Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Jak zvysit imunitu a ubranit se virum?

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

 

Koronavirus je na světě teprve pár měsíců, ale během té doby stihl obrátit naše životy úplně naruby. Ze všech stran se na nás valí zaručené rady a doporučení, jak se nákaze COVID-19 ubránit. Co opravdu funguje?

 

Výživa

Neexistuje žádná speciální dieta nebo dokonce potravina, která by vás před onemocněním ochránila. Klíčový je ale pestrý a vyvážený jídelníček, který obsahuje všechny důležité živiny. Zvýšit byste rozhodně měli množství vitamínu C, D a omega-3 mastných kyselin. Do jídelníčku zařaďte rovněž fermentované potraviny, jako jsou zakysané mléčné výrobky, kvašená zelenina nebo tempeh. Obsahují totiž zdraví prospěšné bakterie. Omezit se naopak snažte sůl, cukr a vysoce zpracované polotovary.

 

Aktivní pohyb

Pokud něco opravdu zásadně zvyšuje imunitu, pak je to pohyb. Než se naplno a s veškerým zázemím otevřou fitness centra, zajděte si na procházku, nasedněte na kolo, nazujte kolečkové brusle nebo začněte sportovat doma. Na internetu najdete spoustu videí, jak na to. Řada posiloven pořádá online fitness lekce – velké oblibě se těší třeba jóga, HIIT nebo bodyforming. Pravidelná fyzická aktivita alespoň třikrát týdně a po dobu 45 minut prospívá fyzickému i psychickému zdraví a výrazně posiluje obranyschopnost těla. V začátcích to bude vyžadovat trochu pevné vůle, ale jakmile se dostaví první výsledky, už to půjde samo.

 

Odpočinek

Všichni jsme teď pod velkým stresem, což naší obranyschopnosti vůbec nesvědčí. Spíš naopak, jsme ke všem onemocněním daleko náchylnější. Snažte se proto zůstat v klidu a v pohodě a nepodceňujte relaxaci. Dopřejte si alespoň osmihodinový kvalitní spánek a věnujte se činnostem, které vám dělají radost a odvádí vás od chmurných myšlenek. Vraťte ke svým koníčkům, které jste museli pro nedostatek času opustit, ať už je to malování, čtení, vaření nebo zahrádkaření. Najděte si něco, na co se můžete v budoucnu těšit, může to být třeba malý výlet, setkání s přáteli nebo návštěva wellness centra. Když budete hledět dopředu, lépe se s celou situací vypořádáte. Tak začněte plánovat!

 

 

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.