Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Mléko - aplikace v kosmetologii

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Škody způsobené mlékem a mléčnými výrobky mohou být způsobeny více jeho použitím uvnitř než vnějšími manipulacemi. Mezi nejzákladnější kontraindikace patří alergie na mléčný výrobek či spíše na jeho protein nebo laktózu.

 

V současné době skupiny vědců dávají různé příklady toho, že konzumace mléka není moc zdravá. O škodlivosti mléčného výrobku v kosmetických oborech však není známo nic. Navíc mnoho pozitivních recenzí dokazuje, že mléko má nejlepší účinek na pokožku.

 

Jiné druhy mléka pro pokožku

Kromě nejběžnějšího kravského mléka na celém světě existují i ​​jiné druhy mléka, které jsou ideální pro pokožku. Z hlediska hodnotných vlastností je nejznámější kozí mléko, které má léčivé vlastnosti a vyšší obsah tuku. Velmi často najdete na regálech supermarketů různé šampony na vlasy nebo obličejové masky na bázi kozího mléka.

 

Mezi další velmi užitečné produkty patří lososové mléko, jedná se však o velmi vzácný případ, protože v současné době v podstatě nejsou žádné lososí farmy.  

Oslí mléko je dobré pro pokožku, protože je bohaté na ceramidy, bílkoviny a fosfolipidy. Oslí mléko může stimulovat přirozenou produkci kolagenu, který aktivně bojuje proti vráskám, při zachování pružnosti pokožky. Kosmetický průmysl si je takových cenných vlastností vědom, proto aktivně vyrábí mýdlo, masky, krémy, masti pomocí tohoto mléka.

 

Zcela neobvyklý a jedinečný produkt - mateřské mléko našlo uplatnění i v lidové kosmetologii. Tato tekutina má kromě zdravé výživy pro novorozence určité důležité vlastnosti.

 

Kromě mléčných výrobků produkovaných savci existuje mléko vytlačené ze zeleniny. K jeho odrůdám lze přičíst kokosové mléko (nezaměňovat s kokosovou šťávou), mandle, sezam, sója atd. Všechny tyto odrůdy lze bezpečně použít jako aktivní složku pro přípravu produktů péče o pleť.

 

Aplikace v kosmetologii

Použití mléka v domácí kosmetice je používání přírodních produktů bez poškození zdraví. V ideálním případě by kosmetika měla být založena na přírodním čerstvém mléce. Pokud narazíte na vynikajícího výrobce průmyslového mléka, můžete takový produkt použít.

 

Směsi mléka lze použít pro jakýkoli typ pleti ve všech věkových obdobích. V závislosti na struktuře mléčného výrobku (syrovátka, kefír, jogurt, zakysaná smetana, tvaroh, smetana, mléčné bílkoviny, sušené mléko) může tekutina ovlivnit epidermu různými způsoby:

 

napnout pokožku;

změkčit;

odstranit vrásky;

zvlhčovat epiteliální buňky;

čistit;

vyživovat;

bojovat proti loupání a suchu;

zesvětlit pigmentaci;

ovlivňují akné.

Při pravidelném používání různých mléčných přípravků bude účinek produktu patrný během několika týdnů.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz