Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Jaký doplněk stravy má smysl? Vyzkoušejte kolagen

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Hledáte doplněk stravy, který vám pomůže v oblasti krásy i zdravého pohybu? V takovém případě může být tou správnou volbou například kolagen. Jde o protein, který se v lidském těle vyskytuje přirozeně. Jenže při zvýšené námaze a v pokročilejším věku již tělo nestíhá vyrobit dostatečné množství pro splnění všech nároků těla. A přesně tady přichází na řadu kvalitní doplněk stravy s kolagenem. Jaké účinky nabízí, v jaké formě se užívá a kde seženete nejlepší kolagen? To všechno se dozvíte v tomto článku.

Pro zdravou a krásnou pokožku

Když se řekne kolagen, nejde o nic jiného než protein složený ze specifických aminokyselin uspořádaných do řetězce. Tuto látku si tělo dokáže vyrobit samo, ale zároveň v mnoha případech takto vlastní vyrobené množství prostě nestačí. Hlavně s přibývajícím věkem je důležité kolagen doplňovat, protože má důležitou roli u pojivových tkání. Stará se tak například o vypnutou a pružnou pokožku, takže jeho dostatečné množství pomáhá předcházet vráskám.

Pozitivní vliv na kondici pohybového aparátu

Dalším výrazným působením kolagenu je ovlivnění pohybového aparátu. Jakmile začne kolagenu ubývat, mohou nastávat problémy s klouby, chrupavkami či šlachami. Není tak žádnou náhodou, že kvalitní collagen bývá složkou mnoha doplňků stravy zaměřených právě na klouby a jejich optimální zdraví. Pravidelné užívání kolagenu se tak doporučuje i lidem se zvýšenou pohybovou aktivitou či těžce fyzicky pracujícím. Užívání je vhodné i v pokročilejším věku pro podpoření zdraví kloubů.

Další účinky kolagenu na lidský organismus

Kromě toho nabízí nejlepší kolagen při vnitřním užívání i další pozitivní vlivy na lidský organismus. Pomáhá například snižovat hladinu nežádoucího cholesterolu, zlepšuje funkci střev, pomáhá jako prevence proti srdečním onemocněním a stará se také o zpevňování nehtů a zlepšování kvality vlasů. Kolagenové doplňky stravy tak mají skutečně komplexní pozitivní účinky na celý lidský organismus a mohou pomáhat v mnoha různých oblastech. Samozřejmostí by mělo být pravidelné užívání podle doporučeného dávkování uvedeného přímo u konkrétního doplňku stravy.

Z jakých druhů přípravků můžete vybírat

Pokud se rozhodnete pro užívání kolagenu, počítejte s tím, že je potřeba vybrat tu správnou a kvalitní variantu. Dobrou volbou je například hydrolyzovaný kolagen, který tělo dokáže velmi dobře využít ve svůj prospěch. Konkrétní doplňky stravy s kolagenem mohou mít podobu prášku, ale i tablet nebo kapslí pro pohodlnější dávkování a pravidelné užívání, které je pro sledování pozitivní účinků naprosto klíčové. Kromě samostatných přípravků najdete také účinnou kombinaci kolagenu s kyselinou hyaluronovou, což je další důležitá látka pro lidský organismus, která hraje roli pro krásnou pokožku i zdravý a bezbolestný pohyb.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz