Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Návrat do školy bez bolavých zad

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

V posledních několika týdnech si děti školy moc neužily, už se ale mohou těšit na povinnosti spojené se školní docházkou i své spolužáky. Rodiče pak čeká i spousta zařizování a řešení, zvlášť, pokud něco není v pořádku.

 

Zdravější školáci

Všechno zlé je pro něco dobré, říkávaly už naše babičky, a tak i čas strávený mimo školu mohl přinést něco dobrého. Školní tašku sice děti nevyužívaly na každodenní cesty do školy a zpět, ale třeba na přesuny k babičce nebo společné výlety. A právě na nich jsme si mohli všimnout, že batoh nosí přehozený jen přes jedno rameno, chodí křivě nebo se naopak zaklání či předklání. Některé děti během nucené pauzy přestala bolet záda a hlava. Na vině za podobnými neduhy je většinou nekvalitní školní batoh, který špatně rozkládá váhu do ramen, táhne školáka dozadu, špatně odvětrává nebo na zádech nesedí. Děti si pak naprosto přirozeně najdou co nejvíce pohodlnou cestu, jak batoh nosit, odnáší to ale jejich záda a správné držení těla.

 

Kontrola školních věcí

Možná jsme tak během nucené pauzy ve školní docházce přišli na něco, co by nám jinak trvalo mnohem delší dobu. Bolavá záda nejsou u dětí žádnou výjimkou, navíc už prvňáci ve věku šesti let mají problémy kvůli špatnému držení těla. Dobře zvolený a kvalitní školní batoh pro prvňáky i starší školáky je důležitý pro správný vývoj i držení těla a zabrání v budoucnu zdravotním komplikacím i chronickým bolestem zad. Pevná a tvarovaná záda s dobrým odvětráváním spolu se širokými, ergonomicky tvarovanými popruhy ramen zajistí, že batoh na zádech skvěle sedí a nijak při pohybu nepřekáží ani nikam netáhne. Bederní pás odlehčí až o 50 % zátěže, která není úplně malá. Váha všech učebnic, sešitů, školních potřeb, svačinového boxu i pití je často mnohem větší, než si myslíme. Důležité je samozřejmě i správné nošení na obou ramenech.

 

Zdravá záda bez bolesti jsou důležitá pro aktivní život. U školáků bychom tak měli dbát primárně na jejich zdraví a správné držení těla, což můžeme podpořit výběrem kvalitního školního batohu nebo tašky.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.