Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Jak vzniká modal a jeho využití

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

 

O bavlně slyšel téměř každý, říká vám však něco pojem modal? Jedná se o tkaninu, ze které se také vyrábí oblečení nebo padnoucí spodní prádlo. Budete překvapeni výrobou modalu a jeho širokým využitím. Pořídíte si oblečení z tohoto materiálu?

 

Co je to modal

Jedná se o vlákno, které se vyrábí z bukového dřeva. Celý proces probíhá na bázi regenerované celulózy. Někdy se tomuto přírodnímu materiálu přezdívá umělé hedvábí. Mnohým může na první pohled připomínat bavlnu, ale má s ní společné jen některé vlastnosti. Bavlněné dámské a pánské spodní prádlo patří mezi nejoblíbenější, ovšem modal mu šlape na paty, co se týče vzhledu, ale také barevnosti nebo životnosti.

 

Výhody modalu

Pokud si vyberete bavlněné trenýrky, případně spodní prádlo z modalu, v obou případech se můžete těšit na komfort při nošení a přírodní materiál, který je vzdušný, lehký a navíc i odvádí pot. U modalu získáte navíc i tu výhodu, že jej nemusíte při praní třídit podle barev. Snese totiž praní na různé, rozdílné teploty. Praním by se neměl poškodit ani srazit.

 

Ideální materiál spodního prádla

Při výběru spodního prádla byste měli myslet nejen na střih prádla, ale také správnou velikost a volbu materiálu. Oceníte i kombinaci modalu, bavlny a menší množství elastanu, aby prádlo obepínalo vaše tělo a bylo elastické. Pokud si pořídíte svrchní kousek oblečení s modalem, můžete se setkat s kombinací modal a polyester nebo jen modal a bavlna.

 

Péče o tento typ oblečení

Velkou výhodou oblečení z modalu je jednoduchá a rychlá péče. Stačí jej dát do pračky, s jakoukoliv barevnou kombinací oblečení. Nemusíte se bát, že by se dámské nebo pánské spodní prádlo srazilo, sepralo nebo prodřelo. Budete překvapeni, že se oblečení a prádlo z modalu netenčí.

 

Příjemný dotek

Mezi další výhody modalu je příjemnost na dotek. Modal má skvělou nasákavost, rychle odvádí pot z těla a například u spodního prádla je tato vlastnost na místě. Jemnost, pružnost a odolnost tohoto materiálu vás překvapí. Bavlněné pánské trenýrky můžete nosit na sport, denně do práce, a také je můžete použít i jako součást pyžama.

 

Využití modalu

Tento lehký a svěží materiál se používá na výrobu svrchního oblečení a spodního prádla. Modal se nepoužívá, pokud byste chtěli prádlo bělit, případně barvit, vyberte si raději bavlnu. Výhodou je však to, že na oblečení ani prádle z modalu nevznikají žmolky.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.