Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Několik tipů, jak prodloužit životnost vaši matrace

Your vote is:
5.00 z 2 Hlasů

Péče a údržba vaší matrace vám může pomoci udržet matraci v dobrém stavu několik let.

Investovali jste do drahé matrace a teď očekáváte, že na matraci budete pohodlně spát i několik let? Většina matrací vydrží v průměru pět až deset let. Životnost vaší matrace můžete zkrátit, nebo prodloužit její údržbou.

Jak udržet životnost matrace co nejdéle

Přečtěte si pár tipů, jak ochránit své úspory tím, že se budete správně starat o svou matraci.


Kontrola správného roštu:

Nemusíte se složitě zamýšlet nad tím, zda koupit pružinovou, nebo pěnovou matraci. Důležité bude, zajistit matraci správnou podporu, aby se zachovala celistvost materiálu.

Jaký typ roštů se doporučuje pro určité druhy matrací, zjistěte u výrobce, nebo prodejce.

Chrániče matrací

Chrániče matrací jsou jedním z nejlepších způsobů, jak chránit vaši matraci po co nejdelší dobu.

Chrániče pomáhají chránit matraci před prachem a nečistotami. Tudíž snižují tvorbu alergenů, kterými jsou například roztoče.


Pravidelně měňte ložní prádlo

Ložní prádlo by jste měli prát každý týden, nebo každé dva týdny a to z důvodu množení bakterií z kožních buněk, vlasů a potu. Nejenže se tyto bakterie dostávají do žaludku, ale také do vrstvy matrace a poté bakterie způsobí množení roztočů. Je velmi důležité udržovat ložní prádlo čisté a chránič matrace jednou za tři měsíce vyprat či vyčistit.


Otáčení matrace

Matrace by měla být pravidelně otáčena, bez ohledu na to, jak je matrace velká. Otáčením zajistíte rovnoměrné opotřebováni. Obracet matraci je vhodné každé dva až šest měsíců o 180°.


Při přemísťováni buďte opatrní

Když matraci stěhujete, vždy ji zabalte do plastové fólie a vyhýbejte se ohýbání a skládání.


Postupujte podle výrobce

Každá matrace by měla být pravidelně čištěná. Skvrny odstraňujte pomocí jemného čističe, nejlépe jen mýdlovým roztokem a po čištění nechejte matraci řádně vyschnout, aby matrace neplesnivěla. Matrace by měla být vysávaná přibližně každé tři měsíce.

Udržujte vaši postel čistou a chraňte ji před politím a poškozením. Ujistěte se, že je vaše matrace na správném roštu a vždy ji rovnoměrně otáčíte.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.