Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Peněženka jako dárek? Skvělý nápad!

Your vote is:
4.00 z 3 Hlasů

Peněženku v kabelce, kapse či náprsní tašce má v podstatě každý. Mnohdy se jedná o jediný doplněk, který je jeho nositel ochoten nosit. V tomto případě je řeč především o mužích. Ženy pak peněženku často párují s kabelkou. A na základě jakých parametrů vybrat tu pravou?

Odpověď na tuto otázku není tak jednoduchá, jak se na první pohled může zdát. Jiné typy peněženek se hodí pro ženy, jiné pro muže. Při výběru peněženky je vhodné přihlédnout jak ke vkusu obdarovaného, tak i jeho potřebám. Dámě ve středním věku zřejmě bude vyhovovat jiná peněženka než teenagerce. Buďme ale konkrétní.

Vybíráme peněženku pro ženu

V segmentu dámských peněženek najdete ty velké i malé. Peněženky kožené, koženkové, z eko kůže, různých textilií, peněženky s potiskem, výšivkami a dalšími ozdobami. Základní rozdělení je na dámské peněženky malé a dámské peněženky velké. Jakou zvolit?

Praktická malá

Malá peněženka se vejde do kapsy, malé kabelky i psaníčka. Je lehká a praktická. Tudíž vhodná nejenom pro každodenní nošení, nýbrž také na procházky a výlety. Ale především vás donutí u sebe nosit jen to, bez čehož se neobejdete. Zbytečnosti budou muset zůstat doma!

Objemná velká

Domníváte se, že obdarovaná ocení, když ve své peněžence bude moci nosit osobní doklady? Občanku, řidičák, věrnostní, kreditní a platební karty? Nebo, že se do ní vejde více bankovek, které navíc nebude nucena překládat? V tom případě vybírejte v segmentu dámské peněženky velké. Do nich se díky jejich chytrému vnitřnímu uspořádání vejde téměř vše. Spolu s výše zmíněnými nezbytnostmi také třeba fotografie blízkých, nákupní seznamy a jízdenky.

Vybíráme peněženku pro muže

Pro muže je peněženka možná důležitější než pro ženu. Některým totiž nahrazuje kabelku. A proto také jinak přistupují k jejich výběru. Zatímco u žen je často na prvním místě design, u mužů to bývá především kvalita zpracování. Zkrátka chtějí, aby jim jejich peněženka něco vydržela. Proto před levnějšími koženkovými často upřednostňují dražší peněženky z pravé kůže.

Na velikosti záleží

Důležitá pro ně samozřejmě je také velikost peněženky. Tu volte s přihlédnutím ke způsobu jejího nošení. Bude obdarovaný peněženku nosit primárně po kapsách? V tom případě pro něj bude ideální dobře organizovaná malá peněženka. Má-li naopak pojmout veškeré osobní doklady, darujte mu raději peněženku velkou.

Zaměřeno na styl

Ať již vybíráte peněženku pro muže či ženu, vhodné je také zaměřit se na její styl. Je obdarovaný sportovně založený? V tom případě mu uděláte radost sportovní peněženkou. Nestárnoucí klasikou je ale elegantní kožená peněženka. Kvalitně zpracovaná a s propracovanými detaily.

Jakou barvu?

Elegantní jsou peněženky jednobarevné. Proč ale nezvolit nějakou extravagantnější, a již co se barev či vzorů týče? Velké oblibě se nejenom mezi mladými ženami těší růžové peněženky stejně jako peněženky s různými potisky. Zajímavé jsou i peněženky vícebarevné.

Způsob zapínání

Nepodceňujte ani způsob zapínání. Není totiž nic horšího, než když se vám porouchá zip mincovníku. Jeho obsah vám pak vypadne do kabelky. Spíše než zip dejte přednost přezkám, magnetkám a klopám. Nebo si pořiďte nějaký dražší model.

Jakou značku?

I u peněženek platí, že renomovaná značka je zárukou kvality. Opravdu kvalitní peněženky tak najdete v portfoliích značek Dariya Bags, Cavaldi, Golunski či Piere Cardin (peněženky těchto značek najdete například na e-shopu penezenky-ahal.cz). V žádném případě pro peněženku nechoďte do tržnice. A už vůbec ne pro tu, kterou chcete darovat. Obdarovanému by dlouho nevydržela, a tím by utrpěla vaše pověst dárce, který na svých blízkých šetří.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.