Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Jak si zajistit cenove vyhodnou elektrinu a plyn?

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

V případě, že se bojíte nárůstu cen v důsledku aktuální koronavirové krize, je na místě hledat možnosti, jakým způsobem byste mohli snížit náklady na provoz domácnosti. Účinným řešením může být přechod k jinému dodavateli energií.

V první řadě je nutné si zjistit, zda se vám změna dodavatele skutečně vyplatí. Levná elektřina umožňuje ročně ušetřit stovky korun v běžné české domácnosti. Je ale třeba hledět nejen na cenu, ale i služby, které za ni dostanete. Totéž platí rovněž pro levný plyn.

Dejte si pozor, co podepisujete

Cena je samozřejmě vždy hlavním kritériem. Všímejte si ale toho, co v jejím rámci dostanete. Některé společnosti si totiž kupříkladu účtují takzvaný aktivační poplatek. Jindy se přechod k jinému dodavateli sice naoko vyplatí, jenže podepíšete smlouvu, v níž se zavazujete k určité minimální spotřebě. Pakliže ji nakonec máte nižší, platíte další peníze navíc, takže se v konečném důsledku změna nemusí vyplatit. Skrytých komplikací se dá najít ještě více, a to třeba v podobě absence nejrůznějších bonusů apod. Proto je důležité si důkladně projít nabídky a tarify jednotlivých společností, jež ve vašem regionu působí. V každém kraji dnes funguje vícero firem, které se dodávkami energií pro domácnosti zabývají, takže rozhodně máte z čeho vybírat.

Výhodou dnešní doby je možnost vyřešení celého přechodu od jednoho dodavatele k druhému přes internet. Nemusíte tak složitě vyřizovat veškeré náležitosti. Zpravidla se nová společnost postará o plynulý přechod tak, abyste po nějaký čas nemuseli platit dvěma firmám, případně nebyli pár dnů, ba dokonce týdnů zcela bez elektřiny a plynu.

Epet – dodavatel levné elektřiny a plynu

Jednou ze společností, které v tuzemsku levný plyn a elektřinu nabízejí, je Epet. Nepatří k největším dodavatelům v ČR, což je ale výhodou, protože svým zákazníkům dokáže poskytnout osobní přístup, své klienty nebere jen jako čísla do svých kolonek, jak je tomu často v případě velkých společností. Kromě atraktivních cen a dobrého přístupu pak oceníte třeba také možnost jednoduchého a rychlého vyřízení. Kompletní informace se dají najít na https://www.epet.cz/.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.