přepravky z kartónplastu, které se vyznačují nízkou hmotností, ovšem vysokou odolností vůči chemikáliím, páře a mechanickému poškození.

 • 0 Dílenská skříňka a další vybavení, které se může hodit každému domácímu kutilovi

  0.00 z 0 Hlasů

  Stále více živnostníků a řemeslníků, kteří mají menší firmu, přichází na chuť práci v domácích podmínkách. Je to praktické z mnoha důvodů, obzvláště v poslední době, kdy v tuzemsku panuje epidemie koronaviru. K tomu, abyste mohli řádně a plnohodnotně vykonávat svoji profesi, pracujete-li manuálně, je zapotřebí si vytvořit domácí dílnu. A v ní nesmí chybět užitečný nábytek. Skříně na nářadí Základem každé domácí dílny, v níž se budete moci realizovat, jsou skříně na nářadí. Může jít o klasické kovové skříně, jež jsou poměrně snadno dostupné a nestojí moc peněz. Výhodami jsou jejich dlouhá životnost a vysoká odolnost vůči poškození. Nevadí jim prach a znečištěné prostředí, s čímž se v každé dílně musí počítat. Pojízdné dílenské skříňky Velmi zajímavou volbu představuje dílenská skříňka, která je na kolečkách. Tento typ dílenského nábytku hojně využívají například automechanici, protože potřebují mít nářadí a další potřeby neustále po ruce. Pojízdná dílenská skříňka vám umožní mít všechny důležité věci vždy tam, kde je zrovna potřebujete. Nemusíte pak pořád odbíhat od práce. Kvalitní pojízdné dílenské skříňky mají překvapivě velkou nosnost, dokážou pojmout i více než 100 kilogramů. Uschováte tak do nich nejen drobné pomůcky, jako jsou různé hřebíky apod., ale také kompletní sady nářadí či vrtačku. Ideální je, pokud jsou členěné do několika šuplíků, horní deska by pak měla sloužit jako odkládací, ale také pracovní prostor pro drobnou činnost. Kolečka musejí mít nejen dobré vlastnosti z hlediska otáčení, ale je praktické rovněž to, když mají brzdný systém, takže vám pak dílenská skříňka zbytečně neodjíždí v nevhodný okamžik. Boxy na nářadí V neposlední řadě se vyplatí pořídit si ještě menší box na nářadí. V nabídkách specializovaných eshopů je najdete v plastových i kovových variantách. Dobré je, pakliže mají uzavíratelné víko na zámek, pak si totiž boxy na nářadí můžete vzít i mimo dílnu, kupříkladu na stavbu, potažmo někam na veřejné prostranství. Zámek zajistí, že se do nich nedostane nikdo nepovolaný.

 • 0 Kam v Česku vyrazit na výlet

  0.00 z 0 Hlasů

  Nechce se vám už sedět doma, ale zároveň se nechcete potkávat s davy lidí? Poradíme vám, kam na výlet s partnerem, rodinou nebo s dětmi tak, aby vás to téměř nic nestálo a navíc jste si užili příjemné chvíle se svými blízkými. Víte, jak si užít volný čas?   Rozhledny v okolí Máte rádi výšky a chcete vidět svět z ptačí perspektivy? Zjistěte, jestli není ve vašem okolí volně přístupná rozhledna a vezměte s sebou na vyhlídku partnera a děti, včetně školního batohu na zádech, kam nabalíte svačinu, pití a také dalekohled. Pokud jste navíc přemýšleli, že byste se chtěli proletět horkovzdušných balonem, tak se můžete připravit, jaká výška a výhled vás asi čeká.   Smírčí kameny Zajímejte se také o historii místa, kde žijete a bydlíte. Možná jste ani nevěděli, co znamenají smírčí kříže a kameny v okolí. Zajděte si právě na tato místa a procházku si zpříjemněte i zjištěním toho, co se právě zde stalo. K mnoha z nich se totiž vážou zajímavé, i když mnohdy až děsivé pověsti.   Nejbližší voda Pokud patříte k milovníkům přírody a zároveň jste vodní živel, sbalte si batoh z recyklovaného materiálu a vyrazte na výlet k nejbližší vodě. Může to být říčka, jezero nebo třeba rybník. Často jej naleznete i v zástavbě mezi domy nebo skrytý v lese. Pokud to voda a počasí dovolí, nebojte se zde vykoupat, případně trénovat otužování.   Zvířata mimo zoo Nechcete jít s davem a navštívit zoo, která jsou v současné době poněkud přeplněná? Vezměte své děti na zvířátka jinam. Na chvilku odložte učebnice a sešity ze školního batohu pro prvňáčky a vezměte s sebou malou svačinku pro zvířata, vždy se však ptejte, jestli jim můžete dát krmení nebo je dostupné na místě. Zajímejte se tedy, jestli nemáte kolem svého místa bydliště statek, farmu, případně lesopark nebo oboru se zvířaty.   Cestou za mýty a legendami Milovníci starých mýtů a legend mohou navštívit místa, která jsou také volně přístupná a píše se o nich v oblíbených časopisech nebo dokonce učebnicích. Najděte si takové místo kolem svého bydliště a než vyrazíte, tak si pečlivě nastudujte, čemu věnovat pozornost a co vás zde čeká. Některá místa mohou mít i léčivou a pozitivní energii. Na jiných se naopak drží kouzla a čáry z minulosti.   Honba za pokladem Zkuste se vydat za pokladem. I když se říká, že zem se otvírá jen na Velký pátek, věřte, že i v jiné dny se můžete pokusit najít poklad například kolem hradu Veveří na Brněnsku. Případně se zajeďte podívat na mýty a legendami opředenou horu Blaník.   Výlet si užijete i k lesním studánkám nebo k jiným místům v lese, o kterých se tvrdí, že právě zde je již po staletí ukrytý poklad. Co když čeká právě na vás?

 • 0 I hlodavci si chtějí hrát. Pořiďte jim hračky pro hlodavce

  0.00 z 0 Hlasů

  Hlodavce jsme si oblíbili jako nenáročné domácí mazlíčky. Obvykle jsou prvním zvířátkem, které dětem dovolíme. Aby se u nás cítili dobře, potřebují své hračky. Morčata, křečci, myši, potkani, činčily, zakrslí králíci, pískomilové, burunduci, osmáci ­– to vše projde našimi domácnostmi. Každý z těchto hlodavců potřebuje ke spokojenému životu v zajetí správnou klec, ale i její vybavení, mezi kterým nesmí chybět hračky pro hlodavce. Díky nim se umí zabavit, ustát omezený prostor v kleci, ale též si třeba obrousit zuby, což je důležité přímo pro zdraví hlodavců. Domečky a tunely dopřejí hlodavcům soukromí Mnozí z hlodavců jsou nočními zvířátky. Proto potřebují přes den soukromí. To jim poskytne krásný dřevěný domeček. Nezlobte se na ně, když se do něj pustí. I k tomu je, aby byl s chutí okousáván. Prostě pak jen jednou za čas pořídíte nový. Pozor ale na domečky, které neodpovídají velikostí vašemu zvířátku. Splašené morče se umí pěkně nepříjemně zaseknout třeba v okénku domečku. Vždy proto vybírejte domeček ve správné velikosti. Domečky mohou být z vhodného dřeva, ze splétané trávy, někdy též plastové a keramické. Tunely a mosty jsou další zábavou pro hlodavce. Ukrývají se do nich, či na nich vysedávají a sledují okolí. Není nic krásnějšího než třeba skupina osmáků pozorující z klece, co právě děláte. Nejčastěji se však používají ty dřevěné. Křečci i osmáci milují kolotoče Některé hlodavce fascinuje kolotoč. Zvířátka v něm svedou běhat dlouhé hodiny. Někdy to zkouší i ve dvojici, a to se pak skutečně nasmějete. Pozor však, kolotoč může pěkně drnčet. Pokud u toho sedíte celý den, není to nic příjemného. Tišším než kovový je kolotoč pro hlodavce z plastu. Pro hlodavce jsou hračkou i různé zásobníčky na potraviny Milují třeba pověšené koule se senem, ke kterým se musí často propracovat drobnými akrobatickými kousky. I jesličky na seno jsou rovněž zábavou, kterou se každý obyvatel klece snaží obsadit především pro sebe. Dejte se na sport se svým králíkem E-shop Animal-trade.cz vám mezi hračkami pro hlodavce nabídne i takové speciality, jako je třeba výšková překážka pro Králičí hop. Jde o originální překážku pro švédský sport, který je oblíbeným již od roku 1970. Nyní se dostává i k nám a mnoho majitelů králíčků se tomuto sportu začíná věnovat. Tento agility sport pro králíky a jejich majitele začíná mít i u nás silnou členskou základnu. Kombinujte kvalitní koupené hračky s vlastními Spousty kvalitních hraček pro hlodavce koupíte hotových. Určitě se ale nebojte svým mazlíkům nabídnout i vlastní bezpečné hračky. Nejčastěji je najdete na zahradě či v lese. Ověřte si, co vašemu hlodavci vadí a co ne. Pak můžete jako hračku použít různé vhodné větvičky, oříšky a jinou zábavu, která je pro hlodavce obvykle rovněž k snědku.

