Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 • 0 Co jsme už pozapomněli ze školního dějepisu

  5.00 z 1 Hlasů

  Vzpomínky na školu jsou u každého jiné. Ty nejjasnější většinou souvisí s nějakou emocí nebo zážitkem, zatímco ty, které mozek vyhodnotí jako nepotřebné, jednoduše zapomeneme. Nebo ne?   Zapomenutá data Naši paměť ze všech předmětů nejvíce prověřil dějepis. Data různých bitev, podpisů smluv, střídání vládců i celých rodů, začátky a konce válek i významné objevy, to vše jsme si měli pamatovat a umět nazpaměť. Mnoho z těchto věcí už si ani nevybavíme, protože jsme k jejich naučení využili jen krátkodobou paměť, abychom dostali dobrou známku z testu nebo zkoušení. Spíše si vzpomeneme na barvu našeho školního batohu než na počet dětí Albrechta z Valdštejna. Některé informace si samozřejmě v hlavě udržíme, ale u některých máme v paměti jen útržky. Rok 1212, Zlatá bula sicilská, spojení, které zná každý. Ale o co se jednalo a kdo za ni byl zodpovědný a proč, to už si vzpomene jen mizivé procento lidí. Rychlé zapomínání využívají i televizní soutěže, které otázky z historie často zařazují.   Barevné vzpomínky Existuje mnoho metod ke snadnějšímu zapamatování informací, proto jsme si ve škole v sešitech barevně podtrhávali a zvýrazňovali důležité věty. Pak se tak stane, že víme, že to, co v paměti marně lovíme, bylo v sešitu napsané vpravo dole a podtržené oranžově, ale už nedáme dohromady, co za informaci tam bylo. Schválně zkuste říct alespoň dvě věty o punských válkách, Australopithekovi nebo Sámově říši. A naopak o tom, jak vypadal váš penál a jaká byla výzdoba třídy. To druhé je samozřejmě mnohem jednodušší. Bez problémů dokážeme popsat první školní tašku a šaty paní učitelky, ale jen těžko si vzpomeneme, kdy proběhla bitva u Lipan. Náš mozek zkrátka informace selektuje, a pokud bychom chtěli v hlavě udržet všechna data významných událostí, museli bychom si je neustále opakovat.   Není v lidských silách pamatovat si úplně všechny informace, se kterými se během svého života setkáme. Brzy by došlo k zahlcení a nemohli bychom ani fungovat v běžném dni.  

 • 0 O dodávku koncových měrek se postará Michovský-TOOLS s.r.o.

  5.00 z 1 Hlasů

  V současné době existuje spousta dodavatelů měřidel a kalibrů, ovšem přední postavení má společnost Michovský-TOOL s.r.o., která v dané oblasti působí dlouhá léta. V kovovýrobě a strojírenství nástroje jednoznačně potřebujete, protože pomocí nich zajistíte přesnou a efektivní výrobu. V následujících řádcích vám však představíme ještě jednu pomůcku, a tou je koncová měrka. Koncové měrky můžete znát i pod názvy jako Johanssonovy měrky, respektive Johanssonky (více informací o nich najdete na https://www.meridla.cz/kategorie/koncove-merky/). V podstatě se jedná o základní měrky připomínající destičky či hranoly vyrobené z oceli, nebo keramiky. Záleží na tom, jaký materiál preferujete. Ocel je sice pevná, ovšem keramická varianta slibuje delší životnost. Koncové měrky a stupně přesnosti Při výběru se zaměřte na stupeň přesnosti, protože koncové měrky se prodávají hned ve čtyřech různých stupních. Pro kalibrace se používají nejpřesnější koncové měrky, ale v nabídce jsou i etalonové, kontrolní a dílenské. Záleží na tom, k jakému účelu je potřebujete. Stejně tak se odlišují délkou, přičemž dlouhé provedení mívá rozměr od 125 do 1000 mm a krátký zase od 0,3 do 100 mm. Ideální je sáhnout po sadě, která obsahuje několik desítek dílů. Jestliže však víte, že budete permanentně používat pouze jednu měrku, dají se zakoupit i individuálně. Michovský-TOOLS s.r.o. nabízí měrky v sadě i samostatně Pokud hledáte kvalitní provedení, obraťte se na Michovský-TOOLS s.r.o., což je dodavatel nejen koncových měrek. Vybrat si můžete ze dvou tříd, a to 0 a 1. Všechny nabízené měrky jsou podle DIN3650 a pro jejich výrobu se používá speciálně legovaná ocel. Stále více se však do popředí prodírá keramika, protože se méně opotřebovává, a tím pádem se životnost měrek prodlužuje až desetkrát. V případě, že si chcete koncové měrky objednat, podívejte se na webovou stránku https://www.meridla.cz/kategorie/koncove-merky/, kde najdete všechny potřebné specifikace. Zakoupit si můžete sady s 103, 87, případně 31 dílky.

 • 0 Pro občasné využití se vyplatí si dodávku jen půjčit

  2.00 z 1 Hlasů

  Osobní auto má dnes takřka každý. Jedná se o velice užitečného pomocníka, s jehož pomocí se můžete dostat prakticky kamkoliv. Má však jednu podstatnou vadu – malý přepravní prostor. Pro přepravu menších věcí je obvykle dostačující, ale objemnější skříň do kufru ani na zadní sedadlo nenacpete. K tomuto účelu se hodí mnohem více dodávka. Jedná se o vysoce užitečné vozidlo Dodávku můžete využívat třeba ke stěhování, pro převážení stavebního materiálu či pracovních nástrojů nebo k přepravě kol nebo lyží. Ano, i takto se dají tato vozidla využít. Existuje spousta lidí, co si berou dodávku na dovolenou místo osobního vozu. Dává to docela smysl, jelikož do zadního prostoru se toho vejde opravdu hodně a dopředu je možné také nasoukat relativně hodně lidí. Pro početnější skupinu je stále více místa v osobním autě, ale v případě kupříkladu tříčlenné rodiny jde o šikovné řešení. Problém však je, že dodávky nejsou úplně nejlevnější a kupovat si něco takového pouze kvůli jednorázové prácičce či za účelem dovolené je nesmysl. V takových případech je daleko rozumnější využít služeb vhodné půjčovny dodávek. Stačí béčko Ať už využijete půjčovnu dodávek v Ostravě nebo pronájem dodávek v Praze, ani v jednom případě nebudete muset čekat na zapůjčení kdovíjak dlouho. Obvykle se celá záležitost vyřídí do hodiny. Krásné je, že můžete přijít třeba o půlnoci. V půjčovnách totiž moc dobře vědí, že zájemci často potřebují dodávku co nejrychleji, a tak jim vycházejí v tomto ohledu vstříc. I když se dají běžně zapůjčit i robustnější modely, většina vozového parku dnešních autopůjčoven nabízí primárně dodávky s váhou do 3,5 tun. Dává to docela smysl, jelikož tuto kategorii mohou řídit i lidé vlastníci řidičák B, což je vlastně většina řidičů. I tato auta jsou dostatečně robustní s velkým nákladním prostorem, takže pro účely stěhování či dovolené jsou více než vyhovující.

 • 0 Proč používat hořčíkový olej? Důvodů je hned několik

  5.00 z 1 Hlasů

  Hořčík je minerál, který se přirozeně nachází v potravinách. Přidává se však i do některých kosmetických a průmyslových výrobků, přičemž velké oblíbenosti se těší hořčíkový olej v podobě spreje. V následujících řádcích vám prozradíme, proč byste si ho měli pořídit zrovna i vy. Hořčíkový olej se vyrábí z koncentrovaného chloridu hořečnatého rozpuštěného ve vodě. Zmírňuje bolesti svalů a křeče, neboť minerál působí na regulaci svalových kontrakcí, nervosvalových signálů a hladiny vápníku v těle. Hořčíkový olej svaly uvolňuje, zmírňuje bolest a odstraňuje křeče. Zvyšuje hladinu energie a zkvalitňuje spánek Hořčík hraje obrovskou roli ve stovkách biochemických procesů v těle. Pomáhá při přeměně potravy na energii, podporuje aktivaci enzymů a bojuje proti pocitu únavy. Stejně tak je vám olej nápomocný, pokud máte problémy s usínáním. Hořčíkový olej zklidní mozek a ukočíruje splašené myšlenky, a tím pádem je spánek kvalitnější. Zatočí s depresemi Hořčík je klíčový i pro mnohé funkce mozku a ovlivňuje náladu. Jestliže je hladina hořčíku vskutku nízká, mohou se objevit deprese. Sice hořčík není lékem na depresi, nicméně používáním oleje je možné odvrátit některé příznaky depresí. Co se používání týče, olej se po nanesení na pokožku nechá 10 až 15 minut absorbovat, a potom z pokožky opláchněte zbytek oleje. Uvolní se vám svaly a zmírní se případné křeče. Ideální je sáhnout po produktu, který neobsahuje vonné látky, barviva, konzervační přísady, silikonové oleje a deriváty. Přesně takový je hořčíkový olej na e-shopu Woldoshop.cz. Zmíněný produkt je testován a balen přímo v Německu, přičemž jsou dodržovány standardy nejvyšší kvality. Podívejte se tedy do online obchodu Woldoshop.cz, kde najdete celou řadu dalších kosmetických přípravků.

