Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 • 0 Drevene pelety predstavuji chytry zpusob paliva pro vytapeni domu

  0.00 z 0 Hlasů

  V případě, že nejste napojeni na centrální systém vytápění a používáte tak vlastní zdroj, je na místě zvážit, jaké palivo se vám vyplatí. Jedním z dobrých řešení je využívání pelet ze dřeva. Jak se pelety vyrábějí? V dřevovýrobě vzniká spousta odpadu, který se dříve vyhazoval. Dnes se z něj ale kromě jiného dělají dřevěné pelety. Jde o válečky malé velikosti, které vzniknou tak, že se odpadní dřevo rozdrtí na drobné částice. Poté dojde k jejich slisování a následně ke stlačení pod velkým tlakem, aby dostaly požadovaný tvar a hustotu. Prodávají se většinou v tunových baleních, jež vydrží pro běžný rodinný dům klidně i několik měsíců. Alternativou je pak možnost zakoupit pelety v malých balících o hmotnosti maximálně několika desítek kilogramů. Využijete je kupříkladu pro občasné topení na chatě či chalupě v době, kdy ještě nepanují takové klimatické podmínky, jež by vám umožnily v objektu pobývat bez zatápění. Hlavní přednosti pelet ze dřeva Pakliže si pro vytápění objektu zvolíte dřevěné pelety, můžete je začít užívat ihned po nákupu. Běžné dřevo, které si sami nařežete z padlých stromů, je vlhké, proto jej musíte nechat až dva roky schnout. Pelety jsou oproti tomu už dostatečně vysušené, takže s nimi lze zatápět okamžitě. Navíc mají velmi dobrou výhřevnost, což snižuje spotřebu a náklady na vytápění domu. Dá se tak říci, že pelety představují ekonomicky výhodné palivo, a to i v porovnání s uhlím. Jaké dřevo se pro výrobu používá? U dřevěných pelet záleží také na kvalitě dřeva. Právě z tohoto důvodu se nejčastěji využívá odpad ze smrku, tedy dřeviny, jež má velmi dobré vlastnosti z hlediska hoření a výhřevnosti. Jde navíc o nejdostupnější dřevo v tuzemsku, v současné době i díky kůrovcové kalamitě jeho cena klesá, což se projevuje na výsledné ceně pelet.

 • 0 Poradíme vám, jak správně vybrat batoh na kolo

  5.00 z 1 Hlasů

  Slunečné počasí se přímo nabízí k různým cyklistickým výletům mimo civilizaci. Jestliže však plánujete vyrazit někam na delší trasu, vyplatí se mít s sebou sportovní batoh, kam dáte všechny nezbytnosti, jako je svačina či náhradní láhev na vodu. Myslete na své pohodlí Každý cyklista ví, jak moc je důležité se při jízdě na kole cítit dobře. Na tohle myslete i při výběru batohu, protože jej budete mít po celou dobu jízdy na zádech. Z toho plyne, abyste vybírali pouze ergonomicky tvarované modely, které vás nebudou nikde nepříjemně tlačit a budou při nošení maximálně pohodlné. Ideální je také propracovaný systém na odvětrávání zad.   Co se týče objemu batohu, je to velmi individuální záležitost. Zamyslete se nad tím, co všechno v něm plánujete nosit, případně na jak dlouho hodláte vyrážet pryč. Je logické, že na krátké trasy vám postačí menší model přibližně do 20 l, naopak pro několikadenní výlety, kdy s sebou povezete podstatně více věcí, je vhodnější objemnější kousek. Pokud cestujete na kole opravdu často, mrkněte se i na outdoor batohy se zabudovanou lahví na vodu, jež mohou být velmi užitečné. Nepodceňujte rizika Pokud patříte mezi dobrodruhy vyhledávající adrenalin a nejvíce si užijete jízdu na kole v náročném a nebezpečném terénu, měli byste myslet i na nezbytnou ochranu svého těla. Pro tyto účely vám skvěle poslouží batoh s páteřákem, jelikož poskytne vaší páteři patřičnou ochranu, kdyby náhodou došlo k pádu. Vždy je lepší být připraven na všechno a nebezpečným situacím předcházet.   Velký výběr batohů na kolo i celou řadu dalšího zboží naleznete v bajkshopu Singltrek od tvůrců singltreků v České republice. Na jediném místě si můžete zakoupit všechno potřebné vybavení, díky němuž můžete vyrazit i na náročnější cyklistické výlety zcela bez obav.

 • 0 Chcete refinancovat hypotéku? Poradíme vám, jak na to!

  0.00 z 0 Hlasů

  Hypotéka každý měsíc ukrajuje řádnou část rodinného rozpočtu. Zdá se vám to moc? Zkuste hypotéku refinancovat. Možná se dočkáte nižší úrokové sazby nebo jiných výhod. Jak na to? Pořídit si vlastní bydlení něco stojí. To, že jste se upsali jedné bance ale neznamená, že u ní musíte setrvat po celou dobu, kdy hypotéku budete splácet. Když vám totiž jiná banka nabídne lepší podmínky, můžete odejít ke konkurenci. Náš tip: Porovnejte nabídky jednotlivých bank pěkně z pohodlí domova. Pomůže vám s tím online hypoteční kalkulačka. Když se řekne refinancování hypotéky Úrokové sazby hypoték i podmínky jednotlivých bank se liší. Proč toho nevyužít? Můžete díky tomu ušetřit i několik tisíc za rok a jet třeba na dovolenou. Refinancování hypotéky znamená splatit stávající hypotéku novým hypotečním úvěrem, který mívá nižší úrokovou sazbu nebo jiné výhody. Jak říká majitel fintech startupu hyponamiru.cz Miroslav Majer: „Měníme hypotéční trh! Refinancování hypotéky je velmi snadné a lidé se tohoto kroku nemusí obávat. Pokud chcete získat výhodnější úrokovou sazbu hypotéky, porovnejte nabídky všech bank a před koncem doby fixace začněte s vybranými bankami vyjednávat.“ Jak hypotéku refinancovat? Pohlídejte si konec fixačního období vaší stávající hypotéky. Zhruba dva měsíce předem se začněte zajímat o nabídky bank. Požádejte vaši banku o návrh úrokové sazby na další fixační období. Zajímejte se i o aktuální nabídku ostatních bank. Nabídla vám jiná banka lepší podmínky? Využijte jich. Rozhodněte se, zda budete refinancovat, nebo zda vše necháte tak, jak to je. Rozhodli jste se refinancovat? Oznamte tento záměr vaší bance a požádejte ji o vyčíslení zůstatku úvěru. Zkontaktujte novou banku a sjednejte si novou hypoteční smlouvu. Náš tip: Víte, že si můžete výhodné úrokové sazby zajistit až tři roky dopředu? Kdo totiž nechce riskovat růst úrokových sazeb, ten může hypotéku refinancovat i několik let před koncem fixace. Zajistí si tím aktuální úrokové podmínky, čerpat je ale začne až po skončení fixace. Na co si dát při refinancování pozor? Už při sjednání hypotéky se rozhodujete, jak dlouhé fixační období chcete. Nenechte si jeho výročí uniknout, ať nepřijdete o možnost ušetřit. Hlavně u hypoték s dlouhým fixačním obdobím se často stane, že vhodnou chvíli pro refinancování prošvihnete. Na co dalšího si dát pozor? Sledujte úrokové sazby a podmínky konkurence. Banky se snaží získat nové klienty, proto vám možná nabídnou lepší úrokovou sazbu, doplňkové služby nebo jiné výhody. Kvůli porovnání nabídek nemusíte obcházet banky, stačí využít služeb online hypotéčních specialistů. Ti se totiž mohou dostat i k nabídkám, které vy neuvidíte. Refinancování hypotéky je snadné a rychlé. Vše zvládnete z klidu domova, zabere vám to sotva pár minut, ušetřit ale můžete tisíce. Proč toho nevyužít?

 • 0 Jake jsou standardni rozmery matraci?

  0.00 z 0 Hlasů

  Jestliže už máte koupenou postel a sháníte pouze matraci, není co řešit. Změřte si rám postele a podle toho jasně poznáte, co hledáte. Pokud si postel teprve budete vybírat, máme pro vás jednu radu. Kupte si takovou, která bude aspoň o 20 cm delší než vy, jinak se vám bude špatně spát. Délku bychom tedy měli vyřešenou, ale jakou šířku matrace člověk potřebuje? Na tuto otázku není snadné odpovědět, jelikož každému vyhovuje něco jiného. Na některých jednolůžkách se pohodlně vyspí i dva Celosvětově nejžádanější jsou klasické matrace 90 × 200 cm. Mnoho lidí má však doma lůžka o rozměrech 140 × 200 cm – nespí na nich s někým, toto je stále ještě velikost postele pro jednoho. Příležitostně se na ní každopádně dobře vyspí také dva lidi. Zlatou střední cestou jsou pak matrace – 120 × 200 cm, ty se pořizují třeba i pro seniory, osoby s vyšší vahou či pacienty upoutané na lůžko. Do manželské postele je lepší pořídit 2 matrace Jak je to s velikostmi u manželských postelí? Tradiční je velikost 180 × 200 cm, do malých bytů si manželé pořizují i postele a matrace – 160 × 200 cm. Nejde o nic hrozného, vždyť už výše jsme uvedli, že i na šířce 140 cm se dobře vyspí dva lidi. Odborníci však doporučují koupit do manželské postele raději dvě matrace zvlášť. Každý z manželského páru má obvykle jinou hmotnost i jiné požadavky na tuhost. Bude se vám tak spát lépe. Nezapomeňte na správnou výšku matrace Opomínat byste neměli ani výšku matrace. Obvykle se pohybuje kolem 15 cm a čím vyšší matrace je, tím je to komfortnější. Musíte však vzít v úvahu, co vám dovoluje rám vaší postele. Aby v něm matrace dobře držela, nesmí oproti němu být příliš vysoká. Musí být v rámu ponořena minimálně z jedné čtvrtiny své výšky, proto si před výběrem matrace určitě změřte i výšku rámu. Pokud jste při koupi postele rozměry příliš neřešili a teď si zoufáte, že budete muset shánět rozměr matrace, který není běžně k dostání, nedělejte si už takové starosti. Existují prodejci, kteří jsou schopní zajistit i nestandardní rozměry matrací. Stačí jen zapátrat na internetu.

 • 0 Palivové dřevo je ekologické a cenově dostupné

  0.00 z 0 Hlasů

  V našich klimatických podmínkách se nevyhneme nutnosti vytápět po několik měsíců v roce obytné prostory. A to ani v posledních letech, kdy zima bývá vyloženě mírná. Výdaje za paliva tak výrazně zatěžují rozpočet všech domácností v České republice. Ceny energií neustále stoupají Plynové, elektrické nebo centrální topení je sice vysoce pohodlné, naši peněženku ale nešetří. Finanční náklady na něj průběžně stoupají a není pravděpodobné, že by se situace změnila. Majitelé rodinných domů, chalup, chat i mnoha dalších objektů tak často řeší vytápění tuhými palivy, případně je využívají jako alternativu. Topení v kamnech či krbu má řadu výhod Klasická kamna či krb dokáží skvěle a rychle prohřát místnosti za chladných jarních a podzimních večerů. Při extrémně nízkých teplotách pomohou udržet příjemnou teplotu. A mnozí z nás je na dovolené a víkendech využívají i k vaření. Palivové dřevo je ideálním topivem Palivové dřevo je jednoznačným vítězem mezi ostatními alternativami, jakmile máme krb nebo třeba krbová či kachlová kamna, pohled na živé plameny stravující dřevo nás zahřeje i na duši a zpříjemní nejeden večer. Palivové dřevo na rozdíl od uhlí nebo briket nezapáchá a dokáže v místnosti vytvořit příjemnou atmosféru. Jeho výhřevnost je přitom srovnatelná s hnědým uhlím. Navíc se jedná o obnovitelný zdroj energie, který lidstvo využívá už od pravěku. A v posledních desetiletích jeho zasloužená obliba opět stoupá. A dokonce je i nejekonomičtější volbou. Palivové dřevo bychom měli objednat s dostatečným předstihem My, kteří chceme šetřit jak přírodu, tak i rodinný rozpočet, bychom neměli nechávat objednání palivového dřeva na poslední chvíli. Prostory pro jeho uskladnění bývají po skončení zimy prázdné, není tedy třeba otálet. Budeme včas připraveni na chladné měsíce.

