Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Jakým způsobem si vybrat vhodný nosič kol na tažné zařízení?

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Lidé na kolech jezdí rádi. Někteří dokonce natolik, že si je s sebou berou i na dovolenou. K tomuto účelu je však nutné mít buďto dostatečně velkou dodávku, nebo alespoň vhodný nosič pro osobní vůz.

Vybrat si ten nejvhodnější není zase tak složité. Stačí se zaměřit na několik základních parametrů.

Záleží i na typu kol

Jak vybrat nosič kol na tažné zařízení? Jako první je potřeba se zamyslet nad tím, kolik kol vlastně chceme převážet a o jaké typy se má jednat. Asi každý alespoň trochu zkušenější cyklista dobře ví, že neexistuje pouze jeden typ bicyklu, ale je jich mnohem více.

Základní modely typu městská, terénní či závodní kola je v tomto případě možné zařadit do jedné kategorie. Z pohledu nosiče se od sebe zase tak moc neliší. Jsou zde však i jiné druhy kol, třeba elektrokola. Ta už jsou vzhledem k elektromotoru o něco robustnější a samozřejmě také více váží.

Kvalita na prvním místě

Nosič kol musí z logiky věci něco vydržet, a proto není dobré vybírat si z laciných verzí, jež se obvykle vyrábějí z nepříliš kvalitních surovin, případně nejsou po konstrukční stránce zrovna na výši.

Dobrý nosič kol na tažné zařízení by měl ledacos vydržet, i vyšší přepětí, než na jaké je oficiálně dimenzován. Je to docela logické, jelikož v případě selhání může dojít nejen ke ztrátě kol, ale zároveň i k nehodě.

Hlavně nosiče, jež jsou často používané, by neměly trpět žádnými konstrukčními vadami a rozhodně nesmí být vyrobeny z druhořadých surovin. Dobrý produkt sice většinou stojí nadstandardní peníze, na druhou stranu však vydrží skutečně dlouho.

Úhel odklápění

Majitelé pětidvéřových vozidel by měli při výběru nosiče zvážit i velikost úhlu odklápění. Než přemýšlet nad tím, který uhel je vhodný pro to které auto, je nejlepší domluvit se s prodejcem a nosič na konkrétním typu vozidla vyzkoušet.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.