Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Myčka vs. ruční mytí nádobí

Your vote is:
5.00 z 2 Hlasů

Přemýšlíte, jestli investovat do myčky, nebo zůstat u ručního mytí nádobí? Říkáte si, je myčka šetrnější k okolí, nebo jestli myčka posílí vaše úspory?

Ano! Používání myčky je mnohem šetrnější a úspornější. Určitě se vyplatí investovat do novějšího modelu myčky.

Takže odložte mycí houby a čtěte dále.

 

Kolik vody spotřebuje myčka?

Možná se vám to bude zdát nemožné, ale i když myčka na nádobí neustále stříká vodu, tak je úspornější než při mytí rukou. Novější model myčky, například myčky s certifikací Energy Star, využije přibližně 11 litrů vody na jedno mytí. Tudíž myčka vám může ušetřit až 20 000 litrů vody ročně.

 

Jak dokáže myčka šetřit energii?

Ano, myčka šetří vodu i energii. Většina novějších myček má ohřívač vody mnohem účinnější a rychlejší, než ohřívání vody při ručním mytí nádobí.

 

Oplachování nádobí před vložením do myčky

Oplachování nádobí před tím, než je vložíte do myčky je zbytečné. Většina novějších myček, zvládá dobře umýt malé množství zbytků jídla z nádobí, takže se nebojte.

 

Ujistěte se, že vaše myčka je dobře naplněná

Úsporné mytí nádobí, se vztahuje pouze na dobře zaplněnou myčku. Pokud se vám zdá, že jednou denně nenaplníte myčku plnou, zapněte program jen na oplachovaní a sušení.

 

Hygiena

Umístění špinavého nádobí do myčky, je nejen pohodlné, ale také udržuje vaši kuchyň hygienicky čistější.

Tyto stroje jsou mnohem víc hygienické, protože umývají nádobí v několika cyklech horké vody, která působí dezinfekčně při mytí.

 

Závěrem

Stále nechcete vložit osud vašeho nádobí do rukou přístroje, i když je to dobré pro životní prostředí? Přemýšlejte: Myčka vaše nádobí umyje ve 42°C až 70°C, aby byly řádně umyté veškeré zbytky potravin. Není reálné mýt nádobí ve vodě, která je tak horká. Takže nechte vaši myčku vypořádat se s vysokými teplotami, zatímco vy budete sedět, věnovat se dětem, nebo relaxovat.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.