Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Jak si vybrat auto

Your vote is:
5.00 z 3 Hlasů

 

Recept na správnou volbu je jednoduchý: používejte pouze zdravý rozum. Čím více výrazů přidáte do vzorce podle vašeho výběru, tím přesnější bude.

Na jaké parametry byste se měli nejprve zaměřit:

  • rozměry a tvar auta;
  • výkon motoru;
  • vybavení;
  • nové auto nebo ojeté;
  • cena.

Ale to vše porovnáte později. Nyní je hlavní věcí zjistit, proč potřebujete auto.

Chcete-li se rozhodnout z různých možností, zeptejte se sami sebe, co máte v úmyslu přepravit, kam, s kým a kdy cestovat. Správné odpovědi na tyto otázky vám řeknou, jaké auto potřebujete.

Rozměry auta

Pokud plánujete použít auto na cesty do práce samostatně nebo s jedním či dvěma cestujícími, bude kompaktní sedan velmi dobrou volbou. Čím menší je velikost automobilu, tím snazší je pro něj najít místo na parkovišti a manévrování v davu.

Pravidelné víkendové výlety do chaty - to je jiný případ. Děti, příbuzní, věci, sazenice na jaře a pěstované plodiny na podzim - to je to, co musíte přepravovat. Velké zadní dveře hatchbacku nebo kombi umožňují nakládku a přepravu i malé ledničky, pokud je to nutné.

Vozidla s takovými karoseriemi jsou samozřejmě o něco dražší než sedany, ale tyto výdaje jsou odůvodněné.

Výkon motoru

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení má samotný výkon motoru malý vliv na spotřebu paliva. Stačí porovnat jeho hodnotu u automobilů, které se liší pouze motorem - ukáže se, že je téměř stejný.

Ve městě s hustým a pomalým provozem nezáleží na motorické energii. Pokud jde o spotřebu paliva, je více závislá na hmotnosti vozidla, jeho technickém stavu, zatížení a stylu jízdy.

 

Komfort

Komfort a „excesy“ vždy stojí další peníze. Zvažte své finanční možnosti a přemýšlejte o tom, zda je třeba platit za vyhřívaná elektrická okna a zrcátka, klimatizaci a další zařízení, která nejsou vždy nutná. Možná je moudřejší nepřeplatit a otáčet raději okna klikou.

Výběr převodovky podléhá stejným argumentům. Automatická převodovka je určitě výhodnější. Zejména v městských dopravních zácpách. Pokud není dostatek peněz, vůz s manuální převodovkou vám také poslouží.

Nové nebo použité?

Dvouleté auto s nízkým počtem najetých kilometrů stojí o 20-25% méně než přesně stejné nové. Další výhodou této možnosti je, že všechny možné závady z továrny již byly odhaleny a odstraněny prvním vlastníkem. Získáte tak otestované a zaběhnuté auto.

Nové auto vám vydrží delší dobu, pokud plánujete pravidelné dojíždění a cestování. Rozhodnutí je na vás!

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz