Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Poradíme vám, jak správně vybrat batoh na kolo

Your vote is:
5.00 z 1 Hlasů
Slunečné počasí se přímo nabízí k různým cyklistickým výletům mimo civilizaci. Jestliže však plánujete vyrazit někam na delší trasu, vyplatí se mít s sebou sportovní batoh, kam dáte všechny nezbytnosti, jako je svačina či náhradní láhev na vodu.

Myslete na své pohodlí

Každý cyklista ví, jak moc je důležité se při jízdě na kole cítit dobře. Na tohle myslete i při výběru batohu, protože jej budete mít po celou dobu jízdy na zádech. Z toho plyne, abyste vybírali pouze ergonomicky tvarované modely, které vás nebudou nikde nepříjemně tlačit a budou při nošení maximálně pohodlné. Ideální je také propracovaný systém na odvětrávání zad.
 
Co se týče objemu batohu, je to velmi individuální záležitost. Zamyslete se nad tím, co všechno v něm plánujete nosit, případně na jak dlouho hodláte vyrážet pryč. Je logické, že na krátké trasy vám postačí menší model přibližně do 20 l, naopak pro několikadenní výlety, kdy s sebou povezete podstatně více věcí, je vhodnější objemnější kousek. Pokud cestujete na kole opravdu často, mrkněte se i na outdoor batohy se zabudovanou lahví na vodu, jež mohou být velmi užitečné.

Nepodceňujte rizika

Pokud patříte mezi dobrodruhy vyhledávající adrenalin a nejvíce si užijete jízdu na kole v náročném a nebezpečném terénu, měli byste myslet i na nezbytnou ochranu svého těla. Pro tyto účely vám skvěle poslouží batoh s páteřákem, jelikož poskytne vaší páteři patřičnou ochranu, kdyby náhodou došlo k pádu. Vždy je lepší být připraven na všechno a nebezpečným situacím předcházet.
 
Velký výběr batohů na kolo i celou řadu dalšího zboží naleznete v bajkshopu Singltrek od tvůrců singltreků v České republice. Na jediném místě si můžete zakoupit všechno potřebné vybavení, díky němuž můžete vyrazit i na náročnější cyklistické výlety zcela bez obav.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz