Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Jak vybrat vosk na tvorbu svíček

  • Hobby
  • od Redakce
  • 30-07-2017
Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Ačkoliv je pravda, že koupit si svíčku v obchodě je mnohem rychlejší a jednodušší, udělat si svou vlastní je docela jiný pocit. Jistě, musíte vybrat barvu, velikost, tvar, dekoraci, dokonce i typ vosku, ale až vám bude na vaně přímo na očích hořet s láskou vyrobený umělecký kousek, přiměje vás to minimálně k úsměvu.

Mezi nejčastější typy vosku patří parafín, včelí vosk, gelový vosk a sója, ale záleží jen na vás, jak chcete, aby svíčka vypadala. Ať tak či onak, o zábavu vás žádná volba nepřipraví. Jako u všech ručních prací ale platí jedno zásadní pravidlo – nebuďte zklamaní, když nedostanete přesně ten vysněný kousek, jaký jste očekávali. Vždycky se můžete zlepšit.

Volba vosku

Vždy je dobré vědět, že v každé kategorii najdete hned několik různých typů. Hlavní věc, na kterou se musíte při výběru zaměřit, je teplota tání. Podle ní se můžete rozhodnout, zda zvolit vosk, který vydrží i v teplejší místnosti v celku nebo naopak, ve větším chladu bude svíčka normálně hořet. Druhů je skutečně mnoho, uvedeme si však informace pouze o třech nejzákladnějších z nich: parafínu, včelím vosku a sóje.

Parafín je nejpopulárnějším typem vosku a také nejlevnějším, což je pravděpodobně jeden z důvodů, díky kterém je tak oblíbený. Jedná se o látku na bázi petroleje a k dostání je buď v různých směsích či čistý.

Mnoho lidí preferuje spíše vosk ve směsích. Tento materiál vám odpustí spoustu chyb a není třeba tak dlouhá příprava, proto se vřele doporučuje hlavně začátečníkům. Pro zdatnější tvůrce svíček je však lepší pracovat s čistým voskem.

Včelí vosk patří mezi dražší varianty. Mnoho lidí ho nerado používá pro nízký bod tání a lepkavost, záleží však na individuálních preferencích.

Na druhou stranu má však širší spektrum barev, než parafín. Pro perfekcionisty a začátečníky se nehodí, ale pokud máte rádi abstrakci a nevadí vám se zašpinit, tento typ vosku je možná právě pro vás.

Sója získává na popularitě s rostoucím celosvětovým hitem ekologie a ochrany životního prostředí. Tento materiál je biologicky nezávadný a obnovitelný, což jsou nesporné výhody. Nepatří ale zrovna mezi tuhé materiály, pro práci s ním jsou nezbytné formy.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.