 • 0 Metropolevet je veterinární klinika se speciální péčí

  0.00 z 0 Hlasů

    Pro své domácí mazlíčky chceme vždycky to nejlepší. Vhodné krmivo, dostatek lásky, a když je problém, tak i náležitou péči. Přesně takovou nabízí pražská veterinární klinika Metropolevet. Na rozdíl od jiných se specializuje i na pokročilé zákroky, nemusíte si tedy dělat starosti, že by vás s potížemi poslali jinam. Metropolevet sídlí v Praze 9, ale mnozí klienti do ní jezdí i z jiných částí Prahy. Vyplatí se to. Ošetřují kočky, psy, fretky, králíky a jiná drobná zvířata, ročně jich ošetří více než 11 000. Moderní vybavení i pro náročné zákazníky Metropolevet není pouze obyčejná veterinární ambulance. Mají spoustu moderního vybavení včetně vlastní laboratoře. Během několika minut tak mají výsledky vyšetření moči a krve, disponují také ultrazvukem, RTG a chirurgický sál. Na klinice se totiž i operuje. Kastraci či očkování vám provedou všude, ale kde léčí ortopedické, stomatologické či onkologické potíže? V Metropolevet! Veterinární ortopedie, chirurgie i onkologie Veterinární ortopedie Praha – https://www.metropolevet.cz/service/veterinarni-ortopedie/ vám pomůže s poraněními končetin, kulháním, oteklými klouby, drhnutím v končetinách apod. Zlomeniny, vykloubení, ruptury vazů i osteoartróza jsou bohužel velmi častými komplikacemi drobných zvířátek. Metropolevet si však poradí se vším. Zajišťuje stomatologickou i oftalmologickou péči, řeší i onemocnění kůže. Různí lékaři jsou specializovaní na různá odvětví, vy se však můžete objednat online přímo ke konkrétnímu veterináři. V čekárně pak nebudete trávit půl dne. Ordinační hodiny jsou velmi příznivé. V pracovních dnech je otevřeno od 9 do 9 večer, v sobotu a neděli funguje pohotovost od 9 do 19 hodin. Přijďte se sami přesvědčit o profesionalitě veterinářů Metropolevet přijímá nové klienty, tak se neváhejte objednat. Váš mazlíček bude určitě také spokojený. Bližší informace najdete na veterinární chirurgie Praha – https://www.metropolevet.cz/service/veterinarni-ortopedie/.

 • 0 Co je koronavirus a jak se mu bránit?

