Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Mana jako náhrada pestré stravy?

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Obáváte se, že se svou stravou nepřijímáte dostatečné množství vitamínů a minerálů? V tom případě možná začínáte uvažovat o nějaké náhražce, ať již v podobě multivitamínů v kapslích či jiných produktů. Náhradu pestré stravy například slibuje i sypká směs či přímo hotový nápoj Mana, který je reklamou prezentován jako plnohodnotné jídlo. Je tomu ale tak i ve skutečnosti?

Hlavní výhodou Mana drinku, který už šestým rokem vyrábí česká společnost Heaven Labs, je jeho snadná příprava. Prášek smícháte s vodou a budete mít "navařeno". Mana ale především má být hotový zázrak. Prospívat má srdci, mozku, svalům, kostem, zraku, metabolismu, imunitnímu systému a krvetvorbě, vlasům, nehtům, pleti, zubům i dásním.

Zázračná Mana?

Z tohoto pohledu se jedná o zázračný všelék. A to nemyslíme nijak nadneseně. Výčet prospěšných látek, které mana obsahuje, rozhodně není krátký. Jedná se o betaglukany a thiamin prospívající kardiovaskulárnímu systému, kyselinu alfa-linolenovou k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi, draslík, fosfor, vápník, mangan, zinek, vitamín A, C, D, K, bílkoviny přispívající k růstu svalové hmoty, riboflavin atd.

Vitamíny a minerály nabitý náboj

V podstatě se tak jedná o vitamíny, minerály a dalšími prospěšnými látkami přímo nabitý nápoj. Výrobce se opravdu snažil vměstnat do něj ty nejdůležitější látky. A výsledek není moc daleko do doporučení výživových specialistů.

Mana uleví trávicímu traktu

Svým složením se Mana dokonce přibližuje k výživě, která se podává pacientům v nemocnicích, kteří nemohou přijímat pevnou stravu. Ta ulevuje jejich trávicímu systému a tělu dodává nezbytné výživné látky. I přesto se však lékaři maximálně snaží o co nejrychlejší návrat pacienta k vyváženému stravování. To je totiž v mnoha ohledech nenahraditelné. Do žádného nápoje totiž nevměstnáte naprosto vše, co naše tělo potřebuje.

Nahradí Mana vyvážený jídelníček?

Nesmírně důležitá je například konzumace vlákniny a probiotických bakterií z fermentovaných výrobků, které mají pozitivní vliv na imunitu. Takže postavit na Maně celý jídelníček, tedy definitivně Manou nahradit vyvážený jídelníček, by zřejmě nebyl krok správným krokem. Ale tu a tam jí nahradit jeden chod, pokud vám čas nedopřeje vydatný oběd, doporučit však lze.

Rychlý doping před cvičením

Skvěle však Mana může posloužit i jako rychlý povolený doping před cvičením. Co totiž tento nápoj zvládá na výbornou, to je dodávání energie. Hodit se však může i horolezcům při expedicích, cyklistům a dalším profesionálním sportovcům. Zkrátka k ní přistupujte jako k občasné náhražce stravy, ne permanentní.

Informujte se

Pokud o konzumaci nápoje Mana začínáte uvažovat, neměla by vaší pozornosti uniknout Mana recenze, která byla nedávno publikovaná na serveru Ecoblog. Ten se zabývá testováním ekologických a zero waste produktů různých značek. Z této recenze si každopádně uděláte obrázek. A buď Manu vyzkoušíte, nebo nikoliv. Toto rozhodnutí je jen a jen na vás.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.