Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Jak změnit nebo odstranit nevyhovující dopravní značení?

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Zdá se vám, že víte o místě, kde jsou dopravní značky umístěny úplně nevhodně či zbytečně? Můžete kolem toho místa dál jezdit a nadávat, nebo s tím něco dělat. O změnu dopravního značení může požádat organizace i občan.

Dopravní značení se neumisťuje jen tak. Předchází mu vypracování projektu a pečlivé zhodnocení situace. Přesto se někdy může stát, že člověk, který po dané komunikaci nejezdí, situaci neodhadne úplně správně a značení navrhne nevhodně. V takovém případě se neváhejte ozvat.

Žádost musíte sepsat sami, žádný formulář neexistuje

Jestli s nevhodným značením chcete něco dělat, je potřeba sepsat, kde je problém. Žádný oficiální formulář na takovou věc neexistuje, sami musíte popsat, o jakou značku jde, kde se nachází (vhodné je přiložit mapu či nákres), a hlavně dobře odůvodnit, proč je umístěná špatně. Žádost je většinou třeba podat písemně, některé instituce umožňují i elektronické podání.

Odneste ji na místně příslušný úřad

Kam s žádostí? Na odbor dopravy na příslušném správním orgánu, přičemž záleží na tom, o jakou komunikaci jde, protože za každý typ je zodpovědný někdo jiný:

  • dálnice – ministerstvo dopravy,
  • silnice I. třídy – krajský úřad,
  • silnice II. a III. třídy – obecní úřad,
  • místní komunikace – obecní úřad.

Správní orgán má na rozhodnutí o vaší žádosti 30 dnů, v jednoduché věci rozhodne bezodkladně, v odůvodněných případech do 60 dnů.

Pozor na nejčastější omyl

Úřady se velmi často setkávají s případy, kdy lidé žádají o umístění značky „Zákaz parkování“ před vlastní garáží. Taková značka ovšem neexistuje, a kdo si pod pojmem představuje dopravní značku č. B 29 „Zákaz stání“, tomu také nebude vyhověno. Její umístění před garáží by nedávalo smysl, protože zákaz je již dán obecnou právní úpravu.

Pokud vám lidé parkující před vaším vjezdem vadí, existuje však jiné řešení. Můžete si pořídit sklopný parkovací sloupek či zábranu. Koupíte je například v e-shopu firmy Top znak, která kromě prodeje značek také instaluje dopravní značení Praha a zpracovává projekty dopravně inženýrských opatření.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.