Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Jak poznat kvalitní italské víno?

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Víte, že Itálie je vinařskou velmocí? Produkuje se zde totiž nejvíce vín na světě, každý region má svoji vinařskou oblast, a tak zdejší vína nabízí širokou škálu chutí a vůní. Kde najdete nejlepší italské víno?

Nejlepší italské víno

Je neuvěřitelné, ale italská vína představují až čtvrtinu světové produkce tohoto oblíbeného nápoje. Toskánko, Piemonte a Veneto jsou hlavní regiony, kde se pěstuje a produkuje kvalitní italské víno. Typickým druhem vína je oblíbené Prosecco. Název je odvozen od jména vesnice u Terstu, kde se toto šumivé víno produkuje. Prosecco se začalo vyrábět už v dobách starého Říma a dnes můžete degustovat spoustu typů tohoto vína a rozpoznávat jednotlivé nuance mezi nimi. A znáte Primitivo di Manduria? Jde o purpurové víno, jeho temná barva napovídá, že v něm najdete chutě a vůně lesních plodů, jako jsou ostružiny, borůvky, či černý bez. To vše zraje v dubových sudech, jež dávají nápoji specifickou chuť. Velmi výrazný nápoj ojedinělé chuti, který stojí za ochutnání.

Italská vína – kvalitní prodejce

Jestli hledáte kvalitní italská vína, pak se podívejte na nabídku firmy VinoDoc, kde pravidelně obměňují sortiment vín. Majitelé totiž každoročně ochutnávají kousky přímo na veletrzích i ve vinařství samotných a přivážejí tak to nejvybranější z italské produkce. Mají zde vína s vysokou kvalitou za příznivé ceny a své si zde najdou letití znalci vína i laici, kteří tento svět teprve poznávají. Lze si koupit vína pro každodenní příležitost, všechny italské klasiky i raritní a luxusní kousky do archivu. A když jsme u Itálie, tak k vínům patří i vynikající jídlo. Extra panenské olivové oleje nebo balzámové octy nemohou chybět na žádném stole v Itálii. A právě i ty naleznete v nabídce VinoDoc. Přeneste si tak kousek Itálie i k vám domů.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.