Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 • 0 Nový trend: originální design garážových vrat

  0.00 z 0 Hlasů

    Garáž dříve byla většinou za domem a nijak zvlášť se na její údržbu nedbalo. V moderních novostavbách už je ale součástí domu a často v jeho popředí, proto by i její vrata měla se zbytkem domu dokonale ladit.   Ve starých zástavách se zatím stále ještě potkáváme spíše s oprýskanými, zrezivělými vraty o které se léta nikdo nestaral. Nové domy ale mají sladěný vzhled již od plánů architekta, často jsou však jeden jako druhý. Touha mít hezké prostředí nejen v domě, ale i kolem něj a také mít možnost se odlišit je důvod, proč jsou nové trendy ve vzhledu garážových vrat stále oblíbenější. Při plánování domu, ale také při rekonstrukci nebo dostavbě garáže si tak můžeme vybrat vrata podle svých představ. Garážová vrata jsou velká a dobře viditelná plocha s mnoha možnostmi designu. Pro úpravu vzhledu garážových vrat je možné využít jednu ze tří technologií a dosáhnout tak dokonalého výsledku.   Oblíbená a nestárnoucí klasika je imitace dřeva. Moderní technologie kašírování umožňuje výběr z více než 35 typů imitace dřeva nebo z 25 typů imitací kovů. Skvěle tak sladíte garážová vrata s parapety, okny nebo dalšími doplňky u svého domu. Digitální potisk garážových vrat je originální řešení, jak mít vrata opravdu podle svých představ. Umožňuje totiž na materiál panelů natisknout imitaci dřeva, betonu nebo nerezových dekorů, ale bez problémů zvládne i individuální design na přání. Na svých garážových vratech tak můžete mít jakýkoli obrázek, od maleb vašich dětí přes abstraktní vzory až po fotky z dovolené. Úspěch u sousedů i kolemjdoucích je zaručen. Obrovský výběr barev nabízí RAL vzorník, kromě základních barev z nabídky můžete vybírat z více než 3000 barev pro vaše garážová vrata. Jistě si tak vybere každý přesně tu barvu a její odstín, který bude dobře ladit s exteriérem domu.   Vjezd do garáže už dávno neslouží jen k tomu, abychom skrz něj zajeli do garáže autem a dál si ho nevšímali. Nové trendy v oblasti designu, vlastní motivy a dokonalý vzhled garážových vrat z nich dělají skvělý doplněk vzhledu celého domu a navíc ho odliší od ostatních. Originální vzhled vašich garážových vrat zaujme a bude vám dělat radost při každém odjezdu i návratu domů.      

 • 0 5 způsobů, jak vydělat peníze na kryptoměně

  5.00 z 2 Hlasů

  Pravděpodobně jste už slyšeli o kryptoměnách a zajímá vás, jak si díky nim můžete vydělat peníze? Možná už máte základní pojmy k tomuto tématu a dospěli jste k závěru, že je to pro vás příliš obtížné? Věřte mi, mýlíte se! Každý se může naučit, jak vydělat peníze pomocí kryptoměn. 1. Koupit a počkat Pokud jde o nejjednodušší a nejdostupnější způsob, jak vydělat peníze na kryptoměně, strategie nákupu a čekání je pravděpodobně ta, kterou každý z nás chápe nejlépe a bez jakýchkoli dalších znalostí. Všechno je velmi jednoduché - kupujete zajímavá aktiva (například akcie) a poté počkáte, až se jejich hodnota zvýší, abyste je mohli výnosně prodat. V případě kryptoměny je princip přesně stejný. 2. Kupujte a přijímejte dividendy Výše popsaná strategie generuje příjmy, když konečně prodáte měnu za vyšší cenu. Existují však měny, se kterými dostanete peníze za jejich uložení. Díky tomu je tento způsob výdělku velmi zajímavý, a pokud chcete začít vydělávat na kryptoměně, pak byste to určitě měli vyzkoušet. 3. Vytyčování Jedná se o kombinaci prvních dvou strategií: koupíte měnu, ponecháte si ji u sebe, plánujete ji v budoucnu výhodněji prodat a obdržíte dividendy za skladování. To je opravdu skvělý způsob pro ty, kteří se snaží vydělat peníze na kryptoměně. 4. Těžba Toto je jeden z nejlepších způsobů, jak vydělat peníze pomocí altcoinů, protože je velmi pasivní: stačí si koupit správné vybavení (farmu), nastavit a zajistit funkčnost. To je vše! Je tu jen jeden problém ... nákup vybavení. Samozřejmě můžete těžit z kryptoměny bez přítomnosti nákladného superproduktivního vybavení, ale čím lepší je, tím rychleji to funguje a tím větší je šance na vydělávání. Princip těžby spočívá v tom, že počítače řeší složité matematické problémy. Ve skutečnosti prodáváte výpočetní výkon počítače pro kryptografii, a čím více této energie, tím více vyděláváte. 5. Hra na kryptoměnové burze Tato aktivní metoda generování příjmů je určena pokročilým uživatelům, protože vyžaduje denní analýzu směnného kurzu a rozhodnutí na základě této analýzy. Kryptoměna je velmi nestabilní a její cena se může během dne dramaticky změnit, takže neustálá analýza směnného kurzu a efektivní provádění transakcí mohou přinést dobrý příjem. Musíte jen koupit nějakou měnu a prodat ji za hodinu. Odborníci nedoporučují tuto metodu pro začátečníky a ty, kteří nemají možnost strávit celý den před monitorem.

 • 0 Zajímavá fakta o pokladech Moskvy

  5.00 z 2 Hlasů

  Na území hlavního města v Rusku bylo zakopáno obrovské množství pokladů.   V XVIII. století žil Ivan Osipov v Zaryadye, stal se slavným moskevským lupičem Vankou Cainovou. Kolem Moskvy obíhaly legendy, že někde poblíž jeho domu bylo skryto nespočet pokladů. Cain sám byl zatčen a poslán na tvrdou práci, ale ani při mučení neodhalil tajemství - kde byl poklad skrytý. Před několika lety bylo v parku Zaryadye objeveno 20 kg stříbrných mincí. Ale tento poklad neměl nic společného s Vanka Cain - byl pohřben mnohem dříve, v XV.-XVII. století.   Zajímavý poklad byl nalezen na počátku 19. století při opravě věží a zdí Kremlu. Stavitelé vykopali bronzovou misku s měděnými mincemi. Výjimečností nálezu bylo, že pohár byl vyroben na konci XVI. - na počátku XVII. století, ale mince byly starověké římské. Na misce je nápis: „Bratr dobrého muže.“ Poklad získal slavný moskevský sběratel P.F. Karabanov.   Jedna z největších mincoven v Moskvě byla objevena 20. dubna 1996 na území, kde se nachází Old Gostiny Dvor. Ve dvou džbánech bylo skryto 95 249 stříbrných ruských kopejek a 335 tolarů. Pravděpodobně v XVII. století tyto peníze patřily bohatému obchodníkovi.   V roce 1970, v Ipatievsky Lane, bylo při výkopových pracích nalezeno 74 kilogramů stříbrných mincí ze 17. století. Byly uložené v měděné pánvi v hloubce asi šesti metrů. V té době byly do Ruska ve velkém množství dováženy španělské mince, stejně jako mince z jiných evropských zemí. Navíc ne jako platební prostředek, ale pro ražbu ruských mincí, a to z důvodu nedostatku stříbra.   V jednom ze starých domů na Tverské ulici byly při výměně podlah nalezeny tři „litinové“ tyče. Několik let se používaly pro domácí účely. Někteří obyvatelé si však mysleli, že „litina“ je příliš těžká. Ukázalo se, že tyče byly vyrobeny z čistého zlata a každá vážila 2,5 kilogramu. Ukázalo se, že v době carského Ruska zde žil bohatý bankéř. Pravděpodobně maskoval zlato jako litinu.   V roce 1988 byl na území Kremlu nalezen poklad sestávající z více než 300 položek. Archeologové to nazývají „pokladem Kremlu“. Zahrnoval: stříbrné hřivny, náramky, korálky, prsteny. Předpokládá se, že všechny tyto poklady patřily rodině moskevského prince Vladimíra Jurijeviče. Poklad skryli v roce 1238 během obležení Moskvy armádou Batu.   27. května 1606 byl False Dmitrij I. vyloučen z trůnu a zabit v Moskvě. Brzy se ukázalo, že 300 000 rublů - zmizela beze stopy z pokladnice. Nelze je najít, ale existují zvěsti, že jsou někde v Moskvě ukryté.