 • 0 Jak vybrat kolagen?

  5.00 z 1 Hlasů

  Kolagen je základní stavební látkou našeho těla. Najdeme ho ve vazech, chrupavkách, kostech i v kůži. Právě tato místa umí regenerovat a omlazovat. Jenže s věkem ubývá, proto je třeba doplňovat je v přijatelné formě. Jaká je ta nejlepší? Hydrolyzovaný kolagen znáte? Představíme vám jej. Co je kolagen? Někdy možná narazíte na tvrzení, že kolagen je bílkovina. Není to zcela přesné označení, kolagen nemá esenciální aminokyselinu Tryptofan, která umí například rychleji formovat svaly, proto pro fitness nadšence není kolagen tak zajímavý. Zato pro dámy, které si chtějí uchovat mládí, atraktivní je. S věkem našemu tělu ale ubývá, jeho hladina bohužel klesá už po 20. roce. Lze jej ale doplňovat. Tzv. protein živočišného původu se dělí na rybí, hovězí a vepřový. Který je pro nás nejlepší? Ve své přirozené formě ten rybí. Proč je prospěšný? A máme zanevřít na hovězí a vepřový? Rozhodně ne! Jak vybrat nejlepší kolagen? Rybí kolagen si díky speciálnímu způsobu hydrolýzy uchová množství potřebných aminokyselin a nejlépe se vstřebává do těla. Neznamená to, že byste měli na hovězí a vepřový kolagen zanevřít, jen si vyberte takové, které byly právě onou hydrolýzou upravené. I když je tento proces vyvolán uměle, výsledkem je kolagen, který má menší kolagenní peptidy, jež se lépe vstřebávají do našeho těla. A zde blahodárně pracují, regenerují, uzdravují a omlazují. Nestačí vám pouze kolagen? V suplementech máte k dispozici i výrobky s kyselinou hyaluronovou. V takové formě snižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje funkci střev, posiluje paměť a funguje jako prevence před srdečními nemocemi. Také pomáhá spalovat tuk a samozřejmě výrazně omlazuje. I když produkce kolagenu s přibývajícím věkem klesá, ten, kdo ví, po jakém doplňku stravy sáhnout, našel elixír mládí. Hydrolizovaný kolagen.

 • 0 Zlato je nejen dobrou investicí, ale i dárkem

  5.00 z 1 Hlasů

  Koupit dnes vhodný dárek ke každé příležitosti není zase tak velký problém. Jediný limit může mít vaše peněženka, respektive představivost. V případě, že máte potíže hlavně s výběrem toho správného dárku, můžete vždy sáhnout po klasice. Pánové obvykle ocení nějaké dobré pití, dámy naopak dávají přednost něčemu sladkému, případně kytici. Nic nezkazíte ani darováním zlata. Stále běžně používaný kov Zlato už odjakživa patřilo mezi velmi ceněné kovy. A to nejen díky svému typickému žlutému vizuálu, ale může za to také jeho nedostatek. Hlavně v dnešní době je jeho těžba náročnější a míst, kde je možné ho v kvalitní formě dolovat, je stále méně. Proto také nabírá na ceně, stejně jako produkty z něj vytvořené. A řeč není pouze o špercích, ale třeba i elektronice. Vzhledem k tomu, že jde o vysoce vodivý kov, standardně se používá třeba při výrobě plošných spojů. K těmto účelům se však využívá ve stopovém množství, takže nečekejte, že byste se roztavením svého mobilního telefonu mohli dostat k nějakému většímu jmění. Dárek k jakékoliv příležitosti Zlato jako dárek může mít celou řadu podob. Samozřejmě se dá pořídit ve formě šperků, jako jsou náušnice, náramek nebo jiné kusy ozdob. Ovšem těžko asi dáte svému nadřízenému k výročí svatby zlatý náhrdelník. Mnohem důstojnější možností jsou zlaté pamětní mince. Dárky tohoto typu se hodí prakticky k jakékoliv příležitosti. Obdarovaný může mít narozeniny, svátek nebo třeba výše zmíněné výročí svatby a vždy půjde o vhodný prezent. Příjemné je, že mince se dají pořídit nejen v mnoha velikostech. Také na nich mohou být vyryta různá jména, znamení zvěrokruhu nebo dokonce titul. Stačí pak jen vybrat tu nejvhodnější. V případě potřeby je možné na minci nechat vyrýt prakticky cokoliv. To se hodí hlavně v situacích, kdy obdarovaný nemá zrovna typicky české, respektive slovenské jméno.

 • 0 Investujte chytře a vyberte si zlato. Jaké výhody přináší a v jakých podobách ho nakoupíte?

  5.00 z 1 Hlasů

  Každý, kdo se jenom trochu zajímá o svou budoucnost a zhodnocení majetku, by měl vědět, do čeho investovat. Mezi víceméně nezbytné položky snad v každém investorském portfoliu patří zlato. Právě investiční zlato je totiž příležitostí pro malé i velké investory, jak získat hned několik výhod najednou. Případný nákup či prodej je navíc neuvěřitelně jednoduchý, což přináší další zajímavý bonus. Výběr investice podle nabízených výhod Pokud teprve začínáte s investováním, je dobré nejdříve pořídit zlato o určité hodnotě. Získáte tak stabilní základ s jistou hodnotou i v budoucnu. Obecně je totiž zlato prověřené mnoha léty, během kterých se osvědčilo proti krizím a inflacím. Tím pádem se jedná o mnohem lepší využití peněz v porovnání s jejich ukládáním na běžné spořicí účty. Aby toho navíc nebylo málo, má investiční zlato i další zajímavé přednosti. Až se jednou pustíte do investování do zlata, zjistíte, že všechny uvedené výhody v tomto součtu nenajdete u žádné jiné komodity. Jedním z pozitiv je i to, že pro nákup zlata nejsou potřeba žádné speciální znalosti, protože všichni ví, co je tento drahý kov vlastně zač a v čem spočívá jeho celosvětová hodnota. Investiční zlato bez nutnosti platit DPH Už víte, že zlato skvěle odolává inflaci. Jenže, v jakém dalším ohledu je lepší v porovnání například se stříbrem, obrazy či starožitnostmi? Při nákupu investičního zlata se totiž neplatí DPH. A to se rovná úspoře celých 21 procent, což je jich značný rozdíl. Takže při větší investici v řádu desítek až stovek tisíc korun je již takové zvýhodnění opravdu znát. Nic podobného neplatí pro žádnou jinou investiční komoditu. I to je důvodem, proč se v poslední době ochladil zájem o investiční stříbro, který v posledních letech nabýval na síle. Stále však může být vhodné ke zlatu přikoupit alespoň malou část jiného vzácného kovu pro lepší diverzifikaci. Zlaté dukáty a mince v limitovaných ražbách Investování do zlata se snadno může stát i velmi zábavnou sběratelskou činností. Kromě klasických slitků si prohlédnete investiční mince. Jsou vyvedeny v designově krásných ražbách. V mnoha případech jde o limitovanou sérii, kdy právě omezený počet kusů dodává sběratelskou hodnotu každé jedné minci. Česká moderní mincovní tvorba představuje velmi zajímavou příležitost pro nákup krásných a hodnotných věcí. Mezi velmi oblíbené investiční mince patří například zlaté dukáty. Karel IV. by si jistě nikdy nepomyslel, že se jeho nařízení ohledně velikosti a ryzosti dukátů stanou předlohou pro investiční mince ve 21. století. Ale přesně tohle se stalo, takže si do své sbírky můžete pořídit poměrně věrnou kopii platidla z období středověku. Zajímavostí je, že tehdejší zlaté dukáty byly raženy v Jílovém u Prahy. Perfektní dobou pro nákup svatováclavských dukátů může být podzimní období, k příležitosti svátku Václava. Na pořízení investičního zlata je však dobrá chvíli kdykoliv. Poptávka po zlatě je i na Slovensku A jaké zlato se nejvíce prodává? Konkrétně vedou především zlaté slitky od švýcarské rafinérie Argor Heraeus. Pro více diskrétní nákup zlata neoznačeného konkrétními čísly velmi dobře poslouží investiční mince Wiener Philharmoniker. A protože zájem o investiční drahé kovy je velký nejenom v České republice, ale i na Slovensku, hodí se zmínit, že právě české specializované prodejny jsou častým cílem slovenských investorů. Kromě klasického kamenného obchodu v Obecním domě v Praze je totiž jedna prodejna i na Moravě ve Vsetíně, kam je to o poznání blíže. Jde tak o skvělou příležitost, jak si zlato osobně nakoupit či naopak dát do výkupu.

 • 0 Znáte výhody a nevýhody litinového nádobí?

  5.00 z 1 Hlasů

  Kuchařská alchymie začíná již ve výběru nádobí. Výrobci nás neustále bombardují různými reklamními tvrzeními o tom, že objevili ten nejideálnější materiál. Obvykle však jde skutečně jen o reklamní triky. Často je slýcháme i o litině. Jak je to tedy s litinovým nádobím doopravdy? Co je na tvrzeních o něm pravda a co už jsou jen reklamní triky? Litina je materiál pro zdravé nádobí na celý život Litinové nádobí je kvalitní kus železa, který bychom alespoň v podobě nějakého toho jednoho kousku v kuchyni mít měli. Není sice levné, na druhou stranu mu ale nelze odepřít jeho nezničitelnost a skutečně si tedy kupujeme nádobí na celý život. Kus železa je to též doopravdy, protože litina je kombinace železa a uhlíku, což je i dobrá informace pro každého, kdo se bojí dnešní „doby jedové“ a podezírá i kdejakou tu pánev. Litina je materiál zdravý, navíc nehrozí, že by se z ní odlupovaly nějaké cizorodé částečky do jídla během vaření. Nepřilnavá? Zas vše po ní nežádejme! Pamatuji si na prodejce litinového nádobí někde u hypermarketu, kteří o litině mluvili jako o ideálně nepřilnavém nádobí. Tak to je rozhodně lež a pouhý reklamní trik. Litina prostě ke smažení potřebuje tuk, takže na opékání bez něj zapomeňte. Pokud je potažena vevnitř smaltem, její nepřilnavé vlastnosti se sice mírně zlepšují, ale rozhodně to není žádné nepřilnavé nádobí. Jako kamínka Čím se však litina může pochlubit a v čem vyniká ve srovnání s dalšími materiály, je její skvělá akumulace. Je sice pouze průměrným vodičem tepla, lepším než nerez, výrazně však horším než hliník, ale geniálně akumuluje. Pod pokličkou udrží jídlo dlouho teplé, skvěle též teplo rozvede po nádobě a dokáže eliminovat i nedostatky trouby, která jinak peče nestejnoměrně v každé své části. Určitě se proto hodí mít doma i poctivý litinový pekáč. Nakonec musím zmínit ještě jednu nevýhodu litiny. Tou je její hmotnost My, slabé ženy, budeme jen stěží s litinovou pánví manipulovat v jedné ruce a při vyndávání litinového pekáče z trouby se pěkně zapotíme. Litinové nádobí však určitě do kuchyně patří a ideální je jej nakupovat jako užitečné kusovky a kombinovat litinové nádobí s jiným, lehčím, vhodným pro klasické vaření. Zdroj: https://www.shopkitchenaid.cz/clanky/vyplati-se-litinove-nadobi

 • 0 Kde pořídíte kalibr přesně podle vašich představ?

  5.00 z 1 Hlasů

  Kalibry dokážou ušetřit hodně času a také zajistit lepší přesnost při kontrole hotových výrobků. Zatímco s klasickým měřidlem se kontrolor může poměrně snadno přehlédnout, s kalibrem se mu to nestane. Eliminují se zmetky a firma tím zvýší svůj zisk. Kalibry mají snad jen jednu jedinou vadu – musí se pořizovat na každý výrobek zvlášť. Kalibr na sobě totiž nemá žádnou stupnici, dokáže pouze říct, zda rozměr sedí, nebo nikoliv. Z toho důvodu musí být vyroben přesně na daný rozměr. Například kalibr m42x1,5 slouží právě na ověření správnosti tohoto daného závitu, nic jiného s ním neověříte. Firmě se však investice do kalibrů vyplatí. Do velkovýroby se kalibry určitě vyplatí Jestliže vyrábíte pouze jeden výrobek daného druhu, vyjde vás lépe jeho rozměry ověřit posuvným měřítkem či jiným měřidlem. I kdybyste to měli udělat dvakrát, abyste se ujistili, že jste se nepřehlédli. Ve velkovýrobě se každopádně vyplatí pořídit kalibry. Proč? Protože vám toho hodně přinesou: ušetříte čas při kontrole každého výrobku, snížíte zmetkovost, protože kalibr rychle odhalí každou chybu, dodáte odběrateli perfektní zboží, takže neriskujete ztrátu dobré pověsti. Následkem toho všeho firma vlastně ušetří, takže investice do pár kalibrů ji nebude vůbec bolet. Sehnat kalibr na daný rozměr není problém Kalibry existují v řadě různých provedení. Jinými se měří délka, jinými průměr, dalšími třeba právě zmiňované závity. A kde se kupují, když je na každý rozměr potřeba zvláštní kalibr? Některé typy, třeba kalibry m42x1,5, jsou ve standardní nabídce firem dodávajících kalibry. Hledáte-li kalibr nestandardní, můžete si ho nechat vyrobit na míru. Podle výkresu kalibry vyrábí například společnost Michovský TOOLS. Právě u ní seženete snad jakýkoliv kalibr. Ucelený sortiment je skladem, takže je zaručeno rychlé dodání.

 • 0 Slevový kupón umožní nákup levněji i v lékárně

  5.00 z 1 Hlasů

  Slevové kupóny už pro Čechy nejsou žádnou novinkou. Jsme zvyklí je využívat, když na internetu kupujeme nějaké oblečení či obuv. Častokrát je zveřejňují influenceři na Instagramu, kteří spolupracují s nějakými značkami. Tušili jste ale, že se slevou můžete díky kódu nakoupit levněji třeba i v lékárně? V současnosti se dá najít slevový kupón téměř na všechno. Zpopularizovaly je módní obchody, avšak dnes je s úspěchem nabízí e-shopy různého zaměření včetně lékáren. Mezi internetovými lékárnami vede Pilulka Zřejmě nejpopulárnější internetovou lékárnou je Pilulka.cz, která umožňuje už i nákupy přes mobilní aplikaci. Po Česku je 140 Pilulka lékáren a přes 1000 odběrných míst, kde si můžete svůj nákup objednaný online vyzvednout. Velkou výhodou, díky níž Pilulka u zákazníků boduje, jsou právě nejrůznější slevy: sleva 1 % z nákupu, 50 Kč za doporučení Pilulky, 200 Kč za napsání recenze, 500 Kč za život zdravě s Pilulka Fit, slevové kupóny. Na Pilulce se dá platit poukázkami Sodexo, Benefit Plus, Benefity.cz, Edenred. Kupte si se slevou nejen léky V internetových lékárnách koupíte mnohem více než jen léky. Mají zde doplňky stravy, přípravky pro péči o dítě, kosmetiku, drogerii, pomůcky na dentální hygienu, dokonce sportovní potřeby, potraviny a nápoje. Pilulka prodává i elektro. Všechno tohle koupíte díky slevovým kupónům levněji. Aktuálně je možné využít třeba slevový kupón Pilulka na 5% slevu při nákupu nad 500 Kč, případně 100 Kč slevu na balení Wobenzym 800 tablet. K dispozici jsou i další slevy na konkrétní produkty, například na Kendamil, Pampers atd. Poučení je tedy jasné. Kdykoliv nakupujete online, ať už kupujete cokoliv, ověřte si, zda náhodou není k dispozici slevový kupón. Je zbytečné platit více, než musíte. Stačí dvě minuty hledání na portálu, který slevové kódy shromažďuje, a hned zjistíte, jak se dá ušetřit.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.