Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Kuchyňská linka, která má šmrnc? Vyhrajte si s osvětlením!

Your vote is:
5.00 z 2 Hlasů

Kuchyňská linka je středobodem každé kuchyně. Nejenže se na ní odehrávají všechna kulinářská kouzla, ale zároveň je srdcem místnosti a udává jí směr. Výběr kuchyňské linky není radno podcenit jak z estetického, tak i praktického hlediska. Měla by vám vyhovovat doslova od A po Z. Uspořádání vnitřních prostor, dostatek úložného prostoru, správně rozložené kuchyňské zóny a k tomu všemu moderní a líbivý design - nějak takhle by mohla vypadat ideální kuchyně. Chcete-li té své dodat pověstnou třešničku na dortu, pohrajte si s jejím osvětlením!

Způsoby, kterými se dá šikovně osvětlit kuchyňská linka

Osvětlení kuchyně, konkrétně pak kuchyňské linky, je nepsanou povinností. Na svou práci, při které často používáme ostré předměty v podobě nožů a sekáčků, potřebujeme dostatečně vidět. Jedině tak předejdeme nepříjemným a bolestivým zraněním. Způsobů, kterými se dá šikovně a zároveň stylově osvětlit kuchyňská linka je hned několik. Tak si je pojďme společně představit, ať víte, co máte na výběr!

1. Světla na zadní kuchyňské desce

Ten nejjednodušší způsob, kterým můžete osvětlit pracovní desku vaší kuchyňské linky, je umístit osvětlení na zadní desku. Použít se dají nejen bodová světla, ale i klasické zářivky nebo velice oblíbené a úsporné LED pásky. Dobrou zprávou je, že tato světla se dají hravě přidělat na jakýkoli povrch - ať už máte za svou kuchyňskou linkou kachličky, skleněnou desku nebo cokoli jiného.

2. Osvětlení horních skříněk

V poslední době je trendy instalovat osvětlení na spodní část horních skříněk. V tomto případě je nejlepší vsadit na LED pásky, které mají na zadní straně samolepicí pásku a snadno se tak na spodek skříněk přilepí. Výhodou LED pásek je fakt, že mohou svítit jakoukoli barvou. Pokud plánujete pořízení nové kuchyňské linky, můžete s přítomností světel počítat - do spodních dvířek se dají instalovat i bodová světla, tento postup je ale složitější na provedení.

3. A co kuchyňský ostrůvek?

Příjemným oživením především prostorově větších kuchyní jsou kuchyňské ostrůvky. Mohou se nacházet buď ve středu místnosti, nebo kdekoli jinde v prostoru. I kuchyňský ostrůvek potřebuje osvětlení, ať už jej využíváte jako další pracovní desku, máte na něm dřez nebo varnou desku. V případě kuchyňského ostrůvku je rozumné vsadit na klasické světlo, které visí ze stropu dolů. Pořídit si můžete i takové, které se dá za pomocí šňůrky stáhnout níže.

 

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.