 • 0 Slavní lidé závislí na hazardu

  5.00 z 2 Hlasů

  Psychologové uvádějí několik důvodů pro hazardní hry. To je osamělost, chamtivost, lenost a tak dále. Mezi hráči však byli velmi slavní lidé, kteří utratili za své závislosti takové částky, že pro obyčejného člověka by bylo těžké si je jen představit. Biografové Alexandra Sergejeviče Puškina vypočítali, že svým literárním dílem vydělal více než 250 000 rublů v bankovkách. V první polovině XIX. století to bylo hodně peněz. Básník však prohrál podstatnou část svých prostředků v kartách. Po jeho tragické smrti císař Nicholas I. nařídil z jeho majetku státní pokladně splatit všechny dluhy. Jednou v zahraničí navštívil kasino Fedor Michajlovič Dostojevský. Možnost snadného vydělávání peněz tak fascinovala spisovatele, že se stal pravidelným zákazníkem. Dostojevský se nedokázal zastavit a nakonec ztratil všechno, dostal se do dluhů. Svůj román „The Player“ napsal za 26 dní pouze za účelem získání peněz od vydavatele a splácení obrovských dluhů. Stejným chladnokrevným hráčem byl slavný ruský cestovatel Nikolaj Michajlovič Przhevalský. Rád opakoval větu: „Hraju proto, abych získal nezávislost.“ A nebyla to prázdná slova. V zimě roku 1868 vyhrál za jeden večer 12 000 rublů a řekl, že nyní je bohatým mužem a může být nezávislý na službě. Przhevalský byl skutečně schopen s výhrami financovat své výpravy. Anglický fotbalista Michael Chopra připustil, že utratil za sázky až 20 000 liber za den. V důsledku toho dlužil více než dva miliony přátelům a příbuzným. Když sportovec podepsal smlouvu s klubem Sunderland, podepsal samostatnou dohodu, že podstoupí kurz psychoterapie a přestane sázet na sportovní akce. Manželka slavného hollywoodského herce Ben Affleck věří, že by měl být její manžel léčen kvůli závislosti na hazardních hrách, tráví v kasinu příliš mnoho času. Sám Ben si je jistý, že má kontrolu nad sebou samým a nečelí bankrotu, protože majetek herce přesahuje 70 milionů dolarů. Profesionální basketbalista Michael Jordan uvedl, že je připraven účastnit se všech akcí, kde je vzrušení a peníze. Ztratil významnou část svých obrovských příjmů v kasinu. Majitelé klubů, ve kterých Jordan hrál, vynakládali veškeré úsilí, aby ho závislosti na hazardu zbavili, dokonce hrozili, že ho převedou do nižších divizí. Herec George Clooney může být nazýván obětí role. Ve filmu „Jedenáct přátel oceánu“ byl obsazen jako vůdce gangu, který se zabýval loupežemi hazardních her. Clooney si na tuto roli zvykl tak, že se stal spoluvlastníkem jednoho z kasin v Las Vegas.

 • 0 Numismatika - zajímavá fakta

  5.00 z 2 Hlasů

  Numismatist je sběratel, který sbírá mince z různých zemí a dob. Toto je jeden z nejčastějších typů sbírání, po celém světě jsou miliony fanoušků numismatiky. Podobné koníčky se v Evropě začaly objevovat v období renesance. A v XVIII. století se profesor Johann Heinrich Schulze stal prvním vědcem, který zahájil pravidelnou přednášku o mincích.   Jedním z nejznámějších numismatiků je Art Cole Jirsi. Začal se zajímat o sběr na začátku dvacátého století a nasbíral asi 1 000 mincí. Faktem však je, že Art Cole Jirsi sbíral pouze nejvzácnější mince. Stačí říct, že „nejlevnější“ v této jedinečné sbírce stála asi 15 000 $.   Dobrou sbírku mincí má také obyvatelka jedné z vesnic Novgorodské oblasti. Ale nekoupila je na aukcích, ale během zemědělské práce je našla na své zahradě.   Za jednoho ze zakladatelů numismatiky v Rusku se považuje německý vědec Christian Martin Frent. V roce 1807 byl pozván k vyučování na Kazaňské univerzitě. Zde se začal zajímat o sbírání mincí Zlaté hory. O tři roky později, když smlouva vypršela, se Frent rozhodl nevrátit se do své vlasti, ale zůstat navždy v Rusku.   I zástupci romanovského carova domu měli rádi numismatiku. Například vnuk císaře Nicholase I., vévoda George Michajlovič vlastnil jednu z největších sbírek na světě. Samotný katalog mincí zabíral celou skříňku. V roce 1909 napsal poslední vůli, podle níž se sbírka po smrti prince má přenést do Ruského muzea. Osud však rozhodl jinak, v roce 1919 byl zastřelen Georgij Michajlovič a sbírka skončila v zahraničí. V současné době se většina nachází na Smithsonovské instituci ve Washingtonu.   Mladý kluk z USA si ani nedokázal představit, že by ho večeře v pravidelné kavárně obohatila o několik tisíc dolarů. Při platbě si všiml 5 centů vydaných v roce 1912. Ukázalo se, že takové mince byly vyrobeny v malém vydání a numismatici je vysoce oceňují.   Američan Bruce McNell se začal zajímat o sběr mincí ve věku 8 let, a to ve chvíli, kdy poprvé album s mincemi spatřil. Časem se koníček stal vážným obchodem: Bruce nejen sbíral mince, ale také poskytoval placené rady numismatikům. Kromě toho je majitelem velkého obchodu s mincemi. A jeho celkové jmění se odhaduje na dvě stě milionů dolarů.   Ekonomové se domnívají, že numismatika může být nejen koníčkem, ale také prostředkem k investování. Hodnota mincí, zejména vzácných, každým rokem roste. Takový sběr vám umožní ušetřit peníze z inflace.   A tam, kde je spousta peněz, existuje touha si je přizpůsobit. Například před dvěma lety byla v muzeu v Berlíně ukradena 100 kilogramová zlatá mince. Toto je „Big Maple Leaf“, mince vydaná v roce 2007 královskou mincovnou Kanady. Podle odborníků je jeho cena přibližně 3 700 000 EUR.

 • 0 Minibus Volkswagen - jaké jsou výhody značky?