 • 0 Tyčový magnet – jak vypadá a k čemu se vám hodí?

  0.00 z 0 Hlasů

  Co je tyčový magnet? Magnet ve tvaru tyče, tyčky, válečku. Dnes jsou k dispozici většinou silnější neodymové magnety. Jsou to v současnosti nejsilnější běžně dostupné permanentní magnety, fungují bez elektřiny a udrží mnohonásobek své hmotnosti. K čemu se vám mohou tyčové magnety a magnetické tyčky hodit? Podívejte se na příklady použití v praxi.   Větší délka než průměr = magnetická tyč   Pokud je průměr kulatého magnetu větší než jeho výška, jedná se o magnetický kotouč, kotoučový magnet. Jestliže je magnet delší, než je jeho průměr, je to magnetická tyč, tyčový magnet.   Dvě magnetizace tyčových magnetů   Tyčové magnety bývají magnetizované dvěma různými způsoby – axiálně a diametrálně. Axiální magnetizace magnetu znamená, že má tyčový magnet póly na kruhových ploškách. Dvě magnetické tyčky se tak k sobě přicvaknou svými konci, čímž vznikne delší magnetická tyč.   Je-li magnet magnetizovaný diametrálně, má póly na svých delších stranách. Dva tyčové magnety s diametrální magnetizací se pak k sobě přicvaknou svými boky a můžete z nich sestavit například prstenec či náramek na ruku.   Neodymové tyče se dají snadno uchopit   Magnetické tyčky a tyče se dají dobře chytit rukou a přemístit, hlavně ty s klasickou axiální magnetizací na malých ploškách. Díky tomu magnet přicvaknutý na magnetické kovové nástěnce stojí a můžete jej snadno přemístit jinam.   Tyčové magnety mohou posloužit jako kancelářské magnety, magnetky na lednici, také při školní výuce nebo na prezentační a propagační účely.   Použití v automotive, průmyslu i propagaci   Tyčové magnety bývají součástí snímačů v automobilech a strojích ve výrobě, průmyslu, ale dobře poslouží také pro prezentační účely.   Tip: Všechny typy magnetů seženete na webu Unimagnet.cz   Díky tomu, že mají stříbřitou barvu, vypadá dobře, když pomocí nich přicvaknete například propagační plakáty v obchodě, vzorkovně nebo prezentaci na výstavě či veletrhu.   Tyčové magnety chrání stroje i vaše zuby   Jak mohou tyčové magnety chránit váš chrup? Zachytí šrouby. Bývají totiž součástí magnetických separátorů ve mlýnech i jinde v potravinářství.   Magnetická síla odstraňuje z obilí a dalších sypkých i tekutých hmot nežádoucí kovové feromagnetické částice, třeba uvolněné šrouby z kombajnů při žních, strojů i kovové piliny vzniklé obrušováním technologií. Jinak by se mohly kovové částice dostat třeba až do pečiva.   Silné neodymové tyčové magnety tak chrání vaše zdraví.

