Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 • 0 Zajímavosti o autoklíčích, které vás překvapí

  0.00 z 0 Hlasů

  Běžná věc, kterou máme i několikrát denně v ruce, a přitom jí nevěnujeme skoro žádnou pozornost. Klíče od auta však mají mnoho zajímavostí, o kterých většinou nemáme ani tušení.   Máte třeba představu, kde se takové klíče od auta vlastně vyrábí, jak dlouho trvá jejich vývoj nebo kolik stisknutí musí vydržet tlačítka? Pokud ne, pak vás překvapí i další informace.   · Vývoj klíčů trvá až tři roky, což odpovídá době vývoje nového modelu auta. Jedna z největších firem, které se vývojem a také výrobou autoklíčů zabývají, je v České republice, konkrétně ve Frenštátu pod Radhoštěm. Měsíčně se tu vyrobí kolem 150 000 klíčů různých značek. · Během vývoje musí klíče projít mnoha testy odolnosti. Některé patří mezi naprostý standard, některé si vyžádá samotná automobilka. A tak se klíče perou v pračce, padají z několika metrů, nebo vystavují vysokým teplotám i mrazům. Zkouší se třeba i to, zda na tlačítka mačkáte prstem nebo nehtem, každé tlačítko pak musí vydržet až půl milionu stisknutí. To pro odemykání navíc musíte zmáčknout větší silou než to pro zamykání vozu. Je to proto, abyste si omylem třeba s klíči v kapse auto nevědomky neodemkli. · Když vezmete klíče do ruky, vidíme jen kousek plastu v krytce a kousek železa v samotné planžetě. Pokud máme dálkové ovládání centrálního zamykání, pak můžeme přidat ještě baterii a nějaký mikroprocesor. Ve skutečnosti ale klíče od auta obsahují až 40 komponent, a všechny jsou schované v té malé plastové krytce, která se nám vejde do dlaně.   Drobná věc, jakou jsou autoklíče, tak má za sebou vskutku zajímavou cestu, než se nám dostane do rukou. Moderní technologie navíc předvídají, že časem nebudeme klíče vůbec potřebovat a své auto si odemkneme mobilem. A dnes běžné klíče od auta budou už jen luxusní výbavou za příplatek. Zatím si ale své klíče můžeme užít, kdykoli chceme.    

 • 0 Slovník cizích slov je mnohdy nezbytností i pro ty nejchytřejší

  0.00 z 0 Hlasů

  Z cizích jazyků proniká do češtiny stále více slov. Mnohdy nám nic neříkají a ani z kontextu neumíme přesně pochopit, co mohou znamenat. Často máme doslova na jazyku, o co asi jde, avšak zrovna si význam slova nedokážeme vybavit. Proto je příjemné mít se kam podívat. Dnes již samozřejmě nemusíte lovit význam slova v tištěném slovníku, dokonce ani sedat k počítači. Sáhněte třeba po mobilu. Ten máte vždy po ruce. Slovník cizích slov najdete v mobilním telefonu rychle i s výkladem slova, které hledáte. Znáte slova, která patří k nejhledanějším? Není nám jasné, co třeba je moribundus. Toto slovo se navíc zažilo v jiném významu, než je správný. Slovník cizích slov, který funguje ne jako překladač, ale spíše jako výkladový slovník, vám dá správnou odpověď na otázku, co toto slovo znamená i v jakém kontextu je jej správné používat. Hledáme i významy slov, jako je hrdobce, novinkou je kurzarbeit. Tradičními slovy, které sice známe, avšak neumíme je správně používat, a proto je ve slovníku cizích slov hledáme, jsou slova jako explicitní, relevantní, altruista, armagedon, ostrakizace, impertinentní, sofistikovaný nebo fundamentální. Kdy nám nejčastěji v našem slovníku chybí některá slova? Každá profese má svůj jazyk, ve kterém nacházíme velké množství termínů, jež vůbec neznáme, nebo si nejsme zcela jisti jejich významem. Nejde jen o lékaře a jejich latinu. Lidem z oblasti informačních technologií rozumíte často pouze předložky a spojky ve větách. Se stejným se potýkáme v odborném marketingovém slangu, v právničině, ale i v řadě dalších odvětví. Mnohdy též narazíme na archaický výraz. Můžeme se s ním setkat v knize, ale i když mluvíme s prababičkou. Nejjednodušší způsob, jak se neztratit v konverzaci, je zjistit si význam slova ve vhodném výkladovém slovníku, nebo chcete-li, ve slovníku cizích slov.

 • 0 Pořízení nových oken: Jaké jsou možnosti?

  0.00 z 0 Hlasů

  V případě, že se chystáte na rekonstrukci domu, možná vás čeká také výměna oken. Právě okna hrají důležitou roli z hlediska zamezení úniku tepla z domácnosti. Jaké jsou aktuální trendy v této oblasti? Levné řešení Jestliže chcete kvalitu, přitom však levnou variantu, hodí se asi nejvíce plastová okna. Dnes se ostatně používají u drtivé většiny domů. Nejenže jsou totiž cenově dostupná, ale zároveň mají i poměrně dobré vlastnosti z hlediska tepelné izolace. Ideální je, pokud se jedná o dvojskla, případně trojskla, díky nimž vám z domácnosti během chladných zimních měsíců bude unikat jen minimální množství tepla. Jejich předností je i velmi snadná údržba. Navíc se dají pořídit v mnoha barevných variantách, a to včetně imitací dřeva. Tradiční volba Ke klasice patří dřevěná okna. Jejich drobnou nevýhodou je vyšší pořizovací cena. Oceníte ale velmi pěkný vzhled. Hodí se nejen pro novostavby, uplatní se rovněž u starších objektů. V některých případech je lepší zvolit alternativu, již představují špaletová okna. Hlavně u historických objektů jsou přímo doporučovaná odborníky, aby nedocházelo k estetickému znehodnocení staveb. Nejnovější trend K moderním variantám se řadí hliníková okna. Jejich předností je velmi nízká hmotnost, okna z hliníku navíc mají velmi vysokou odolnost, takže jsou vhodná i pro stavby, které se nacházejí v oblastech, kde může panovat extrémní počasí. Vyjdou však na poměrně dost peněz, takže jsou v současnosti k vidění spíše u luxusnějších nemovitostí, jejichž majitelé nemusejí hledět na každou korunu. Ať už zvolíte jakýkoliv z výše uvedených modelů oken, je vždy důležitá kvalitní a odborná montáž, dále pak i pravidelný servis. Proto se obracejte na renomované prodejce a firmy, jež vám zajistí instalaci nových oken s náležitou péčí. Uvědomte si, že nová okna mají sloužit po desítky následujících let.

 • 0 Vite, jak ma vypadat idealni kancelarsky nabytek?

  0.00 z 0 Hlasů

  Zařizování nové kanceláře rozhodně není tak jednoduchý úkol, jako by se mohlo jevit na první pohled. Nábytek a veškeré další vybavení musí splňovat určitá kritéria, jinak se v daném prostoru dotyčná osoba nebude cítit dobře, což může negativně ovlivňovat pracovní morálku. Naprostý základ tvoří stůl Jestli existuje něco, bez čeho se buď v kanceláři, anebo domácí pracovně rozhodně neobejdete, je bezpochyby kancelářský stůl. Jelikož u něj budete trávit nejvíce času, dejte si na jeho výběru maximálně záležet. Vše začíná už u samotného materiálu, který by neměl být příliš lesklý, jelikož by mohl vytvářet nepříjemné odlesky.   Co se týče výšky stolu, měla by plně odpovídat tělesným proporcím pracovníka, jenž by se při práci neměl zbytečně hrbit. Ideální je, pokud mezi sedací plochou a pracovní deskou existuje vzdálenost okolo 30 cm, a to kvůli dostatku prostoru pro nohy. Velikost samotné pracovní plochy by se měla odvíjet od toho, co všechno na stole bude umístěno. Dbejte na to, aby se nahoru vlezl počítač i s klávesnicí, psací potřeby, případně různé šanony s dokumenty, diář apod. Myslete na úložný prostor Lidé při zařizování kanceláře častokrát zapomínají na dostatek úložného prostoru. Pro tento účel velmi dobře poslouží kancelářská skříň, kam můžete uložit všechno potřebné. Dbejte ovšem na to, aby ladila i se zbytkem vybavení v místnosti, jinak bude prostor působit příliš chaoticky a nesourodě. Samotná velikost skříně samozřejmě záleží na tom, kolik úložného prostoru potřebujete. Každopádně je vždycky lepší, když má každá věc v kanceláři své místo, než aby se někde jen tak povalovala.   Kvalitní kancelářský nábytek nabízí společnost AJ Produkty. V jejich internetovém obchodě si můžete vybrat z opravdu široké nabídky zboží, a nejen do kancelářských prostor, ale taktéž do dílen, jídelen či šaten.

