Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Mléko pro krásu pokožky obličeje a těla

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Od pradávna mléko na kůži používaly nejen královny, ale i obyčejné rolnické dívky. Přírodní produkt je povětšinou žádán pouze jako jedlá složka, ale také jako kapalina, která dokáže zázraky s pokožkou obličeje a těla.

 

Chemické složení mléka 

Chemické složení výživného mléčného výrobku je opravdu úžasné.  Spolu s tuky a bílkovinami v produktu převládá obrovské množství užitečných prvků.

 

Ve svém složení mléko obsahuje:

 

vitaminy A, C, skupiny B, K, D;

makronutrienty ve formě draslíku, sodíku, fosforu, síry, vápníku, hořčíku;

stopové prvky sestávající ze selenu, chrómu, železa, fluoru, křemíku, mědi, kobaltu, jodu, zinku, manganu.

 

Všechny látky v tekutině se dokonale vstřebávají uvnitř i vně těla.

 

Výhody mléka pro pokožku obličeje a těla jsou určovány látkami nezbytnými pro tělo, které při pravidelném používání mají určitý pozitivní účinek na pokožku.

 

Retinol (A) je užitečný pro pokožku tím, že vstupuje do vrstev dermis, aktivuje elastin a kolagen, takže pokožka získává pružnost a pevnost.

Thiamin (B1) kosmetologové doporučuje používat těm, kteří potřebují účinné prostředky proti známkám předčasného stárnutí. Vitamin také pomáhá v boji proti kožním onemocněním spojeným s narušeným nervovým systémem.

Riboflavin (B2) saturuje epidermální buňky kyslíkem, čímž se zrychluje metabolismus.

Cobalamin (B12) se podílí na regeneračních procesech a obnovuje epiteliální buňky, což nejpříznivěji ovlivňuje barevné schéma a strukturu kůže.

Cholecalciferol (D) zpomaluje stárnutí a udržuje buňky v dobrém stavu.

Kyselina askorbová (C) aktivuje kolagen, posiluje krevní cévy, léčí zánět, akné, mikrotrhliny na kůži.

Spolu s těmito vitamíny mléko regeneruje pokožku, vyživuje, chrání, hydratuje a zároveň udržuje krásu a mládí pokožky.

 

Masky z mléka

  1. Mléčná želatinová maska. Velmi dobře vyživuje kožní buňky a také zvlhčuje. Kromě mléka a želatiny bude maska ​​potřebovat petrželkovou šťávu a lžičku másla. Aby se připravila podobná maska, je nutné smíchat mléko se želatinou a nechat bobtnat. Poté přesuňte roztok do vodní lázně a zcela zřeďte želatinová zrna. Po získání homogenní struktury přidejte olej, a poté přidejte petrželkovou šťávu a promíchejte. Naneste směs v husté vrstvě a vyčkejte 20 minut, poté opláchněte vodou.
  2. Medová maska ​​s mlékem. Vhodná na zarudlou pokožku. Kromě 1 lžičky medu a 1 polévkové lžíce mléka, 0,5 lžičky soli a 1 polévková lžíce škrobu. K přípravě hmoty přidejte zbývající složky do zahřátého mléka, promíchejte a okamžitě naneste na pokožku v teplé formě. Čekací doba je asi 20 minut, po které byste měli opláchnout obličej heřmánkovým vývarem.
  3. Ovesná maska. Ideální ošetření pro mastnou pleť, která díky ovesné kaši také jemně čistí dermis. Je nutné připravit 3 lžíce mléka, 0,5 lžičky soli, 2 d. krém a 2 d. malých ovesné vločky. Všechny ingredience smíchejte a rozložte na gázu, masku nechte působit po dobu 20 minut, poté obličejovou plochu ošetřete vodou.
  4. Maska s citronovou šťávou. Podobná formulace je určena k hydrataci a bělení pokožky obličeje. Příprava směsi zahrnuje 20 ml šťávy, 2 lžíce olivového oleje a 2 lžíce mléka. Zpočátku musíte smíchat mléko a máslo a přidat pouze šťávu. Komponenty se udržují na obličeji po dobu asi 15 minut, poté se odstraní ubrouskem.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.