Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Jaké existují půjčky pro živnostníky?

Your vote is:
5.00 z 1 Hlasů

Banky i nebankovní poskytovatelé nabízí půjčky dvěma skupinám – občanům a podnikatelům. Podnikatelské úvěry mají rozličné parametry a požadavky na žadatele. Stejně jako soukromé osoby, i podnikatelé mohou využít různé úvěry. V případě podnikatelů však lze získat vyšší částky, ale jsou zde vysoké požadavky co se týče bonity – proto je vždy dobré využít srovnání (Lundea) a najít ty nejlepší podmínky

  1. Půjčka pro živnostníky: jaké podmínky musí žadatel splnit?

  • Daňové přiznání za jedno nebo dvě uplynulá období

  • Trvalé bydliště a sídlo firmy v ČR

  • Kladný hospodářský výsledek

  • Bez dluhů u FÚ, OSSZ a pojišťovny

  • Firma nesmí být v konkurzu či v likvidaci

 

  1. Účelová a neúčelová půjčka pro podnikatele

Základním typem je neúčelový nebankovní úvěr pro podnikatele, který je možné využít na cokoliv. Podnikatelé tyto peníze využívají na nákupy automobilů, zboží, materiálů, strojů i nemovitostí či jako investice. Opakem jsou účelové půjčky, kdy jsou určeny na jednu konkrétní věc. Banka určuje na co smí být peníze použity a za jakých podmínek. Příkladem účelové půjčky je česká spořitelna hypotéka.

  1. Finanční leasing

K nákupu automobilů, strojů i dalšího zařízení lze využít finanční leasing. Na rozdíl od neúčelové půjčky bez registru zůstává zakoupená věc v majetku leasingové společnosti až do uhrazení všech splátek.

Víte o tom, že lze využít leasing i na nemovitost? Zpětný odkup nemovitosti má velmi podobné podmínky. I tyto peníze je možné využít na vklad do podnikání nebo na konsolidaci dluhů. Podmínkou je však mít vlastní nemovitost. „Nejčastěji se setkáváme s klienty, kteří nechají zajít své dluhy příliš daleko. To určitě nedoporučujeme. Je potřeba tento problém řešit co nejdříve, dokud je vícero dostupných možností.“ Dodává majitel portálu Záchranná síť.

  1. Kontokorent a kreditní karty

Kontokorent a kreditní karty vám poslouží jako finanční rezerva. Můžete tak kdykoliv uhradit faktury za materiál, zboží a služby, i když nemáte aktuálně dostatek vlastních finančních zdrojů. Kontokorent je součástí běžného účtu a v případě potřeby je možné čerpat do mínusu a to až do výše sjednaného kontokorentu. Nevýhodou jsou však vysoké úroky. Pokud jej čerpáte a vždy do jednoho měsíce srovnáte, pak je to zpravidla bez úroků.

Kreditní karta funguje podobně a je rovněž provázaná s vašim bankovním účtem. Peníze lze čerpat a splácet opakovaně. Využít lze rovněž bezúročné období, ve kterém lze prostředky vrátit a nezaplatit přitom nic navíc.

 

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.