 • 0 Vodní elektrárna Stožec

  5.00 z 1 Hlasů

  Elektrická energie získávaná z vody je obecně považována za jeden z nejekologičtějších zdrojů elektrické energie. Není proto divu, že již před mnoha lety vznikly na našich vodních tocích velké přehrady, které ve svých útrobách skrývají mohutné vodní turbíny, produkující tolik potřebný elektrický proud. Za elektrárničkami našich předků.      Při své cestě za stopami využití vody pro získání elektrické energie však můžeme zabrousit i ještě dále. Třeba až na Šumavu, kde na zdejších tocích vznikali předchůdci pozdějších mohutných hydroelektráren. Často se tak dělo ve spojitosti s bývalými mlýny, nebo pro Šumavu typickými továrnami na výrobu rezonančního dřeva. Elektrárna Stožec včera a dnes.      To platí i pro šumavskou obec Stožec, kterou najdeme na železniční trati vinoucí se malebným údolím Studené Vltavy od Černého Kříže do Nového Údolí. Právě tady, na říčním kilometru 9,166, vyrostla v roce 1904 malá vodní elektrárna, která vydržela v provozu až do roku 1967.  Vodu z poměrně dravého proudu Studené Vltavy do č.p. 33 na lopatky dvou Kaplanových turbín o průměru 450 a 540 mm dodnes přivádí náhon o délce 618 metrů. Lze považovat za štěstí, že se zdejší elektrárnička nedočkala osudu rezonanční pily a mlýna, ze kterých se dochovaly pouze kamenné základy, na nichž bylo zmíněné energetické zařízení vybudováno. To díky uměle zbudovanému spádu 4 m i podpoře České energetické agentury mohlo po své rekonstrukci v roce 1994 a díky instalovanému výkonu 45 kW opět začít dodávat elektrickou energii do rozvodné sítě. Třeba v roce 2006 jí bylo 157 MWh. Doufejme, že tomu tak bude ještě dlouho a že zdejší, byť malá elektrárna, najde své následovníky. Zařízení, která dokáží získávat tolik důležitou energii způsobem šetrným k životnímu prostředí, není nikdy dost. Naše těžce zkoušená zeměkoule si to rozhodně zaslouží. Vtokové stavidlo elektrárničky Stožec Č.p. 33 ve kterém se ukrývá zařízení pro výrobu elektřiny      

 • 0 3 tipy, jak efektivně pracovat z domova

  0.00 z 0 Hlasů

  Na první pohled se možná zdá, že práce z domova má samé výhody - nikam nemusíte dojíždět a vše můžete vyřizovat v pohodlí svého křesla. Avšak opak je pravdou, práce z domu totiž s sebou přináší celou řadu úskalí, jež ji mohou činit méně produktivní. Je prokázáno, že většině zaměstnanců, kteří delší dobu takto pracují, začne po čase citelně klesat pracovní morálka. My vám proto přinášíme tři tipy, jak se přesně tomuto vyvarovat, a stále pracovat efektivně i z domu.   1. Plánování je klíčem k úspěchu Stejně jak si plánujete a strukturujete svůj den v kanceláři, tak totožně čiňte i když pracujete z domova. Ujasněte si třeba v kolik hodin musíte začít, abyste všechny své úkoly stihli včas dokončit a odevzdat. Každý den si tedy vytvořte plán, do kterého zaneste všechny vaše úkoly a pravděpodobnou délku jejich trvání. Nezapomeňte zahrnout čas na oběd a také na přestávky, jež vám poslouží k dobití vašich pomyslných baterek.   2. Oddělte práci od domova Jednou z nejobtížnějších výzev práce z domu je oddělení vašeho pracovního života od toho rodinného. Abyste se vyhnuli mixování těchto dvou protipólů, tak se striktně držte hodin, které jste si na práci vyhradili. Jakmile čas určený na práci skončí, okamžitě ji ukončete. Ať už to znamená vypnutí počítače nebo odložení termínů na následující den. Také vytvoření samostatného prostoru pro práci, takové vlastní menší domácí kanceláře, může výrazně zvýšit vaši produktivitu.   3. Zůstaňte ve spojení s okolním světem Práce z domova může v mnoha lidech vyvolat pocity izolace a osamění. Proto je nutné se vyvarovat úplnému odloučení od okolního světa a pravidelně si plánovat s vašimi kamarády a známými nějaké aktivity, které vás vytrhnou z nudy všedních dní. Může se jednat třeba o posezení nad dobrou kávou či Skype hovor. Takovéto směřování myšlenek pryč od práce vám navíc pomůže skvěle vypnout, a ta vám poté v konečném důsledku půjde lépe a efektivněji.

