Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Jak vytápět ekologicky? Řešením jsou dřevěné pelety!

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Přestože byla zima v naší zemi v posledních letech poměrně mírná, rozhodně se nevyplatí rozmary počasí podceňovat. Každý prozíravý majitel rodinného domku, chalupy nebo horské chaty to dobře ví. V České republice se bez vytápění navíc neobejdeme nejen v zimních měsících, ale také drtivou většinu podzimu a začátkem jara. Teploty přitom zdaleka nemusí klesnout pod nulu. A je třeba počítat s tím, že mohou přijít i tuhé mrazy. Přebytečné topivo nám případně zbude na další rok; pokud se ovšem dobře nezásobíme, můžeme mít doma nevlídně chladno.

Při stoupajících cenách energií zažívají pevná paliva renesanci

I když se před lety zdálo, že kamnům a kotlům na uhlí a dřevo brzy odzvoní, opak je pravdou. Výrazné zdražování elektřiny a plynu naopak mnohé podnítilo k jejich pořízení či novému uvedeni do provozu. Stále větší počet obyvatel České republiky tak řeší, jaké topivo na zimu objednat. Možnosti jsou poměrně široké, jak ale vybrat tu pravou?

Dřevěné pelety jsou ekologické a ekonomické

Při volbě topiva bereme v potaz hned několik faktorů. Jedním z těch nejdůležitějších jsou pořizovací náklady. Ty se odvíjejí nejen od celkové sumy za určité množství, ale také výhřevnosti konkrétního paliva. Pro mnohé z nás je ale důležitý i dopad na životní prostředí. A je to dobře, příroda si ohledy rozhodně zaslouží. Proto se také čím dál více namísto uhlí prosazuje dřevo, které je obnovitelným zdrojem. A ideální je topivo vyrobené z dřevěného odpadu. Právě takové jsou dřevěné pelety.

Dřevěné pelety mají univerzální využití ?

Dřevěnými peletami můžeme topit v kamnech, krbu, krbových kamnech i v kotli. Nemusíme se je bát používat ani v obytných místnostech. Medellínu se, tudíž nehrozí znečištění podlahy. A navíc při jejich spalování vzniká minimum popela.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.