Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Průvodce výběrem vhodného motýlku pro gentlemana

Your vote is:
5.00 z 1 Hlasů

Správný motýlek dodává košili, obleku a stylu na eleganci, přičemž se nosí na formální setkání i slavnostní události, pro které je kravata příliš přímočará a neinspirativní. Pozor, jeden chybný krok při stylizaci motýlku zajistí, že už nebudete vypadat sexy, ale spíše směšně. V následujících řádcích vám proto poskytneme několik praktických rad.

Vázací motýlek

Vázací motýlek znamená, že si ho uvážete sami. Jedná se o správnou a standardní variantu, přičemž právě ve vázání spočívá 90 % kouzla. Přirozené linie, tvar a mírná asymetrie motýlka po uvázání přinášejí stylistické prvky, kterým se předvázaný motýlek ani kravata nevyrovnají.

Naučit se uvázat motýlka není žádná raketová věda, ale vyžaduje to trochu trpělivosti a cviku. Narazíte na různé způsoby a styly vázání.

Předvázaný motýlek

Předvázaný motýlek je úhledný, symetrický a připravený na nastavitelném pásku. Snadno si nastavíte jeho velikost a bez problémů ho nasadíte. Předvázaný motýlek však postrádá charakter vázání a je vhodný spíše pro děti nebo pro ty, kteří se nechtějí zabývat vázáním.

Kdy byste měli nosit motýlka?

S motýlkem nikdy nesáhnete vedle, protože se nosí k formálním, poloformálním i neformálním událostem. Velice často se používá motýlek k obleku, ale klidně si ho můžete dát jen tak ke košili, když jdete do práce.

Formální oblečení

Motýlky uvidíte v celé jejich kráse nejen na svatbách, ale i na akcích s předepsaným dresscodem black tie. Samotný dresscode je jednoduchý. Potřebujete smokingové sako a černý motýlek (ideálně hedvábný). Předvázaný motýlek vypadá lacině a snižuje hodnotu celého outfitu, a proto sáhněte po vázacím provedení.

Poloformální oblečení

Sice samotné slovní spojení „poloformální“ může být otravné, ale každá takto označená událost je skvělou příležitostí, kdy můžete experimentovat s motýlky. Fantazii se meze nekladou, ať už se jedná o styl, materiál, nebo texturu. Snažte se však zůstat v souladu s dresscodem.

Ležérní oblečení

Ležérní dresscode vás osvobozuje od přepisování pravidel. Jestliže si motýlka dáte poprvé, přikloňte se k podpůrným doplňkům, jako jsou šle, ponožky s potiskem a světlé tkaničky.

Podívejte se do e-shopu Motylek.online, kde najdete originální a ručně vyráběné motýlky.

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.