Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Jméno paniky, která prohnala svět - koronavirus

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Téma je horké, spousta spekulací. Na jedné straně počet případů rychle roste, počet se neustále mění. Někdo mluví o ohnisku, v jiných zdrojích se píše o epidemii, jiní děsí pandemii. Co se vlastně děje?

Poprvé byl koronavirus izolován od zvířat v roce 1937. V 60. letech byl izolován u lidí. K infekci došlo při kontaktu se zvířaty - velbloudy a netopýry. V současné době existuje hypotéza, že k infekci došlo v důsledku konzumace mořských plodů z rybího trhu. Byla zaznamenána cirkulace nového typu viru.

 

V mnoha zemích, včetně Česka, byla zavedena omezující opatření, aby se zabránilo globálnímu šíření. V současnosti je koronavirus aktivně studován ve výzkumných ústavech, s cílem vyvinout diagnostické systémy a dále rozvíjet vakcínu.

 

Infekce provázely člověka po celý jeho život. Co nebo kdo je provokuje? Lze taková ohniska předvídat?

Nežijeme ve sterilním světě. Mikroby se vyvíjejí podle svého scénáře a žijí svůj vlastní život. Lidé pracují s vakcínami a antibiotiky. Jejich přežití se zase zvyšuje. Virus přetrvává několik hodin na jakémkoli povrchu. Pro reprodukci potřebuje živý teplý organismus člověka nebo zvířete. Tito savci jsou v životě spojeni. Jména „prasata“ a „ptačí chřipka“ mluví samy za sebe. Zásobníkem těchto virů jsou ptáci a prasata.

 

Když jsme v roce 2009 měli epidemii prasečí chřipky, vědci tuto skutečnost předpověděli. Každé onemocnění má cyklickou periodicitu. Například záškrt se zaznamenává každých 20–25 let a tetanus je starý 25–30 let. Je to proto, že populace ztrácí svou imunitní paměť. Proto je očkování tak důležité.

 

Hlavními preventivními opatřeními v dnešní době jsou izolace pacientů a další karanténní opatření, použití dezinfekčních prostředků a ochranných prostředků. Odmítněte účastnit se veřejných akcí, používat jednorázové šátky a masky a po použití je zlikvidovat. Umyjte si ruce, čím častěji, tím lépe. Projděte se. Dodržujte režim odpočinku a práce. Jezte více ovoce.

 

Udržujte čistá pracoviště: povrchy, počítačové myši, koberečky. Kanceláře musí být ventilovány nejméně čtyřikrát denně, z bezpečnostních důvodů musí být použity vzduchové dezinfekční jednotky.

 

Hlavními příznaky infekce koronaviry jsou horečka, kašel, dušnost. V jakýchkoli podezřelých případech musíte vše konzultovat s lékařem a ne se sami léčit.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.