  5.00 z 2 Hlasů

    Německý koncern se od svého založení zaměřuje na vytvoření „lidových aut“. V průběhu let nashromáždily obrovské zkušenosti, které jim v kombinaci s moderními technologiemi umožňují vytvářet spolehlivá auta středního cenového segmentu.   Technické, funkční výhody mikrobusů Volkswagen   Poptávka po mikrobusech značky Volkswagen však není jen nákladem. Má také řadu výhod:   působivé motorické zdroje; snadnost opravy a údržby; slušné technické specifikace.   Návrháři věnovali velkou pozornost pohodlí řidiče a cestujících. Jedná se o pohodlná sedadla s důležitou podporou bederní a krční páteře. Elektronické systémy usnadňují jízdu a pomáhají přesně parkovat v stísněných prostorech.   Důležitou výhodou mikrobusů Volkswagen je hospodárná spotřeba paliva se slušnou silou. To poskytuje vysokou dynamiku, ovladatelnost, snižuje náklady na pronájem. Proto jsou auta stejně pohodlná ve městě i na dálnici. Dají se účinně využít pro každodenní úkoly, výlety na krátké a velké vzdálenosti.   Na vysoké úrovni je bezpečnostní systém, který zahrnuje pasivní prostředky:   opěrky hlavy; bezpečnostní pásy; konstrukce tlumící rám těla; čelní, boční airbagy. Aktivní bezpečnost představují elektronické systémy (kontrola trakce, směrová stabilita), které pomáhají udržet vůz pod kontrolou u kluzkých silnic. To výrazně snižuje riziko úrazu.   Nejlepší řešení pro osobní dopravu Dodávky Volkswagen se široce používají pro přepravu osob a zboží. Zde prostornost neohrožuje pohodlí a funkčnost. V případě potřeby se sedadla sklopí, což značně rozšiřuje zavazadlový prostor. Zákazník dostane příležitost přepravovat osobní věci, domácí spotřebiče, materiály, kompaktní vybavení.   Na cestách mohou cestující poslouchat hudbu, nabíjet chytré telefony, relaxovat. Salón je vybaven výklenky, háčky na věci, držáky nápojů. Je to nejlepší volba pro výlety a na firemní akce (konference, semináře), volný čas, rodinné oslavy.

 • 0 Počítačová diagnostika, co to je?

  5.00 z 2 Hlasů

    Ve voze jsou elektronické řídicí jednotky, které se běžně používají jako mozek. Z „mozků“ pomocí skeneru lze číst chyby a provozní parametry. Proces čtení chyb se obvykle nazývá počítačová diagnostika. Většina motoristů věří ve všemocnost počítačové diagnostiky. Zkušení diagnostikové říkají: „Chyby čtení nejsou diagnostika, mazání chyb není oprava.“   Mozky přijímají informace ze senzorů. Například: teplota, rychlost, tlak atd. Na základě těchto informací mozek řídí činnost automobilových systémů, jako je motor, ABS, klimatizace atd. Pomocí ovladačů: zapalovacích svíček, vstřikovačů paliva, ventilů atd. Informace ze senzorů a řídicích signálů se nazývají provozní parametry.   "Mozky" porovnávají přijaté informace navzájem, stejně jako s řídicími signály, a pokud odhalí nesrovnalost, zapíše odpovídající kód chyby do své paměti. Většina chyb neukazuje poruchu, ale pouze určuje směr jejího vyhledávání.   Příklad: P0131 Senzor 1 nízkého napětí motoru kyslíkového senzoru motoru 1 Senzor 1 je velmi běžný. K této chybě může dojít z následujících důvodů:   Netěsní sací potrubí. Výfukové potrubí uniká. Znečištění vstřikovače paliva. Znečištění palivového filtru. Špatný výkon palivového čerpadla. Porucha senzoru průtoku vzduchu nebo senzoru absolutního tlaku. Vadný obvod senzoru kyslíku.   Chcete-li zjistit, který z výše uvedených důvodů způsobil chybu, je nutné analyzovat parametry motoru, provést další měření. K provedení těchto prací jsou zapotřebí nástroje, vysoce kvalifikovaný diagnostik a čas.   "Mozek" spouští program pro vyhledávání chyb P0131, pouze pokud jsou splněny následující podmínky (u různých výrobců se mohou lišit):   Teplota motoru je nad 80 ° C. Rychlost vozidla je vyšší než 64 km / h. Určité zatížení motoru.     Může nastat jiná situace: bezohledný diagnostik může nabídnout programové vypnutí senzoru kyslíku za další peníze, po kterém chyba přestane nastat. V tomto případě bude motorista čelit zvýšení spotřeby paliva. Proto si musíme pamatovat na pravidlo, že „mozky“ pouze plně funkčního vozu jsou přeprogramovány!

 • 0 Co je to tuning do auta?