  0.00 z 0 Hlasů

  Rodina koronavirů je poměrně rozsáhlá a nedostatečně studovaná. Do roku 2012 medicína pozorovala případy nemocí zvířat a lidí, které postupovaly bez komplikací s příznivou prognózou. Od roku 2012 byly hlášeny případy chorob zvířat a lidí, kdy původcem choroby byl kmen koronavirusu, který se následně jmenoval MERS-CoV (syndrom respiračního CoV na Středním východě). Tento kmen koronaviru byl poprvé identifikován na Středním východě. Charakteristikou nemoci MERS je její vysoká nakažlivost (vysoký stupeň infekce - snadná penetrace viru do těla) a smrt. V posledních dnech roku 2019 bylo zaznamenáno nové ohnisko infekce koronaviry. A pokud bylo zaznamenáno první závažné ohnisko nákazy v táborech s velbloudy, nové ohnisko koronaviru je spojeno s trhem rybích produktů, mořských plodů a exotických zvířat pro potravu (hadi, netopýři). Tato skutečnost hovoří ve prospěch skutečnosti, že ohniska koronaviry přímo souvisejí se specifikami života obyvatel některých druhů živých tvorů v přírodě, které jsou nosiči a přenášejí infekci na člověka, když přicházejí do styku, včetně jídla. Z tohoto důvodu jsou zvířata považována za nosiče koronaviru. Osoba může být infikována od zvířete kontaktem a také jedením potravin živočišného původu (maso, mléko, ryby, mořské plody, exotická zvířata), která nejsou tepelně zpracována nebo nebyla tepelně ošetřena. Podle posledních událostí v roce 2020 v Číně byla skutečnost přenosu viru z člověka na člověka oficiálně potvrzena, ale vědci dosud nemají úplný obraz o mechanismu přenosu viru, pouze objasňují, že virus je přenášen úzkým kontaktem a vzdušnými kapičkami. Do rizikové skupiny patří zdravotničtí pracovníci, kteří mají úzké kontakty s nemocnými, zemědělskými a rybářskými pracovníky pro chov zvířat, ryb a mořských živočichů. Lovci exotických potravin živočišného původu jsou v popředí rizika svého zdraví. Obzvláště ohroženi jsou starší lidé se špatným zdravím, s chronickými onemocněními plic, ledvinami, oslabenou imunitou a diabetes mellitus. Klinický obraz infekce koronaviry je nespecifický, takže je snadné ji zaměnit s jakoukoli jinou akutní respirační virovou infekcí. Příznaky infekce koronaviry se projevují formou katarálních příznaků (rýma, zánět nosohltanu, bolest v krku, suchý kašel bez separace sputa), vysoká horečka, dušnost. Nemoc může být doprovázena průjmem. Prodromální období je od 4 do 10 dnů nebo více. V současné době nebyla nalezena žádná účinná léčba CoV, proto se symptomatická léčba provádí v závislosti na klinice onemocnění. Z tohoto důvodu je velká pozornost věnována prevenci infekce koronaviry. Zahrnuje abstinenci od cestování do oblastí, kde jsou zaznamenána ohniska. A v případě naléhavé potřeby - měli byste používat ochranné pomůcky (masky, respirátory, brýle nebo ochranné brýle, jednorázové rukavice), mýt ruce po venku. V regionech sousedících s ložiskem infekce je třeba na veřejných místech omezit komunikaci na nulu. Je lepší sedět u epidemie doma a připravit ochranné pomůcky pro nezbytné nakupování potravin. Podpora imunity hraje velkou roli při zvyšování odolnosti těla vůči virové infekci. Z tohoto důvodu neholdujte alkoholu, který oslabuje obranyschopnost těla. Je lepší přebírat všeobecně uznávané imunostimulanty, vitamíny a snižovat stres a fyzický stres na těle. Prevence zahrnuje preventivní opatření při návštěvě farem, kravínů, rybolovu, táborů, trhů se živočišnými produkty; ruční mytí po kontaktu se zvířaty. Nejezte zvířata a produkty rybolovu, které nebyly podrobeny řádnému tepelnému ošetření.

 • 0 Jméno paniky, která prohnala svět - koronavirus

  0.00 z 0 Hlasů

  Téma je horké, spousta spekulací. Na jedné straně počet případů rychle roste, počet se neustále mění. Někdo mluví o ohnisku, v jiných zdrojích se píše o epidemii, jiní děsí pandemii. Co se vlastně děje? Poprvé byl koronavirus izolován od zvířat v roce 1937. V 60. letech byl izolován u lidí. K infekci došlo při kontaktu se zvířaty - velbloudy a netopýry. V současné době existuje hypotéza, že k infekci došlo v důsledku konzumace mořských plodů z rybího trhu. Byla zaznamenána cirkulace nového typu viru.   V mnoha zemích, včetně Česka, byla zavedena omezující opatření, aby se zabránilo globálnímu šíření. V současnosti je koronavirus aktivně studován ve výzkumných ústavech, s cílem vyvinout diagnostické systémy a dále rozvíjet vakcínu.   Infekce provázely člověka po celý jeho život. Co nebo kdo je provokuje? Lze taková ohniska předvídat? Nežijeme ve sterilním světě. Mikroby se vyvíjejí podle svého scénáře a žijí svůj vlastní život. Lidé pracují s vakcínami a antibiotiky. Jejich přežití se zase zvyšuje. Virus přetrvává několik hodin na jakémkoli povrchu. Pro reprodukci potřebuje živý teplý organismus člověka nebo zvířete. Tito savci jsou v životě spojeni. Jména „prasata“ a „ptačí chřipka“ mluví samy za sebe. Zásobníkem těchto virů jsou ptáci a prasata.   Když jsme v roce 2009 měli epidemii prasečí chřipky, vědci tuto skutečnost předpověděli. Každé onemocnění má cyklickou periodicitu. Například záškrt se zaznamenává každých 20–25 let a tetanus je starý 25–30 let. Je to proto, že populace ztrácí svou imunitní paměť. Proto je očkování tak důležité.   Hlavními preventivními opatřeními v dnešní době jsou izolace pacientů a další karanténní opatření, použití dezinfekčních prostředků a ochranných prostředků. Odmítněte účastnit se veřejných akcí, používat jednorázové šátky a masky a po použití je zlikvidovat. Umyjte si ruce, čím častěji, tím lépe. Projděte se. Dodržujte režim odpočinku a práce. Jezte více ovoce.   Udržujte čistá pracoviště: povrchy, počítačové myši, koberečky. Kanceláře musí být ventilovány nejméně čtyřikrát denně, z bezpečnostních důvodů musí být použity vzduchové dezinfekční jednotky.   Hlavními příznaky infekce koronaviry jsou horečka, kašel, dušnost. V jakýchkoli podezřelých případech musíte vše konzultovat s lékařem a ne se sami léčit.

 • 0 Přežijte karanténu. Co jíst během epidemie koronavirů

  0.00 z 0 Hlasů

  Jak se nový koronavirus šíří, hrozba karantény roste, ovšem není důvod se omezovat v jídle, i když jste uvízli v domě po dlouhou dobu. Lékaři naznačují, že plánování dopředu pomůže vám a vaší rodině dobře se najíst, a to i v karanténě. "Je to vaření, ale s omezenými zdroji," řekla Caroline West Passerrello, registrovaná odbornice na výživu a zástupce americké Akademie výživy a dietetiky. Lidé by neměli být nervózní a utíkat do obchodu s úmyslem se předzásobit. Odborníci na výživu doporučují, abyste nejprve „rychle prohledali vaši spíž a mrazničku“ a zlikvidovali vše, kde vypršely záruční doby. Pak byste si měli koupit nějaké další potraviny. Dále doporučili nejprve jíst čerstvé, a posléze se pustit do zásob zmrazených a stabilních potravin. Základní seznam by měl obsahovat zdroje bílkovin, jako jsou konzervované ryby nebo fazole; konzervovaná a mražená zelenina a ovoce, jakož i rajčata nebo omáčka; celá zrna, chleba, rýže a celozrnné těstoviny včetně zdravých tuků, jako je olivový olej, ořechy. V první řadě použijte to, co máte, pokud nechcete, aby se něco zbytečně vyhazovalo. To znamená, že můžete co nejvíce jíst ovoce, vařit zeleninu a barevné potraviny - ideální čas na jídlo s česnekem a cibulkou. Neexistují však žádné důkazy o tom, že by některá konkrétní jídla mohla zabránit nemoci nebo ji vyléčit, navzdory běžným internetovým mýtům. Lékaři také poznamenávají, že je nezbytné sledovat příjem sodíku (hlavně ve formě normální soli). Často se používá k uchovávání potravin a přidávání chuti -přidává se do konzervovaných potravin, čímž se prodlužuje trvanlivost. Příliš mnoho soli může vést k dehydrataci, která může způsobit únavu, závratě a další nepříjemné příznaky, jež v dané situaci nepotřebujete. Skvělé konání je opláchnout potraviny s vysokým obsahem solí před použitím. Většina odborníků doporučuje mít k dispozici 4,5 litru čisté vody denně pro každou osobu (a domácího mazlíčka) ve vaší rodině. Při zásobování jídlem se zaměřte na to, co chcete vy a vaše rodina jíst, a na recepty, na které budete mít čas a energii. Ukládání ingrediencí pro komplexní recepty nepomůže, pokud se budete cítit špatně a nemáte sílu vařit.

 • 0 Vakcína proti koronavirům bude připravena do konce dubna?

  0.00 z 0 Hlasů

  Je velká naděje, že do září se nová infekce koronaviry ztratí vlivem teplého, ne-li horkého léta. To je přesně to, co se stalo s ohnisky respiračního syndromu v Číně a na „Středním východě“ infekce MERS způsobené „příbuznými“ současného koronaviru. V roce 2003 infikoval virus SARS 8096 lidí, z nichž 774 zemřelo, což je nesrovnatelné se současnými čísly, ale je možné, že v té době bylo infikováno výrazně více.   Na pozadí děsivých statistik z fronty antivirového boje přichází také povzbuzující zpráva. Jedná se především o prohlášení Dr. Anthonyho Fauciho, ředitele jednoho ze zdravotnických ústavů v Bethesdě, předměstí Washingtonu. Koncem dubna oznámil možnost zahájení předběžných hodnocení první antivirové vakcíny.   Zaměstnanci se při své práci opírali o dešifrovaný genom viru, který čínská genomika zveřejnila 10. ledna 2020. Dosud byl za rekord považován 20měsíční vývoj vakcíny proti viru SARS, jehož epidemie vypukla v roce 2003.   19. února časopis Nature Biotechnology informoval, že slavná charitativní klinika v Berlíně spolu s evropskými kolegy a s pomocí hongkongských odborníků vyvinula nejméně tucet rychlých a účinných testů na koronaviry. Je možné, že právě díky těmto testům bylo možné rychle lokalizovat ohnisko ve městě v severní Itálii.   V den svého projevu vědci z University of Lincoln, hlavní město Nebrasky, předložili předběžné údaje o použití remdeseviru (Remdesevir) vyrobeného společností Gilead Sciences (GS). Klinické studie tohoto léku začaly za účasti 14 lidí evakuovaných z nechvalně známého Diamond Princess. 12 z těchto evakuovaných bylo infikováno koronavirem. Kromě drogy GS-5734 dostávají lidé léky proti bolesti a kapátka.   WHO považovala remdezevir za dobrý nástroj k léčbě infikovaných virů Ebola a SARS / MERS. Dříve ve Washingtonu tento lék pomohl muži při návratu z Wu-chanu. Zatím však není jasné, zda mu to jen pomohlo.   V samotné Číně probíhají dvě klinická hodnocení. Ale tam, kromě GS, dávají lopanivir a ritonavir, které inhibují proliferaci HIV. To je důležité, protože remdezevir je obdobou přírodních nukleotidů, ze kterých jsou DNA a RNA „vytvořeny“. Obsahuje zbytek kyseliny fosforečné s cyklickou cukrovou molekulou, která je důležitá pro nukleotid, a také dva kruhy - šestičlenné a „hybridní“ s pěti a šesti atomy. Jeden kruh je součástí pyrimidinů (thymin a cytosin) a hybridní jeden - puriny (adenin a guanin), které určují kódující vlastnosti nukleových kyselin.

Copyright © 2013 - 2022 All-bazar.cz s.r.o.