Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Jak namontovat dřez a předejít nepříjemným překvapením?

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Jak namontovat dřez a předejít nepříjemným překvapením? 4 různé typy instalace, které podtrhnou styl vaší kuchyně

Jste domácí kutil a na montáž nové kuchyně nechcete využít služby externích firem? Chcete si sami vyměnit starý dřez za nový? Před samotným připojením je důležité projít všechny faktory a správně zvolit typ výrobku i montáže. Nás přehled vám pomůže nic neopomenout a zvolit vhodný způsob, jak namontovat dřez podle stylu kuchyně a použitých materiálů.

Jak namontovat dřez - co vše je důležité prověřit předem, aby instalace proběhla bez nepříjemných překvapení:

● velikost otvoru po původním osazení, případně velikost skříňky, do které budete otvor vyřezávat (nový dřez nemůže být menší než ten původní)

● přívod vody a odpadu musí být v dostatečné vzdálenosti a musí mít kolem sebe dostatek prostoru pro manipulaci

● další vybavení kuchyně (kde jsou umístěny šuplíky nebo vestavné spotřebiče, které mohou limitovat nové rozměry)

● způsob uchycení a připojení baterie

● materiál, ze kterého je pracovní deska - více si můžete přečíst zde

Po zjištění těchto faktorů a výběru preferovaného typu můžete rozhodnout, který způsob montáže je pro vaši kuchyni nejvhodnější.

Existují 4 typy montáže k pracovní ploše:

1. Horní

Horní instalace je vlastně instalací na pracovní desku. Dřez se shora vloží do vyříznutého otvoru a okraje překrývají pracovní desku. Jde o nejčastěji využívaný typ připevnění, který je vhodný pro všechny materiály.

2. Spodní

Dřez se montuje na pracovní desku ze spodní strany, takže povrch pracovní desky není ničím rušený (tento postup je vhodný pro pracovní desky z kamene nebo keramiky, u kterých chceme podtrhnout jednolitost celé plochy). Tento způsob je také velmi praktický pro udržování čistoty kolem, protože tu nejsou žádné spoje, ve kterých by se mohly zadržovat nečistoty.

3. Zároveň s pracovní deskou

Celý výrobek je zapuštěn do desky tak, že pracovní plocha a jeho vrchní část jsou v jedné rovině, není viditelný žádný přechod ani hrana. Toto řešení je velmi elegantní a vytváří v kuchyni čisté linie. Hodí se do kuchyňských koutů, které jsou propojeny s obývací částí bytu a je vhodný jak pro granitové, tak i klasické nerezové typy.

4. Přes celou pracovní plochu

Tímto způsobem nahrazujeme celou plochu pracovní desky na dané skříňce. Toto řešení najdeme často v rustikálních typech kuchyně nebo vyzdívaných linkách. Proto se tímto typem instalace usazují především velké masivní keramické dřezy.

Při měření výřezu se vyplatí nic nepodcenit a plochu pečlivě rozměřit. K výrobku je často přiložena i papírová šablona, lepší je ale ho celý obrátit, přiložit na desku a po zaměření obvod obkreslit. Poté je nutné dosednout plochu (obvykle 8 až 10 mm), o kterou obvod zmenšíme a můžeme ocasní pilou vyříznout otvor. Určitě nikdy nepřipravujte otvor před tím, než máte dřez fyzicky u sebe. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím.

Před připevněním k pracovní desce nezapomeňte otvorem pro baterii protáhnout připojovací hadice a nohu baterie. Při všech typech připojení vyjma celoplošného je nutné použít po celé délce vyříznuté plochy těsnící pásku a silikonovou výplň, abyste předešli zatékání. Po usazení na místo jej poté přichyťte pomocí upevňovacích svorek (většinou jsou součástí balení) k pracovní desce. Až když je pevně usazen na svém místě, je možné připojit odpad a přívod teplé a studené vody.

Díky správné přípravě a zvážení všech okolních faktorů pro vás bude samotná instalace už hračka. Zvolení vhodného typu montáže vám také pomůže podtrhnout jedinečný styl vaší kuchyně nebo celého interiéru.

Máte vlastní zkušenost s montáží dřezu? Museli jste se během výměny potýkat s nějakými obtížemi? Podělte se o své zkušenosti v komentáři pod článkem.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.