  5.00 z 2 Hlasů

    Když jsme toto slovo slyšeli vícekrát, přemýšleli jsme, co zahrnuje čipové ladění motoru?   Auta, která prošla laděním čipů, mají:   upravené korekční faktory v paměti ROM; zvýšením plnění válců a změnou složení směsi - zvýšená účinnost motoru; dynamické vlastnosti motoru se stávají pružnějšími; při nižších rychlostech je motor nastartován.   Přenositelnost provozních parametrů motoru Pro všechny vývojáře je dnes hlavní cenotvorba, hospodárnost, toxicita výfukových plynů a životnost motoru.   Zvažte kladné a záporné stránky ladění:   v důsledku nižšího zpětného rázu je zdroj motoru vyšší než u silnějšího motoru, což je podobný parametr; méně náročné na kvalitu paliva. Vzhledem k závažným požadavkům na úroveň toxicity jsou vývojáři nuceni překládat provoz motoru pomocí libových směsí a instalovat katalyzátory.  Zlepšení některých ukazatelů zpravidla způsobuje zhoršení jiných ukazatelů. Proto si můžete vybrat: důvěřovat vývojářům nebo projít experimenty. S motorem můžete udělat hodně, ale ne vždy je modernizace skutečně nákladově efektivní. Je snazší investovat do nákupu automobilu s výkonnějším motorem. Ale pokud jste se přesto rozhodli pro vyladění, pamatujte, abyste získali vyšší návratnost vozu, vyplatí se zvýšit plnění válců a změnit složení směsi.   Co je ladění čipů? Chceme-li změnit provoz motoru beze změny mechanických součástí, existují dva způsoby:   změna příchozích signálů; změňte korekční faktory v paměti ROM. Jinými slovy, v jakémkoli kontrolním mechanismu je stanoven program jeho práce. Pro různé provozní režimy ROM je stanovena sada korekčních faktorů. Nezbytné parametry pro ovládání podřízených zařízení se vypočítají v souladu s příchodem dat a sadou korekčních faktorů, které jsou vloženy do ROM.   Nastavitelné parametry pro ladění čipů Pokud chcete zvýšit výkon motoru, můžete změnit úhel náběhu motoru, dobu vstřikování, vypnout nebo opravit provozní režim systémů, které řídí velikost plnicího tlaku a další parametry motoru. Je také možné zvýšit maximální povolené otáčky motoru a maximální možné otáčky vozidla (s ohledem na elektronické omezení).

 • 0 Jak si vybrat auto

  5.00 z 3 Hlasů

    Recept na správnou volbu je jednoduchý: používejte pouze zdravý rozum. Čím více výrazů přidáte do vzorce podle vašeho výběru, tím přesnější bude. Na jaké parametry byste se měli nejprve zaměřit: rozměry a tvar auta; výkon motoru; vybavení; nové auto nebo ojeté; cena. Ale to vše porovnáte později. Nyní je hlavní věcí zjistit, proč potřebujete auto. Chcete-li se rozhodnout z různých možností, zeptejte se sami sebe, co máte v úmyslu přepravit, kam, s kým a kdy cestovat. Správné odpovědi na tyto otázky vám řeknou, jaké auto potřebujete. Rozměry auta Pokud plánujete použít auto na cesty do práce samostatně nebo s jedním či dvěma cestujícími, bude kompaktní sedan velmi dobrou volbou. Čím menší je velikost automobilu, tím snazší je pro něj najít místo na parkovišti a manévrování v davu. Pravidelné víkendové výlety do chaty - to je jiný případ. Děti, příbuzní, věci, sazenice na jaře a pěstované plodiny na podzim - to je to, co musíte přepravovat. Velké zadní dveře hatchbacku nebo kombi umožňují nakládku a přepravu i malé ledničky, pokud je to nutné. Vozidla s takovými karoseriemi jsou samozřejmě o něco dražší než sedany, ale tyto výdaje jsou odůvodněné. Výkon motoru Na rozdíl od všeobecného přesvědčení má samotný výkon motoru malý vliv na spotřebu paliva. Stačí porovnat jeho hodnotu u automobilů, které se liší pouze motorem - ukáže se, že je téměř stejný. Ve městě s hustým a pomalým provozem nezáleží na motorické energii. Pokud jde o spotřebu paliva, je více závislá na hmotnosti vozidla, jeho technickém stavu, zatížení a stylu jízdy.   Komfort Komfort a „excesy“ vždy stojí další peníze. Zvažte své finanční možnosti a přemýšlejte o tom, zda je třeba platit za vyhřívaná elektrická okna a zrcátka, klimatizaci a další zařízení, která nejsou vždy nutná. Možná je moudřejší nepřeplatit a otáčet raději okna klikou. Výběr převodovky podléhá stejným argumentům. Automatická převodovka je určitě výhodnější. Zejména v městských dopravních zácpách. Pokud není dostatek peněz, vůz s manuální převodovkou vám také poslouží. Nové nebo použité? Dvouleté auto s nízkým počtem najetých kilometrů stojí o 20-25% méně než přesně stejné nové. Další výhodou této možnosti je, že všechny možné závady z továrny již byly odhaleny a odstraněny prvním vlastníkem. Získáte tak otestované a zaběhnuté auto. Nové auto vám vydrží delší dobu, pokud plánujete pravidelné dojíždění a cestování. Rozhodnutí je na vás!

 • 0 Stále přemýšlíte, zda si koupit novou Mazdu?

  5.00 z 2 Hlasů

    V roce 2018 došlo k prudkému nárůstu popularity automobilů Mazda i na českém trhu. Crossover Mazda CX-5 vstoupil do top 25 nejprodávanějších automobilů příkladně v Rusku. Od začátku roku bylo prodáno asi 20 tisíc kusů tohoto modelu. Mezi nejprodávanější SUV světa patří Honda HR-V, Mazda CX-5 nebo Mercedes-Benz GLC. Trocha analýzy Co způsobilo nárůst tržeb modelů Mazda? Zaprvé, zvýšená touha po praktičnosti. Po mnoho let je pověst automobilů Mazda na vrcholu. Vyznačují se dlouhou životností, nepřítomností hrubých vad z továrny a dobrými výkonnostními charakteristikami. Mazda se může pochlubit nízkou spotřebou paliva, vynikající mobilitou a přítomností elektronických pomocných systémů, které zjednodušují jízdu ve městě i na příměstské dálnici. Za zmínku stojí jejich nadčasový design. Bez ohledu na to, kolik let uplynulo od nákupu, auto vždy vypadá velmi působivě a přitahuje pozornost ostatních. Hlavní výhody Důležitou roli hrála kompetentní politika koncernu Mazda zaměřená na zvýšení dostupnosti automobilů pro evropský trh. Stroje prodávané prostřednictvím obchodních zastoupení se podrobují důkladné diagnostice a předprodejnímu školení. Kupující si může být jistý, že v blízké budoucnosti nový automobil nebude vyžadovat opravy a další finanční investice. Pokud jde o opravy a údržbu, lze to provést také v technickém centru autorizovaných prodejců. Zde se také prodávají originální náhradní díly a spotřební materiál. Vedení společnosti Mazda se vždy stará o své zákazníky. Proto funkčnost dealerské sítě roste, aby se zjednodušilo řešení mnoha úkolů souvisejících s procesem nákupu, prodeje a provozu automobilu. Mazda CX-5 Pokud se Němci vydali cestou snižování velikosti motoru a používání turbodmychadla, Japonci u Mazdy, vybrali jiné řešení - používají atmosférické motory, díky nimž jsou výkonnější a hospodárnější pomocí technologií SKYACTIV. Pouze motory z této řady byly umístěny na CX-5 . Podstatou této technologie je zvýšený kompresní poměr (LF) motoru, který se rovná 14 jednotkám (obvykle 10 až 12 u benzínových motorů), což přispělo ke zvýšení účinnosti. Někteří majitelé měli potíže se startováním benzínových motorů při nízkých teplotách. Tomuto problému lze předejít použitím oleje 0w-20 doporučeného výrobcem. Za zmínku stojí, že jednou z nevýhod tohoto automobilu jsou vysoké náklady na údržbu. Podle předpisů Mazda musí být údržba prováděna každých 15 000 km.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz