Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Lze se akné jizev zbavit přírodními léčivy?

Your vote is:
5.00 z 1 Hlasů

Zdá se, že boj s akné nikdy nekončí. Sotva jste řekli sbohem poslednímu pupínku, musíte se potýkat se škodou, které akné napáchalo. Pokud se hned necítíte na dermatologické zákroky, existuje několik přírodních léčiv, které dokážou akné jizvy do jisté míry zesvětlit.

3 přírodní látky, které zesvětlují akné jizvy

Olej z černého kmínu (Černucha setá)

Černucha setá se používá už celá staletí k léčení nejrůznějších zdravotních potíží – astma, cukrovka, chřipka, vysoký cholesterol atd. Má totiž protizánětlivé a antioxidační účinky.

Olej z této rostliny se používá i na léčbu zanícené pleti a ekzému. Podle studie Treatment of acne vulgaris with Nigella Sativa oil Lotion (N. Abdul-Ameer, H. Al-Harchan) vyhodnotila skupina pacientů léčbu akné s tímto olejem až s 67% spokojeností. Zesvětluje i jizvy hlavně díky vysokému obsahu aminokyselin.

Aloe Vera

Podle Baylor College of Medicine je aloe vera vysoce protizánětlivé. Obsahuje antioxidanty, vitamíny A a C, minerály, aminokyseliny a další. Aloe má zklidňující účinky, proto se často používá k léčbě ran a infikované kůži. Napomáhá však i k redukci jizev po akné, protože v daném místě posiluje kolagen a zároveň je zesvětluje.

Kokosový olej

Kokosový olej má protizánětlivé účinky a dá se použít i místo krému na hydrataci tváře, protože pomáhá zadržovat vlhkost.

Tento olej navíc obsahuje kyselinu laurovou, která je díky svým antibakteriálním účinkům známá pro efektivní léčbu akné. Má také pozitivní efekt na tvorbu kolagenu, což pomáhá při zjemnění akné jizev.

Možná už ani nedoufáte, že budete moci vyjít ven bez nutnosti make-upu a podkladové báze. Nevzdávejte se však naděje, možná vám některá z těchto látek pomůže od nekonečného akné pekla. Pamatujte však, že se jedná jen o přírodní léčiva, proto nebudou tak efektivní jako dermatologické zákroky, zejména pokud jsou vaše jizvy výrazné.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.