Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 • 0 Byt či dům, to je oč tu běží!

  5.00 z 1 Hlasů

    Možná že i vy patříte mezi páry nebo jednotlivce, kteří stojí před důležitým rozhodnutím ohledně bydlení. Zda si pronajmout či koupit bytovou jednotku, nebo si dopřát volnost v podobě rodinného domečku. A jak vůbec na to?   Vše má své výhody. Pokud patříte spíše mezi městské lidi, rádi jezdíte na dovolené, trávíte čas na cestách, a když dorazíte z práce domů, to, co chcete řešit jako poslední, je rozbitý kotel či zlomenou větev stromu od souseda na vaší zahradě, pak jste víceméně bytovkový typ. Máte zkrátka více času pro sebe, zavřete za sebou vstupní dveře a hotovo. Doma máte teplo, klid a pohodu.   Jste-li ale milovníci volnosti, zeleně, toužíte po vajíčkách od vlastních slepic, vypuštění dětí na zahradu a nevadí vám práce všeho druhu, a to celoročně, pak jste ta pravá osoba do rodinného domku.   Po čem tedy vaše srdce či rodina touží, již víte. Teď nastává ta správná otázka, jak toho dosáhnout. S financováním vám může pomoci dobrý poradce a s vyhlédnutím pěkného bydlení zase realitní kancelář. Pokud máte ale stavební pozemek, pak si své sny splníte díky stavební firmě, která vám postaví dle vašeho přání ten pravý dům na míru. Velkým trendem posledních let jsou domy nízkoenergetické, které šetří vaši peněženku i naše tolik zatěžované životní prostředí. Inspirovat se můžete z různých katalogů či časopisů, nebo si nechat navrhnout originální bydlení od profíka.   Neopomínejte ani prostor, kde chcete bydlet. Je jedno, zda se jedná o jinou ulici ve vašem městě, či bydlení o dvě vesnice dál. Vždy si dejte dostatek času se projít po okolí, zjistit si, zda vám vše vyhovuje, jak na vás působí energie toho místa. Co vše se v blízkosti nachází, od obchodů přes autobusové zastávky až třeba po rodinné vyžití.     A rozhodně ze svých požadavků neslevujte. Protože to vše vás bude doprovázet každý den.

 • 0 Proč byste neměli zanedbávat čištění kávovaru?

  5.00 z 1 Hlasů

  Kávovar je dnes v domácnostech podobně běžným zařízením jako třeba toustovač nebo mikrovlnka. I když ceny některých špičkových přístrojů šplhají i přes desítku tisíc korun, když si spočítáte, kolik byste utratili za kávu ve Starbucks, pořád se vám nákup kávovaru vyplatí. Na druhou stranu, zatímco kávu ze Starbucks byste si pořídili bez starostí, o kávovar je třeba se starat. Čištění kávovaru bere většina lidí na lehkou váhu. Patříte mezi ně? Sáhněte si do paměti, kdy naposledy jste svému kávovaru věnovali péči. Pokud to bylo před více než měsícem, měli byste si uvědomit, o jak důležitou činnost jde. Čistěte kávovar pro lepší chuť Budete-li pravidelně používat tablety na čištění kávovaru, vylepšíte chuť kávy. Možná se i vám začalo zdát, že káva už nechutná tak dobře jako na začátku, když jste si kávovar pořídili. Nemusí to být pouze tím, že by vám zevšedněl. Na vině mohou být právě nečistoty usazené v kávovaru, které chuť ovlivňují. Jak tyto nečistoty vznikají? Samotná kávová zrna v sobě mají přírodní oleje, které se uvolňují a zůstávají na součástkách přístroje. Čím více jich tam je, tím více ovlivňují chuť kávy. Udělejte to z důvodu vyšší hygieny Víte, kolik bakterií a kvasinek se v kávovaru drží? Jestliže chcete pít kávu hygienicky čistou, měli byste karafu a mléčné cesty oplachovat denně, jednou týdně je čistit spolu se spárovací jednotkou. Jednou za dva měsíce je vhodné měnit vodní filtr a jednou za čtyři měsíce přistupte k odvápnění kávovaru. Prodlužte životnost kávovaru Pravidelné čištění také prodlužuje životnost kávovaru, čímž šetří vaši peněženku. Navíc, pokud si zjistíte, jak odvápnit kávovar, a budete to dělat pravidelně, zamezíte ucpávání trysek a zvýšené spotřebě energie. Ve výsledku tedy bude spokojená i vaše peněženka. Nevíte-li si rady s čištěním vašeho modelu, dohledejte si na internetu konkrétní návod. Pěkný text o čištění kávovarů DeLonghi najdete například na blogu e-shopu WoldoShop.cz. Ten prodává kvalitní tablety na čištění kávovaru prověřené náročným německým trhem.

 • 0 Když klimatizaci do bytu, tak s odbornou montáží a pravidelným servisem

  5.00 z 1 Hlasů

  V případě, že přemýšlíte o pořízení klimatizační jednotky do vaší domácnosti, je dobré důkladně zvážit konkrétní druh. Výběr ovlivní fakt, co od klimatizace vlastně očekáváte a jak velkou domácnost máte. Mobilní jednotky Asi stále nejpopulárnějším řešením jsou jednoduché mobilní klimatizace do bytu. U nich lze vyzdvihnout zejména nízkou pořizovací cenu. Je ale pravdou, že od nich nemůžete čekat nějaké zázraky. Hodí se hlavně pro rychlé osvěžení vzduchu, nedokážou však v pokoji držet konstantní klima. Kladem je nenáročná instalace, nemusíte během ní provádět žádné složitější stavební úpravy. Split a multisplit modely Chcete-li skutečně precizní řešení, je lepší zvolit takzvané split klimatizace do bytu. Skládají se ze dvou částí, kdy jedna je umístěná vně objektu, druhá se pak montuje do místnosti, kterou hodláte klimatizovat. U těchto modelů je rozhodně na místě pozvat si specialisty na montáž klimatizací. Součástí prací je totiž kromě jiných činností rozvod chladícího potrubí a elektroinstalačních kabelů, samotná instalace jednotek na zdi (v případě venkovní části také třeba na střechu apod.), zkouška provozuschopnosti a zaškolení, abyste přesně věděli, jak systém funguje. Alternativu představují multisplit klimatizace. Rozdíl zde spočívá ve větším počtu vnitřních jednotek, díky čemuž se dá klimatizovat klidně celý byt či dům. Cena je samozřejmě vyšší nežli v případě klasické split klimatizace. Servis klimatizací Jakmile si pořídíte kvalitní klimatizaci, jež je umístěna napevno, je důležité se o ni pečlivě starat. Zapomínat se nesmí ani na odborný servis klimatizace. Je třeba si uvědomit, že se v trubkách usazují nečistoty. Poté může dojít k rozmnožení mikrobů a virů do ovzduší, což by v krajních případech vedlo ke zdravotním komplikacím. Profesionální servis klimatizace provádějte minimálně jednou za rok.

