Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Kapitálové životní pojištění, investice vedoucí k velkým ziskům?

Your vote is:
5.00 z 2 Hlasů

Kapitálové životní pojištění je v současnosti velmi vyhledávanou komoditou na českém pojišťovacím trhu. Jedná se totiž o příjemnou kombinaci pojištění a spoření. A navíc, pokud začnete spořit včas (to znamená zhruba kolem třiceti let věku), můžete si přijít i na solidní peníze.

Finance, které zaplatíte pojišťovně, jsou vlastně laicky řečeno rozdělovány do dvou položek. Jednou z nich je samotná pojistka pro případ náhlého úmrtí, druhou z nich je pak částka určená ke spoření. V případě, že se dožijete doby, na kterou je pojišťovací smlouva podepsána, pojišťovna vám pak vyplatí kapitálovou hodnotu (jinými slovy - zisk) pojištění. I v případě, že vás postihne náhlá smrt, dočká se vaše rodina slušného finančního zabezpečení. Nevýhodou v případě kapitálového životního pojištění je ten fakt, že pojišťovna de facto investuje finanční prostředky za vás a nemůžete tedy o této záležitosti nijak spolurozhodovat. V případě investičního pojištění je to něco jiného, ale zase si nesete následky vzniklé malými nebo žádnými výnosy sami za sebe.

Kromě toho si můžete pojistnou sumu odečíst od základu daně z příjmů, ročně to může znamenat klidně i dvanáct tisíc korun. Doby kapitálového pojištění, při kterém jste měli možnost získat výnos až kolem čtyř procent, jsou v tuto chvíli minulostí. Na trhu není moc pojišťoven, které vám nabídnou alespoň polovinu této částky. Ale i přesto se kapitálové životní pojištění nepochybně vyplatí. Nabídne vám totiž lepší zhodnocení než na obyčejném spořícím účtu.

Jedná se ve vašem případě o zbytečnost nebo může být kapitálová životní pojistka velmi účelná a vhodná? Především byste měli vědět to, že státní podpora je podobná jako u penzijního připojištění. Jinými slovy přesně nula korun, nicméně je zde stále možnost část vložených finančních prostředků odečíst ze základu daně.

Nepochybnou výhodou KŽP je garantovaná pojistná částka pro jakýkoliv případ, nevýhodou je pak to, že nemůže libovolně měnit nastavené pojištění jako v případě jiných pojišťovacích produktů na českém trhu. Je to pro vás vyhovující nebo se porozhlédnete po něčem jiném? Rozhodnutí je na vás.

Jedná se ve většině případů o velmi dlouhodobý produkt. Pokud totiž chcete, abyste měli z celého podniku nějaký výnos, podepište smlouvu na minimálně deset roků, ideálně však na dobu celé jedné lidské generace. Nemusíte se bát, obvykle jste v rámci smlouvy i pojištěni proti riziku nešťastné události a následné neschopnosti platit pojistku.

Kapitálové životní pojištění se na českém pojišťovacím trhu skrývá pod mnoha názvy, někdy jde o soukromé důchodové pojištění, jindy se honosí titulem svatební pojištění. V podstatě jde ale vždy o totéž. Investice je bezriziková, v potaz ale musíme vzít hlavně inflaci, kterou bohužel nejde předvídat dopředu. Během posledních let ale meziročně stoupají ceny o dvě až tři procenta...

 

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.