 • 0 Jak na pigmentové skvrny

  0.00 z 0 Hlasů

  Pigmentace není nic jiného než pouhé zbarvení kůže. Mnoho lidí se potýká s tzv. hyperpigmentací, tedy pigmentovými, slunečními nebo stařeckými skvrnami. Ačkoliv na nich není nic špatného, zejména ženy se častokrát snaží je odstranit. Jak? Pigmentové skvrny vznikají z různých důvodů. Někdy prostě přichází s věkem, objevují se při hormonálních změnách, způsobují je některé léky a byliny (např. třezalka) nebo nadměrné vystavování se slunečním paprskům bez ochranného krému. Prevencí tedy může být pečlivě se natírat opalovacím krémem s SPF ochranou. Domácí tipy na odstranění pigmentových skvrn Existuje několik babských rad s použitím běžných kuchyňských surovin. Není jisté, zda budou fungovat, ale vyzkoušet je můžete. Jablečný ocet: Smíchejte stejné množství jablečného octa a vody, naneste na tmavé skvrny a nechte 2-3 minuty působit. Pak opláchněte vlažnou vodou. Postup byste měli opakovat dvakrát denně. Aloe vera: Naneste gel z aloe vera na pokožku před spaním a ráno opláchněte vodou. Opakujte každý den. Aloe vera obsahuje aloin, přírodní depigmentační látku. Zelený čaj: Čaj louhujte 3-5 minut, pak nechte sáček vychladnout. Následně jím přetřete tmavé skvrny. Opakujte dvakrát denně. Černý čaj: Uvařte si černý čaj, nechte vychladnout a namočte do něj vatový tampon, pomocí nějž čaj aplikujte na pigmentové skvrny. Opakujte denně. Kosmetické přípravky proti hyperpigmentaci Kosmetické přípravky často také využívají přírodní extrakty. Typicky v nich najdete výtažky z červené cibule, lékořice nebo orchidejí. Používání krému je však jednodušší a pohodlnější pro ženu 21. století. Bělicí krém na pigmentové skvrny se dá sehnat za dostupné ceny, i když ty nejpokročilejší zesvětlovače od prvotřídních značek stojí kolem tisícovky. Nejlepší léčbou je tedy prevence. Léto se blíží, nezapomínejte tedy na opalovací krém.

 • 0 Jak používat pleťovou masku správně?

  0.00 z 0 Hlasů

    Pleťová maska dodává naší pokožce více výživy i hydratace, pomáhá regenerovat a zlepšuje její vzhled. Jak ji používat správně, abychom si z jejích účinků vzali co nejvíce?   Většinou máme zažitý jeden postup, masku jednoduše naneseme na pleť, počkáme pár minut a pak ji smyjeme nebo odstraníme vatovými tampony. Koncentrované složení pleťových masek může pomoci s čištěním, zklidněním nebo regenerací pokožky, musíme jí však dopřát čas a pleť na ni připravit. Jaké chyby nejčastěji děláme?   · Nepravidelnost v používání. Na masku si vzpomeneme nárazově, většinou jen když se někam chystáme a chceme vypadat dobře. Ideální výsledky a skvělý vzhled pleti však zajistí pravidelné používání, při kterém se nemusíme obávat nečekané reakce pleti nebo jejího podráždění. · Krátká doba působení. Rychle nanést masku, rychle odběhnout zapnout pračku a postavit vodu na kávu, rychle umýt a pokračovat v plnění každodenních povinností. Nenecháme masku působit ani tak dlouho, jak je doporučená doba, naše pleť si tak nestihne vzít vše potřebné. Péče o pleť vyžaduje svůj čas, měla by být spojena s relaxací a klidem. Najděte si svých 15 minut a nechte masku působit, zatímco vy odpočíváte a nikdo vás neruší. · Nevyčištěná pleť. Předtím než naneseme masku, je potřeba pleť důkladně vyčistit, aby se účinné látky dostaly tam, kde jsou potřeba. Myslete na čistění pleti včas a zbavte ji makeupu i prachu, teprve poté aplikujte masku. Ideální doba pro pleťovou masku je po sprše, kdy je pleť z teplé vody napařená a póry otevřené, účinné látky se tak vstřebají. Samozřejmě lze ale masku použít kdykoli během dne.   Masku po uplynutí správné doby působení s ohledem na její typ a konzistenci jemně z pleti odstraňte sloupnutím nebo opláchnutím čistou vodou. Pleť nikdy nedrhněte hrubým ručníkem nebo žínkou, v případě potřeby použijte peeling.

 • 0 Kombinace moderních strojů a cvičení? Funguje lépe, než byste čekali

  0.00 z 0 Hlasů

  Moderní doba přináší moderní možnosti a řešení – obzvlášť to platí v případě strojů na cvičení. Nekonvenční metody v oblasti posilování našeho těla se totiž, dle studií, v poslední době setkávají s čím dál lepšími ohlasy, platí to zejména z hlediska zdravotního, komfortu a úspory času. My se teď společně podrobněji podíváme na tři tyto stroje.   Elektrokola jako ta klasická Elektrokola přinášejí tolik cvičení jako klasická jízdní kola. Oblíbený mýt vyvrací studie z Brigham Young Unversity, která se zaměřila na předchozí srovnání. Rozdíl je opravdu zanedbatelný, na elektrokolech dosahují jezdci v průměru 94 % možného srdečního rytmu při zátěži oproti těm klasickým. Dalším benefitem je méně náročný pocit při jízdě, což dále umožňuje celkově lepší pocit z jízdy. To dokonce může vést k tomu, že ve finále spálíte i více kalorií, neboť urazíte delší vzdálenosti. Hubnutí na rotopedu Rotoped je mnohem pohodlnější díky širokému sedlu než klasické kolo, navíc u něj můžete být celou dobu ve vzpřímeném sedu a také nedochází k náhlým změnám povrchu, což může zase škodit kloubům. Ideálně byste se měli držet tzv. aerobního pásma, ve kterém dosahuje maximální tepová frekvence 75 % a minimální 65 %, a to po dobu alespoň 30 minut. Běžecký pás za každého počasí Běžecký pás je skvělou alternativou běhu v přírodě, pro zaryté běžce to platí hlavně v období chladnějších měsíců. Další výhodou je také snížení rizika úrazu, protože při ustálení vlastního tempa nedochází k výkyvům prostředí, takže méně opotřebováváte klouby, chrupavky, vaziva a kotníky.   Pokud jste měli do teď nějaké pochybnosti ohledně moderního cvičení, věříme, že jsou již pryč. Fitness stroje nám totiž usnadňují život a nijak nelimitují naše potenciální výkony. Často jsou také nápomocny při monitorování funkcí našeho těla, mohou posloužit jako dobrá motivace, neboť ušetří čas při přípravě, a jakmile si je zkrátka pořídíte, už je nepustíte.

 • 0 Efektivní řešení přepravy: potrubní systémy

  0.00 z 0 Hlasů

  Nejen různá nařízení a směrnice, ale také nároky na bezpečnost a čistotu pracoviště nutí firmy uvažovat nad novými řešeními. Potrubní přeprava je efektivní a šetří náklady i čas.   Jsme zvyklí, že přijdeme do obchodu a z plných regálů si vybereme vše, co chceme. Málokdy nás napadne, kolik práce za tím stojí a kolik tun surovin se musí denně zpracovat, abychom si mohli koupit vše potřebné. Některé technologické postupy vyžadují mnoho času i energie, a je proto běžné, že se firmy snaží výrobní procesy zrychlit. Suroviny se musí i v rámci jednoho provozu převážet z místa na místo pro další zpracování. Jedná se o stovky palet, které je nutné dopravit k další fázi výrobního procesu, a následně k balicím a expedičním linkám. V mnoha případech dokážou celý proces urychlit potrubní systémy, protože zvládnou během krátkého času přepravit velké množství surovin, což by při převážení palet nebo pytlů zabralo hodně času. Možnosti využití potrubí jsou však mnohem širší.   · Přeprava sypkého zboží k dalšímu zpracování, jako je míchání a mixování s dalšími surovinami, přesné vážení do obalu nebo mletí, sekání či další úpravy. V potravinářském průmyslu je pomocníkem potrubí z nerez oceli, které dodrží i přísné hygienické normy. Mouka, škrob, cukr, obilí, směsi koření a čaje, granule a další suroviny se přepraví z jednoho konce výrobní haly na druhý během krátké chvíle. Své využití ale najde potrubí i v dalších odvětvích průmyslu, která pracují se sypkými surovinami. · Odvod vzduchu s nečistotami a jejich odsávání zajistí potrubí pro vzduchotechniku a filtrační systémy. Bez efektivního odvodu vzduchu se neobejdou lakovny, brusírny nebo chemické závody. Potrubní systémy zajistí odsátí prachu, škodlivin, brusného prášku, olejové mlhy i výparů ze svařování. · Nízkotlaká přeprava je určena pro snadnější recyklaci a třídění různých materiálů. Vytřídění plastů, pilin, skla, elektroniky nebo polystyrenu zvládne moderní potrubní systém v kratším čase než člověk.   U potrubí si nejčastěji vybavíme vodovod, případně ropovod, přeprava potrubím má ale mnohem více variant. Je běžnou součástí velkých provozů a výrobních hal, kde ulehčuje práci a šetří čas i náklady.