 • 0 Jak doplnit vitamin D3? Léto nemusí stačit

  5.00 z 1 Hlasů

  Vitamin D naše tělo jednoznačně potřebuje. Je důležitý pro imunitní systém, pomáhá vstřebávání vápníku i fosforu, je potřebný pro správné fungování svalů. Každý dnes již ví, že se syntetizuje do tělem použitelné formy v naší kůži pobytem na slunci. Co si však neuvědomujeme a mnohdy kvůli tomu trpíme nedostatkem tohoto vitaminu? Není pobyt na slunci jako pobyt na slunci Pro přirozený vznik vitaminu D potřebujeme tzn. Dornovo záření, což je vlastně UVB záření v rozsahu 320 až 280 nm. Říkáte si, že jste na slunci poměrně dost? Slunci však musíme vystavit poměrně velkou část naší kůže, což obvykle neděláme. Mnohdy se chráníme různými přípravky proti spálení. Tím též eliminujeme příjem tohoto vitaminu. V našich klimatických podmínkách je navíc slunečních dní vhodných pro „chytání“ déčka poskrovnu. Pokud spoléháme jenom na sluníčko, trpíme mimo léto jeho nedostatkem. Každý fototyp potřebuje jinou délku pobytu na slunci   V České republice se setkáváme celkem se čtyřmi fototypy kůže. Proč o nich mluvíme? Protože každý z nich má jinou schopnost přijímat vitamin D. Zatímco lidem s pihami a světlou pletí, tedy fototypu I a II, stačí denně pobyt na slunci v délce 15 až 20 minut, fototyp III musí tuto délku protáhnout na 20 až 30 minut a lidé se snědou až olivovou pletí bez pih pak na 30 až 40 minut. Tento pobyt rozhodně neznamená vystavit se sluníčku při jeho východu ani západu, ale v době jeho větší intenzity. Tehdy se nám v těle syntetizuje vitamin D3, který tělo potřebuje. Trávíte čas přes den v kanceláři? Nebo je zrovna málo sluníčka? Vrhněte se na konzumaci ryb Dobrým zdrojem využitelného vitaminu D jsou ryby a mořské plody. Špatně na tom nejsou ale ani naše ryby – pstruzi či kapři. Dát si však kapra jenom na štědrovečerní tabuli nebude stačit. Doslova nabita jsou déčkem tresčí játra. D vitamin se nachází především v rybím tuku, takže jej přidávejte třeba do salátů, nebo preferujte více tlusté ryby. Vitamin D se nachází i v dalších potravinách Je obsažen v celé řadě hub a jejich sušením na slunci se obsah vit D3 ještě zvýší. Nachází se ve vaječných žloutcích, i když u nich odborníci tvrdí, že vzhledem k systému chovu slepic se jeho obsah neustále snižuje. Obsahuje jej mléko, jogurt i kvalitní margaríny. Dostatek vitamínu D si zajistíme pomocí doplňků stravy Existuje řada skupin lidí, kteří jsou kvůli věku, životnímu stylu i z jiného důvodu ohroženi nedostatkem vitaminu D. Mnoho odborníků tvrdí, že vzhledem k našemu podnebnímu pásmu je to vlastně každý středoevropan. Nic nezkazíme, právě naopak, když si vitamin D zařadíme do stravy ve formě doplňku stravy. Jednoznačně by mělo jít o vitamin D3, který je pro tělo nejlépe využitelný. Optimálně pak v kombinaci s vitaminem K2. Kvalitní produkt s patentovanou formou K2 nabízí Woldoshop.sk. Jde o kvalitní německý výrobek.

 • 0 Zlaté kurkumové mléko: Blahodárný koktejl s rychlou přípravou

  5.00 z 1 Hlasů

  V posledních letech jsou v našich končinách čím dál populárnější různé superpotraviny a dary přírody, které se na jiných kontinentech využívají již po celá staletí. Příkladem takového zázračného daru přírody je třeba i zlaté mléko. V Asii ho pijí odpradávna, my jeho výhody teprve objevujeme. Zlaté mléko má celou řadu pozitivních účinků. Posiluje imunitu, zajišťuje hezčí pleť, bojuje proti onemocněním dýchacího ústrojí, je prevencí proti rakovině, onemocněním srdce nebo plic. Kromě toho může zastoupit roli ranní kávy, dodá vám energii na celý den. Nebo ho naopak lze používat jako nápoj na uspání, spát se vám po něm bude, jako když do vody hodí. Zajímat by vás mohlo i v případě, že se snažíte zhubnout. Zlaté mléko hubnutí podporuje. Z čeho je zlaté mléko vyrobené? Nejde o žádný komplikovaný recept. Ohřejete trochu mléka dle vlastního výběru, ať už kravského, kozího, ovesného, kokosového, mandlového, sójového či jiného. Do tohoto mléka přidáte směs koření, konkrétně kurkumu, pepř, zázvor a skořici. Rozmícháte a je hotovo, můžete začít konzumovat. V praxi to tedy tak jednoduché není, musíte správně odhadnout poměr jednotlivých koření. Tomu se však můžete vyhnout koupí již připravené směsi. Na Woldoshop.cz pořídíte směs Zlaté mléko kurkuma a pak už jen v 250 ml mléka rozmícháte jednu čajovou lžičku této směsi. Zvládnete to rychle ráno i večer před spaním, když už se chystáte co nejrychleji ulehnout. Jak často ho konzumovat? Abyste dosáhli všech výše uvedených pozitivních účinků, nemusíte ho pít několikrát denně. Jedna sklenice každý den ráno či večer je dostatečné množství, kurkumou byste se totiž mohli i předávkovat. Pořídíte-li si připravenou směs, není co řešit, množství nespletete. Jedna čajová lžička denně je přesně akorát pro všechny zdravotní benefity. Vyzkoušejte tento životabudič a uvidíte, že budete chutí příjemně překvapení. Dosladit ho můžete medem či sirupem z agáve.

