• 0 Geocaching - těžce nakažlivá zábava!

  • Hobby
  • od Redakce
  • 01-10-2017
  0.00 z 0 Hlasů

  O čem se to lidé baví, když používají slovo "keška"? Jaké krabičky to hledají, kde a jak? Proč k tomu používají telefon a stahují aplikace? Řeč je o stále oblíbenější hře - geocachingu! Geocaching je venkovní zábava určená pro celou rodinu a zejména pro milovníky přírody. Každý účastník se za pomocí navigace a speciální aplikace vydává na místo, kde je ukryt malý poklad - krabička s bločkem pro zalogování. Díky jediné nápovědě můžete hledat nejrůznější velikosti a tvary krabiček skutečně velmi dlouho. Jak a kde se registrovat Na webové stránce geocaching.com provedete jednoduchou registraci, poté si do mobilu stáhnete aplikaci geocaching a můžete začít. Na mapě v aplikace najdete díky zapnuté poloze několik zelených políček, na která když kliknete, odkryjete místo kešky. Jakmile dorazíte na místo a krabičku najdete, zapíšete se do bločku a v aplikaci kešku označíte jako zalogovanou. Takto pokračujete dál a dál, dokud postupně neodkryjete všechny dostupné kešky. Ale pozor, hra je skutečně návyková. Typy keší V geocachingu existuje několik druhů keší. Některé jsou "klasickému uživateli" skryty a je nutno je aktivovat zaplacením určené částky. Doporučujeme začít hledáním klasické keše, ke kterým je snadné se dostat a jejich ukrytí není tak složité. Naučíte se tak poznávat druhy skrýší, některé jsou skutečně důmyslné. Každá keš má zadány své vlastnosti, které najdete po každém rozkliknutí - velikost keše, náročnost terénu a log. Právě díky logům ostatních hledačů se mnohdy můžete dopátrat keše, která vám dělá v hledání problémy. I vy sám můžete po jejím nalezení log v aplikaci zanechat. Co keš skrývá Krabičky keší se dělí podle velikosti a tvarů. Mnohdy může být uzavřená v malé krabičce od starých filmů, někdy je krabička velká jako budka pro ptáky. V krabičce poté najdete bloček na podepsání a někdy také ukryté věci, které slouží např. k přenesení do další keše nebo pro nálezce na výměnu. V krabičce je také tužka, ale není to pravidlem. Proto se na lov raději vyzbrojte vlastní prupiskou. Geocaching je chytlavá zábava pro celou rodinu, kterou je opravdu třeba vyzkoušet!

 • 0 Jak na makaróny se sýrem po Česku

  0.00 z 0 Hlasů

  Tento recept za použití těstovin je rychlý, jednoduchý a hlavně velice chutný. Jaké suroviny tedy budeme na sýrové makaróny po Česku potřebovat? těstoviny - kolínka sůl pepř bazalka (může být čerstvá, mražená i sušená) muškátový oříšek olivový olej středně velká cibule dva stroužky česneku maso (ideálně vepřový bok) máslo hladkou mouku mléko výrazný sýr dle Vašeho výběru např. parmazán Těstoviny připravíme dle návodu v osolené vodě. Na pánvi rozpálíme kapku oleje a osmahneme, jako první, na drobno nakrájenou cibuli. Následně přidáme prolisovaný česnek a jako poslední vepřový bok nakrájený na menší kostičky. Až se vše krásně dozlatova osmaží, přidáme menší plátek klasického másla, necháme ho rozpustit a zaprášíme 1,5 lžíce hladké mouky. Následně začneme pomalu přilévat vlažné mléko v množství přibližně 200ml, ale můžeme samozřejmě více. Čím více mléka přidáme, tím tekutější směs bude. Vše přivedeme k varu. Jako další krok přidáme nastrouhaný parmazán či jiný sýr dle Vašeho výběru, necháme rozpustit a následně odstavíme z plotýnek. Do vzniklé sýrové směsi přidáme sůl, pepř, bazalku a dle chuti nastrouháme muškátový oříšek. Vše promícháme a na závěr vložíme již uvařené těstoviny, celé zamícháme a máme uvařeno. 

 • 0 Spořicí účet je vaše PP - Pohotovostní Prasátko

  0.00 z 0 Hlasů

  Finančních produktů nabízejí bankovní ústavy kvanta až přehršle a obyčejných smrtelník se v nich může mnohdy ztrácet. K čemu je vlastně dobrý takový spořicí účet? K čemu spořicí účet neslouží Nebude vám vydělávat žádné závratné sumy. Úrokové sazby (množství peněz, které vám účet připočte navíc) se měsíčně pohybují přibližně od 0,2 po 1%. Neboli když si na účet vložíte 10 000 korun, měsíčně vám na něj přibude nějakých 20 až 100 korun. Jako na kafe dobrý. Navíc většinou musíte splnit další podmínky, např. nic nevybírat, několikrát v měsíci provést platbu kartou (z běžného účtu, který si u banky musíte vést, pokud si chcete založit účet spořicí) a tak podobně. Rentiérem se zkrátka díky spořicímu účtu opravdu nestanete. Na co je tedy spořicí účet dobrý Zde se dostáváme k pojmu Pohotovostní Prasátko. Spořicí účet je vaše pojistka pro, jak se tak krásně říká, případ neočekávaných událostí. Odborníci doporučují, abyste si na něj uložili tří až šestinásobek svého měsíčního rodinného příjmu. Kdyby něco, znáte to. Porouchaná pračka, úraz, ukradené auto, vybílený byt, úraz nebo nemoc - možností je bezpočet. Zde totiž nastupuje magické slovo likvidita, neboli v případě potřeby si z účtu můžete kdykoli vybrat. Tohle například u investičních fondů není možné nebo je to velmi nevýhodné. Než si tedy zřídíte další finanční produkt (stavební spoření nebo podílový fond) jako základ do důchodu nebo pro děti, je dobré mít naspořeno v Pohotovostním Prasátku dost, abyste pak v případě pohromy nemuseli řešit navíc ztrátu z rušeného finančního produktu. Pokud chcete ke svým financím přistupovat zodpovědně, postarat se o sebe sami a nečekat, až vás spasí nějaká vyšší síla (například stát, abychom se pobavili), spořicí účet je váš odrazový můstek. První krok, než se začnete poohlížet po něčem, co vám peníze nejen naspoří, ale i slušně zhodnotí.

 • 0 Pasivní příjem z pronájmu nemovitosti. Ano nebo ne?

  0.00 z 0 Hlasů

  Pasivní příjmy jsou nejčastěji peníze z nájmu, z dividend a různých rent. Jsou to peníze, které přibývají zdánlivě samy.  Než se ale takovéto peníze na vašem účtu začnou hromadit, je třeba pár dobrých rozhodnutí, špetka úsilí a vůle odložit spotřebu na později. Zvažujete, že zakoupíte nemovitost a budete ji pronajímat? Pak vás možná bude zajímat, jaké jsou výhody a nevýhody pronájmu domů a bytů. Výhody pronájmu nemovitostí Hlavní a největší výhodou je bezesporu pravidelný pasivní příjem. Navíc se jedná o dlouhodobou investici. Pokud se tedy rozhodnete správně a nemovitost zakoupíte po důkladném uvážení, můžete být následující měsíce či roky bez starostí. Nemusíte sledovat dění na trhu (pokud dochází v oblasti bydlení k nějakým výrazným změnám, jste o nich informováni z tisku či televize, aniž byste tyto informace museli sami vyhledávat). Nemovitost můžete získat i tehdy, nemáte-li ušetřeno dostatečné množství finančních prostředků. Pomoci vám v tom může hypotéka s výhodným úrokem. Navíc tuto hypotéku vlastně nebudete platit vy, ale nájemník vašeho bytu. Nemusíte se bát ani inflace, protože ceny nájmů neustále rostou. Nevýhody pronájmu nemovitostí Největším kamenem úrazu může být, koupíte-li nemovitost s právní vadou (například s věcným břemenem). Může se vám také stát, že vámi zakoupená nemovitost nebude k pronájmu vhodná (shánění nájemníků bude velice obtížné a vám se nepodaří mít byt obsazený celých 12 měsíců v roce). Problém nastane i tehdy, koupíte-li nemovitost, která bude v průběhu času klesat na hodnotě nebo se bude nacházet v lokalitě, kde bude dlouhodobě klesat výše nájemného. Bohužel také můžete natrefit na nájemce, kteří vám za nájem nebudou platit nebo byt (případně jeho vybavení) zničí. Na závěr pro vás máme dobrou zprávu. Všechna tato rizika lze eliminovat, stačí do koupě nemovitosti investovat nejen peníze, ale i svůj čas a vše si důkladně prověřit, případně se s někým zkušeným poradit.

 • 0 PROČ RYBAŘIT NA MALÉ ŘÍČCE

  • Hobby
  • od Redakce
  • 01-10-2017
  5.00 z 1 Hlasů

  V dnešní době rybáři lemují okraje vodních nádrží, rybníků a řek ve větších městech. Proč taky ne že? Výhod to má hned několik. Můžete zde narazit na pěkné kousky ryb, poznat nové kolegy rybáře a také si hezky odpočinout po práci a nebo vyplnit volný čas v důchodu. Proč bych tedy měl chodit na malý potok, kde ryby nejsou žádné a nebo jsou velmi malé. Opak je však pravdou. Rybaření na malém potoce má zajisté své kouzlo a mnohdy i malý potok překvapí. Pojďme si tedy v následujícím článku říci pár důvodů, proč chytat právě na těchto malý potocích či říčkách.    Malá říčka neznamená malé ryby Ano, ryby žijící v malém prostoru, nedorůstají obřích rozměrů, jak je tomu na přehradě nebo ve velkých řekách. Avšak i takovýto potok, může skrývat svá tajemství. Zejména pak ve svých hlubších tůních hledáme právě tyto zapomenuté ryby, rybáři ještě nepolíbené, divoké a bojovné. Jsou to zejména pak tloušti, pstruzi či okouni, kteří nás často překvapí svojí velikostí v těchto místech. Souboj s takovouto rybou, kde je v každém kousku vody spadlá větev a prostoru pro manipulaci s prutem je také málo, může vyústit až v několikaminutový souboj, kdy výsledek závisí pouze na vaší zručnosti a trpělivosti.   Místa člověkem téměř nepolíbená Ty nejhezčí a nejzajímavější výpravy jsou tam, kam lidská noha vkročí párkrát za rok. Právě na takovýchto místech pak můžeme očekávat ryby, které se s lidskou tváří dosud nesetkali. Taková místa však nejsou pro každého. Často jsou i velmi těžce přístupná. V cestě vám brání kdejaký keřík či větev a dostat se na takové místo je fyziky velmi náročné. A když už se tam dostanete, tak stejně nemůžete nahodit, protože vám v tom brání větve na druhé straně řeky. Přitom jste si zcela jisti, že tohle je to pravé místo, tady bude ta velká ryba. Každý se s tím musí vypořádat po svém. Často je lepší tato místa vynechat a jít dál, ale jen skutečně odhodlaný rybář se rozhodne toto místo vyzkoušet.   Adrenalin na vysoké úrovni Každý rybář to zná. Ten pocit, když zdoláváte velkou rybu. O tomto druhu adrenalinu se však bavit nebudeme. Budeme se bavit o adrenalinu, který "bobkaři" u rybníka nikdy nezažijí. Cesta k zajímavému místu může být velmi nebezpečná, v krajních situacích můžete riskovat i vlastní život. Kolikrát se vám totiž stane, že budete muset jít po strmém svahu, přejít po spadlém stromu na druhou stranu řeky, protože víte, že jedině tak se dostanete k velkým rybám. Přitom stačí jediný špatný pohyb, jediný špatný krok a můžete si způsobit nehezká zranění. Ale je to právě ten pocit nebezpečí, co nás nakonec dobře uspokojí.   Samota a klid v duši Každý z nás občas potřebuje uniknout někam, kde bude jen on sám a nikdo ho nebude rušit. Právě na takovémto potoce, daleko v polích si můžete být jisti, že vás nikdo rušit nebude. Přijde vám, že jste zcela sami a přitom je kolem vás tolik života. Příroda je mocná léčitelka a takováto výprava daleko od civilizace vás zajisté přivede na lepší myšlenky.   Prokažte svoji zručnost a rybářské instinkty Jelikož se vydáte na revír, kde není nic jisté, tak právě zde dokážete to, jak moc dobrý rybář jste. Pokud zde totiž ryby jsou, neznamená to, že se vám je podaří ulovit. Nejdříve musíte najít, kde se ryby skrývají. Může se vám stát, že půjdete kilometr podél břehu a rybu nepotkáte ani jednu. Nejspíš jste je vyplašili a nebo na tomto úseku zkrátka nejsou, přitom víte, že v takovéto tůni prostě ryby být musejí. A tak jdete dál a takto se to opakuje několikrát. Pak však narazíte konečně na první stíny ve vodě. Je to hejno tloušťů, kteří sbírají hmyz z hladiny. První krok jste zvládli. Našli jste první ryby, teď je zde však část druhá. Rybu přelstít a zdolat. Musíte být velice opatrní a pohybovat se potichu. Pokud uděláte vše, jak se má, výsledkem bude krásná, divoká ryba z malé říčky.

 • 0 Za vánoční dárky můžete v bazarech výrazně ušetřit

  0.00 z 0 Hlasů

  Vánoce tu budou za chvíli a adventní období je již v plném proudu. Už řešíte vánoční dárky, nebo to necháváte až na poslední chvíli? Ideální je nakupovat s předstihem, abyste se vyhnuli velkým návalům zákazníků, nicméně ne vždy to jde snadno. Možná se svými financemi nevycházíte a tentokráte chcete pořídit dárečky pokud možno co nejlevněji. Výhodnou možností je online bazar, v němž najdete opravdu širokou škálu produktů i služeb, které se mohou proměnit v krásné vánoční dárky.   Sledujte akce Sledovat nejrůznější slevové a jinak výhodné akce je důležité, k těmto účelům můžete využít jednak slevové portály, které dnes již úspěšně opanovaly internetové nakupování, nebo se spolehnout na vlastní snahu o nalezení top produktů. Vaše trpělivost a informovanost se vám vždy vyplatí a vy můžete bez obtíží ušetřit desítky procent oproti loňskému vánočnímu období.   Dárky, které ocení každý Nebojte se ani toho, že bude nabídka malá. Pakliže si vyberete online bazar se širokou nabídkou kategorií i jednotlivých předmětů prodeje, budete mít vyhráno. Ba co víc, v bazaru získáte něco, co pro vás bylo doposud zcela nedostupné z finančního hlediska: Které dárky a dárečky se pak mohou stát opravdovým překvapením a co můžete koupit nejen za sníženou cenu, ale také v originálním pojetí?    Vychytávky do auta Zvířátka Levná elektronika- mobily, počítače, fotoaparáty, audio a TV a další Sportovní vybavení na různá odvětví sportu Sběratelské kousky Levné knihy a učebnice Hobby a zábavné pomůcky a příslušenství   Nemusíte platit nic Tak už jste se rozhodli, zda tentokráte využijete raději portál se slevami a s nabídkami druhých? Online bazary moderní doby vám dovolí samozřejmě také inzerovat, tedy se postavit na druhou stranu jako prodejce. A právě díky prodeji zboží, které vám doma jen zavazelo, můžete dokonale srovnat výdaje za dárky a vlastně nezaplatit nic či rovnou vyjít s plusovými čísly.

 • 0 Navštivte poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře!

  0.00 z 0 Hlasů

  Česká republika je krásná země, která skrývá mnoho skvostů. Jedním z nich je bezpochyby i jedinečný kostel sv. Jana Nepomuckého nedaleko Žďáru nad Sázavou. Znáte jej? Pokud ne, určitě jeho návštěvu zvažte, opravdu je totiž o co stát! Zelenohorský kostel patří mezi nejvýznamnější barokní stavby ve střední Evropě. Důkazem tohoto tvrzení je i fakt, že celý areál byl již v roce 1994 zapsán na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Stavba je navíc významná i v rámci tvorby architekta Jana Blažeje Santini - Aichla. Dnes je považována za jeho vrcholné dílo. Ptáte se, kdo to vlastně Santini - Aichl byl? Jde o významného architekta, jehož jméno se nesmazatelně zapsalo do dějin umění. Byl již třetím pokračovatelem generace Italů, kteří se usadili v Čechách. Pokřtěn byl 4. února 1677, coby syn kamenického mistra Santiny Aichela. V jeho stopách se v pozdějších letech vydal, když se taktéž rozhodl vyučit kameníkem. Již ve svých třiadvaceti letech se Santini stal projektantem a velmi záhy se mu začalo dařit i po finanční stránce. Coby architekt dohlížející na realizaci vlastních návrhů se zajímal nejen o umělecké, ideové a formální záležitosti, ale věnoval se i konstrukčním a technickým problémům. Byl navíc velmi plodným autorem. Během svého profesního života se podepsal pod bezmála 90 staveb! Zemřel 7. prosince 1723 v Praze. Kult Jana z Nepomuku Ale nyní už zpět k poutnímu kostelu sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou. Ten vznikl díky rozhodnutí tehdejšího opata Václava Vejmluvy. Ten velmi ctil památku generálního vikáře Jana Nepomocného. Vliv na jeho smýšlení měla patrně i tradice tamních mnichů, kteří do kláštera ve Žďáru nad Sázavou přesídlili v roce 1252 právě z Nepomuka. K rozhodnutí o výstavbě kostela vedl opata zážitek z dubna roku 1719. Tehdy byla otevřena hrobka Jana Nepomuckého a v jeho lebce byl nalezen kus tkáně, tehdy mylně považovaný za jazyk (až o několik století později se ukázalo, že šlo o mozkovou tkáň). Václav Vejmluva patřil mezi horlivé zastánce tohoto mučedníka, tato informace jej proto nenechala chladným. Nalezení nezetleného jazyka považoval za zázrak, který jej vedl k tomu, aby ihned započal stavbu kostela zasvěceného právě tomuto mučedníkovi. První práce na stavbě tak započaly již v srpnu téhož roku. Opat patřil mezi horlivé zastánce blahořečení Jana Nepomuckého, ke kterému nakonec došlo až v průběhu stavby kostela, konkrétně v roce 1721. Téhož roku také Jan Vejmluva získal velmi cennou relikvii z Janova těla – lingulu, tedy kůstku, ke které byl přirostlý jeho jazyk. To učinilo z kostela významné poutní místo, tzv. relikviářskou kapli. Ta ještě nabyla na svém významu v roce 1729, kdy konečně došlo ke svatořečení mučedníka. Místo plné hvězd a skryté symboliky Kostel se nachází na úpatí kopce Zelená hora nedaleko města Žďár nad Sázavou. Jde o dominantu okolí, která je snadno viditelná nejen ze samotného města. Kostel bývá často označován jako pěticípá hvězda, protože z ptačího pohledu ji svým rozvržením bezesporu připomíná. Jde o připomínku pětice hvězd, které patří mezi atributy sv. Jana Nepomuckého. Jedná se o stavbu v barokně gotickém pojetí. Gotické prvky, které jsou v tomto případě originálně použity, odkazují mimo jiné k období, ve kterém sv. Jan Nepomucký žil, a k místu jeho posledního odpočinku, kterým je katedrála sv. Víta v Praze. Kostel, mající centrální hvězdicový půdorys, je tvořen válcovitou lodí, ke které je připojeno pět oválných a pět trojúhelníkových kaplí pro oltáře. Pět je také vstupních bran. Celý prostor je zaklenutý kupolí, ve které jsou umístěné lunety, a vévodí mu hlavní oltář, právě se sochou sv. Jana Nepomuckého. Za ním je sakristie, jež svým tvarem připomíná rovnostranný trojúhelník. Prostor kostela lemují dva ochozy. V prvním nadzemním patře bychom mohly nalézt tribunu, která svým rozložením kopíruje kaple umístěné v přízemí. V druhém patře je galerie. Vnitřní výzdoba kostela je velmi bohatá, s často se opakujícím motivem hvězd. Největší z nich je pravděpodobně bílá hvězda umístěná uprostřed klenby. Prostupuje jí další hvězda, tentokrát zlatá a deseticípá. V jejich samotném středu je pak umístěno plastické ztvárnění jazyka sv. Jana Nepomuckého. Magickou sílu místa ještě dokresluje ambit s kaplemi, které kostel obklopují kolem dokola. Kaple měl původně sloužil poutníkům, kteří se přicházeli poklonit památce sv. Jana Nepomuckého. Těch už nyní nepřichází tolik, kostelu je ale i tak věnována nemalá pozornost, hlavně ze strany turistů. Co na tuto výzvu říkáte vy? Navštívíte toto magické místo?

 • 0 Začněte cvičit s bazarovým vybavením

  0.00 z 0 Hlasů

  Bazarové pomůcky na cvičení a bojové sporty vás vyjdou mnohem levněji a umožní vám tedy zbudování vlastní tělocvičny poměrně snadno a především bez zbytečných nákladů. V nabídce kvalitního bazaru pak můžete najít vše od jednoduchých činek a pomůcek, až po větší stroje s možností zaměřit se na rozdílné svalové skupiny.   Vlastní tělocvična Domácí posilovna bude s bazarem otázkou pár tisíců nebo dokonce stovek, záleží samozřejmě na tom, jaké vabavení požadujete a co vše vám umožní prostorové dispozice domu či bytu. Pro základní cvičení vám postačí například posilovací bench lavice ve spojení s různě velkými a těžkými činkami, k tomu pak můžete přidat fitness míče, které jsou dnes v oblibě pro svou variabilitu. Domácí tělocvična nemusí být pouze posilovnou, ale také místem, kde se řádně protáhnete, můžete zde praktikovat jógu a další typy cvičení.   Co vše dostanete v bazaru? Moderní bazary nabízí vše potřebné pro domácí posilovnu, často za vskutku zlomkovou cenu, nicméně je dobré udělat si nejprve plán. Chcete ve své posilovně spíše pohodové pomůcky na cvičení, nebo byste rádi vsadili na přístroje, jako jsou rotopedy nebo posilovací věže? V bazaru dostanete všelijaké činky, od těch ručních a ketlbelů, až po velké dvouruční činky vhodné pro bench a vzpírání.   Výhodné je pořídit si univerzální cvičební přístroje, jako jsou zmiňované lavice či posilovací věže, kombinující v sobě hned několik způsobů cvičení.   Jen si dejte pozor, abyste příliš nezatěžovali podlahu, zvláště pokud žijete ve vyšším patře. Rovněž je dobré uvědomit si ten fakt, že s posilovacími stroji a příslušenstvím můžete působit poměrně hodně hluku.   Je to bezpečné? Ptáte se, zda je nakupování pomůcek na cvičení v bazaru bezpečnou záležitostí? Při pořizování obyčejných činek a jednoduchých prvků by mělo být poznat již vizuálně, v jakém stavu se nachází. Pokud si ale budete chtít koupit komplexnější zařízení s nutností určité údržby, raději si ho nejprve důkladně prověřte  a vyzkoušejte u prodávajícího. 

 • 0 Staré české motorky v bazarech

  0.00 z 0 Hlasů

  Jsou krásné, jednoduché a při tom vysoce spolehlivé, pro někoho se mohou stát doslova životním stylem. Ještě nedávno bylo možné pořídit starý motocykl značky Jawa nebo ČZ u bývalého majitele za pár tisíc nebo dokonce stovek, samozřejmě se cena odvíjí od stavu. Dnes je ale situace s motocykly  české výroby, které můžeme označit za veterány, zcela jiná. Ty silnější budete hledat velmi těžko, a když už naleznete a zvoláte „heuréka”, zjistíte, že cena je nečekaně vysoká.   Nejžádanější motocykly Mezi vůbec nejžádanější motorky veterány vyrobené v Česku, lépe řečeno v Československu, se řadí především Jawy, které si získaly přízviska pérák, panelka či kývačka. Tyto názvy v podstatě odkazují na řešení konstrukce a zejména pak rámu těchto skvělých strojů. Nejvíce žádané jsou pak motocykly s obsahem od 250 kubických centimetrů, až po legendární stroj Jawa 500 OHC.   Kam zmizely mašiny? Pokud jste tak trochu znalcem, nebo alespoň nadšeným fanouškem starých českých motorek, budete asi překvapeni, až zjistíte, že nabídka v bazarech i jinde je jaksi mnohem nižší, než tomu bylo ještě před 10 lety. Důvody jsou nasnadě. Tak především si musíme uvědomit, že majitelé takových klenotů si uvědomuji, že jejich cena bude stále stoupat, a tak je drží pod zámkem. Druhým důvodem nižší nabídky je to, že už se prostě prodaly ty nejlepší kousky, není tajemstvím, že některé modely Jawa byly skutečnými unikáty.   Problémem může být i veliká poptávka po starých českých motorkách v zahraničí, zejména pak v Německu. Zámožní němečtí kupci jsou ochotni zaplatit statisíce za motocykl v uspokojivému stavu.   Ceny závratně stoupají  Snižující se počet nabízených motorek, poptávka se zahraničí, ale také čas, to jsou zřejmě hlavní faktory, které ovlivňují cenu takových veteránů a ženou ji stále výše. Ti chytřejší si tedy veterány ponechají a renovují je, což může sice znamenat značné náklady a spousta času stráveného v dílně, ale odměnou je nádherný stroj, který můžete nabízet v bazaru za velice vysokou cenu. Kupec se určitě najde, neboť tohle je dnes velice žádané zboží. 

 • 0 Vyučujte se díky bazaru

  0.00 z 0 Hlasů

  V bazarech moderní doby najdete vskutku vše od harampádí za babku, které již téměř dosloužilo, přes zboží vysoké kvality, až po služby, díky nimž získáte něco jiného, než jen hmotné statky. Pokud právě studujete, nebo si chcete vylepšit své vzdělání, neváhejte zabrousit rovněž do bazaru a zde si vybrat z velké nabídky možností. Co vše můžete objevit v kategorii pro studenty a milovníky znalostí?   Vybavení pro žáky a studenty Za prvé se jedná o nejrůznější školní vybavení, a to nejen pro základní školy, ale také pro ty vyšší. Všichni žáci a studenti si díky bazaru můžou pořídit za velice nízkou cenu například:   Učebnice  Sešity a složky Psací pomůcky Různé výukové programy   Jazykové kurzy Znalost co nejvíce světových jazyků se vždy počítá, a proto neváhejte prozkoumat sekci bazarů, která se zaměřuje na nabídku levných jazykových kurzů, ale nejen jich. Získáte také všechno, co je k takovému kurzu potřeba, podobně jako když hovoříme o studentech:   Učebnice a podklady Poslechová CD Jazyková DVD a podobně    Počítače a informatika Takový vhodně zvolený bazar pomůže i méně gramotným v informatice. Nejsou pro vás počítače dosud zcela prozkoumanou oblastí? Pak vyzkoušejte alternativu, která se vyplatí, tedy bazar. Díky mnoha nabízeným, a zajisté zlevněným vyučovacím pomůckám, získají i senioři dostatečnou počítačovou gramotnost.   Další kurzy   Velmi vyhledávanou kategorií pro mnoho návštěvníku bazarů, co prahnou po vědomostech, jsou kurzy a školení. V bazaru postačí vybrat některý z výhodných kurzů a zlepšit si své rozhledy. A jaké kurzy tedy můžete absolvovat za snížené, jinak řečeno bazarové, ceny?   Řidičské průkazy Různá odborná oprávnění Kurzy vaření Kurzy hudby a tance Bojová umění Nejrůznější sporty   Vydejte se do některé z kvalitních online bazarů, učte se, čímž podpoříte svou schopnost přemýšlet a oživíte umírající šedé buňky mozkové. 

Copyright © 2013 - 2019 All-bazar.cz s.r.o.