Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Lednice – lázně v srdci jižní Moravy

Your vote is:
5.00 z 1 Hlasů

Když jsem před nějakými dvaceti lety v rámci pracovní povinností pravidelně navštěvoval romantické městečka v srdci Jižní Moravy, nikdy mně ani nenapadlo, že by sem někdy mohli přijíždět lázeňští hosté. Návštěvníci přijíždějící obdivovat zdejším romanticky zámek  nebo přiléhlý lednicko – valtický areál to ano, ale lázně?!

Pozdrav z třetihor

A podívejme se! Uplynulo pár let a hlubiny země vydaly svůj poklad, který dokáže navracet zdraví klientům, hledajícím pomoc při léčbě svých neduhů. V dávné historii ležela zdejší oblast na dně prehistorického moře, po jehož ústupu stekla slaná mořská voda do hlubin země, kde se ve formě vodních čoček dochovala do dnešních dnů. Geologický průzkum a následný rozbor nalezené vody přinesl dostatek argumentů pro vznik sice malých, ale o to romantičtějších lázní Lednice. Již první léčebné sezóny prokázaly, že zdejší slaná minerální voda, prýštící z hloubky 1 250 m, blahodárně působí na nemoci pohybového i oběhového systému a má nesporný přínos i u nemocí neurologických a gynekologických. V kombinaci s rozmanitou nabídkou masáží, koupelí, zábalů ale i volnočasových aktivit, se tak lázeňským hostům nabízí příležitosti k efektivnímu hledání ztraceného zdraví.   

Lednice romantické i lázeňské

 Jen těžko lze u nás nalézt lázně, kde by během několika let došlo k tak dokonalém prolnutí romantického  okolí města se snad ještě malebnějšími lázněmi. Je bezesporu důležité, že Lednice se dokázala ubránit přehlcenosti lázeňskými hosty a proto se zdejší dva léčebné domy mohou věnovat individuální péči o každého hosta. Hlavně pro ně tu vyrostla sice moderní, přesto mile působící kolonáda, nenásilně spojující minulost tohoto tichého městečka s lázeňskou

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.