Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 • 0 Jméno paniky, která prohnala svět - koronavirus

  0.00 z 0 Hlasů

  Téma je horké, spousta spekulací. Na jedné straně počet případů rychle roste, počet se neustále mění. Někdo mluví o ohnisku, v jiných zdrojích se píše o epidemii, jiní děsí pandemii. Co se vlastně děje? Poprvé byl koronavirus izolován od zvířat v roce 1937. V 60. letech byl izolován u lidí. K infekci došlo při kontaktu se zvířaty - velbloudy a netopýry. V současné době existuje hypotéza, že k infekci došlo v důsledku konzumace mořských plodů z rybího trhu. Byla zaznamenána cirkulace nového typu viru.   V mnoha zemích, včetně Česka, byla zavedena omezující opatření, aby se zabránilo globálnímu šíření. V současnosti je koronavirus aktivně studován ve výzkumných ústavech, s cílem vyvinout diagnostické systémy a dále rozvíjet vakcínu.   Infekce provázely člověka po celý jeho život. Co nebo kdo je provokuje? Lze taková ohniska předvídat? Nežijeme ve sterilním světě. Mikroby se vyvíjejí podle svého scénáře a žijí svůj vlastní život. Lidé pracují s vakcínami a antibiotiky. Jejich přežití se zase zvyšuje. Virus přetrvává několik hodin na jakémkoli povrchu. Pro reprodukci potřebuje živý teplý organismus člověka nebo zvířete. Tito savci jsou v životě spojeni. Jména „prasata“ a „ptačí chřipka“ mluví samy za sebe. Zásobníkem těchto virů jsou ptáci a prasata.   Když jsme v roce 2009 měli epidemii prasečí chřipky, vědci tuto skutečnost předpověděli. Každé onemocnění má cyklickou periodicitu. Například záškrt se zaznamenává každých 20–25 let a tetanus je starý 25–30 let. Je to proto, že populace ztrácí svou imunitní paměť. Proto je očkování tak důležité.   Hlavními preventivními opatřeními v dnešní době jsou izolace pacientů a další karanténní opatření, použití dezinfekčních prostředků a ochranných prostředků. Odmítněte účastnit se veřejných akcí, používat jednorázové šátky a masky a po použití je zlikvidovat. Umyjte si ruce, čím častěji, tím lépe. Projděte se. Dodržujte režim odpočinku a práce. Jezte více ovoce.   Udržujte čistá pracoviště: povrchy, počítačové myši, koberečky. Kanceláře musí být ventilovány nejméně čtyřikrát denně, z bezpečnostních důvodů musí být použity vzduchové dezinfekční jednotky.   Hlavními příznaky infekce koronaviry jsou horečka, kašel, dušnost. V jakýchkoli podezřelých případech musíte vše konzultovat s lékařem a ne se sami léčit.

 • 0 Přežijte karanténu. Co jíst během epidemie koronavirů

  0.00 z 0 Hlasů

  Jak se nový koronavirus šíří, hrozba karantény roste, ovšem není důvod se omezovat v jídle, i když jste uvízli v domě po dlouhou dobu. Lékaři naznačují, že plánování dopředu pomůže vám a vaší rodině dobře se najíst, a to i v karanténě. "Je to vaření, ale s omezenými zdroji," řekla Caroline West Passerrello, registrovaná odbornice na výživu a zástupce americké Akademie výživy a dietetiky. Lidé by neměli být nervózní a utíkat do obchodu s úmyslem se předzásobit. Odborníci na výživu doporučují, abyste nejprve „rychle prohledali vaši spíž a mrazničku“ a zlikvidovali vše, kde vypršely záruční doby. Pak byste si měli koupit nějaké další potraviny. Dále doporučili nejprve jíst čerstvé, a posléze se pustit do zásob zmrazených a stabilních potravin. Základní seznam by měl obsahovat zdroje bílkovin, jako jsou konzervované ryby nebo fazole; konzervovaná a mražená zelenina a ovoce, jakož i rajčata nebo omáčka; celá zrna, chleba, rýže a celozrnné těstoviny včetně zdravých tuků, jako je olivový olej, ořechy. V první řadě použijte to, co máte, pokud nechcete, aby se něco zbytečně vyhazovalo. To znamená, že můžete co nejvíce jíst ovoce, vařit zeleninu a barevné potraviny - ideální čas na jídlo s česnekem a cibulkou. Neexistují však žádné důkazy o tom, že by některá konkrétní jídla mohla zabránit nemoci nebo ji vyléčit, navzdory běžným internetovým mýtům. Lékaři také poznamenávají, že je nezbytné sledovat příjem sodíku (hlavně ve formě normální soli). Často se používá k uchovávání potravin a přidávání chuti -přidává se do konzervovaných potravin, čímž se prodlužuje trvanlivost. Příliš mnoho soli může vést k dehydrataci, která může způsobit únavu, závratě a další nepříjemné příznaky, jež v dané situaci nepotřebujete. Skvělé konání je opláchnout potraviny s vysokým obsahem solí před použitím. Většina odborníků doporučuje mít k dispozici 4,5 litru čisté vody denně pro každou osobu (a domácího mazlíčka) ve vaší rodině. Při zásobování jídlem se zaměřte na to, co chcete vy a vaše rodina jíst, a na recepty, na které budete mít čas a energii. Ukládání ingrediencí pro komplexní recepty nepomůže, pokud se budete cítit špatně a nemáte sílu vařit.

 • 0 Vakcína proti koronavirům bude připravena do konce dubna?

  0.00 z 0 Hlasů

  Je velká naděje, že do září se nová infekce koronaviry ztratí vlivem teplého, ne-li horkého léta. To je přesně to, co se stalo s ohnisky respiračního syndromu v Číně a na „Středním východě“ infekce MERS způsobené „příbuznými“ současného koronaviru. V roce 2003 infikoval virus SARS 8096 lidí, z nichž 774 zemřelo, což je nesrovnatelné se současnými čísly, ale je možné, že v té době bylo infikováno výrazně více.   Na pozadí děsivých statistik z fronty antivirového boje přichází také povzbuzující zpráva. Jedná se především o prohlášení Dr. Anthonyho Fauciho, ředitele jednoho ze zdravotnických ústavů v Bethesdě, předměstí Washingtonu. Koncem dubna oznámil možnost zahájení předběžných hodnocení první antivirové vakcíny.   Zaměstnanci se při své práci opírali o dešifrovaný genom viru, který čínská genomika zveřejnila 10. ledna 2020. Dosud byl za rekord považován 20měsíční vývoj vakcíny proti viru SARS, jehož epidemie vypukla v roce 2003.   19. února časopis Nature Biotechnology informoval, že slavná charitativní klinika v Berlíně spolu s evropskými kolegy a s pomocí hongkongských odborníků vyvinula nejméně tucet rychlých a účinných testů na koronaviry. Je možné, že právě díky těmto testům bylo možné rychle lokalizovat ohnisko ve městě v severní Itálii.   V den svého projevu vědci z University of Lincoln, hlavní město Nebrasky, předložili předběžné údaje o použití remdeseviru (Remdesevir) vyrobeného společností Gilead Sciences (GS). Klinické studie tohoto léku začaly za účasti 14 lidí evakuovaných z nechvalně známého Diamond Princess. 12 z těchto evakuovaných bylo infikováno koronavirem. Kromě drogy GS-5734 dostávají lidé léky proti bolesti a kapátka.   WHO považovala remdezevir za dobrý nástroj k léčbě infikovaných virů Ebola a SARS / MERS. Dříve ve Washingtonu tento lék pomohl muži při návratu z Wu-chanu. Zatím však není jasné, zda mu to jen pomohlo.   V samotné Číně probíhají dvě klinická hodnocení. Ale tam, kromě GS, dávají lopanivir a ritonavir, které inhibují proliferaci HIV. To je důležité, protože remdezevir je obdobou přírodních nukleotidů, ze kterých jsou DNA a RNA „vytvořeny“. Obsahuje zbytek kyseliny fosforečné s cyklickou cukrovou molekulou, která je důležitá pro nukleotid, a také dva kruhy - šestičlenné a „hybridní“ s pěti a šesti atomy. Jeden kruh je součástí pyrimidinů (thymin a cytosin) a hybridní jeden - puriny (adenin a guanin), které určují kódující vlastnosti nukleových kyselin.

