• 0 Athény

  0.00 z 0 Hlasů

       Hlavní město Řecka, které zná snad skoro každý stejně jako jeho patronku. Má spoustu označení, která jej přesně vystihují, a přesto jako by se pravá podstata slovy vyjádřit nedala. Každým rokem sem putuje obrovská spousta turistů, prohlédnout si to, čemu se říká kolébka civilizace.      Kosmopolitní architektura, starořecké památky ale i ty z doby říšského impéria, byzantské svatyně, moderní řecké stavby, to vše se dá nalézt na tomto místě společně se zachovalými sochami řeckých bohů, filozofů a hrdinů bojů v antickém stylu.      Snad všichni již někdy slyšeli o Akropoli, která je zapsána ve světovém dědictví UNESCO a je nominována na jeden ze 7 divů světa, můžeme tam najít i Parthenón, chrám zasvěcen Athéně.      Pokud jste milovníky archeologických staveb, jistě vás potěší i Poseidonův chrám, chrám Dia Olympského, Dionýsovo divadlo, Athénská Agora, Plaka, Chrám Athény Niké.      Obdivovatelům novoklasických budov, se tu zase stýká možnost prohlédnout si Athénskou akademii, Řecký parlament nebo Univerzitu. Muzeí se tu dá nalézt taky celá řada, ale za návštěvu stojí hlavně Vojenské muzeum, Byzantské muzeum a Archeologické muzeum.      Tak si sbalte kufry a vyrazte do města, které rozhodně stojí za prohlédnutí, do jednoho z nejlepších podnebí v Evropě a pokud už tam budete, nezapomeňte se zatoulat na jednu z řeckých pláží!   

 • 0 Nakupování na slevových portálech je moderní a jednoduché

  0.00 z 0 Hlasů

  Slevy a nejrůznější akce nás lákají ze všech stran. V České republice jsou čím dál oblíbenější a vyhledávanější. Na trhu existuje řada slevových portálů, které se snaží svým zákazníkům nabízet velmi výhodné nabídky produktů a služeb, a to mnohdy za bezkonkurenční ceny. Co lze na slevových portálech nakupovat? Slevové portály nabízejí nepřeberné množství nejrůznějších nabídek v různých kategoriích. Každý zákazník si tak zaručeně přijde na své. A jaké jsou ty nejčastější nabídky? Můžeme mezi ně zařadit např.: Produkty oblečení a módní doplňky šperky potřeby do domácnosti hračky pro děti elektroniku dárkové zboží Služby poznávací zájezdy pobytové zájezdy kadeřnické či kosmetické služby masáže zážitky A tím výběr samozřejmě nekončí. Mezi žádané nabídky rovněž patří takové, které nabízejí vouchery do restaurací či barů. Jsou tyto nabídky výhodné? Ruku na srdce… Kdyby nebyly výhodné, zákazníci by je zřejmě nevyhledávali. V řadě případů můžeme díky slevových portálům ušetřit stovky až tisíce korun. V případě, kdy budeme mít štěstí, můžeme nalézt i slevové nabídky s cenou nižší i o 90%, a to už se přeci vyplatí. Placení za provedenou objednávku Jelikož se jedná o nakupování přes internet a většina slevových portálů nemá kamenné prodejny, lze platit pouze on-line nebo prostřednictvím převodu z účtu či složenkou. Nejrychlejší variantou je zaplacení objednávky on-line pomocí karty nebo platební brány. Po zaplacení, resp. po připsání peněžní částky na účet prodejce, Vám bude zaslán voucher, který uplatníte na dané zboží nebo službu. Vždy je nutné postupovat na základě instrukcí, které jsou uvedeny v samotné nabídce, nebo Vám je prodejce sdělí prostřednictvím e-mailu.