 • 0 Niki Lauda - legenda F1

  5.00 z 1 Hlasů

  Niki Lauda, muž, který přežil svou vlastní smrt. Příběh tohoto pilota F1 znají tisíce lidí po celém světě, a to nejen díky závažné nehodě na okruhu v Nürburgringu, ale také díky filmu Rivalové. My se v tomto článku podíváme podrobněji na život této závodnické legendy, která nás po vleklých zdravotních problémech 20. května 2019 opustila. DĚTSTVÍAndreas Nikolaus Lauda, spíše známý jako Niki, se narodil 22. února 1949 ve Vídni. Jeho rodiče pocházeli z bohatých rakouských rodin. Jeho otec byl, stejně jako dědeček, podnikatelem a oba se také výrazněji angažovali na politické scéně. Od Nikiho čekali, že bude pokračovat v rodinné tradici. Když přišel s tím, že je jeho snem závodění, nedočkal se pochopení. Osamostatnil se, vzal risk a na vlastní náklady se pustil do plnění svého snu. Jeho první zastávkou se stala Formule 3, kde poprvé poznal svého úhlavního rivala, Jamese Hunta. Jediné, co je spojovalo, byla láska k autům a ženám. Jinak byli naprosto rozdílní. Zatímco Niki se projevoval od začátku jako velký profesionál, byl pečlivý a na trať chodil i o několik hodin dříve, aby si ji prošel, Hunt byl jeho naprostým opakem. Alkohol, párty a ženy byly jeho každodenní rutinou. FORMULE 1Do Formule 1 se poprvé Niki dostal v roce 1971. Ze všeho nejvíce se chtěl stát mistrem světa, a tak si dokonce koupil v roce 1975 místo ve stáji BRM, aby všem ukázal, že jezdit umí. Byl velmi ambiciózní a došel tak daleko, že strávil celou noc v garáži s techniky, aby vozidlo předělali podle jeho představ. Vše se snažil udělat z hořčíkových slitin a přál si mít silnější motor. Nikdo nevěřil, že jeho pokus vyjde. Clay, který neměl Laudu příliš v oblibě, jeho vůz na okruhu zkusil. Jaké bylo překvapení všech, když zajel kolo o celé 2,3 sekundy rychleji, než se svým vozem. Druhý den po této události přišla za Nikim sekretářka, aby mu oznámila, že volali z Ferrari. Lauda se tak během krátké chvíle dostal do nejlepšího týmu na světě a posunul se blíže ke svému snu. Když jel ale poprvé ve voze Ferrari, byl zklamaný. Zašel za samotným Enzem Ferrarim s tím, že pokud auto předělají podle jeho představ, zajede kolo o 3 sekundy rychleji. Enzo souhlasil pod podmínkou, že pokud se tak nestane, Laudu ze stáje vyhodí. Ten však věděl, co dělá. Upravené auto zajelo kolo dokonce o 5 sekund rychleji a Lauda znovu dokázal, že na to má. Ten rok se stal poprvé mistrem světa.OSUDOVÁ NEHODA1. srpna 1976 se jel závod na nejstarším okruhu mistrovství světa. Hunt v té době závodil za stáj MacLaren, která byla jediná, co se Ferrari mohla vyrovnat. Ten den hodně pršelo a přišlo rozhodnutí, že je závod moc nebezpečný, a že se ruší. To se však nelíbilo většině závodníků, protože měli pocit, že v takových podmínkách mají větší šanci Laudu porazit. Hlasování rozhodlo, že se i přes nepřízeň počasí bude závod konat.O pár hodin později bylo odstartováno. Hunt byl ve vedení a Lauda se ho držel. Před zatáčkou Bergwerk upadla Nikimu součástka z motoru a auto se stalo nekontrolovatelným. Lauda naboural do zdi a odrazil se zpět na trať. Vůz byl v plamenech, když do něj naboural další jezdec a způsobil tím explozi nádrže. Plameny dosahovaly téměř 900 stupňů, když se Laudu snažili jeho kolegové vyprostit z vozidla ven. Jeho bezpečnostní pás se však zasekl, a tak jeho vyproštění nějakou dobu trvalo.Byl okamžitě převezen do nemocnice a téměř nikdo nevěřil, že by to mohl zvládnout. Měl těžce popálené plíce a doktoři mu z nich museli přes neuvěřitelnou bolest odsávat tekutinu. Před sebou měl Lauda puštěnou televizi, na které sledoval, jak Hunt závod vyhrává. I to mu dodalo sílu vše přežít, protože chtěl svého rivala zase porazit. Po 43 dnech usedl znovu jako zázrakem za volant Formule 1 a zajel nádherné 4. místo, přestože se všichni obávali, že již nezvládne závodit.DALŠÍ KARIÉRAPoté se stal mistrem světa ještě v letech 1977 a 1984. To byl zároveň poslední rok jeho účinkování, jako pilota Formule 1. Niki Lauda nebyl jen závodníkem, ale také pilotem. Založil aerolinku LaudaAir, u které působil také jako letec. Tu poté prodal a v roce 2003 založil další pod názvem Niki. Ta zbankrotovala v roce 2017. V té době však již pod Laudu nepatřila, vlastnila jí společnost Air Berlin. Lauda poté koupil aerolinky zpět. Do konce svého života se také věnoval komentování závodů Formule 1. OSOBNÍ ŽIVOTLauda byl celkem dvakrát ženatý. Z prvního manželství s Marlene má dva syny, Mathiase a Lukase. Mathias je také závodníkem a Lukas se stal jeho manažerem. Zplodil také jednoho nemanželského syna Christopha. Podruhé se oženil v roce 2008 s Birgit Wetzingerovou. Ta byla letuškou v jeho aeroliniích. V roce 2005 mu dokonce darovala ledvinu a v roce 2009 mu porodila dvojčata, chlapce a děvče. Niki Lauda byl velice ambiciózní člověk a hrdina. Muž, který přežil svou vlastní smrt. Muž, který se nebál jít za svými sny i přes mnoho překážek. A jeho vůle žít inspiruje dodnes.

 • 0 Československé tanky historie

  5.00 z 2 Hlasů

  Československo díky svému průmyslovému potenciálu vybudovaného za 1. republiky bylo velkým dodavatelem válečného materiálu v době 2. světové války. Kromě standardního vojenského vybavení bylo také producentem tanků. Jaké tanky lze však považovat za ryze československé? Níže uvádíme 3 nejzajímavější československé tanky, které se skutečně vyrobily a nezůstaly pouze narýsovány v projektech. 1. PzKpfw 38 (tschechische) Nejznámější československý tank vyráběný od roku 1938 ve spolupráci společností ČKD a Škoda. Pro tento lehký tank se také někdy používá české označení LT vz. 38. Tanky využívané německé armádou byly zařazeny především během tažení ve Francii či Polsku, ale rovněž také na východní frontě. Tanky byly využívány až do roku 1942, kdy kvůli vývoje ostatních vozidel a vyvíjejícího se stavu války byly vyřazeny. Uvádí se, že bylo vyrobeno okolo 1400 kusů. 2. LT vz. 35 Vozidlo, které je často označováno jako předchůdce nebo základ výše uvedeného LT vz. 38. Lehký tank LT vz. 35 se vyráběl v letech 1936 a 1937 pod záštitou společnosti Škoda, kdy byl využíván výhradně československou armádou. Jeho úkolem byla především podpora pěchoty a jezdectva. Vzhledem k narůstajícímu vývoji a politické situaci na území Československa se po 2 letech přestal vyrábět. Celkově bylo vyrobeno téměř 300 vozidel tohoto druhu. 3. Kolohousenka Vůbec prvním prototypem československého tanku byl tank s úsměvným označením "Kolohousenka". Tank vyráběný opět společností Škoda se od vozidel uvedených výše liší tím, že byl vyráběn již ve dvacátých letech minulého století. Kolohousenka byla rovněž dodána armádám Itálie a SSSR. Vozidlo bylo užíváno až do počátku třicátých let, kdy bylo vyřazeno z důvodu zastaralosti. Jeden kus byl však ještě využit za doby německé okupace. Výroba Kolohousenky probíhala v jednotkách, kdy bylo vyrobeno celkem 9 kusů, z nichž 4 byly dodány zahraničním armádám.   

 • 0 Jak na online půjčku Home Credit

  0.00 z 0 Hlasů

  Společnost Home Credit není třeba příliš představovat, za dobu svého působení na našem trhu si vybudovala silnou značku s velkým jménem. Není divu, že i takový subjekt nabízí nebankovní online půjčky a dostává tak finance ke svým zákazníkům rychle a pohodlně. Co dostanu s půjčkou Home Credit? Půjčku vyřídíte od počítače, prakticky kdykoliv a nepotřebujete k tomu více než pár dokladů. Není potřeba ručitel, není potřeba navštěvovat banku. Home Credit navíc láká na celou řadu benefitů, které se u tohoto typu půjček příliš nevidí. Předně je to možnost předčasného splacení půjčky zcela zdarma. Dále můžete měnit výši měsíční splátky a pokud si rozmyslíte, že půjčku nechcete, můžete ji do měsíce úplně zrušit. Pokud chcete, můžete si rovněž připojistit neschopnost splácení. To je služba běžná u bankovních půjček, u těch nebankovních se ovšem teprve zabydluje. Jak je vidět i takovými službami navíc, lze pohotově konkurovat běžným bankovním domům. Jak to funguje? Home Credit si můžete půjčit od 10 000 do 150 000 korun a vyřízení půjčky je zcela zdarma. Cesta k penězům začíná vyplněním online formuláře. Zde uvedete výši půjčky o jakou máte zájem a dobu splácení. Po odeslání dotazníku zavolá na telefon uvedený v objednávce manažer, který s vámi dojedná detaily půjčky. V tu dobu je vhodné mít připravený občanský průkaz a druhý doklad (pas, řidičský průkaz, rodný list a podobně) a údaje o zaměstnavateli (podnikatelé poslední daňové přiznání). Nic víc potřebovat nebudete. Po tomto rozhovoru obchodní zástupce zpracuje údaje a zašle vám smlouvu k podpisu. Jakmile je smlouva zpět u manažera, odcházejí peníze na váš účet (případně jsou zaslány poštovní poukázkou). Vše bezpečně, z pohodlí domova a bez zbytečného papírování. Pokud potřebujete spolehlivou půjčku s celou řadou benefitů, neměla by vám ta od Home Credit uniknout.

 • 0 Rychlá levná půjčka u bank i nebankovních společností

  0.00 z 0 Hlasů

  Bylo by krásné, kdyby se člověk mohl vždy obejít bez půjček. Taková situace však není reálná. Když vám odejde důležitý spotřebič, dostanete nečekané účty nebo se opozdí výplata či zkrátka potřebujete větší objem peněz na své potřeby, můžete zjistit, že vaše úspor na zvládnutí této situace nestačí. Pak si budete muset půjčit. Vybírejte s rozvahou nejlepšího poskytovatele půjčky právě pro vás. V každém případě je ideální rychlá levná půjčka. Takovou půjčku lze získat od některých bank i nebankovních společností. Rychlá levná půjčka šetří čas Nemáte čas na obcházení poboček bank a nebankovních společností nebo na telefonáty do těchto institucí a přesto byste chtěli rychlou levnou půjčku? Nechce se vám hledat na internetu a pak dlouze studovat jednotlivé nabídky? Pak můžete navštívit některý z internetových portálů, který půjčky nabízí a srovnání a výběr podle vašich parametrů provede sám za vás. Jinou možností je využít některou z internetových kalkulaček a půjčku si nejen vybrat, ale i sjednat online. Tuto možnost nabízejí jak banky, tak nebankovní instituce. Výhody a nevýhody rychlé levné půjčky Nespornými výhodami rychlých levných půjček je jejich dostupnost, rychlost vyřízení a relativně nízká cena. S přeplacením je potřeba počítat jako u každé půjčky, záleží však na tom, kolik přeplatíte. Pro nejlevnější hotovostní půjčky se vydejte do banky, ideální je zvolit banku, ve které máte veden běžný účet. Zde bude vaše půjčka pravděpodobně nejlevnější, a pokud má banka dostatek údajů o žadateli a současně i majiteli účtu, bude vyřízení dílem okamžiku. Podmínky pro schválení rychlé levné půjčky jsou však u bank přísné, takže půjčku nemusíte dostat. Kdo nabízí rychlou levnou půjčku Nabídek rychlých levných půjček je mnoho, zvláště na internetu. Člověk, který se půjčkami nezabývá, může mít potíže s výběrem solidní rychlé levné půjčky. Určitě začněte s nabídkami banka velkých a známých nebankovních institucí. Levné rychlé půjčky nabízejí i soukromníci, často je však vyžadována záruka. Jde-li vám pouze o malou částku, můžete využít i SMS půjčky, ty však až na výjimky nebývají levné. Získat rychlou levnou půjčku opravdu lze, ale musíte si umět správně vybrat.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.