 • 0 Trendy v moderním nábytku do ložnice

  0.00 z 0 Hlasů

      Cílem každé ložnice je navození uklidňujícího a harmonického pocitu pro příjemný a kvalitní spánek. Aby mohla tato místnost správně fungovat, musí být vhodně zařízená, s čímž vám mohou pomoci následující aktuální trendy v nábytku do ložnice. Světlé barvy a čisté linie Hlavní roli mají v ložnici uklidňující barvy často ve světlých odstínech. V první řadě je nesmírně důležité vytvořit prostor, kde se budete cítit dobře, takže se nebojte zakomponovat oblíbené barvy. Co se týká nábytku, naprostou nadčasovou klasikou jsou dřevěné postele. Díky přírodnímu materiálu a bytelnému zpracování vydrží dlouho a zároveň vyvolávají příjemný a útulný pocit. Do aktuálních trendů patří hlavně čisté a jednoduché linie bez zbytečných dekorací či jiného zdobení. Dřevěný dekor je navíc možné zkombinovat téměř se vším, takže stačí pouze vybrat ten správný odstín. Kvalitní lůžkoviny Kromě samotného nábytku hrají velkou roli také lůžkoviny. Ty by měly být co nejvíce kvalitní a v designovém provedení. Sice jde o detail, ale zároveň se jedná o velmi výrazný prvek každé ložnice. Pohodlí a příjemnost látky navíc přímo ovlivňuje kvalitu spánku. Nezapomeňte na chlupaté polštářky, dekorativní přehozy či například kusový koberec k posteli. Všechny tyto prvky by měly ladit s nábytkem a utvářet funkční a zároveň designové provedení. Chytře řešený úložný prostor V rámci minimalismu a vzdušnosti pokoje je potřeba vyřešit chytré umístění úložných prostorů pro oblečení a další věci. S tím výrazně pomáhají velké skříně, ale výborně poslouží úložný prostor pod postelí, kam je možné urovnat řadu věcí. Kromě velké šatní skříně zauvažujte také nad pořízením komody se zásuvkami, kam pohodlně umístíte například menší kusy prádla. A kde všechen nábytek do ložnice vyberete? Podívejte se na internetový obchod Atan.cz a nechte se inspirovat.      

 • 0 Reklamní pylon je atraktivní způsob propagace

  0.00 z 0 Hlasů

    V posledních několika letech si stále více firem začalo uvědomovat důležitost marketingu a propagačních materiálů. Soustředit byste se však neměli pouze na internetovou reklamu, přestože se momentálně nacházíme v digitální éře, značnou pozornost rozhodně věnujte i offline marketingu. Velké popularitě se těší světelná reklama spadající do rozsáhlého oboru signmakingu. V daném segmentu jsou zahrnuty všechny světelné reklamní prvky, jako je například i reklamní pylon.   Jaké druhy světelných reklam existují? Setkáte se hned s několika variantami, přičemž každá má své přednosti a úskalí. Prvně záleží na tom, co vůbec od takového reklamního nástroje očekáváte, protože třeba jednostranné panely mají jiný účel než pylon.   Jednostranné panely jsou v podstatě světelné boxy s hliníkovým, respektive plastovým tělem. Přední část tvoří plexisklo, případně jiné druhy plastů. Záleží na výrobních technologiích konkrétní společnosti. U jednostranných panelů bývá grafika dvojího charakteru, a to buď řezaná z translucentních fólií, nebo tištěná.   Oboustranné panely nacházejí uplatnění na budovách, kam se umisťují kolmo na fasádu, případně se zavěšují na strop. Záleží na tom, co vám dovolují prostory.   Jako další se nabízí světelné znaky a loga, hranou nasvětlené desky, prořezané panely a plexintarzie. Samostatnou kategorii tvoří reklamní pylon, totemy a věže, které se vyznačují výškou okolo dvou metrů, ba někdy i více. S reklamními pylony a totemy se setkáte docela často, aniž byste si to uvědomovali, například u čerpací stanice. Často bývají vyrobené z hliníkových konstrukcí, která zajišťuje jejich dlouhou životnost.   Kdo nabízí reklamní pylony? Jestliže hledáte specialistu na reklamní pylony, nabízí se vám jich hned několik, ovšem jen někteří dokážou nabídnout kvalitní a spolehlivé služby. V podstatě nezáleží na tom, jestli potřebujete reklamní pylon k obchodnímu domu, supermarketu či čerpací stanici, v každém případě je totiž nezbytné, abyste dokonale upoutali pozornost. Právě k tomu jsou stvořené totemy a pylony od společnosti PROST - orientační systémy.   Výše uvedený výrobce vsází na odolnost žárově zinkované ocelové konstrukce, přičemž si můžete zvolit libovolný tvar koruny reklamní věže. Standardem je jednostranný reklamní panel, ovšem výjimkou nejsou ani oboustranné. Zajímavě působí trojboká a čtvercová koruna. Jestliže máte specifické požadavky, určitě se o ně podělte, společnost vám dokáže vyhovět, pokud je to konstrukčně možné.   Obdržíte kromě jiného zpracovaný projekt, v němž jsou uvedeny veškeré specifikace včetně statických výpočtů, atestů a certifikátů. Tak neváhejte a obraťte se na firmu, která je zkušená ve svém oboru. Staňte se jejím dalším spokojeným zákazníkem.

 • 0 Víte, jak správně vybírat kancelářské židle?

  0.00 z 0 Hlasů

    Vybrat ideální židli, která bude splňovat všechny důležité požadavky, vůbec není tak jednoduchá záležitost, jako by se mohlo na první pohled jevit. Pamatujte si, že nemůžete koupit jen tak ledajaký kousek, ale musíte věnovat dostatek času samotnému výběru. Zdraví na prvním místě Je úplně jedno, zda kupujete kancelářskou židli pouze pro své osobní potřeby do domácí pracovny, anebo zařizujete rozsáhlé kancelářské prostory ve firmě. V každém případě je důležité, abyste vždy mysleli na zdraví toho, kdo na židli bude sedávat. Běžná pracovní doba trvá 8 hodin, což je na sezení poměrně dost. Z toho důvodu by židle měla být ergonomicky tvarovaná a vhodně podpírat pohybový aparát dotyčného.   S dlouhou pracovní dobou se pojí též pohodlnost. Nikdo přeci nechce trávit většinu času na nepohodlné židli, co tlačí. Pro komfortní sezení se vyplatí zvolit různé polohovatelné modely, které umožňují individuální nastavení sklonu židle. Výšku židle volte podle toho, jak vysoký bude kancelářský stůl, protože sedící osoba musí mít dostatek prostoru na nohy. Tření horní strany stehen o spodní část pracovní desky stolu je v každém případě nežádoucí. Myslete na praktičnost Se zařizováním firemních prostor se též pojí konferenční židle, jež nesmí chybět v žádné zasedací místnosti. Při jejich výběru nemusíte tolik dbát na ergonomičnost, jelikož na ně člověk sedá jen občas. Myslete však na praktickou stránku věci a rozmyslete si, zda chcete, aby se daly například stohovat či složit, až zasedání skončí. Vždy se také držte jednotného designu, jinak by prostor působil velmi nevzhledně a nesourodě.   Velký výběr kvalitních židlí nabízí například společnost PrimaŽidle.cz. Kromě kousků do kanceláře v jejich nabídce naleznete i dětské židle či jídelní stoly. Sečteno a podtrženo, zkrátka židle a nábytek prakticky do každého typu interiéru. Navštivte jejich e-shop a vyberte si z jejich rozsáhlé nabídky produktů přesně to, co aktuálně potřebujete.

 • 0 Chcete mít přehled v oblasti auto-moto? Čtěte tento magazín

  5.00 z 1 Hlasů

    V současné době sice existuje nespočetné množství magazínů, které se zaměřují na aktuální dění z automobilového a motoristického světa, ovšem ne všechny dokážou nabídnout praktické a ověřené informace. Často se setkáte s tím, že jsou v některých článcích faktické chyby, protože autor je špatně přeložil ze zdrojové stránky. Pokud hledáte vskutku kvalitní online magazín, jenž vám poskytne den co den notnou dávku informací o automobilech a motorkách, máme pro vás jeden skvělý tip. Představujeme vám online magazín Moto & CARs, kde si na své přijdou jak příznivci rychlých aut, tak i milovníci moderních technologií a nadšenci do motorek. Chcete se dozvědět také něco o financování? Čtete rádi o zajímavostech? V takovém případě je pro vás výše uvedený server jako stvořený. Články jsou rozdělené do přehledných kategorií V první řadě vás potěší, že motoristický magazín má články rozdělené do několika kategorií, takže zavítáte vždy do té, která vás zajímá. Přímo na úvodní stránce jsou nejnovější články z auto-moto světa. U snídaně si tak přečtete, co chystají jednotlivé automobilky za modely, jaké motorky spatří světlo světa či jaké události se ve světě chystají. Stejně tak automobilový magazín myslí na čtenáře, kteří se rádi dívají na videa. Podívejte se na video luxusního modelu Bugatti Royale nebo ultra rychlé motorky od NXT Motors. Všechno na jednom místě Internetový magazín má také stránku na sociální síti Facebook. Pokud ji budete sledovat, o nových článcích se dozvíte i přes Facebook. Server se nezaměřuje ale jen na aktuality ze světa automobilů a motorek, také vám poskytne praktické rady. Jak poznat stočený tachometr? Jak cestovat se psem v autě? Za jak dlouho po požití alkoholu můžete za volant? I taková témata v magazínu najdete. ­

 • 0 Ozvučte svoji obec moderním bezdrátovým rozhlasem

  0.00 z 0 Hlasů

    Obecní rozhlas je neoddělitelnou součástí našich obcí a ani v době informačních technologií svůj význam neztrácí. Je osobnější než třeba internet a pro mnoho lidí znamená nejsnadnější přístup k obecným informacím. Na instalace bezdrátového rozhlasu se specializuje již od roku 1994 firma EL-MIK. Skvělým řešením pro každou obec je bezdrátový rozhlas. EL-MIK nabízí nejmodernější dostupné zařízení pod označením BIS III. Právě tímto zařízením doporučuje firma nahradit staré vysloužilé rozhlasy v obcích. Systém je schválen Ministerstvem vnitra a je tak oficiálně vhodným i pro varování a vyrozumění o mimořádných událostech, jako jsou havárie, živelní pohromy, požáry apod. Současně jej lze samozřejmě používat i pro informování o životě v obci, různých událostech či pro komerční informace. Je bezdrátové řešení skutečně stejně dobré jako to drátové? Systém BIS II-digi je plně zálohovaný, a tedy funkční i při výpadku elektrické energie. Technické řešení umožňuje spuštění varování i v případě nepřítomnosti obsluhy v úřadě. Bezdrátový rozhlas na klíč EL-MIK nabízí řešení pro rozhlas bezdrátový zcela na klíč. Firma navrhne nejvhodnější řešení městského a obecního rozhlasu, zajistí jeho dodávku, montáž a zprovoznění celého systému. Zajistí rovněž zpracování studie a měření pokrytí signálu. Vždy nabídne řešení, které je cenově přijatelné pro konkrétní obec. Dále firma zajišťuje kompletní záruční a pozáruční servis rozhlasů, takže obec získává nejen dodavatele, ale současně partnera pro bezproblémovou službu s vždy funkčním zařízením. Profesionální ozvučení od EL-MIK Společnost zajišťuje i ozvučení škol školním rozhlasem, sportovních hřišť, kulturních zařízení, smutečních síní, hřbitovů či nádraží. Realizuje též kompletní dodávky a montáže zařízení pro jednotný čas, dorozumívacích zařízení, kamerových systémů a telefonních ústředen. Toto vše pro vás EL-MIK na klíč naprojektuje, dodá, namontuje a následně i bude v případě potřeby servisovat. Pro mikroregiony a obce je tak EL-MIK skvělým partnerem pro řadu praktických řešení a není nutné komunikovat s velkým počtem různých dodavatelů.

 • 0 4 tipy, jak konečně zhubnout

  0.00 z 0 Hlasů

    Splnit si sen o štíhlejším a hlavně zdravějším těle nemusí být tak složité, jak by se mohlo zdát. Dobrou zprávou je, že pílí, konzistentním přístupem a pravidelnými zdravými návyky se mohou dít zázraky. Zapomeňte na drastické krátkodobé diety a konečně zhubněte zdravě a hlavně dlouhodobě. Jezte vyváženou stravu Poučka, kterou najdete naprosto všude. Má ale své velmi dobré odůvodnění. Bez vyvážené a správně nastavené stravy si totiž celý proces výrazně prodloužíte, případně úplně znemožníte. V jídelníčku vsaďte na kvalitní čerstvé potraviny a dostatek bílkovin. Dobrou inspirací může být článek týkající se 7 pravidel redukčního jídelníčku, kde najdete cenné tipy, na co si dát pozor. Nastudujte si důležité informace V dnešní době máme obrovskou výhodu, že všechny důležité informace jsou dostupné na jednom místě. Stačí si pouze vybrat kvalitní magazín o zdravém životním stylu a fitness a čerpat návody, rady a příklady, jak se dá zhubnout. Příkladem takové stránky, kde najdete pestré spektrum kvalitních článků je například www.fittyn.cz. Naučte se cvičit podle tepové frekvence Pro spalování tuků je ideální aerobní cvičení. Jde například o jízdu na kole, běh, bruslení a podobně. Základem je sledování tepové frekvence, která by se měla pohybovat kolem 70 % maximálního tepu. Se sledováním aktuálního stavu a toho, nakolik byl váš trénink efektivní, mohou pomoci nejrůznější fitness náramky a sporttestery. Přečtěte si také další články týkající se cvičení, protože správná technika chrání před úrazy a přináší lepší výsledky. Využívejte spalovače tuků Spalovače tuků jsou vhodným doplňkem, jak můžete ještě o kousek zefektivnit snahu o hubnutí. Například kofein je výborný nakopávač před tréninkem. Pamatujte si však, že spalovače jsou pouze jakýmsi doplňkem a největší výsledky dělá strava a pravidelný pohyb.      

 • 0 Nová éra hazardních (ONLINE) her!

  0.00 z 0 Hlasů

    Kamenná casina, herní starý Kajot automaty, se už pomaličku vytrácejí z měst a vesnic. Doby, kdy jsme chodívali do zakouřených hospod, barů a vídávali jsme „štangasty u beden,“ je už dávno za námi. Například v Praze, se chystá další vyhláška na boj proti hazardu neboli jeho regulace. Což je asi dobře, že ano? Určitě by to mohlo dodat lepší obraz pro naše hlavní město a celou republiku. Ale… Z hospody za počítač Přichází nová éra internetových casin! Takže z těch zmíněných hospod, barů, přichází hazardní automaty na internet. Není to zas taková ohromná novina. Jelikož internet, je tu už od roku 2000, ale o 20 let později, začíná mít casino online velký bum neboli rozkvět! Co tím chce básník říct, že před hazardem, nebo i technikou, jen tak člověk neuteče. Jaké jsou výhody casino online oproti normálnímu casinu Tento nový trend, má naštěstí nějaké výhody! Prvně, jsou velké regulace a kontroly hráčů! Hráči si nemohou bez určitého věku (18 let), online automaty vůbec zahrát. A buď mě k sobě upřímný, kdo z nás, z doby mladistvého nějaké ty automaty v hospodě, nebo v baru neochutnal (Vidina ke štěstí). Dále pokud o sobě víte, že dokážete hrát (prohrát) velké částky, casino vás hlídá. V casinu máte možnost využít omezující prostředky, které vás nepustí za určité limity! Viz. například online casino SynotTip. Poslední, třetí taková nejpopulárnější výhoda, jsou casino bonusy! Vy jakožto nový hráč, nebo i stávající hráč, dostáváte automaticky speciální bonusy za vklad anebo i za registraci. Takže nepotřebujete peníze, abyste si mohli samotné casino online vyzkoušet, a ještě můžete i něco vyhrát! Otázkou tedy zůstává, jaké hazardní hry jsou lepší? Automaty na internetu, nebo v hospodách, nebo vůbec?!   Zákaz účasti osob mladších 18 let! Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.