 • 0 Dovolenou u moře za pár kaček si může užít každý…

  0.00 z 0 Hlasů

  slevy na dovolenou Již dávno pominuly časy, kdy byla dovolená u moře dostupná jen části populace. V současné době si tak mořské radovánky může dopřát každý z nás. Kdo by si také nechtěl užít teplé noci na pláži a perfektní výhled na jedinečný a romantický západ slunce. Pro rodiny s dětmi se může dovolená u moře stát životním zážitkem. Krásná dovolená nemusí stát desetitisíce Vzhledem k tomu, že v České republice je nejrůznějších cestovních kanceláří více než dost, doslova se perou o zákazníky. Tím pádem cestovní kanceláře často přicházejí s báječnými akcemi či slevami. Při vyhledávání zájezdu je rovněž správnou volbou využití nabídek last minutes, které mohou nabídnout jedinečný zájezd i o tisíce korun levněji. No není to báječné? Mimosezónní slevy Pokud Vás láká dovolená u moře, ale toužíte po co nejnižší ceně, je dobré zkombinovat mimosezónní slevy na dovolenou s akcemi last minutes. Dovolená u moře poté vyjde skutečně levně. Sami budete překvapeni. Pojedete-li na dovolenou před hlavní sezónou nebo po ní, vyhnete se rovněž největšímu náporu turistů. Nejlevnější zájezdy? Ty s odjezdem za několik dní… Nejlevnější pobyty bývají skutečně ty, které jsou doprodávány poslední chvíli. Cestovní kanceláře poté dokáží srazit cenu na skutečné minimu. Mnohdy tak můžeme narazit na nabídky, které jsou složeny z ubytování, dopravy a stravy. A cena? Více jak o polovinu levnější. Stačí jen vyčkat a sledovat správné internetové stránky s nabídkami cestovních kanceláří. Internetové stránky shromažďující informace z CK Aby se Vám v nabídkách co nejlépe hledalo, existují i nejrůznější internetové stránky, které shromažďují informace o zájezdech z mnoha cestovních kanceláří. Takovéto stránky dokáží urychlit i usnadnit výběr. Ve většině případů se dají zájezdy k moři filtrovat podle ceny, délky či cílové destinace.

 • 0 Jaká výbava má být v autě

  0.00 z 0 Hlasů

  Pokud jsme majiteli vozidla, nebo jej máme svěřené k užívání, měli bychom mít základní výbavu i v autě a to takovou, abychom byli připraveni na jakoukoliv situaci. Co mít v autě? Rozhodně by to měla být autolékarnička. Pokud se stane jakákoliv nehoda, bude autolékárnička první, po čem sáhneme. Nezapomínejte na to, že autolékarnička, se musí čas od času obměnit, abyste nevozili autolékarničku prošlou. Při policejní kontrole pak můžete platit pokutu i tehdy, pokud je autolékarnička již stará, proto si hlídejte datum spotřeby. Další velmi důležitou věcí jsou náhradní žárovky do vašeho vozidla. Měli byste mít od každého světla jeden kus. Co by vám dále nemělo v autě chybět? Určitě je to výstražný trojúhelník, který v případě nutnosti dáte od auta dostatečně daleko tak, abyste přijíždějícím vozidlům dali jasně najevo to, že se opodál něco děje. Od 1.1.2011 do povinné výbavy patří i reflexní vesta, kterou musíte ve svém vozidle mít a pokud je to nutné, je třeba ji na sebe obléci. Mít v autě rezervní pneumatiku již není povinnost, ale asi každý jí v autě raději má, protože nikdy neví, co se může stát. Do povinné výbavy, ale patří zvedák a nářadí. Je pravda, že ženám je to asi k ničemu, ale v autě toto musí mít každý. Ve svém voze vozte taktéž náhradní pojistky. Důležitou součástí výbavy je i formulář pro pojišťovnu, který je třeba vyplnit, pokud dojde k dopravní nehodě. Určitě nic nezkazíte pokud si do auta dáte také tažné lano, které však musí mít podle předpisů výstražný praporek, potom je dobré mít u sebe v autě práškový hasící přístroj, pracovní rukavice, které využijete například při výměně kol, kanystr na benzín, startovací kabely, měřič tlaku vzduchu v pneumatikách, destilovanou vodu a také svítící baterii, která se vám po setmění může kdykoliv hodit.

 • 0 Jak v domácnosti ušetřit peníze

  0.00 z 0 Hlasů

  Často se stává, že se v domácnosti dostaneme do finanční tísně. Danou situaci pak můžeme řešit všelijak. Vzít si půjčku, vzít si další práci a nebo se můžeme uskromnit a ušetřit v domácnosti nějaké peníze. V tomhle článku si prozradíme pár tipů, jak na to. Využívejte noční proud Každým rokem za elektřinu platíme spoustu peněz. Tuto sumu ale můžeme dobře zmenšit. Noční proud běží v určitém časovém rozmezí, které se dozvíte od svého distributora elektrické energie. V tuhle dobu je elektrický proud levnější, nežli při běžném odběru. Využijte tenhle čas pro vytápění domu, ohřev a čerpání vody a další. Při dlouhodobém využívání nočního proudu pro nákladný elektrický odběr ušetříte spousty peněz. Pěstujte si vlastní bylinky Často lidé ani netuší, co všechno si můžeme zasadit do květináče a využívat to při vaření. Jakoukoli zelenou bylinu můžeme pohodlně za oknem v domě pěstovat. Byliny, které dochucují jídlo například majoránka, bazalka nebo rozmarýn. Byliny, které jsou velmi sladké a plně dokážou nahradit cukr například Stévie sladká. Byliny, ze kterých si můžeme vařit čaj například mateřídouška nebo lístky citronovníku. Byliny stačí čas od času zalít a oni vám za to po celý rok budou šetřit peníze za nákupy bylinek, čajů a sladidel. Krom toho jsou výše zmíněné bylinky i velmi zdravé a pomáhají lidskému organismu. Elektrické kolo nebo skútr Často jezdíme za prací a zábavou autem. Výdaje za jízdu autem jsou ale poměrně vysoké. Pokud si pořídíme elektrický skútr, na který nám stačí řidičské oprávnění typu B (auto), nebo elektrické kolo. Jakákoli cesta bude najednou mnohonásobně levnější. Auto si samozřejmě ponechte na situace, kdy je cesta na skútru nemožná. Uvidíte ale, že se vám investice do elektrického cestování poměrně rychle vrátí. Často si ani neuvědomujeme, kolik na drahé cestování vynaložíme peněz.  

 • 0 Korfu - dovolená snů

  0.00 z 0 Hlasů

  Jistě se vám už někdy stalo, že jste při výběru dovolené mimo ceny zvažovali i jaká destinace by pro vás a vše přátele či rodinu byla nejlepší. Kde v okolí se dají najít překrásné pláže, města nebo cíle výletu? Autem většinou míříme do Chorvatska nebo Bulharska, kde je každým rokem plno Čechů, užívajících si jednu pláž sedm až čtrnáct dnů a chytajících bronz. Letadlem naopak létáme do destinací, za které jsme si ochotni připlatit mnohdy až přemrštěnou sumu.      Kam tedy pokud toužíme vypadnout z onoho streotypu, který zažíváme každý rok? Rozhodně do Řecka na jeden z jeho ostrovů. Jistě, teď vás napadá myšlenka, jak se se svou minimálně čtyřčlennou rodinou tlačíte do letadla, ve kterém jste nechali osm tisíc za každého už jen za letenky, a to jste ještě nezapočítali ubytování a stravu!      Ale kdepak! Hezky si sbalte zavazadla, naložte je do kufru svého auta, nachystejte si velkou svačinu s pitím a hurá na cestu! Sice se trochu projedete – přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko a Makedonii, než konečně dorazíte do vytouženého Řecka, ale zato cena je oproti letadlu poloviční.      Započítáme-li do ceny benzín, mýtné, pojištění a podobné věci, vyjde nás cesta zhruba na nějakých patnáct tisíc. A to už tak hrozné není ne? Navíc, po ostrůvcích je spousta studií nebo penzionů, které provozují Řekové a s největší pravděpodobností nějaké volné místo najdete i na poslední chvíli.      My jsme se takhle minulý rok rozhodli, že pojedeme na dovolenou na začátku července a ke konci jsme už leželi na pláži se skvělým ubytováním, a ještě lepším majitelem, který nám během našeho pobytu donesl velký meloun a spoustu rajčat (samozřejmě zcela zdarma).      Pravidelně se vracíme na Korfu, jen až poslední dobou se raději projedeme autem. Dá se tu najít snad všechno, po čem toužíte. Krásné pláže, jak kamenité, tak pískové, menší poušť, historické centrum v hlavním městě, zřícenina hradu, akvárium plné mořských živočichů a pokud budete mít štěstí, při nějakém z výletů na lodi se vám možná podaří spatřit i poskakující delfíny.      Ale co je hlavní? I přesto, že se jedná o druhý největší ostrov Řecka, na jeho druhou stranu vám cesta nezabere vůbec dlouhou dobu. Většinou stačí hodinka či dvě v autě a jste u kteréhokoliv z vašich cílů.      Rozhodně doporučuji navštívit hlavní město Kerkyru, nejvyšší horu Pantokrator či krásnou pláž Messonghi, ze které můžete dohlédnout na břehy Řecka. A pokud už budete mít tu cestu, nezapomeňte nakouknout do Paleokastritse, kde jsou jedny z nejkrásnějších vod vhodné pro potápění!

 • 0 Vancouver

  0.00 z 0 Hlasů

  Město Vancouver najdete v jihozápadní části Kanady v provincii Britská Kolumbie. Představuje třetí největší město Kanady hned po Torontu a Montrealu. Žije zde zhruba 2,6 milionů obyvatel. Rozkládá se na ploše 115 km². Při návštěvě Vancouveru počítejte s oceánským klimatem. Podnebí zde je mírné, avšak zimy bývají zpravidla velice deštivé. Léta jsou ale teplá a příjemná s teplotami kolem 23°C. Co nevynechat vyhlídka Vancouver Lookout The Grouse Mountain – ideální pro hiking, ale můžete jet také lanovkou Vancouver Art Gallery – tato umělecká galerie představuje pátou největší galerii v Kanadě Katedrála Christ Church Cathedral Muzeum antropologie, které zahrnuje rozsáhlé etnografické a archeologické sbírky Soudní dvůr s Robson Square Millennium Gate Vancouver Maritime Museum Astronomické muzeum H. R. MacMillan Space Center. Bylo založeno v roce 1968. Nachází se v parku Vanier. Pokud máte rádi pozorování hvězd, neměli byste vynechat nedalekou observatoř Gordon MacMillan Southam Observatory V rámci výše zmíněného muzea se nachází také Vancouver Museum botanická zahrada Van Dusen Botanical Garden Stanley Park s rozlohou přes  400 hektarů představuje největší městský par v této metropoli. Najdete zde Vancouver Aquarium z roku 1950, které představuje největší akvárium v Kanadě. Park královny Alžběty rozkládající se na a hoře Little Mountain Capilano Suspension Bridge Park s visutým mostem Capilano Suspension Bridge z roku 1889. Most je vysoký 70 metrů a dosahuje délky 140 metrů. Do tohoto parku se platí vstupné. Z města rovnou na pláže Komu by se nechtělo po dni stráveném v práci relaxovat na pláži. Ve Vancouveru to není nemožné! Oblíbenými plážemi jsou English Bay Beach, Kitsilano Beach, Jericho Beach či Wreck Beach. English Bay je mezi místními velice populární. Nachází se ve čtvrti West End a lidé sem chodí nejen odpočívat, ale i sportovat.

 • 0 Zkroťte rodinné finance: Jak na rozpočet?