 • 0 Co vše potřebujete pro stavbu domu

  0.00 z 0 Hlasů

    Chcete si nechat postavit dům a nevíte, co všechno to obnáší? Na stavbu domu potřebujete nejen pozemek, ale také veškerou dokumentaci, povolení od stavebního úřadu a v neposlední řadě stavební firmu, se kterou bude vaše stavba příjemnou a rychlou záležitostí.   Vhodný pozemek Důležitým krokem při stavbě nízkoenergetického bungalovu nebo dvoupatrového rodinného domu je hledání vhodného pozemku. Můžete oslovit realitní kancelář a přesně specifikovat své požadavky, kde byste chtěli bydlet, nebo můžete zkusit hledat pozemek svépomocí. Výhodou realitní kanceláře je ověření pozemku v katastru, informace o jeho zasíťování, případně umístění do územního plánu. U podezřele levných pozemků se vždy zajímejte, zda je možné zahájit výstavbu hned nebo budete muset čekat na nutné změny, případně zapsání stavební parcely v katastru nemovitostí.   Stavební povolení K vyřízení stavebního povolení budete potřebovat veškerou dokumentaci, kterou vám zpracuje projektant, případně architekt a stavební firma. Myslete na to, že na začátku cesty za svým vysněným domem vás čeká hlavně velké množství papírování, ověřování podpisů, podepisování smluv a také prověřování vašich platebních možností, pokud budete chtít dům financovat hypotékou.   Projektovou dokumentaci Pro přípravu projektové dokumentace si připravte alespoň malý nákres domu, který chcete postavit. Je nutné vědět, jak velký dům si představujete, zda chcete nízkopodlažní dům nebo dvoupatrový, jaké jsou možnosti vašeho pozemku a v neposlední řadě také jednotlivé umístění místností a efektivní využití veškerého prostoru.   Informace o tom, co chcete Počítejte s tím, že u projektové dokumentace se budou řešit také sítě na pozemku, bude potřeba zařídit zapojení vody, elektřiny i plynu. Je dobré vědět, jak chcete v domě topit, na čem budete vařit a jestli počítáte například i s krbem. Čím víc informací projektantovi sdělíte, tím lépe se mu bude zpracovávat projekt pro váš individuální a klidně i atypický dům.   Stavební firmu Dalším krokem je hledání stavební firmy. Vždy dejte na kvalitní a ověřitelnou práci. Všímejte si nejen referencí stavební firmy, ale také jejího jednání. Pokud se setkáte s přátelským jednáním a otevřeností, kdy se dozvíte veškeré náklady, bez vedlejších a skrytých výdajů, máte vyhráno. Kvalitní stavební firma vás provede stavbou domu krok po kroku, jednoduše a rychle.   Počítejte s tím, že stavba domu není otázka měsíce, a nechtějte tento proces uspěchat. Přece jen si stavíte dům pro svou rodinu a ideálně v něm budete bydlet co nejdéle. Nebojte se říct, co se vám líbí a co je vaším snem.  

Copyright © 2013 - 2022 All-bazar.cz s.r.o.