Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zpět

0 Pro ženy: Jak přežít Vánoce, když jste single

Your vote is:
0.00 z 0 Hlasů

Zachmuřené počasí a reklama na rodinné svátky vyvolávají smutek

Vánoce jsou jedním z období, kdy na lidi žijící osaměle dopadá často smutek. Dny se krátí, zima a tma na náladě nepřidá. A k tomu ze všech stran vyskakují reklamy na rodinné svátky, fotky rozjásaných párů a šťastné oči dětí pod vánočním stromečkem. Ať  jste rozvedená, vdova, po rozchodu s partnerem, zkrátka pokud žijete single, poradíme Vám, jak svátky letos přežít, dokonce si je užít. Článek je určen ženám, ale i muži se mohou inspirovat.

Nepředstírejte veselí, svěřte se

Největší chybou je předstírat, že Vás svátky vůbec nezajímají, o společnost nestojíte a jste úplně spokojená. I když nemáte partnera ani děti, případně jsou děti již z domova pryč, zkuste se svěřit širší rodině, jak je Vám smutno. Možná vůbec netuší, že byste na Vánoce uvítali společnost, když si roky hrajete na drsnou samotářku. Uleví se Vám, a třeba nakonec budete trávit svátky s rodinou.

Domluvte se s kamarádkami

Zejména starší ovdovělé ženy strádají na Vánoce samotou. Smutek jim prohlubují vzpomínky na partnera, pokud s ním prožily hezký život. Nebraňte se vzpomínkám, ale nenechte se zatáhnout do minulosti příliš. Pravděpodobně máte ve svém okolí stejně osamělou kamarádku a mohly byste si vzájemně pomoci vyplnit prázdnotu v těžkých chvílích.

Využijte sociální sítě

Ženy žijící single v mladším věku obvykle naráží na problém, že jejich kamarádky na ně nemají na Vánoce čas. Věnují se přípravě svátků, běhají kolem dětí, muže a domácnosti. Tím se u osamělých žen splín ještě prohlubuje. Ale nezoufejte, je Vás víc. Pokud z nějakého důvodu, třeba kvůli práci, nemůžete odjet na svátky k rodičům nebo příbuzným, zkuste využít sociální sítě. Ve skupině žen s podobným osudem můžete najít spřízněné duše a alespoň na dálku společnost, která Vám pomůže překonat kritické období.

Zkuste být užitečná

Pokud na Vás doma padá splín, zkuste se nějak zaměstnat a být užitečná. Nabídněte třeba kolegyním v práci, že za ně vezmete směnu, aby měly čas na pečení cukroví. Nebo se vydejte pomáhat do charity, do domova pro seniory, do dětského domova. Možností je spousta. Dostanete se mezi lidi, a zahřeje Vás dobrý pocit.

Dělejte co Vás baví

Již naši moudří předkové věděli, že nejlepší zbraní proti smutku je vyvíjet činnost. Využijte čas pro to, co Vás baví. Jděte na procházku se psem. Pokud žádného nemáte, půjčte si ho od známých. Také můžete zajít vyvenčit psy do útulku. Zkuste se naučit plést, zaplaťte si kurz pečení, přečtěte si knížku. Dělejte věci, které Vás naplňují.

Buďte sama sobě nejlepší společnicí

Užijte si, že máte možnost strávit Vánoce podle svého, případně s nějakým zvířecím společníkem. Jděte do města, projděte si trhy, nasávejte vánoční atmosféru. Uvědomte si, jak moc se máte ráda a umíte vydržet sama se sebou. Dopřejte si poznání, že úkolem budoucího partnera není zaplnit prázdné místo, ale Váš šťastný a vědomý život ještě obohatit. 

Mějte záložní plán

I ženy jsou jenom lidé. Navzdory tréningu pozitivního myšlení a vědomého užívání vánoční samoty Vás může navštívit pocit opuštěnosti. Nebraňte se mu, nevzdorujte, nezahánějte chmurné myšlenky alkoholem. Mějte záložní plán v podobě oblíbené knížky, pohodového filmu, kamarádky na telefonu připravené Vás vyslechnout. A pak jděte spát s myšlenkou, že až Vánoce skončí, máte zase na rok klid. 

 

Copyright © 2013 - 2023 All-bazar.cz s.r.o.