  5.00 z 1 Hlasů

  Kdo to zkusil, ten to ví – žít o výplaty k výplatě není nic záviděníhodného. Ať už se nám to líbí nebo ne, žijeme ve světě, kterému vládnou peníze a právě ty nám dokáží život zpříjemnit, ale také jej značně zkomplikovat. Pokud jste se rozhodli dostat své finance pod kontrolu, je tento článek právě pro vás. A kde jinde začít, než u toho nejzákladnějšího – vyrovnaný rozpočet. Už žádné nervózní kontrolování bankovního účtu, či přemýšlení, jestli vás tenhle nákup nepošle do červených čísel.   Lež č.1: Máme rozpočet, jen si ho nikde nepíšeme Kolikrát už jste tohle slyšeli? Pokud nemáte rozpočet na papíře, jako by nebyl. Měsíc je totiž dlouhá doba a všechny ty drobné nákupy, které omlouváme slovy Pro jednou se nic nestane, se dokáží pořádně zakousnout do rodinných financí.Vzpomínáte na chvíle, kdy zmateně sedíte nad prázdným účtem a přemýšlíte, kam se vaše těžce vydělané peníze poděly?   Lež č.2: Na rozpočet vydělávám moc málo Naopak! Čím těsnější jsou vaše finance, tím více vám dokáže poctivé vedení rozpočtu pomoci. Nejenže pravděpodobně najdete cestu, jak pár korun ušetřit, či se rychleji zbavit dluhů, ale také v sobě naleznete pocit hrdosti a sebejistoty.   Když už tedy víme, že rozpočet je skutečně pro každého, pojďme se podívat, jak na něj. Jednoduše řečeno slouží rozpočet k udržení výdajů domácnosti pod hranicí příjmů. Zdravý rozpočet je tedy takový, který vám umožnit včas splatit všechny své závazky a ideálně vám poskytne prostor pro odkládání části příjmů na horší časy.   Krok 1: Korunka ke korunce Na začátek si připravte přehled všech výdajů za jeden měsíc. Můžete využít výpis z účtu, můžete si třicet dní vést deník a do něj každý den zapsat všechny výdaje. Nezáleží, jaký způsob zvolíte, hlavní je, abyste věděli, kam se poděla každá korun z vašich příjmů. Už tady si pravděpodobně všimnete položek, které by se příští měsíc opakovat nemusely.   Krok 2: Krotíme příjmy Jakmile máte přehled o tom, kolik a kde každý měsíc utratíte, můžete se směle pustit do vytváření skutečného rozpočtu. Nejdříve si sepište všechny své příjmy – může to výt výplata ze zaměstnání, peníze z brigád nebo alimenty. Příjmy rozdělte do dvou kategorií – jisté a občasné. Do jistých příjmů patří plat ze zaměstnání, stabilních přivýdělků, přídavky a všechny další dávky, které vám každý měsíc přistanou na účtu. Do občasných zařaďte všechny další přivýdělky, na které se ovšem nemůžete spolehnout každý měsíc. Může to být jednorázová brigáda, mohou to být peníze od rodiny, může to být pár korun za sesbíraný papír. Základní rozpočet byste měli vytvářet pouze za pomocí jistých příjmů – občasné by vám mohly další měsíc chybět.   Krok 3: Krotíme výdaje Příjmy už máme sečtené a poctivě rozdělené, přišel čas na méně příjemnou část. Vezměte si do ruky výpis z účtu, případně finanční deník, a připravte se škrtat. Nejsou totiž výdaje jako výdaje. Jako první a nejdůležitější výdaj označte platby za bydlení – ať už je to nájem nebo splátka hypotéky, tato částka pro vás bude každý měsíc to nejdůležitější. Do kategorie číslo dvě patří výdaje za energie a základní potřeby – sem patří zálohy za elektřinu, plyn, vodné a stočné a pojistky, také ovšem náklady na cestování do zaměstnání. Třetí kategorií jsou dluhy. Na čtvrtém místě najdete nezbytné výdaje, včetně jídla, internetu, televize, telefonu a drogerie. Pátou příčku potom obsadí spoření, poslední kategorie zbude na zábavu a ostatní. Pojďme se na jednotlivé kategorie podívat blíže: BYDLENÍ – odtud není cesta ven. Střechu nad hlavou potřebujeme všichni, výdaje za bydlení tedy nutně musí být na prvním místě. Hledáte – li způsob, jak ušetřit, vždy začněte od nejnižších kategorií. Pokud přesto potřebujete ukrajovat i tady, zkuste refinancovat hypotéku, odstěhovat se do levnější části města nebo menšího bytu. Myslete přitom na dostupnost do zaměstnání a zda ušetřené peníze ve výsledku neprojezdíte. ENERGIE A ZÁKLADNÍ POTŘEBY – sem nezapomeňte připočíst také náklady na jízdenky, případně naftu do auta. Chcete – li ušetřit, zkuste najít levnějšího poskytovatele energií, prostudujte si stávající cenové tarify a smlouvy, včetně těch pojistných. Výrazně také ušetříte, vzdáte – li se automobilu, nebo alespoň nabídnete svezení na vaší pravidelné trase lidem z okolí a ušetřete náklady na palivo. DLUHY – nejbolestivější kategorie. Zde nezbývá než platit a trpělivě vyhlížet den, kdy do schránky přijde potvrzení o splacení. Neuškodí ovšem obejít si banky a zjistit, zda by vám jinde nenabídli výhodnější podmínky. OSTATNÍ NEZBYTNOSTI – právě tady se bude odehrávat výrazná část škrtů. Výdaje za jídlo se dají v drtivé většině případů minimalizovat, dokonce s dobrým pocitem, když vyměníte chipsy a sladkosti za balíček čočky. Máte – li dluhy, seškrtejte vše, bez čeho se dokážete obejít. ZÁBAVA – poslední a zcela zbytná kategorie. Dokud jste ve finanční tísni, není bohužel na zábavu prostor.   Krok 4: Ideální stav Jakmile máte výdaje rozdělené do kategorií, sečtěte je a číslo napište vedle jistých příjmů. Obě čísla by měla být stejná, ideálně by však příjmy měly výdaje alespoň o 5 % převyšovat. Pokud tomu tak není, začněte od nejnižších kategorií vyškrtávat jednotlivé položky až do doby, kdy dokážete úspěšně každý měsíc odkládat 10 % svých příjmů na spořící účet.  

 • 0 Bez čeho se neobejde žádný fotograf?

  • Hobby
  • od Redakce
  • 08-07-2017
  0.00 z 0 Hlasů

  Rádi fotíte a už se vašemu koníčku věnujete delší dobu? Chcete svoji tvorbu posunout o kus dál a vytvářet opravdu kvalitní snímky? Bez talentu a citu pro fotografování se samozřejmě neobejdete, ale existují různá příslušenství, bez kterých se žádný správný fotograf neobejde a která s fotografiemi dokážou udělat zázraky. Každý, kdo se fotografováním zabývá, ví, že základem je kvalitní digitální fotoaparát a objektiv, popřípadě více různých objektivů. Tyto dva nástroje jsou považovány za samozřejmost a fotograf bez nich nedá ani krok. Jedná se ale o poněkud drahou záležitost a existují i jinačí způsoby, jak své snímky vylepšit i bez neustálého kupování nových fotoaparátů a objektivů. Bez čeho se tedy fotografové neobejdou? Stativ Focení z ruky je sice pohodlná záležitost, ale občas není zdaleka tak efektivní jako focení se stativem. Občas potřebujeme vysoce kvalitní snímky, bez jakékoliv chybičky. Stačí aby se nám jen trochu klepala ruka a celá práce ztrácí na kvalitě. Jednoduchým řešením tohoto problému je stativ. Fotografie nebudou rozmazané a mohou vypadat přesně tak, jak chcete. Sice stativ nemůžete nosit všude, protože vhledem k velikosti a váze se jedná o poněkud nepraktickou záležitost, ale pokud je opravdu potřeba, kvalitu vám zaručí. UV filtr Obecně jsou filtry takové malé zázraky, které dokáží kvalitu fotografií mnohonásobně zvýšit. UV filtr je jeden z těch nejzákladnějších a každý fotograf by měl zvážit jeho koupi. V první řadě slouží jako mechanická ochrana, a tak nehrozí žádné poškození objektivu nebo prasknutí čočky. Další funkcí tohoto filtru je, že je na fotografiích potlačeno ultrafialové záření, které snímky zkresluje, takže dokáže odstranit jeden z rušivých prvků. Sluneční clona Slunce se často stává fotografovým nepřítelem. Existuje spousta nástrojů, které se právě na problém se světlem zaměřují. Jedním z nich je právě i sluneční clona. Ta se snaží zamezit vzniku nechtěných odlesků v objektivu, takže se s použitím sluneční clony nemusíte bát žádných odlesků, které dokážou fotografie občas skutečně znehodnotit. Její další, vedlejší funkcí je mechanická ochrana, takže se nemusíte bát ani toho, že by byl váš objektiv nějakým způsobem poškozen. Polarizační filtr Dalším zázrakem je právě polarizační filtr. Ten dokáže fotografiím dodat větší sytost barev a tím posunout vaši tvorbu zase o úroveň výš. Zvýšení sytosti barev pomocí polarizačního filtru funguje tak, že tento filtr eliminuje všechno odražené světlo, které je na fotografii nežádoucí, takže se už nemusíte tolik spoléhat a zaměřovat na pozdější úpravu fotek v editoru. Paměťové karty Může se to zdát jako hloupost. Každý přece vlastní paměťovou kartu a používá ji při fotografování. Jenže občas se stává, že někde kartu zapomeneme nebo ji ztratíme. Někdy nám také může na kartě dojít místo a zrovna nemáme, kam fotky přesunout a smazání fotografií prostě nepřipadá v úvahu. Proto se vyplatí vlastnit více paměťových karet a vždy nosit jednu navíc, kdyby se něco přihodilo. Stát se může cokoliv. Samozřejmě existuje spousta dalších nástrojů, které dokážou práci fotografa posunout na další úroveň. Každý sám zjistí, jak kvalitu svých fotografií může zlepšit a také sám usoudí, kolik je do toho ochoten investovat. Občas se to vyplatí, občas zase ne. Každý sám uzná za vhodné, jak se svou vášní pro fotografování naloží.

 • 0 Akvaristika není nuda aneb rady pro začínající chovatele rybiček

  • Hobby
  • od Redakce
  • 08-07-2017
  0.00 z 0 Hlasů

  Pohled na nádherně osvětlené akvárium plné života je dávno objevený trik nejen jak vylepšit své bydlení, odbourávat stres, ale také jak splnit sen mnoha dětem, které touží po svém zvířecím mazlíčkovi. Ano, s rybkami se sice příliš nepomazlí, ale pozorování rybího světa a nácvik péče o živého kamaráda udělá radost mnoha dětem, ale také dospělým. A my vám uděláme radost pár tipy do začátků...   Pozor, začínáme! I když se už už těšíte na nákup barevných rybiček, začít musíte jak se říká od píky. A to výběrem vhodného akvária. Mnoho začínajících chovatelů dělá první a zásadní chybu v tom, že si pořídí příliš malé akvárium, v domnění, že péče o ně bude menší – opak je však pravdou. Každá rybka potřebuje dostatek prostoru a hlavně vody. Pokud ji nedopřejete základní a kvalitní životní prostor, brzy odplave do rybího nebe a vy velmi pravděpodobně na akvaristiku zanevřete. Proto se nebraňte do začátků akváriu o minimálním objemu 10 litrů a více. Nahoře i dole by mělo být stejně široké, zapomeňte na koule či podivné tvary – jejich čištění a údržba by vás brzy přestala bavit.   Umístění akvária ani výběr ryb rozhodně nepodceňujte Rybky, ale především vodní rostliny, potřebují dostatek světla, rozhodně však ne sluneční světlo – to by vám napáchalo nepěknou zelenou spoušť v podobě řas. Místo k umístění akvária volte také v klidné části místnosti, některé rybky jsou příliš lekavé a zbytečně by je mohl nadměrný pohyb či otřesy stresovat. Při výběru rybek, které se zabydlí ve vašem akváriu buďte obezřetní. Chápeme, že si chcete vybrat ty, které se vám líbí, myslete však také na to, že ne všechny rybky spolu dokáží žít v harmonii a stejné pravidlo platí i o výběru rostlin. Nezapomeňte také na vhodnou velikost a množství rybek - na jednu rybku počítejte 1 litr vody na 1 centimetr její délky.   Pravidelná péče je základ I když s rybkami nemusíte třikrát denně na procházku, přesto údržba akvária vyžaduje čas a trochu té energie. Péče začíná už při samotném krmení rybek. Krmivo jim dávejte raději méně a častěji, aby vše stihly spořádat a na dně vám nehnily zbytky, navíc překrmování rybkám nesvědčí. Výměnu vody v akváriu provádějte zhruba jednou týdně, ale nikdy neměňte všechnu vodu najednou – postačí vyměnit zhruba její třetinu. Nepodceňujte ani tzv. zaběhnutí akvária – kdy jej plně zařízené ponechte žít vlastním životem alespoň měsíc a až pak vyrazte na nákup vysněných rybiček.

Copyright © 2013 - 2019 All-bazar.cz s.r.o.