 • 0 Připravujete se na zimní sezónu? Poradíme vám, jak vybrat ty správné lyže

  5.00 z 1 Hlasů

  Řešit zařizování obecně čehokoliv na poslední chvíli se většinou nevyplácí, jinak tomu není ani v případě výběru lyží. Není tedy vůbec na škodu se po nich poohlížet s mírným předstihem. Ze všeho nejdřív je však vhodné si položit dvě zásadní otázky, které bude nutné zodpovědět pro korektní výběr lyží.   Jaký jsem lyžař? Jak vybrat lyže, tuhle otázku si položil určitě nejeden z nás a to nejednou. Základem je zejména vyložit karty na stůl, co se zkušeností týče. Ty následně cílí na konkrétní kategorii lyžaře. První je začátečník jakožto někdo, kdo s lyžováním teprve začíná a zatím nedisponuje patřičnými zkušenostmi. Pro tyto lyžaře se hodí měkčí lyže s kompozitovým jádrem, které zaručuje menší odpor a lepší ovladatelnost při vedení oblouku. Druhou kategorií jsou pokročilí lyžaři, kteří brázdí kopce se sněhovou pokrývkou na pravidelné bázi. Zároveň však preferují charakterově rekreační jízdu. Zde se hodí spíše tvrdší lyže s většinou dřevěným jádrem. To umožňuje rychlejší pohyb při stále relativně malém odporu. Posledním typem jsou závodní a částečně i sportovní lyžaři. Ti vyžadují velmi tvrdé lyže, neboť jsou schopny být stabilní i při vyšších rychlostech. Manipulace s nimi nicméně vyžaduje větší dávku technické znalosti a fyzické síly. Na jakém povrchu budu lyžovat? Pro upravenou sjezdovku se hodí klasické sjezdové lyže. Tento povrch ocení drtivá většina lyžařů, která má ráda čerstvě upravený sníh a pohodový přístup na svah. Je-li vám po chuti však adrenalinovější styl jízdy mimo vyznačené trasy, pak sáhnete po lyžích typu freeride. Lyže pro snowparky pak vyžadují také své specifické vlastnosti, což splňují freestylové lyže.   Při výběru buďte trpěliví a nároční, jedině tak docílíte toho, že vámi investované prostředky se zúročí v podobě vaší spokojenosti.

 • 0 Vzduchotechnika chrání naše zdraví

  5.00 z 1 Hlasů

    Bez filtrace vzduchu se neobejdeme ve většině průmyslových provozů. Je potřebná k zajištění bezpečného pracovního prostředí a ochraně lidského zdraví.   Při výrobě vzniká prach Ke znečišťování vzduchu dochází při zpracování surovin a manipulaci s nimi. Sekání, drcení, řezání, broušení, míchání a mnoho dalších činností vytváří drobné částice prachu a dalších nečistot, které bychom bez průmyslové filtrace vzduchu vdechovali a ohrožovali tak své zdraví. S potřebou filtračních systémů se ale nesetkáváme jen ve výrobních a zpracovatelských halách, ale také v kancelářských budovách a obchodních centrech, kde je potřeba zajistit čistý vzduch pro velké množství lidí. Často se filtrace vzduchu kombinuje i s klimatizací a vytápěním, v mnoha provozech je však základním požadavkem záruky ochrany zdraví pracovníků.   Skryté nebezpečí Podle typu provozu jsou na filtrační systémy kladeny různé požadavky. Prach, olejová mlha, brusné částice, chemické látky a mnoho dalších nečistot vyžaduje speciální přístup už při plánování instalace vzduchotechniky. Specifické jsou i požadavky v provozech, kde vzniká mnoho jemného prachu, jako jsou polygrafické a dřevozpracující závody. Bez pravidelného odsávání by se odřezky, prach a piliny hromadily a stroje by za krátký čas nemohly fungovat, protože by byly zasypané. Větším nebezpečím je explozní prach, mezi který se právě ten papírenský i dřevní řadí. Při usazování prachu vzniká v jeho vrstvách prostředí s rizikem výbuchu. Bezpodmínečně nutné je tak odsávání pilin, odřezků a dalšího odpadu, který při výrobě vzniká, aby nedocházelo k jeho usazování. Pro bezpečné prostředí je ideální odsávat nečistoty co nejblíže místu jejich vzniku, proto se filtrační systémy vytváří na míru danému závodu a jeho požadavkům. Bez vzduchotechniky se neobejde ani potravinářský či farmaceutický průmysl, lakovny a oblast automotive.

 • 0 Jak vybrat školní penál, etue nebo pouzdro a co zatím nekupovat? Známe odpověď

  5.00 z 1 Hlasů

  Vybrat správný školní penál nebo pouzdro může dát nejednomu rodiči pořádně zabrat, musí totiž jednak splňovat designové požadavky dítěte a také hlavně i svůj účel. To platí jak třeba pro prvňáčky, tak klidně i pro rané puberťáky. Společně se školním batohem patří toto vybavení mezi to základní, čím musí být každý žák a student vybaven.   Školní penály Mladší žáci ocení spíše penály, zpravidla čím větší, tím lepší. Dělíme je podle počtu pater. Jednopatrové penály se hodí hlavně pro prvňáčky, jelikož se v nich budou snáze orientovat, a přesto pojmou vše potřebné pro daný ročník. Dvoupatrové penály většinou začínají používat žáci od třetí třidy, kterým nedělá problém se v pomůckách vyznat, a třípatrové potom nabízí úschovu prakticky všech školních potřeb. Pouzdra a etue Školní pouzdra se liší zejména velikostí. Jejich hlavní funkcí má být především dostatečný úložný prostor pro tužky, fixy, pera, pastelky, kružítka, lepidla nebo nůžky. Bývají také často vybavena pevnými gumičkami pro uchycení již zmíněných školních potřeb. Někdy mohou mít také dvojitou klopu, častěji však disponují tou jednoduchou. Školní etue se hodí pro starší žáky a studenty. Jedná se o pouzdro válcovitého tvaru bez vnitřního členění. Co nekupovat Vzhledem k nejisté budoucí podzimní situaci bychom nechali nákup výtvarných a tělovýchovných pomůcek až na září. Školní penál, etue nebo pouzdro přece jenom vydrží déle než takové cvičky, které můžou být dítěti za půl roku již malé.   Podtrženo, sečteno – při výběru nejen penálů, batohů, školních sešitů a dalšího potřebného vybavení dbejte předem na dostatečnou analýzu produktů a zejména při užívání vybavení z dlouhodobého hlediska se nebojte si připlatit za kvalitu. Ta totiž bude rozhodovat o mnohém ať už z hlediska životnosti, tak v oblasti komfortu a spolehlivosti.  

 • 0 Vybavení na stolní tenis aneb Jak vybrat pálku, míček a pingpongový stůl

  5.00 z 1 Hlasů

  Každý čas od času zavzpomínáme na ty doby, kdy jsme brázdili školními chodbami a o přestávkách dováděli při různých aktivitách – kupříkladu hráli stolní tenis obouchanými pálkami na polorozpadlém stole. Rádi byste však nyní vzpomínky přetavili v realitu a doma si s kamarády opět ťukli? Žádný problém. Poradíme vám, jak správně vybrat základní pingpongové vybavení počínaje pálkou a konče míčkem.   Pingpongový stůl Základem každé zábavy je pořádný stůl, jinak tomu není ani v případě stolního tenisu. Bezpodmínečnou podmínkou je snad jenom disponovat dostatkem prostoru, a to i včetně nutného pohybu hráčů okolo stolu. Dělíme je na dva základní typy podle požadovaného umístění – venkovní a vnitřní. Venkovní stoly slouží spíše rekreačním účelům pro rodiny a přátelé, kteří si s chutí zahrají někde na zahradě. Tyto stoly jsou navrženy, tak aby odolaly i nepříznivým přírodním podmínkám. Vnitřní stoly je nutné instalovat v interiérech, kupříkladu v garáži, tělocvičně nebo klubu. Výběr pálky na stolní tenis Vybírejte pálku dle vaší současné úrovně. Pokud nehrajete stolní tenis na závodní úrovni, postačí vám pálka pro rekreační účely. Hledáte-li však něco pro pokročilejší hráče, budete se dívat po typech potahů, tvaru rukojeti a váze, jelikož všechny tyto parametry mají vliv na pružnost, kontrolu a rychlost. Nově schválené míčky K prodeji je zatím stále k dispozici drtivá většina míčku o průměru 38 mm, nicméně Mezinárodní federace stolního tenisu poměrně nedávno stanovila potřebný průměr pro soutěžní účely na 40 mm. Právě z tohoto důvodu je lepší se adaptovat na tento nový rozměr, kdo ví, třeba i vy se někdy ocitnete na nějakém turnaji.   Na závěr už jenom nutno dodat, že jsou to hlavně vaše peníze, proto vybírejte vždy uvážlivě a pečlivě, ať už se budete rozhodovat pro elektrokolo, vybavení na stolní tenis, běžecký pás nebo třeba rotoped. Berte zřetel na vlastní spokojenost a ujasnění si priorit, zdali preferujete vybavení pro závodní účely, nebo pro rekreační a relaxační aktivity.  

 • 0 Účetnictví lze provádět snadno a přehledně. Jak na to?

  2.00 z 1 Hlasů

  Mnohé firmy mají každý rok problémy s účetními uzávěrkami, evidencí a dalšími procesy, jež spadají do oblasti účetnictví. Nechtějí utrácet za zaměstnance, kteří by se účetnictvím zabývali na plný úvazek, pak se musí spoléhat na vlastní síly, potažmo na třetí stranu, jež jim vše dá do pořádku za nemalý poplatek. Přitom je dnes poměrně snadné docílit efektivní správy účetnictví. Online datové účetnictví Ideální variantou je datové – účetnictví, které probíhá veskrze online. Tím, že přesunete tuto agendu do online prostředí, vyvarujete se zbytečných chyb, jež by mohly vyústit v problémy při různých kontrolách finančních úřadů, platbách daní a v dalších případech. Stačí si zvolit vhodný program. Zajímavou volbou jsou bezesporu programy pro Startupy – účetnictví u začínajících firem přesunuté do online prostředí je progresivní a moderní metodou, jak se zbavit starostí kolem této problematiky. Účinné datové účetnictví dokáže umně kombinovat schopnosti klasického účetního se znalostmi programátora. V rámci digitalizace účetnictví si pak hravě poradíte s fakturami, ale také třeba s finančními plány vašeho startupu apod. To vše za dodržení veškeré účetní a daňové legislativy, která je platná v rámci České republiky a Evropské unie. Dype – šikovné vedení účetnictví s dalšími službami navíc Příkladem moderního datového účetnictví (nejen) pro startupy je Dype. Kromě výše uvedeného nabízí také daňovou optimalizaci. Vše pomocí propojených systémů, díky nimž budete mít jasný přehled o tom, co se ve vaší firmě děje. Dype již využívá řada tuzemských firem, jejich recenze najdete přímo na webových stránkách dype.cz. Jděte s dobou a přesuňte své účetnictví kompletně do online prostředí. Vyvarujete se tak zbytečných starostí a zefektivníte chod celé firmy.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz