Cookie Consent by Free Privacy Policy website
 • 0 Jak doplňovat vitamín C? Vsaďte na přírodní doplňky stravy

  0.00 z 0 Hlasů

  Vitamín C je důležitý pro efektivní fungování imunitního systému. Jde také o důležitý antioxidant, který chrání buňky před volnými radikály. Získat dostatečné množství ze stravy však může být občas komplikované. A z toho důvodu je dobré nezapomínat na doplňky stravy. Jak vybrat ty kvalitní a na čem záleží v případě vitamínu C? Přírodní nebo syntetický vitamín C? Řada doplňků stravy obsahuje syntetickou kyselinu askorbovou. Ta je svým chemickým složením v zásadě jako vitamín C, ale velký rozdíl spočívá ve vstřebatelnosti a biologické využitelnosti v organismu. Tady totiž jasně vítězí vitamín C získaný z přírodního zdroje. Takové céčko totiž dokáže tělo mnohem lépe zpracovat, což znamená i lepší efekt při používání. Nemluvě o tom, že kvalitní přípravek založení na přírodním složení neobsahuje žádná zbytečná aditiva a příměsi. Kapsle s extraktem z brazilské třešně A odkud může pocházet vitamín C dostupný v doplňku stravy? Bohatým zdrojem je například brazilská třešeň acerola. Ta bývá označována jako potravina s vůbec nejvyšším obsahem vitamínu C na světě. Není se tak čemu divit, že jsou výsledné kapsle s extraktem z aceroly plné tohoto důležitého vitamínu a představují opravdu účinný doplněk stravy. Na jeho včasné pořízení nezapomeňte hlavně během rizikového období, které začíná na podzim. Jde o čas, kdy jsou nachlazení a nejrůznější onemocnění velmi častá, takže je vhodné řádně posílit imunitní systém. Pravidelné užívání Aby bylo možné sledovat nejlepší účinky a organismus dokázal přijatý vitamín využít efektivně ve chvílích, kdy je to potřeba, snažte se o pravidelné užívání v množství uvedené na konkrétních přípravku. Vitamín C je dobré zařadit ráno či v dopoledních hodinách. Zkuste si tak udělat rituál, že po snídani si dáte všechny potřebné doplňky stravy včetně vitamínu C.

 • 0 Od bederní roušky po boxerky: Jak se měnilo pánské spodní prádlo v čase?

  0.00 z 0 Hlasů

    Spodní prádlo je součástí oděvu, který je v kontaktu s naší kůží po celý den. I když vývoj pánského spodního prádla je o poznání chudší než u toho dámského, o některých aspektech možná nevíte. Zapátrejte společně s námi v historii pánského prádla. První náznaky Prvním předchůdcem pánského spodního prádla byla bederní rouška, užívaná pravěkými lovci mamutů. Ta sloužila zejména proti chladu a nechtěným úrazům. Nejčastěji byla vytvořena z lýka, kožešiny nebo z trávy a muži měli dvě verze – denní a slavnostní. Ve starém Římě se při sportovních aktivitách nosilo tzv. subligaculum, které se dá považovat za předchůdce trenýrek a nosilo se také hlavně proti nevhodným úrazům, nicméně těm lehká látka moc nezabránila. Spodní prádlo všem Ve 13. století se objevilo první spodní prádlo, které vypadalo jako dnešní kraťasy a nosily je všechny společenské vrstvy. Jednalo se nejčastěji o plátno, které pokrývalo tělo od pasu do půli lýtek. V době baroka do módy přicházely punčochy, proto se spodní prádlo zkracovalo a bylo opatřeno praktickým poklopcem. Poté přišel do módy pánský overal, který zakrýval i horní půlku těla. V hlavní roli guma Ve 30. letech 20. století přichází první předchůdci slipů a boxerek. Ty jsou opatřeny praktickou gumou, která byla dříve nahrazována šňůrkami či knoflíky. Ta se postupem času začala rozšiřovat, čímž se nejen zvětšil komfort při jejich nošení, ale našla se tím i ideální plocha pro loga jednotlivých výrobců, zejména v devadesátých letech. Barvy kam se podíváš Důležitou součástí všech možností spodního prádla byly a jsou barvy a potisky. Ať už se jednalo o pánské slipy či trenýrky, s érou hippies začíná být důležitá barva spodního prádla. V devadesátých letech tento trend narůstá a je možné vybírat z nepřeberného množství stylů. Nyní mají pánové mnoho možností, čím naplnit své šuplíky na spodní prádlo. I když je v nabídce mnoho možností, nezapomínejte hlavně na pohodlí.

 • 0 Potřebujete se schovat před nešvary počasí? Poradíme, jak vybrat správnou markýzu

  0.00 z 0 Hlasů

    Ať už si hovíme na terase nebo na balkoně, může nás překvapit rozmary počasí. Pokud se chceme schovat před ostrým sluncem nebo deštěm, můžeme k tomu využít markýzu. Poradíme vám pár tipů, jak vybrat tu správnou, aby plně vyhovovala vašim požadavkům. Určete, kam chcete markýzu umístit První, co byste měli řešit, je umístění markýzy. Zastínění terasy bude vyžadovat zcela jiné řešení než zastřešení balkonu, terasy nebo zimní zahrady. Kromě soukromých obydlí je samozřejmě možné zastínit i venkovní restaurace či kavárny. Vše dobře přeměřte Klíčové je vše správně přeměřit. Jděte tedy na místo, které potřebujete zastínit a zjistěte výšku a šířku daného prostoru. Počítejte také s tím, že by markýza měla být širší než plocha, kterou potřebujete zastínit. Vyberte si vhodnou konstrukci To, jak bude markýza uložena, ovlivní její barevnou stálost a životnost. Proto jsou velmi oblíbené kazetové markýzy, u kterých je látka navinuta v kazetě. Ta ji chrání před nešvary počasí v případě, že je markýza zavinutá. Druhou možností je otevřená markýza, která není ničím chráněna a je tak vystavena dešti i slunci. Její výhodou je nižší cena, takže pokud disponujete chráněným místem, kde nebude markýza tak exponovaná, mohlo by se jednat o výhodnější variantu. Zaměřte se na design Markýzy se vyrábí v mnoha designech. Můžete tak vybírat z nepřeberného množství barevných odstínů, které dokonale sladíte s fasádou vašeho domu nebo podtrhnete jeho exteriér. Pokud jdete s trendy nebo jen často měníte názor, nezoufejte. Látka na markýzu je odnímatelná, jde tedy vyměnit za jinou dle možností vzorníku. Klika nebo ovladač? Dle typu zastínění můžete volit mezi klasickým manuálním ovládáním nebo manipulovat s markýzou pomocí elektromotoru, u kterého často bývá i ovládání na dálku. Elektromotor je pro manipulaci samozřejmě příjemnější, nicméně pokud máte pouze malý prostor pro zastínění, zcela postačí manuální ovládání. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, v případě špatného počasí a silném větru nezapomínejte markýzu vždy zavinout. Rapidně tak prodloužíte její životnost.  

 • 0 Krásná pleť i po silvestrovském hýření? Poradíme, jak na to

  0.00 z 0 Hlasů

  Na sklonku roku naše pleť prožívá opravdový stres. Častěji ponocujeme, setkáváme se s přáteli a rodinou nad svařeným vínem, dopřáváme si mnohem častěji nezdravé jídlo a díky stresu z předvánočních příprav zapomínáme na sebe i péči o svůj obličej. Proto přicházíme s pár tipy, jak svou pleť uzdravit a dokonale probudit. Cesta za zdravím těla i duše začíná u správné životosprávy. Je nutné dodržovat správný pitný režim, svůj každodenní jídelníček obohacovat o co nejvíce vitamínů i živin a nepodceňovat kvalitní spánek. Tyto klíčové body vám pomohou nastartovat vaše tělo, aby správně odvádělo vodu z těla a nevznikaly nepříjemné otoky v oblasti očí či akné. Unavená pleť potřebuje pořádný restart. Aby vaše pleť vypadala svěže a mladistvěji, doporučujeme vyzkoušet exfoliaci pleti. Exfoliace, jinak řečeno chemický peeling, zbaví vaši pleť odumřelých buněk, nečistot a přebytečného mazu. Oblíbí si jej zejména lidé s normálním či mastným typem pleti, u kterých je doporučováno provádět chemický peeling pravidelně. Pokud disponujete suchou či citlivou pletí, nezoufejte – stačí vybrat správný typ exfoliačního přípravku a cestu za svěží pletí můžete započít i vy. Nadarmo se neříká, že oči jsou oknem do duše. Na očích totiž velice rychle poznáme, jak spíme nebo zda dodržujeme správný pitný režim. Péče o oční okolí není nijak náročná, nicméně vyžaduje pravidelnost. Využívejte oční masky či krémy, které sníží otoky očního okolí a pomohou s projasněním tmavých kruhů pod očima. Nezapomínejte ani na správný pitný režim, kterým uděláte velký kus práce a pomůžete kosmetickým produktům ke správnému účinku. Zařazením těch správných produktů do vaší každodenní rutiny a dodržováním správné životosprávy dokážete zázraky. Dodržte těchto pár jednoduchých kroků a uvidíte, že výsledky se dostaví co nevidět a vaše pleť bude opět zářit.

 • 0 Profesionální HiFi elektronika

  0.00 z 0 Hlasů

  Zvuk bez rušivého šumu. Tak čistý, jako když přímo ušima slyšíte bezchybný hlas pěvce, který zpívá před vámi. Záznam jej většinou značně zkreslí. Pokud máte ovšem kvalitní HiFi techniku, vyvstane před vámi dokonalé dílo. Kvalitní HiFi systémy Jestli jste profesionál v hudební sféře, pak jistě víte, že k nahrání média si nevystačíte se sluchátky za pár stovek. Chápete, proč mají zpěváci mikrofony za čtvrt milionu. Požitek z hudby, hlasu může totiž znepříjemnit technika, která zvuk nekvalitně přenese. HiFi výrobky jsou dnes však na tak pokročilé úrovni, že hlas nebo zpěv zní bezchybně. Kvalitní HiFi elektroniku si však nemusí pořizovat pouze ti, kteří se hudbou nebo přenosem zvuku živí. Dnes je opět velmi moderní poslech LP desek a lidé investují do opravdu kvalitních gramofonů, aby měli dokonalý zážitek z poslechu desky. Pak jsou tu i ti, kteří milují sledování filmů, a tak si vytvořili dokonalé domácí kino. K němu patří televize se špičkovým obrazem, ještě podstatnější je však zvuk. Bez bassů, čistoty akustických signálů a dalších prvků by požitek ze sledování zejména akčních filmů nebyl to pravé ořechové. Classe audio zesilovače V dnešní moderní době i laici, ovšem s vysokým počtem followerů na sociálních sítích, využívají nejlepší audio systémy, které najdete např. na stránkách https://www.avcenter.cz/classe. Proč? Protože streamy v mizerné kvalitě se neodpouští. I zde sledující chtějí kvalitu jako v kině. Krásnou grafiku, dokonalý zvuk a navíc dnešní přístroje musí umět například synchronizovat video, které streamer pouští a zároveň jeho komentář. Pokud tedy hledáte kvalitu, podívejte se na nabídku AV Centra, jediného studia, kde nabízí výrobky High-Endových značek jako Chord Electronics, Accuphase a McIntosh. Nabídku renomovaných značek ze sféry oblasti Audio-Video-Multiroom (př. v sekci https://www.avcenter.cz/classe) si můžete i vyzkoušet, protože firma nabízí testování poslechu přímo na místě.

 • 0 Druhá řada seriálu Hra na oliheň bude! Gi-hun se vrátí, prozradil režisér

  5.00 z 2 Hlasů

  Autor: Netflix Korejský seriál Hra na oliheň (v angličtině Squid Game) otřásl celým světem. První série vyšla na Netflixu v září letošního roku a okamžitě se stala hitem po celém světě. Podle oficiálních statistik streamovací služby se seriál dostal do úplného popředí, nejen co se týče sledovanosti cizojazyčných seriálů, ale i jako nejsledovanější titul vůbec. Nyní se konečně potvrdilo, že ačkoli to hned tak nebude, fanoušci se mohou těšit na pokračování! Napínavý příběh plný krve a nečekaných zvratů pohltil miliony diváků, kteří se zatajeným dechem sledovali 456 zadlužených soutěžících, kteří se dobrovolně zůčastnili soutěže o obrovský obnos peněz. Každá úroveň představovuje jednu oblíbenou dětskou hru. Na první pohled by se tedy vše mohlo zdát naivně primitivní. Soutěž má ale jeden nemalý háček - vyhrát může jen jeden a všichni ostatní proto musí zemřít.  Hlavní postava Seong Gi-Hun se do hry přidává proto, že potřebuje peníze, aby splatil své dluhy a mohl ještě někdy vidět svoji malou dceru. V soutěži se mu daří, ačkoli skoro v každém kole má namále, a přežívá jen díky vlastní vynalézavosti nebo neuvěřitelnému štěstí. Hodně mu jistě pomohl i Hráč 1, starý a nemocný muž, který byl po celou hru Seong Gi-Hunovým přítelem. Nebo to tak alespoň vypadalo. Na konci se totiž dozvídáme, že to byl celou dobu on, kdo stál za vznikem celé Hry na oliheň, což čekal jen málokdo. Pokud seriál polapil i vás, už víte, jak to nakonec dopadlo. Přes všechny nečekané události to byl právě hlavní hrdina, komu se jako jedinému podařilo přežít. Slíbené peníze za výhru sice dostal, ale k překvapení všem se v jeho životě vůbec nic nezměnilo - alespoň zdánlivě.  Mezitím se seriálem táhne ještě jedna linie. Mladý detektiv pátrající po svém zmizelém bratru se v převleku ocitá mezi pořadateli hry. Dozvídá se, že jeho bratr soutěžil v jednom z předchozích ročníků hry, a úplně nakonec, že ji vyhrál, a nyní je to právě on, kdo hru vede. Detektiva sice postřelil, ale v seriálu nikdy nebylo ukázáno, jestli skutečně zemřel. I tohle by tedy teoreticky mohlo mít návaznost v pokračování. Režisér Hry na oliheň, Hwang Dong-hyuk, slíbil pro druhou sérii nečekaný zvrat. Změna by se měla týkat právě charakteristiky hlavního hrdiny Seong Gi-Huna. Ten se s diváky rozloučil tím, že si obarvil vlasy na červeno a rozhodl se se do hry podívat ještě jednou. To bylo pro většinu fanoušků nečekané zakončení série. Dalo by se ale říct, že to byl příslib novému životnímu přístupu postavy. Seong Gi-Hun by se měl v druhé sérii vrátit spíše jako odraz toho, co z něj děsivé zážitky ze hry vytvořily. Postava si v průběhu devíti dílů prošla obrovským vývojem, a proto se dá čekat, že si fanoušci budou moci užít ještě o něco agresivnější podívanou.   Objevují se spekulace o tom, že Seong Gi-Hun zabije čelního představitele hry nebo že se dokonce stane jeho nástupcem v dalším ročníku. Ať už ale tvůrci chystají cokoli, bude nesmírně těžké se vyrovnat vysokému očekávání způsobenému popularitou první série. My už se na pokračování každopádně můžeme těšit, a doufat, že přijde co nejdříve!

 • 0 Nevíte, kam pro nadměrné oblečení? My ano!

  0.00 z 0 Hlasů

  Nadměrné oděvy jsou nedostatkovým zbožím. A to i přesto, že spousta obchodů a e-shopů se na tuto komoditu specializuje. Realita ale pro spoustu nakupujících bývá zklamáním. Klasické nadměrné oděvy jejich nositelům většinou nesedí. Zakoupený výrobek je zkrátka nositeli často malý. Průkopníkem v nadměrných oděvech jsou přitom Spojené Státy Americké s téměř sedmdesátiprocentní poptávkou po těchto oděvech. Oděvy této provenience u nás však nejsou moc časté. Českému trhu dominují právě produkty z Číny. A to je problém. Asiaté jsou přeci jen ve srovnání s českými muži mnohem drobnější. Nadměrná asijská velikost je zkrátka běžnou velikostí evropskou. Oblečení pro české chlapy Problémy s nadměrnými oděvy přitom mívají jak ženy, tak i muži. Ti především. O nápravu tohoto stavu se již před osmi lety pokusila společnost Big Boss, která na trh přišla se svým vlastním oblečením a ve vlastních velikostech určených pro Čechy a české postavy. Zkrátka pro chlapy jako hora. V její nabídce najdete stylové pánské oblečení pro všechny postavy. Ve velikostech 3xl, 4xl, 5xl, 6xl i 7xl (xxxl, xxxxl, xxxxxl, xxxxxxl). Kompletní nabídka skutečně nadměrných oděvů Společnost, která na trhu podniká již 8 let a kromě ČR působí i v Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Slovensku, Bulharsku, nabízí trika, mikiny, košile a polokošile, tepláky, kalhoty, bundy, kraťasy, ale i prádlo, plavky, župany i pásky. To vše za rozumné ceny. Například nemačkavé pánská trika Yakuza 893 ze stoprocentní bavlny s prodlouženou délkou 82 cm a výrazným vinage potiskem vás vyjdou na 830 Kč. Za pozornost stojí i trička Yakuza premium. V pestrých barvách a se zajímavými designy. Kde nakupovat? Kamennou prodejnu Big Boss najdete v Přemyslově ulici v Plzni. Zde si oblečení můžete v klidu vyzkoušet. A budete-li znát svou přesnou velikost, nic vám nebude bránit v nákupu na e-shopu. Tem najdete na adrese www.big-boss.cz.

 • 0 Pamětní mince zachovají hodnotu vašich peněz na dlouhou dobu. Nebojte se investovat do zlata!

  5.00 z 1 Hlasů

  Vzhledem k rapidně stoupající inflaci by měl každý člověk, který disponuje naspořenými peněžními prostředky, zvážit, do čeho své finance uložit, aby neztrácely na své hodnotě. Pokud je necháte v trezoru nebo na bankovním účtu, bude jejich hodnota právě vlivem inflace každým rokem klesat. Většina spořicích produktů nenabízí klientovi takový úrok, který by míru inflace pokryl, proto čím dál tím více lidí začíná investovat do zlata. Přijatelná cena pro každého Investiční zlato dávno není komoditou pro bohaté lidi. V dnešní moderní době je dostupné téměř pro každého. Stačí mít naspořeno několik tisíc korun. Pokud se rozhodnete investovat do zlata, pak si předem promyslete, zda použité peníze nebudete v následujících několika letech na nic potřebovat. Vždy je dobré mít v záloze připravenou také finanční rezervu pro strýčka příhodu, kterou k investování nepoužijete.  Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Co má největší vliv na poptávku Jedním z hlavních faktorů, který ovlivňuje poptávku, je cena zlata. Tu určují jednak události ve světě, jako jsou hospodářské krize, nebo v současné době aktuální pandemie, a jednak vývoj kurzu amerického dolaru. Kromě toho má značný vliv na poptávku také výše zmiňovaná inflace. Pokud veřejnost ví, že hodnota oběživa a peněz na bankovních účtech bude v následujících letech výrazně klesat, pak se zákonitě začne investiční zlato nakupovat ve větším měřítku. Proto je lepší zvážit tuto investici už nyní, než budou mít distributoři zase prázdné sklady.

 • 0 Dokonalý šálek kávy

  5.00 z 1 Hlasů

  Káva, tento černý nápoj se stal nedílnou součástí života moderního člověka. Někteří se bez ní nemohou soustředit, někdo se bez ní nemůže ani probudit. Je ale také mnoho jedinců, kteří ji milují jen tak s ranním rozbřeskem nebo při odpoledním odpočinku s kamarádkou. A je úplně jedno, jestli se jedná o 100% výběrové Arabiky, kvalitní kávy z Etiopie nebo nejlepší kávy z Indie. Každý si najde tu svou, protože jen káva, která každému chutná, je ta nejlepší. Proč kávu vůbec pražit? Aby byla káva dokonalá a připravena k pití, je třeba ji nejdříve upražit. Mnoho milovníků kávy, ale i těch ostatních se právě zajímá o to, proč se káva musí pražit. Je to jednoduché. Uvnitř zeleného zrna jsou totiž v nerozvinutém stavu uloženy stovky odstínů chutí a vůní. Pražením se tyto vůně otevírají světu, protože v zelené podobě plody kávovníku jako káva vůbec nevoní. Kávová zrna pražením ztmavnou, zvětší se, vůně bude výraznější a díky tomu se na povrchu zrn se objeví všechny složky dokonalého aromatického buketu. Paleta nejrůznějších druhů kávy je obvykle velmi rozmanitá a chuť či vůně může mít nejen ovocné a květinové tóny. Jsou také kávy, které se mohou pyšnit kořeněnou chutí spojenou s karamelovým nebo čokoládovým nádechem. Toto nabízejí například 100% výběrové Arabiky Ethipopia Koke Gr.1 Kerchansh. Dárek pro Sylvu, Karolínu, babičku, šéfa... Skvělá káva udělá radost k narozeninám, jako dárek pod stromeček,ale i jen tak pro radost a to v i dárkovém balení. Milovníci kávy jistě ocení originální balení, ale i vše, co souvisí s rituálem přípravy nápoje. Někdy je ovšem obtížné, trefit se do vkusu a chuťových pohárků, a tak i dárkové poukazy, kávové předplatné mohou být vhodným řešením v případě, že si chce obdarovaný vybrat kávu podle sebe. Každopádně vychutnat si šálek kávy smí člověk nejen na terase a s přáteli, ale i v kanceláři, po práci nebo při náhodném setkání. Pokud tedy hledáte vhodný dárek pro své blízké, stačí zadat do vyhledávače káva dárkový poukaz. Navíc kávě je třeba také porozumět, dát jí šanci, aby vynikla. A stejně jako lidé rádi ochutnávají neznámá jídla, může se i káva stát pro někoho neznámým nápojem, který otevírá svět. Skvělý šálek kávy nejen po ránu pak může být pro všechny dokonalým zpestřením každého dne.

 • 0 Kvalitní rozhlas pro města a obce zajistí občanům rychlý přístup k důležitým informacím

  5.00 z 1 Hlasů

  V posledních letech jsme si zvykli na to, že v Česku panují mnohdy až extrémní klimatické podmínky. Jednou jde o záplavy, jindy o požáry v důsledku veder, dokonce se Moravou prohnalo tornádo, nemluvě o již více než rok a půl trvající krizi, již způsobuje epidemie koronaviru. Ukazuje se, jak důležitou roli v obcích a městech může hrát „obyčejný“ drátový rozhlas. Klasika v podobě obecního drátového rozhlasu může přijít vhod v nenadálých situacích Je-li ve vaší blízkosti fungující rozhlas pro města a obce, máte jistotu, že vás úřady budou rychle informovat o veškerém podstatném dění. Sice se dnes lidé spíše spoléhají na internet, telefony a televizi, ovšem v některých situacích může být vypnutý signál. Pak se rázem obecní drátový rozhlas stává zásadním zdrojem při komunikaci s veřejností. Na koho se obrátit, chcete-li pořídit a namontovat výkonný drátový rozhlas ve vaší vsi? Správci městského majetku by tedy rozhodně neměli obecní drátové rozhlasy opomíjet. Je nutná jejich pravidelná údržba a renovace. Kvalitní rozhlas pro města a obce drátový, potažmo i bezdrátový, nabízí společnost Elmik, která vznikla již v roce 1994. Zajistí nejen samotnou dodávku, ale rovněž také kompletní montáž a servis. Kromě drátových rozhlasů poskytuje dále dodávky jiných dorozumívacích zařízení. Její služby si lze zajistit třeba v okamžiku, kdy potřebujete novou telefonní ústřednu nebo kamerový systém. Je schopna kompletně zastřešit ozvučení měst a obcí, škol, sportovních stadionů a hal, kulturních zařízení, obřadních a smutečních síní, autobusových a vlakových nádraží atd. Pokud jde o drátový rozhlas, disponuje moderní technikou, již lze použít všude tam, kde se nevyplatí investovat do efektivnější bezdrátové varianty, která je jinak dnes žádanější formou obecních komunikační techniky.

Copyright © 2013 - 2022 All-bazar.cz s.r.o.